Mezi nebem a zemí, pokec pro všechny s otevřenou myslí

tannawe
9. dub 2009

Januško, for you, for me, for everybody!!

😵

Jsou věci mezi nebem a zemí a mezi nimi pak stojí dveře...někdy vcházíme vědomě, jindy náhodně, každopádně tohle téma je tady pro všechny, kteří mají pocit, že ty dveře tam prostě jsou 🙂

A jinak o běžných radostech a strastech s našimi dětičkami, které nás pěkně školí 😵

tannawe
autor
9. dub 2009

A malá ochutnávka...modlitby rabiho Nachmana jsou úžasné...

Nový začátek 🙂

Nauč mne, drahý Bože,
jak začínat znovu,
zlomit včerejší návyky,
přestat si namlouvat,
že nemohu,
když mohu,
že nejsem,
když jsem,
že jsem uvízl,
když jsem naprosto svobodný.

(LM 1:76)
😵 😵 😵 😵 😵

krembonzur
9. dub 2009

dobry den tan a jan, jsem tu-ganz fofo-malovani je fakt vec mezi nebem a zemi, hlavne ten bordel, ten zustal na zemi 😀

j.a.n.u.s.
9. dub 2009

Takze vitam starou partu?????
Tan...diky za pohlazeni v podobe tohoto noveho tematu 😵
Kremik...hlavne ze se libi 😀

andyva
10. dub 2009

Ahoj holky,děkuji za krásné téma.Mohu vědět,jaké zkušenosti vás k tomu přivedly?

tannawe
autor
10. dub 2009

Ahoj všem....

Konečně jsem dobalila poslední tašku, doklidila co se dalo a už čekáme jen na manžela a vyrážíme směr Východní Čechy...moc se těším a na druhou stranu mě trochu mrzí, že se "neuvidíme" minimálně těch čtrnáct dní 😉

andyva...moc mě těší, že tě téma zaujalo a dvojnásob mě těší vidět snž a dvě děti k tomu! Skvělééé...

Jinak téma jsem založila proto, že se zajimám/e/ o všechno možné kolem mystických zážitků, kolem nevysvětlitelných jevů a hlavně z toho důvodu, že mystika běžného života je něčím tak kouzelně samozřejmá, že mě prostě zajímalo jak jsou na tom ostatní a hlavně taky tedy jako "kecárnu" o všem možném. A taky trochu /víc 😀 😉/o našich kouzelných dětech a jejich schopnostech...

A k těm zkušenostem...jako jednu z nejmystičtějších věcí považuju uzdravení svojí dcerky po porodu, kdy jí byla diagonostikována epidermolýza bullosis /naštěstí tedy jen simplex forma...ta nejlehčí tedy...což ale po porodu tak vůbec nevypadalo.../a já jsem cítila ohromnou potřebu meditovat, modlit se a "uzdravit" ji skrze svoje vnímání světa. Tam bych řekla, že jsem definitivně "uvěřila", že všechno je možné, i když celý můj život je protkaný červenou nití mystických zážitků a prostě jsem hodně napojená na svůj vnitřní svět...tož asi tak 😵 🙂 😉

tannawe
autor
10. dub 2009

A abyste měl nějakou inspiraci...tohle je zajímavá stránka...

http://oazamiru.blogspot.com/2008/09/vytvme-mr-...
🙂

tannawe
autor
10. dub 2009

*měly...Zaky mi tady opět vytuhl v nejvhodnější dobu na klíně...tak to bude zajímavá cesta... 😅 🙂

tannawe
autor
10. dub 2009

A tohle taky můžu...jo a klidně postujte odkazy co máte v záložkách atd. ať je co číst, kde sbírat informace a tak dále a tak dále...

a hlavně Januško užijte si středu 😵 ať máte sluníčko a je vám spolu moc krásně... 😵

http://www.tesenisis.cz/moc-pritomneho-okamziku/
😉

j.a.n.u.s.
11. dub 2009

Pred dvojima narozkama(Peta 30 a El 2), tak nejak litam....oslava na zahrade s grilem a klouzajda pro deti a pisek a bazenek....kaslu na gril-budu blbnout s deckama 😀 😀 😀

andyva...me k tomu "otevreni oci", vedla smrt trilete holcicky co jsem hlidala(ne v dobe kdy do ni vrazilo auto-i kdyz jsem ji ten den hlidat mela-neco do toho vlezlo 😕 ), a moje hormonalni boure v puberte, kdy jsem hledala neco vyssiho.
A kdyz je zak pripraven.....a mozna proto se mi do rukou dostavala literatura a zivotni udalosti, ktere ucily tak nejak samy.

Ziju tak nejak na volno, instinktivne-radostne....

tanus, budem tady az se vratis. Stastnou cestu!

s.arik
11. dub 2009

taky dobré články, některé
http://zivotni-energie.cz/

j.a.n.u.s.
13. dub 2009
j.a.n.u.s.
22. dub 2009

Tanusko uz se vrat.... 😵

sarkabrezen
22. dub 2009

ahoj holky, janusko 😵, že vám sem lezu... 😕 já vás šmírovala už i na jiných podobně laděných diskuzích, starších... mystika a všechny "tyhle věci" mně zajímají odjakživa, ráda o nich čtu, i když nic vyloženě "mezi nebem a zemí" jsem na vlastní kůži asi ještě nezažila... nic vědomého... nejmystičtější "věc" je pro mně mateřství... je to pro mně neskutečný zdroj štěstí a nezištné lásky, naplňující...

já teď čtu Coveyho, není to přímo mystika, ale hodně psychologie o tom, jak si srovnat a nasměrovat život... moc zajímavé a mně to v tuto chvíli přesně zapadlo do životního období...

zajímavé odkazy jste tady pisly 😵

mes
22. dub 2009

Holčiny - prosím o radu, neznáte někoho nebo něco - kdo nebo co dokáže zbavit smůly? Asi mě někdo uřknul, jinak to není možný a už mě to přestává bavit...neznáte nějaký způsob jak se toho nechtěného prokletí zbavit? 😉 Díky moc

j.a.n.u.s.
24. dub 2009

http://www.svetloduse.cz/metody-stanislav-grof.php tohleto pojednava o zivote plodu-lehce receno 😵

mes:zalezi jak vypada tvoje "smula"...clovek by se mel vzdy ze sveho"nestesti" poucit-ono jen tak neprijde, vzdy je za nim duvod. Nevis, jestli TO zrovna neni to, co potrebujes pro svuj duchovni posun. Jetsli chces pisni mi do IP podrobneji... 😉

sari:vitam te 😉
materstvi je jeden ze zakladnich piliru vseho-jsi na dobre ceste 🙂 🙂 🙂 , a presne jak pises-zapadlo ti to do zivotniho obdobi(kniha)....tohle jsou krasne nitky co nas tahaji, je dobre si jich vsimat.

tannawe
autor
25. dub 2009

Ahoj všem...jsem na skok u tchyně tak okupuju počítač, ale venku je tááák krásně a já už jsem nějak za těch 14 dní odvykla vysedávání u kompu 😅 ,protože jsme neustále venku i v dešti, prostě něco neuvěřitelného. Konečně se nám rozbíhá příští týden pokládání základů takže času bude ještě méně, ale přijít podívat jsem se na vás musela 🙂

mes...možná bych nejdřív zkusila popřemýšlet o tom jak vnímáš sama sebe ty,ve smyslu myšlenky atd. To dělá hodně, to na co myslíme velmi mnoho ovlivňuje náš každodenní život...ale jinak já osobně ti nikoho nedoporučím... 😔

sari...vítej a myslím, že mám dojem, že tvůj zájem o RaBr a podobné věci tě směruje jen a jen tím správným směrem, tím tedy nechci apriori říct, že by nějaká jiná cesta byla horší, ale tahle je prostě fajn...

Jinak januš pořád snž tak držím palečky ať je brzy //

krémík??? online?? 😉 🙂

j.a.n.u.s.
25. dub 2009

Tanusko, holka moje-cerpej energy bez technologie, ber ji ze slunce i z deste....cekam. 😉

mes:IP 😉

mes
25. dub 2009

Tannawe - já jsem optimistka tělem i duší, život miluju a líbí se mi...ale i přesto se mi smůla lepí na paty...Život na mě vymýšlý takové lesti, asi abych se nenudila 😀 a nudit se opravdu nemám kdy 😀

mes
25. dub 2009

Janusko - IP a moc děkuji 😵

mes
25. dub 2009

Jinak když už mluvíme o věcech mezi nebem a zemí...tak se s Vámi podělím o příběh..
Obě mé babičky i teta se se mnou když umíraly přišly rozloučit...každá jiným způsobem.
Maminka mé mamči s ní byla domluvená, že až umře nechá jí vzkaz jestli je něco po smrti. Když babička umřela zdál se mi sen, že mě vede ke hřbitovu a ke svému hrobu a na náhrobku bylo napsáno: "Smrtí to nekončí.." ráno volali z nemocnice, že babička zemřela.
Druhá babička zemřela pár let po té. Byli jsme na chatě, kde není moc signál. Ráno o půl páté mě probudil hrozný sen, že volali z nemocnice, abych vyřídila taťkovi, že babička zemřela. Dívala jsem se na budík, protože jsem pak nemohla usnout. Volali až v 9 hodin, že babička o půl páté ráno zemřela.
Má teta zemřela před dvěma roky a dodnes mě to bolí...milovala jsem ji. Přišla mi do snu, seděla na gauči a strašně se na mě smála, ať se netrápím, že jí už bude fajn... - ráno opět telefon...
- Teta přišla do snu i ve výročí její smrti minulý rok...viděla jsem ji v černém rámu ve světle - jen obličej, moc jí to slušelo... když jsem to říkala mamce začala plakat, prý proč myslím, že má zapálenou svíčku - byl to přesně rok...
To jen tak 😀

j.a.n.u.s.
26. dub 2009

Ano mes----zesnuli k nam prichazeji do snu...a beru to jako dar, ze je mi dovoleno si ten "sen" zapamatovat.

Zemrel mi v listopadu tata...a taky splnil slib, ktery mi pred smrti dal(pokud je to po smrti tak jak jsme si to predstavovali), dal mi spoustu dukazu, ze je to tak! Dal o sobe vedet hodnekrat, nejen ve snech. 🙂

Ten kdo nepremysli o smrti, nemuze prozit zivot tak nejak naplno. Smrt je soucasti zivota at se nam to libi nebo ne. Proste to tu je.

Je zvlastni, ze lide klopi zrak kdyz se zacne mluvit o smrti, nebo o tom co je po smrti....ale kupuji svym ratolestem videohry kde se zabiji bezne, obdivuji zbrane, prodavaji drogy...ale aby nekdo detem vysvetlil opravdu co je smrt...? Pak vyrustame ve zmatku a ve strachu z ni.

A pritom je to jen "prechod" 🙂

Kdybyste vedeli jak dlouhou mate svicku zivota, zmenil by se nejak vas zivot?

tannawe
autor
26. dub 2009

Mes...krásné příběhy! A velmi silné...ne každý má to štěstí to takhle vnímat a prožít...ne každému je to dáno... 😉
Januško...snažím se každý den žít tak jako by byl ten poslední,ale ne vždy se mi daří to pořádně vnímat a uplatnit, je to těžká věc snažit se o to nahlížet to tou konečností. Ale což...zítra jedeme do Prahy...tak se mi nechce do toho industriálu. Byla jsem se psem se projít do polí v tom větru, bylo v tom něco tak zvláštně silného...hodně to na mě působilo, prostě krása...
a jinak asi kdybych věděla, že týden je poslední týdnem mého života tak bych asi žila tak jako teď. Rychle 😀 🙂 😉

j.a.n.u.s.
27. dub 2009

tan-jak pises s tim vetrem...u nas foukalo celou noc, ale poradne-mela jsem chut vyjit ven a citit to! Akurat u nas pred barakem jsou nonstop plny popelnice, takze bych mela na ksichtu urco nalepeny kus nejakyho papiru... 😅

tannawe
autor
27. dub 2009

jan 😀 tak to by nebylo nic mystického 🙂
Jinak jsme dorazili do Prahy...tedy všechno to tady kvete co to jde, ale...hory to prostě nejsou. Jsem tak moc ráda, že se kopne do země a zase jsme blíž domečku... 😵 děti se tvářily jako by v Praze nebyly snad sto let...to je milé jak mají jiné vnímání času.
Večer zkusím písnout nějaké meditační techniky atd.ať máte inspiration... 😉

j.a.n.u.s.
27. dub 2009

no, to by bylo essential, jsem nejaka rozharana...

j.a.n.u.s.
27. dub 2009
tannawe
autor
27. dub 2009
sarkabrezen
27. dub 2009

ten "starý" úryvek od tan vložený januš je super... díky

nedávno jsem četla, jak pomocí meditování změnit své staré vzorce chování k dítěti... když prostě chcete reagovat jinak, lépe, klidněji, uvážlivěji... ale v podvědomí máte ty staré vzorce tak hrozně moc zahryznuté, že ve chvíli, kdy přijde ostrá situace, reagujete automaticky "po staru"... je cestou a řešením uvést se do hodně klidového stavu, až meditace a v mysli se ponořit do těch situací... navodit si situaci, která vás normálně uvede do špatné reakce a pomalu se cíleně vést tak, jak chceme, abychom reagovali... prostě si to všechno vizualizovat v dobrém vzorci, tak, jak to má být... a pokud člověk vydrží, dříve či později najednou zjistí, že se chová a reaguje tak, jak chce i v reálu...

pamatuju si, že už jako dítě jsem tuhle metodu přirozeně používala vždycky večer v posteli před usnutím, když mně čekal nějaký náročný nebo důležitý den... přehrávala jsem si situace, co mohou nastat a představovala jsem si, jak budu reagovat... úžasně mi to pomáhalo...

úžasné jak děti přirozeně používají metody, ke kterým v dospělosti složitě hledáme cestu... zaslepení svou důležitou dospěláckostí...

j.a.n.u.s.
28. dub 2009
https://www.youtube.com/watch?v=PuSLqaW5W-8


...posimra vam to chakras 😉

tannawe
autor
28. dub 2009

Tak jsem se vrátila z práce, doma klídeček, děti nějak neplánovaně odveženy k rodičům, manžel se vypařil na Chelsea do putyky tak jsme tady trochu osiřely s Chayece...tak mám chvilku...ehm...tož jede MK: klasika... 😀 ,meditoval někdo??
Že se ptám co? 😀
Ale věřím, že nějaká dobrá duše se chytla...jinak jsem ještě chtěla říct, že já osobně jsem hrozně moc ráda, že jsem skrze svoje děti poznala všechna možná i nemožná zákoutí...je to super. Člověk aspoň má pocit, že nic není tak jak je... 😀 🙂 😉 😵 /miluju smajlíky... 🙂 😀 /
Takže januško vím, že nic nevím... 😕