Mezi nebem a zemí, pokec pro všechny s otevřenou myslí

tannawe
9. dub 2009

Januško, for you, for me, for everybody!!

😵

Jsou věci mezi nebem a zemí a mezi nimi pak stojí dveře...někdy vcházíme vědomě, jindy náhodně, každopádně tohle téma je tady pro všechny, kteří mají pocit, že ty dveře tam prostě jsou 🙂

A jinak o běžných radostech a strastech s našimi dětičkami, které nás pěkně školí 😵

j.a.n.u.s.
29. kvě 2009

Zacina nam cas tresni a hrasku...

verusv
29. kvě 2009

Dobrý večer.

Jen vám chci moc poděkovat za krásné čtení tohohle tématu a také tématu už bohužel ukončeného "děti ví ....".
Hlavně příspěvky od Tannawe o dětech čtu jedním dechem a i jsem si některé uložila a když je mi smutno, tak si soubor nazvaný KRÁSNO 🙂 otevřu a 😵

Já tak citlivá jako vy nejsem, ale od mala se o tyhle věci zajímám, teď o něco víc, neb můj manžel je stejně jako vy "tím" obdařený, ale nijak to v sobě nerozvíjí ani nepodporuje.

Takže ještě jednou díky a já sem budu, teď už s vaším vědomím, stále nakukovat. 🙂

tannawe
autor
29. kvě 2009

Verus,zrovna jsem tady,takže tě vítám a nakukuj a přispívej dle libosti! 😵 A provařeně říkám Jeden rád poslouží a mám moc velkou radost pokud aspoň střípek z toho co tady píšeme někoho potěší, povzbudí nebo i pomůže! 😵

tannawe
autor
29. kvě 2009

A kdo má opět čas a chuť...tak něco z toho "mého" soudku...

Michael Laitman : Kabala určuje ženě hlavní roli v tomto světě. Proto, že pokud budeme mluvit o vývoji světa, to především o jeho pokračování. A v pokračování generací je žena. Od generace po generaci ona i pokračuje v existenci světa, který by bez ní nemohl existovat. Mimo to, vzhledem tomu, že vytváří základ pro vývoj další generace – ona vychovává a podporuje – přirozeně bez ní není možný žádný pokrok, celkový život. Muž bez ženy není ve stavu žít. Ženy bez mužů se přece jen nějak se nějak pořádají, ale muži bez žen prostě upadají a odkloňují se od reality. Jedině co je podporuje, je fotbal a pivo.

Toto vychází z našich kořenů, neboť vytvořené stvoření (hebr.Malhut)je ženského rodu. Malhut - ženský základ všeho stvoření i byla ,v principu, vytvořena. A muž – jen jako její pomocný element, vedoucí, možná v něčem, ale ne konající kvůli ní. To znamená, že muži v tomto světě, ve skutečnosti převzali ne tuto roli. Musí hrát v tomto světě pomocnou roli – od generace po generaci pomáhat ženě pokračovat a správně rozvíjet generaci.

Představte si, pokud bychom správně vychovali, alespoň jednu generaci. Myslím si, že pokud by muži nezasahovali do výchovy, to ženy by velmi rychle by našli správný vzorec, dle kterého je nutné vychovávat děti. A tehdy bychom museli napravit jednu generaci a ty následující by již byly na mnoho lepší, a nebylo by tolik úpadů mravů, jako je tomu dnes.

Dle kabaly, svět existuje kolem ženy. Tak zvaná Malhut – je skládající se svět ženského rodu. A Zeir Anpin – její mužská část – existuje jen pro to, aby pomáhal, podporoval a naplňoval ji v souladu s jejími přáními.

Náš svět je opakem duchovního světa. A existuje v absolutních nesprávných systémech chování, nesprávných systémech součinnosti lidí: mezi sebou i s okolním prostředím. Proto i pozorujeme opačný obraz: muži vzali do svých rukou řízení světa a ve skutečnosti nejsou víc než malé děti. Náš svět – pokud bychom jej viděli ze strany – prostě převrátí. A kabala jej vykresluje jinačím. Právě ženská složka musí určovat mužské složce, jakým způsobem má, kvůli ní, jednat. A tehdy se svět bude pohybovat k nápravě.

Je to trochu ostré, nečekané a ,možná, paradoxně to zní, ale je to o tom jak hovoří kabala, proto, že tímto způsobem objevuje Nejvyšší systém řízení, jehož jsme dnes protikladem. A všechny signály řízení, které sestupují seshora dolů převládající věnováním pozornosti právě ženám. A u nás na světě je to všechno obráceně – dominující mužská příroda našeho světa, kterou prostě muži egoisticky zkazili, je opakem dominující ženské přírodě.Vyššího světa.
😵 😉

j.a.n.u.s.
29. kvě 2009

veru diky a prijd se zase kouknout...

tan-podepisuju se pod kazdym slovem....

tannawe
autor
29. kvě 2009

Lekce od divokých hus
Stejně, jako divoké husy ...i lidé, kteři spolupracují a jdou stejným směrem, se dostanou rychleji k cíli, než ti, kteří zkouší dostat se k cíli sami...V hejnu ve tvaru V celá skupina urazí nejméňe o 71 % delší cestu, než kdyby každý pták letěl sám...
Napadlo Tě už někdy zamyslet se nad tím, proč létají divoké husy v hejnu ve tvaru V? Jako u chování všech zvířat, On i tady měl dobrý důvod, aby husy obdařil právě takovým chováním.

Jakmile husa zamává svými křídly, vytvoří se zvedající proud pro husu, která letí za ní.

V hejnu ve tvaru V celá skupina urazí nejméňe o 71 % delší cestu, než kdyby každý pták letěl sám.

Jakmile husa opustí hejno ve tvaru V, najednou má pocit, jako kdyby ji táhlo k zemi těžké závaží...
...a hned se opět vrátí ke skupině.

Stejně, jako divoké husy...
...i lidé, kteři spolupracují a jdou stejným směrem, se dostanou rychleji k cíli, než ti, kteří zkouší dostat se k cíli sami.

Jestli se vedoucí husa unaví, zařadí se na konec hejna, aby si mohla odpočnout a na její místo v čele hejna se posune jiná. Kdyby lidé měli tolik rozumu jako divoké husy, už by na to přišli, že jejich úspěch záleží na spolupráci, střídavě by konali těžkou práci a sdíleli by těžkosti vedení skupiny.

Husy letící na konci hejna hlasitě povzbuzují ty v čele skupiny. Důležité je, aby hlasy zezadu byly skutečně povzbudivé, jinak to bude pouze „breptání”.

Jestli nějaká z hus onemocní nebo se zraní, další dvě se s ní oddělí z hejna, aby jí mohli poskytnout ochranu. Zůstanou s ní do té doby, než opět bude schopna pokračovat v cestě nebo neskoná.

Poté se vydají na cestu, aby buď dohnaly své hejno, nebo aby se připojily k jinému.

Kéž bychom i my byli takhle obětaví, aby jsme si zasloužili takové přátele, kteří v případě nouze budou stát při nás.

Nemusíme být vědci k tomu...
...abychom se poučili od těch krásných Božích tvorů, stačí pouze zastavit se a pozorně naslouchat a hledět, aby On mohl odkrýt před námi své divy.

“Avšak dobytka se zeptej, poučí tě, nebeského ptactva, ono ti to poví, poučí tě i křoviska země, mořské ryby vyprávět ti budou. Kdo z nich všech by nevěděl, že ruka Hospodinova to učinila a že v jeho ruce je život všeho co žije, duch každého lidského tvora.“
JÓB 12:7-9

Jsou i tací, kteři poslouchají divoké husy...
🙂

mumumu
29. kvě 2009

Tann, já se zas podepisuju pod příspěvek:

27. květen 2009 ve 14:18 😉

mumumu
29. kvě 2009

jen technicky bych měla říct místo Bůh...prostor, ale kdo ví, ten ví🙂

androna
29. kvě 2009

mumu predsa Buh je vsude ,Buh je prostor.akurat si to kazdy nazyva inac 😵 😵
Jani channeling???
verusv vitaj ja tiez citliva niesom, ale zajima ma to uz takych 15rokov.
Tan 😵 😵

mumumu
30. kvě 2009

Androno, tak jsem to i myslela, jen jsem použila "náš" termín 😉. Rozhodla jsem se pro buddhismus a proto říkám prostor. Jinak chápu, že názvů pro totéž může být mnoho. Proto sem taky nakukuju, že tu nacházím inspirativní nebo aspoň zajímavé myšlenky, kdybych všechny esoteriky a věřící měla za pomatence, neztrácela bych čas 🙂.

tannawe
autor
30. kvě 2009

Všechny řeky vedou do moře 😉 😉

j.a.n.u.s.
30. kvě 2009

...hlavne nevyschnout... 😉

androna
30. kvě 2009

😵 😉

tannawe
autor
30. kvě 2009

Modlitba Židů za děti v Gaze

Bradley Burston
Pokud kdy byl čas k modlitbě, pak je to tento čas.

Pokud kdy bylo opuštěné místo, pak je to Gaza.

Bože, který jsi Stvořitel všech dětí, vyslyš naši modlitbu v tento prokletý den. Bože, jehož nazýváme Požehnaný, obrať svou tvář k těmto dětem z Gazy, aby poznaly Tvé požehnání a Tvé útočiště, aby poznaly světlo a teplo tam, kde je nyní jenom tma a dým, a také zima, která pálí a zatíná se do kůže.

Všemohoucí, který činíš výjimky, jimž říkáme zázraky, učiň výjimku pro děti z Gazy. Chraň je před námi i před jejich vlastními. Ušetři je. Uzdrav je. Dej, ať setrvají v bezpečí. Zbav je hladu a hrůzy a běsnění a žalu. Zachraň je od nás i od jejich vlastních.

Navrať jim jejich odcizené dětství, jejich právo, s nímž se narodily a které má chuť nebe. Připomeň nám, ó Hospodine, dítě Išmaela, jenž je otcem všech dětí v Gaze. Jak dítě Išmael bylo bez vody a ponecháno, aby zemřelo v poušti Ber-šeba, zbavené tak veškeré naděje, že jeho matka nemohla snést pohled na to, jak z něho vyprchává život.

Pane, buď tím Bohem našeho příbuzného Išmaele, Bohem, který uslyšel jeho pláč a poslal svého anděla, aby utěšil jeho matku Hagar.

Buď tím Hospodinem, jenž byl s Išmaelem toho dne a všechny dny poté. Buď tím Bohem Nejvýš Milosrdným, jenž toho dne otevřel Hagařiny oči a ukázal jí studnu vody, aby mohla dát svému synu Išmaelovi napít, a tak mu zachránit život. (Gn 21,9-19)

Alláhu, jehož jméno je Elohím, jenž dáváš život a jenž znáš cenu a křehkost každého života, pošli těmto dětem své anděly. Zachraň je, děti z tohoto místa, Gazy líbezné a Gazy prokleté.

V tento den, kdy úzkost, běsnění a smutek, které se nazývá válka, svírá naše srdce a vrývá do nich jizvy, voláme k Tobě, Bože, jehož jméno je Pokoj:

Požehnej tyto děti a chraň je od všeho zlého.

Obrať k nim svou tvář, ó Hospodine! Ukaž jim, jako poprvé, světlo, laskavost a vše přemáhající milosrdenství.

Vzhlédni na ně, ó Hospodine! Ukaž jim svou tvář.

A dej jim mír, jako poprvé!

Poděkování Rabbimu Levi Weiman-Kelmanovi, Kol HaNešama, Jeruzalém.
😔

tannawe
autor
30. kvě 2009

O vztazích

Je důležité znát „princip zrcadla“. Tam, kde ve vás partner vyvolává negativní emoci, tam se nejspíš jedná o zrcadlení vaší slabé stránky. Opakuji, že se jedná o Emoci, něco co vás rozčiluje, zlobí, vytáčí apod. Tam se jedná o zrcadlo. To, že jste si vědomi některých reálných chyb či nedostatků svého partnera, které se snažíte přijímat, tam se jedná o toleranci a nadhled. Tam, kde se jedná zase spíš o nějakou smutnou záležitost, například alkohol nebo nevěru apod, tam se jedná o důsledky předchozích vážných chyb, ne zrcadlo.
Ale všelijaké ty „Kdy už konečně…?!“ a „Už mě štve…“ a „Já fakt nesnáším ty tvoje…“… tak tam se nejspíš díváme do dokonalejšího zrcadla, než jaké máme v koupelně. Najít si ale originál, co nám ta emoce zrcadlí, je práce, kterou musí odvést každý sám. Práce se ale vyplatí. Tahle práce je vnitřní a tichá a sám se sebou.
Máme ale samozřejmě právo po partnerovi chtít, aby už konečně začal splachovat záchod, říct mu že náš štve jeho koketování se sousedkou a fakt nesnášíme její účty za nehtové studio. Řekněte, co vám vadí, neduste to v sobě. Navíc ale hledejte, co vám to vadění zrcadlí. Pokud by u vás bylo vše ideální, sousedku ani nehty prostě neřešíte, tak jako neřešíte jiné drobnosti, které u vás nenaráží na žádnou ‚třecí plochu‘. Jen tam, kde se nějaká okolnost „tře“ o něco nedořešeného v nás, jen tam vzniká nepříjemná emoce. Platí to všeobecně, ale v partnerských vztazích je princip zrcadla zvlášť zřetelný. Možná proto ty vztahy ve skutečnosti pěstujeme…J

Kdo se s principem zrcadla naučí pracovat, udělá velký kus práce na sobě a navíc zvedne svůj partnerský vztah o třídu výš.
Na závěr: 1 a 1 může být 11. Využijte tu obrovskou sílu, která je ve vztahu dvou lidí skrytá. Věřte, že když požádáte ‚vyšší sféry‘ o pomoc, že ta pomoc skutečně přijde. Ať už pomoc s prací sám na sobě nebo pomoc s partnerskými problémy. Modlete se o ‚vybrušování‘ svých i partnerových nedostatků, modlete se za svou i partnerovu maximální toleranci
Pro pokročilé J: Milovat můžeme BEZ ohledu na okolnosti. Lze to dělat pro sebe, pro Boha, pro princip, pro zdraví.. Znovu a znovu se vracejme k myšlence Lásky.
😵

tannawe
autor
30. kvě 2009

O humoru:

Věštkyně tajemně říká nadšenému pánovi: „.. a vidím kráásný velký dům, s terasou a velkým bazénem, vidím tam Ferrari! Půůvabnou štíhlou blondýnu! A vidím tam Váás, ano, jste to Vy, vidím Vás.. jak se na to vše díváte… dírou v plotě.“
Smějte se. Často a nahlas. Je to Velmi zdravé. A neberte se moc vážně J, Moudří se smějí sami sobě. Hlupáci jiným.

tannawe
autor
30. kvě 2009

🙂 🙂

Ty Zářící,
jenž záříš uvnitř nás, i vně
i tma září, když se rozpomeneme
Tvé Jméno, Tvůj zvuk,
může námi pohnout,
naladíme-li svá srdce na jeho tón.

Přijď do ložnice našich srdcí
a připrav nás pro sňatek Síly a Krásy.
Buď vůle tvá, jak v nebi, tak i na zemi.

A oživ zemi v nás, pak pocítíme
hlubokou moudrost, která vše udržuje
Odpust nám naše viny,
jakož i my odpouštíme našim viníkům.

Nepodvedeným vnějším ani vnitřním,
dej nám volnost jít po tvé Cestě s radostí.
Od tebe pocházejí králové a královny korunovaní,
principy vlády, kosmické „Já mohu“.
Amen (= tak se stane)

j.a.n.u.s.
30. kvě 2009

Neal Donald Walsh-Hovory s Bohem....
(takovy ucebnicovy priklad channelingu... 😉 )

Jakmile budete chtít opravdu skoncovat s hladem, na světě přestane být hlad. Dal jsem vám všechno potřebné, abyste to mohli udělat. Ale vy to neuděláte. Ne proto, že to udělat nemůžete. Mohli byste skoncovat s hladem hned zítra. Vy to však udělat nechcete.

Tvrdíte, že existují dobré důvody, aby denně umíralo hladem 40 tisíc lidí. Žádné dobré důvody neexistují. Říkáte, že proti tomu nemůžete nic dělat, a přitom každý den přivádíte na svět 50 tisíc novorozenců. A tomu říkáte láska. Tomu říkáte Boží plán. Takový plán postrádá jakoukoli logiku, nemluvě vůbec o soucitu.

Ukazuji vám, že svět existuje tak, jak existuje, protože to tak chcete. Systematicky ničíte životní prostředí a přitom označujete takzvané přírodní katastrofy za důkaz krutosti Boha nebo Přírody. Podvádíte sami sebe, neboť právě vaše způsoby jsou kruté.

Nic není mírnější než Příroda. A nikdo není k Přírodě krutější než člověk. A přesto odmítáte veškerou odpovědnost. Říkáte, že to není vaše vina, a v tom máte pravdu. Neboť to není otázka viny, je to otázka volby.

Můžete se rozhodnout, že hned zítra přestanete ničit deštné pralesy. Můžete se rozhodnout, že přestanete ničit ochrannou vrstvu ozonu kolem zeměkoule. Můžete se rozhodnout, že přestanete ničit světový ekosystém. Můžete se pokusit dát sněhovou vločku opět dohromady - nebo alespoň zastavit její neúprosné tání - ale uděláte to ?

Podobně můžete hned zítra skončit všechny války. Jednoduše. Snadno. Záleží jen na tom, zda se všichni dohodnete. Nemůžete-li se však dohodnout na něčem tak jednoduchém, jako je skoncování se zabíjením lidí, jak můžete žádat Boha, aby dal váš život do pořádku ?

Neudělám pro vás nic, co neuděláte vy pro sebe. Tak hovoří zákon a tak hovoří prorokové.

Svět je v takovém stavu, v jakém je, kvůli vám a rozhodnutím, která jste učinili - nebo neučinili.

tannawe
autor
30. kvě 2009

🙂 januško 😔

tannawe
autor
30. kvě 2009

A ještě trochu sentimentální /mohla jsem odolat Zacharielovi? 😀 /

Paměť
Zachariel
Zachariel je vládnoucím princem Druhého nebe a kůru panstev. Tradičně bývá vzýván k zabezpečení daru dobré paměti. Gabriel jako planetární vládce Luny vládne mechanismu mozku včetně schopnosti pamatovat si a Kassiel ovládá dlouhodobou paměť. Zachariel může zlepšit kvalitu vzpomínek. Paměť má klíčové funkce, a to nejenom jako prostředek k organizování a zapamatování toho, kde co je, ale také jako svědek všech našich prožitků. S pamětí přímo spolupracuje srdce, které si pamatuje, jací jsme kdy byli a co jsme udělali, abychom si dokázali uvědomit svoje chyby a změnit se k lepšímu.
Dosažení širšího vědomí je cílem všech, kteří hledají. Pak je naše vědomí plně informováno o našich poznatcích, které srdce dokáže přeměnit v moudrost. To je kvalita paměti, kterou nám anděl Zachariel zprostředkovává.
„Ve jménu Všemocného Stvořitele, který dává vědomí všemu živém, Tě prosím, velký anděli Zacharieli, který z pověření Jediného vládneš kvalitě paměti, abys mi odevzdal hloubku a jasnost vzpomínek a já se stal(a) svědkem všech svých prožitků pro dobro všech a k ničí škodě.
Ctím Tě a děkuji Ti za zabezpečení mého přání, a to ve jménu Všemocného.“
Tuto invokaci posiluje zapálení bílých svící a rozmarýnu – buď bylinky, nebo esenciálního oleje - , neboť tato rostlina obnovuje paměť a je zasvěcena právě Zacharielovi."

j.a.n.u.s.
31. kvě 2009

Dobry, prirodu vlazici den preju 😵

zacinam mit kolem sebe lidi, co jen skuhraji na svuj osud....jakoby meli pres oci plastovy sacek, na usich sluchatka a koutky ust vecne svesene....

Zivot me naucil nedavat nevyzadane rady, ale ja si nemuzu pomoct....davam jim aspon kapku nadeje, ze svet neni zas tak osklivy a ze problemy se maji brat jen jako vyzvy, a ne jako "klady"....

Me kolikrat prijde, ze ti lidi ani nechteji videt!

Ale jasne, kazdy je pripraveny ve svuj cas....muzu ti vysvetlovat a ukazovat priklady a cist knihy, ale ty to nepochopis, bo proste nejsi READY...

j.a.n.u.s.
3. čer 2009

vcera vecer jsem jeste byla na balkone, a mala jakoze chce spinkat....tak ji rikam:"Bez do loznice, maminka prijde za tebou!"...kupodivu sla...
pozn. uspavam ji ja a v loznici byla tma...
...vratila se a ze:"To se stalo v loznici...." ptam se:"Co se stalo v loznici.?"
"Jedna babicka tam je...." no....mala zacina videt. A boji se moonku(mesice), milovala ho vzdycky, ted jak na nej koukla tak se "bojila"...

A co vy jak se mate???

tannawe
autor
4. čer 2009

Jan...u vás začíná přituhovat co? 😲
Já na tohle moc nejsem stavěná, mě hned ledacos vyděsí. Mně se zase dneska zdál "probouzecí"sen jak se manžel vyboural s dětma v autě za příšerné bouřky, takže odteď řídím já kdykoliv vidím mraky 😔 😅 ,fakt jsem se probudila hrůzou,srdíčko mi bušilo, hrozný pocit.
A fakt to bylo hrozně živé jak jsem skrze takové okno viděla,že už jedou,měla jsem radost a najednou dostal smyk a auto letělo přímo do příkopu na tu stranu jak sedává Elčinka a slyšela jsem jak děti křičí. Tak jsem vyskočila z toho okna a běžela tam. No donutila jsem se probudit,protože to moje křehká psýché tedy snít nechtěla 😀 😉
Jinak u nás konzum - nakupuju do baráku, chodím do práce,duchovno se koná jen tím,že dočítám Tajemství a Spiritualitu pro děti a chci se vrhnout na Bez plenky,to je jediná moje duševní práce za posledních pár dní.
A říkala jsem si, že si pustím to DVD od tebe a ehm...nikde nic...záhada hlavolamu,kde se jako ztratilo. Ale co nechám to krávě ta má větší hlavu.
Ten vítr mi ale nedělá moc dobře...Země se rychle otáčí nebo co 😀 😉
A jan zítra snad zítra to už pošlu...už mám konečně i pásku i papír 😀 😝

androna
4. čer 2009

Jani tak to zacinate mat doma veselo a spusta zazitkov.
Tan uzivaj si to zariadovanie a nakupovanie,to je tak krasne s laskou vytvarat domov 😵
no ja by som si tak strasne rada pustila v klude film,mam uz to dvd jak prichazi sny ale proste nemam sancu.Dany teraz usina az ked sa zotmie.
Tan secret chcem k narodeninam a este andelske karty.
Inac si uzivam deticky.Radimko je slniecko usmievave.my spime a on si vedla nas v posteli brouka,nahlas sa smeje.

tannawe
autor
4. čer 2009

Andy,opravdu si to moc a moc užívám, všechno to kreslení,plánování,dolaďování a i stavbu. Už máme vylité základy a příští týden nám tam navezou "stavebnici" a začnou už stavět zdi 😵 takže až tam přijedeme tak korpus domu už bude stát. To bude pohádka vidět to "doopravdy" jaké to bude. Jsem z toho dojatá 😎
Ale začínám mít pocit, že v IKEA jsem pečená vařená. 😀
A určitě do Secret jdi, je to moc fajn. A co je hlavní funguje to!!! 😵
Včera jsem si na večer "objednala" sluníčko a šup za dvacet minut opravdu začalo svítit, mraky se roztrhaly a až do soumraku bylo nádherně slunečno 😵

Děti...no co dodat? 😉 🙂 jen to,že jsou nejlepší! A které andělské karty si chceš objednat?
Já mám nějaké karty od Lindy Goodman. Teď jsem už dlouho netahala. Naposledy kvůli miminku 😉 ,ale to už je nějaký pátek. Vždycky si tahám jednu z Tarotu /mám Crowley/ a jednu Andělskou 😵 🙂 a někdy to je skoro to samé 😀 😉

androna
4. čer 2009

tan chcem tieto andelske karty
http://www.kosmas.cz/knihy/105631/andelske-karty/
doma uz mam do Doreen Virtue karty Das magische Orakel der Feen a su nadherne.pouzivam casto a este mam taroty obycajne.mala som krasne avalonske taroty,ale boli v aute,ktore nam ukradli ked sme sa stahovali.

tannawe
autor
4. čer 2009

To vypadá moc hezky - teď jsem koukala a ty karty co mám doma já tak to jsou nějaké Hvězdné karty 😅 takže Andělské ještě nemám. Možná se na ně podívám... 😉
Jinak koukala jsem na tuhle stránku,jestli neznáte
/Ale asi znáte 😉 /
http://www.thesecret.tv/secret-treasures.html
😵
Jsem tím nadšená.
Dneska jsme ráno jeli do IKEA a rezervovala jsem si parkovací místo,ale jen tak letmo ve spěchu ráno,nějak jsem se na to nesoustředila. A cestou tam jsem o tom začala trochu "pochybovat" /ve smyslu to by byl úlet kdyby to tak bylo...CHYBA!/ Přijeli jsme tam a představte si, že to "moje" místo bylo obsazené červeným autem, široko daleko nikdo nikde a jen na tom mém "rezervovaném" místě stálo prostě auto. Začala jsem se nahlas smát a řekla jsem si "Vidíš a to je ono...už nikdy nepochybuj,že to funguje" 😵 😀 Byl to fajn pocit, protože jsem si fakt uvědomila, že kdybych to o trochu víc soustředěn chtěla, že by to "vyšlo".
Včera jsme se taky dobře bavili s dětma,když jsem se vrátila domů.
Řekla jsem jim: Teď vám ukážu jak funguje v praxi naše podvědomí.
Budu se soustředit na Chayenku,aby přišla za mnou do kuchyně. Ch.byla v ložnici. A ležela a nemohla mě vidět.
Já jsem se soustředila na moment jak přijde a bude u mně u nohy.
Nic se nedělo. 😀 Elčí se začala chechtat, že to tedy jako fááákt funguje mami.
Usmála jsem se a řekla jsem jí,že ať chvíli počká. Za dvě minuty jsem viděla jak se Chaya přesunula do obýváku a kouká na mě /asi ve smyslu Co se děje?? 🙄 😕 /Nedívala jsem se na ni,jedla jsem večeři a jela jsem v hlavě tu "mantru" Pojď ke mně...nemusím psát, že přišla.
Dostala odměnu a aby hra byla zábavnější tak jsem řekla, že teď se soustředím na to aby se lehla. Použila jsem schválně jiné slovo - aby pes nemohl odečíst,že po něm chci povel lehni! - trvalo to asi tři minuty a lehla si.
Pokusů jsme provedli deset - sedni, lehni, pojď sem...
Všechny pokusy prováděné jen soustředěnou myšlenkou, opakováním povelů a jemným naladěním se na její frekvenci. Fakta mazec 😀
. Devět z deseti fungovalo jak hodinky. Desátý se nepovedl,protože děti z toho byly v takové euforii, že už jsme se řehtali všichni jako blázni jaká je to "magie"...manžel byl trochu "vyděšený" 😅 😀 😵
Co tím chtěla tannawe říct? Jen to, že je to úžasný pozorovat to v denním životě, používat to a věřit! Miluju to! 😵 🙂

tannawe
autor
4. čer 2009

A tedy vlastně,aby to dobře vyznělo - všechno probíhalo jen v mojí mysli. Nic jsem neříkala nahlas... 😉 no prostě ohromná zábava. Proto je tak důležité "programovat" děti na to,že jsou skvělé a děkovat jim...fakt jsem za ně moc vděčná...moji džedájové skvělí 😵

androna
4. čer 2009

jj tan ja viem ze to funguje.uz velakrat vyskusane,ale obcas zabudnem a pochyby a je to ze 😀
stranky neznam pozriem sa.
krasny pozitivny vecer 😵