Menstruujete s Mirenou ?

pipisek
11. čer 2008

Ahoj ženský,
v únoru mi po druhém porodu můj gyndař navrhl zavést Mirenu, pěl na ni samou chválu, zejména vyzdvihoval to, že se při ní nemenstruuje nebo jen velice málo. Šla jsem do toho a teď po cca 4 měsících mě MS stále neopustila, ba co víc, je každý měsíc pravidelná a delší než dříve. Není vyjímkou, že trvá 10 dní, první 2-3dny jen slabé špinění, následuje normální krvácení a pak zase 2-3 dny špinění. Občas zašpiním i v půlce cyklu.
Byla jsem tenhle týden na kontrole tělíska, podle gyndaře sedí dobře, ale hlavu si mohl nevěřícně ukroutit nad mým MS kalendářem. Chápal by MS tak ty 2 měsíce po zavedení, ale teď???
Nasadil mi Ascorutin a po prázdninách se uvidí...
Mám kamarádku, ta má Mirenu ještě o 2 měs. déle a je na tom dost podobně jako já, MS stále má i 6 měs. po zavedení a také ji má delší.
Takže tohle berte jako takový průzkum, jak jste na tom Vy, které tělísko máte. Za ohlasy předem děkuji!
Pro adminy: Vím, že téma Mirena tady někde je, ale "zvrhlo" se tak trochu mimo téma, tak mě, prosím nesmažte 😀 😀 😀

justina
11. čer 2008

Dobre, tak prispejem 🙂
mirenu mam od novembra a naozaj nekrvacam. Len vtedy, ked by to malo prist, mam zo dva dni "spinavy"vytok.

pipisek
autor
11. čer 2008

tak to gratuluji a tiše závidím ..... 😝

justina
11. čer 2008

Ale ja sa nechvalim, len si chcela prieskum 😉

majkeela
11. čer 2008

ja také nic... ale je to možná i tím, že stále hodně kojím. Můj dr. mi řekl, že nemestruace kvůli kojo mi plynule přejde v nemestruaci kvůli mireně... takže jsem suma sumárum od 11/06 bez ms...

jjitulina
11. čer 2008

Tak já ji budu mít v říjnu rok a mám to jako pipisek 😒 Navíc mi ted začlo po zmáčknutí levého cecku téct mléko a to už osm měsíců nekojím 😝 Pěkně mě to štve a manžu ještě víc,ten se těšil,že TO bude kdykoliv a nebudu se vymlouvat na MS 😀 Už jsem se objednala na gyndu,tak jsem zvědavá.Na včerejšek se mi zdálo,že rodím třetí dítě 😅 Asi čtu moc diskuzí,kdy při Mireně otěhotněli 😲

diddi
11. čer 2008

ja som mala MS, ale len prve 3 mesiace po zavedeni....a dost silnu...teraz je od zavedenia 9mesiacov a MS nemam

magg
11. čer 2008

a to nemate strach, ze si tym ublizite? Ja neviem, ale len chabe poznatky z biologie, mi nedaju pochybovat o neskodlivosti tej podivnej veci, ze Mirena. Kde preboha potom idu tie odumrete vajicka, ked sa nevylucia pri menstruacii?

kitty68
11. čer 2008

magg - mirena vylucuje levonorgesterol takze ani zadne vajicka nejsou a sliznice se ma ztencovat takze nema byt ani menstruace, me rekly ze se to uplne usadi az po 9mesicich

jdu si nechat zavest na zacatku prostiho mesice, tak doufam ze nebudu zklamana

pipisek
autor
12. čer 2008

holky dík za příspěvky, jak je vidět, většina z vás MS nemá (chudák já a chudák jjitulina 😝 ), tak snad musím jediné.....vyděržať 😀 😀 😀
dávám tomu 3měs, maximálně 4 a pak jdu zase otravovat dr., protože mi říkal, že jsou ještě jiné způsoby jak se s tím poprat. ale co měl na mysli, to nevím ...

danullinnka
12. čer 2008

Ahojky pipisek,já mám taky Mirenu-mám ji ted 9měsíců,ze začátku jsem taky krvácela,pak to přecházelo jen ve špinění,špinila jsem třeba od rána do odpoledne a do dalšího rána nic,tak o trvalo 5měsíců a ted už čisto,když bych měla mít MS,tak mám jen trošku silnější výtok,jinak nic.Dr,mi taky dala ze začátku ascorutin a ještě nějaké tabletky,ale už si nepamatuju název.Po nich se to zklidnilo do toho špinění.
Jinak kamarádka měla tu obyč.mirenu,ted po roku ji dávala pryč a dávala si tady tu,co se u ní nemenstruuje.U té obyč.měla svoje pravidelné měsíčky a do toho neustále špinila 😝
Takže tolik můj příspěvek 😀
To se ustálí,neboj.Držím palečky a jak píšeš,musíš vyděržať 😀

lenkabu
12. čer 2008

Já nemám Mirrenu,ale levnější inertní tělísko..mám to asi 14 dní a špinila jsem jen 2 dny po zavedení a zatím se nic dalšího neděje.Pořád kojím tak ms nečekám,ale dám vám určitě vědět.

justina
12. čer 2008

Nie je to s tou mirenou tak, ze vajicka sa sice tvoria, ale nemaju sa kde uhniezdit, lebo sliznica maternice ti nenarastie do takej vysky ci hrubky, aby sa oplod.vajko malo kde usadit? (To je vlastne abortivna forma antikonc., ale u mna to ziadny abortus nie je - 5 dnove naryhovane vajicko - odboc. od temy, sorrry 🙂 )
pri menzese ani tak nejde o vyplavenie vajicka, ale o vyplavenie kusov sliznice, ktora ked neprijme zarodok, zacne sa odlupovat a opustat telo.
kedze mirena posobi lokalne na maternicu, sliznica nenarastie, nema sa co odlupit, nema byt preco menzes.

verulka
12. čer 2008

justina, tak funguju nehormonalne telieska, mirena je tak ako pisali baby 😉

justina
12. čer 2008

Tak som si to radsej vygooglila, Verulka, aby som si bola ista. 🙂 Takze, co si pamatam z toho pokecu na stranach mirena cz: antikoncepcny ucinok spociva v:
-nezhrubnuti sliznice maternice
-zahusteni hlienu
-mirena zabranuje pohybom spermii v maternici.
tehotenske cislo je 0.2 (cize 2 z tisic zien)
Vajicka dozrievaju a folikuly praskaju. (!) Cize teoreticky moze dojst k mimomaternicovemu tehotenstvu, ktore vsak mirena nesposobila, len mu nezabranila. Nejake spermie sa proste prebojovali aj cez mirenu.

justina
12. čer 2008

A uz som nasla aj nehormonalne telieska, doteraz som totiz iba vedela, ze sposobuju tzv.sterilny zapal a tym znemoznuju oplodnenie. Tak viete ako to je? Ten "sterilny zapal" znamena, ze teliesko (napr.s medenym vlaknom) na seba pritahuje biele krvinky (cize simuluje zapal hoci infekcia tam nie je) a tie nahromadene b.krvinky potom znicia chuderky natesene spermijky 😉

elly
12. čer 2008

Ahoj holky,

tak ja mam mirenu 8 mesicu a porad mam menstruaci...pekne me to stve...uz jsem taky nahystana jit k dr a omlatiti mu tu to hlavu 😀 , protoze sliboval, ze je to lepsi. 😖 ..ale zatim ne.....jsem z toho docela zklamana..jsem zvedava zda se to jeste zmeni...ja jinak zadne tablety nebrala...jake jste to brali? A pak se to krvaceni zastavi? 😨
Jo jinak vytok ma porad taky..takze stejne celej mesic chodim s vlozenou jak blbec 😠 manza je na nervi a ja uz taky...
No asi dr pristi tyden zavolam a zeptam se co a jak..

mikula
12. čer 2008

Mirenu mám zavedenou už skoro 3měsíce a krvácela jsem jen týden po zavedení..od té doby ne.Tak doufám,že to tak zůstane.Za týden jdu na ko k mudr. 🙂

pipisek
autor
13. čer 2008

elly

já dostala Ascorutin 3x denně 2 tbl. a po prázdninách se uvidí.....prý jsou ještě jiné metody,jak mi pomoci, ale dál mi nic nevysvětloval, uvidíme za ty cca 3měs.

Jinak holky díky za informace!

fim
17. led 2012

Ahoj, oživím toto téma, protože sem asi nejvíc patří můj problém - s Mirenou jsem nejen nepestala krvácet, ale MSnakonec nabrala takovou intenzitu, že mi tělísko odešlo. Takže jsem 5 tisíc spláchla do záchoda. A já se tak těšila, že budu mít 5 let klid, pak si ji jen nechám vyměnit a budu si vesele pokračovat..... houby s voctem. Od zavedení jsem nevyndala z gatí vložku, při MS jsem se nehla z baráku, jak jse zatlačila do kočáru... no dovedete si to představit a nakonec ani ne 2 měsíce od zavedení konec. Mezitím kontroly, kontroly, kontroly, prášky, a ve finále strach, když ji Mudr neviděl na utz, jestli prý nevcestovala vejcovodem do břicha. Koukala jsem na něj jak blázen, že se to vůbec může stát a že jsem nic podobného nikde neslyšelaa ni nečetla.
Jsem naštvaná a zklamaná, každé kdo ji má a funguje jí, závidím. A přeju. Já mám holt s tělískama utrum a budu si muset poradit jinak. 😖
Jen jsem si říkala, že kdybych o všech rizicích věděla dopředu, třeba bych do ní s pocitem, že "já to mizivé procento pořece nebudu" sice šla, ale aspoň bych pak nebyla tak v šoku. Tak jsem považovala za "svoji povinnost" se o tom zmínit. 😉 Třeba jen proto, abyste byly naštvané míň než já teď. 😖

milka09
18. zář 2013

Zdravím 🙂 nechci nikoho děsit, ale já měla 2x mirénu po 5-ti letech bez MS a paráda!!! Po zavedení třetí mirény nastal problém už při zavedení, hrozná bolest - bylo mi gyn. řečeno, že děloha se zmenšila, jak nemám MS a tudíž ta bolest. Spokojila jsem se s tím, ale bolest ani po měsících nepřestala a navíc zcela pravidelná a celkem vytrvalá MS!!! Po hrozných bolestech - kdy mě stále uklidňovali, že to nic není, že si to "sedne", tak mi diagnostikovali zánět od tělíska. 2x ATB a po 5 měsících paralizace těla a skončila jsem ve špitálu na kapačkách. Nemohla jsem sedět, ležet, hrůza!!! CHtěla jsem to okamžitě vyndat, ale nikomu se do toho nechtělo - samozřejmě kvůli tomu, kdo by mi uhradil 5.800 Kč za mirénu? Tak mi to nejdřív v narkóze posouvali, že je údajně špatně zavedeno...po několika týdnech opět narkóza a šlo to ven! Jinak už to nešlo, protože při prvním zákroku zakrátili vlákna a už to nebylo za co vytáhnout 🙄
ZÁVĚR: zavedeno listopad, vyndáno květen - "užitek" cca 6 měsíců. Bolesti trvaly ještě 2 měsíce, neschopenka = bez peněz, bez antikoncepce, bez sexu!!!! Hrůza, hrůza, hrůza 😒 Dnes je to 9 měsíců a stále se léčím s kyčlí, která byla tím zánětem zasažena...bolí to bolí a nikdo mi neporadí a peníze jsem taky nedostala zpátky.
Ale opravdu NECHCI nikoho odradit, první dvě byly v poho....nechápu, nechápu a jsem neskutečně naštvaná!!! Nemá někdo podobnou zkušenost?