Mezi nebem a zemí, pokec pro všechny s otevřenou myslí

tannawe
9. dub 2009

Januško, for you, for me, for everybody!!

😵

Jsou věci mezi nebem a zemí a mezi nimi pak stojí dveře...někdy vcházíme vědomě, jindy náhodně, každopádně tohle téma je tady pro všechny, kteří mají pocit, že ty dveře tam prostě jsou 🙂

A jinak o běžných radostech a strastech s našimi dětičkami, které nás pěkně školí 😵

tannawe
autor
10. kvě 2009

Probuzení znamená to, že když vyčistíte svou čajovou konvici, pak vás tato konvice probudí 😵 😵
-Chögyam Trungpa

tannawe
autor
10. kvě 2009

Ellinku moc baví vybarvovat mandaly...inspirace pro vás...

http://www.vestirna.com/www2/_mandaly/mandaly.php

Rozkliknout, dát uložit obrázek jako, vytisknout a můžete vybarvovat...i vy! 😵 😉 🙂

tannawe
autor
10. kvě 2009
lilak5
10. kvě 2009

Tann díky za mandaly, určitě si to vytisknu a myslim, že to bude bavit nejen našeho Honzika.

Jinak dnes mě uplně rozbrečel - už od čtvrtka si schovával dárek pro mě ke dni matek, dělali to ve školce a domu si to odnášel v neprůhlednym pytliku. Moc hezkej výtvor, dojalo mě to, ach jo.
Tann to co jsi psala o tvym tchánovi je úžasný.

tannawe
autor
10. kvě 2009

lila...krásný! 😵 Tyhle naivní dětský výtvory jsou dojemný i po letech 🙂 je v nich totiž taková ta upřímnost a čistota...závidím! A už se těším až Ellinka bude chodit do školky regulérně, to pak budou určitě samé roztomilé obrázky apod.
Už teď mám obrovskou složku kam zakládám její obrazy a výtvory...od úplně první čmáranice v x měsících až do dneška! 😵 Těším se až jí to jednou předám až bude velká...doufám, že to ocení, plánuje totiž být umělkyně 🙂

tannawe
autor
10. kvě 2009

A ještě mě zaujalo dnes toto...

http://www.helenien.estranky.cz/clanky/-vychova...
😉

esssi
11. kvě 2009

Nazdárek, můžu k vám???

tannawe
autor
11. kvě 2009

esssi...samozřejmě! Každý je vítán pokud přichází s otevřenou myslí 🙂 😉

tannawe
autor
11. kvě 2009

Kdo má zájem se trochu dovzdělat co se původních obyvatel Ameriky týče...

http://www.nejstarsiamericane.cz/pages/aztekove...

🙂

esssi
11. kvě 2009

tannawe díky,jj, každý den je příležitost dozvědět se něco,co změní celý život 😎

j.a.n.u.s.
11. kvě 2009

esssi....vitej 😉

tanus....mandaly, asi az ted jsem na ne ready 🙂 , pamatujes na Deti vi....ptala jsem se po nich a az ted jsi to pridala.....mimochodem, krasne prekvapeni mi prislo dneska postou....presne tak nejak si predstavuju "okno" do "vseho"...a ten kamen-plny zivota! Moc velkou radost mi prinesl! Dekuju sestricko!

androna
11. kvě 2009

essi ahoj 🙂
mandaly mam rada a ked potrebujem relax,tak vymaluvavam.este predtym nez prisli deti som si kreslila i vlastne mandaly.
dnes tu krasne a pozehnane prsalo.som za to matke prirode velmi vdacna,ze nemusim zalievat. 😵

tannawe
autor
12. kvě 2009

Dobre ranko.
Jan, tak to byla rychlost, doufám, že to došlo v pořádku! Měla jsem strach jestli jsem poštu už nepřecenila 😀 ,mám radost, že ty máš radost.
Jinak tady v Praze nás opět uvítalo zamračené ráno,ale máme spoustu práce na dnešní den tak to ani nebudeme vnímat... 🙂
Mandaly jsou opravdu super, Eli taky už maluje svoje vlastní. Kdysi v Tchibo obchodě prodávali takovou tu kreslící destičku /člověk zastrčí tužku do jedné ze šablon a objíždí v takovém kolečku a ono to dělá vzory.../,tak jsem jí to koupila a moc ji to baví...hezké jsou taky mandaly kreslené pomocí těch barev na sklo, že se pak dají sloupnout a nalepit na sklo a střídat. Taky jsme jich tady pár měli /než to ovšem Zakoušek celé sloupal 😀 😝 /

Takže požehnaný den všem!! 😵 😵

tannawe
autor
12. kvě 2009

Takže ještě k akci...

http://www.biostyl.cz/main.php?pageid=4316

DOMÁCÍ ÚČASTNÍCI

Mgr. BORA BERLINGER, Česká republika, Rakousko

překladatelka, autorka, matka tří dětí. Bezplenková poradkyně pro diaperfreebaby.org od roku 2002. Pořádá přednášky a semináře o přirozené hygieně kojenců a o Konceptu kontinua v praxi, překládá a píše články pro www.mokosha.info. Žije v Rakousku.

www.dharmagaia.cz , www.mokosha.info, info@dharmagaia.cz , tel.: 773 583 183

PŘEDNÁŠKY

neděle 24.5.2009 ve 13.00 hodin, levé křídlo sál S3 – ECO-BIO

Koncept kontinua a nošení dětí v šátku

Hledání ztraceného štěstí pro nás a pro naše děti

Přednáška Bory Berlinger spolu s Danielou Šmolíkovou o tom, co opravdu potřebují naše miminka, aby byla šťastná a spokojená. Znalosti a zkušenosti indiánských rodičů lze uplatňovat i v naší civilizaci – dozvíte se o teorii i praxi tzv. kontaktního (či přirozeného) rodičovství. Daniela Šmolíková pohovoří o základních aspektech nošení dětí, výběru vhodného nosítka a předvede praktickou ukázku vázání šátku.

neděle 24.5.2009 ve 14.00 hodin, levé křídlo sál S3 – ECO-BIO

Přirozená hygiena kojenců

Bezplenková komunikační metoda v praxi

Nejstarší způsob péče o vylučování potomků, znovuobjevený a adaptovaný na životní styl civilizace třetího tisíciletí. Jedná se o součást kontaktního rodičovstí (attachment parenting), které se vyznačuje silným poutem mezi dítětem a rodičem.
😵 🙂

androna
12. kvě 2009

krasne dobre rano.my sa chystame navarit a upiect babovku na zajtra do zoo.
a zase sa vrhnem do zahrady na kyticky a plevel.mesiac v kozorohu a k tomu ubyvajici je proste na plevel ideal.
tann presne na tuto prednasku by som rada sla a co sa tyka latkovych plen tak tam urcite bude mat stanok mamaja. www.mamaja.cz

j.a.n.u.s.
13. kvě 2009

Paradoxem naší doby v historii je, že máme vyšší budovy, ale horší duševní stav, širší dálnice, ale užší zorné pole.
Utrácíme více, ale máme méně, kupujeme více, ale užíváme si méně.
Máme větší domy a menší rodiny, více pohodlí, ale méně času.
Máme více titulů, ale méně zdravého rozumu, více znalostí, ale méně úsudku, více expertů, přesto více problémů, více léků, ale horší zdravotní stav.

Pijeme příliš mnoho, kouříme příliš mnoho, utrácíme příliš lehkomyslně, smějeme se příliš málo, jezdíme příliš rychle, jsme příliš naštvaní, zůstáváme příliš dlouho vzhůru, jsme příliš unavení, čteme příliš málo, díváme se na televizi příliš mnoho a modlíme se zřídka.
Znásobili jsme svůj majetek, ale zredukovali své hodnoty.
Milujeme příliš zřídka a nenávidíme příliš často.

Naučili jsme se, jak se živit, ale ne jak žít.
Přidali jsme k životu roky, ne život k rokům.
Byli jsme až na Měsíci a zpátky, ale máme problémy přejít ulici a setkat se se svým novým sousedem.
Dobýváme vnější vesmír, ale ne vnitřní vesmír.
Udělali jsme větší věci, ale ne lepší věci.

Vyčistili jsme vzduch, ale znečistili duši.
Dobyli jsme atom, ale ne naše předsudky.
Píšeme více, ale učíme se méně.
Plánujeme více, ale dosahujeme méně.
Naučili jsme se spěchat, ale ne čekat.
Postavili jsme více počítačů, aby obsáhly více informací, aby vyráběly kopie rychleji než kdy dříve, ale komunikujeme stále méně.

Toto je doba rychlého občerstvení a pomalého zažívání, velkých mužů a nízkých charakterů, vysokých zisků a mělkých vztahů.
Jsou to dny dvou příjmů, ale více rozvodů, honosnějších domů, ale rozbitých rodin.
Jsou to dny rychlých výletů, papírových plenek, morálky vyhazování, zastaveníček na jednu noc, nadváhy a prášků, které způsobují vše, od povzbuzení, přes zklidnění po smrt.
Jsou to časy, kdy je toho více ve výkladu a nic ve skladu.
Doba, kdy vám technologie může přinést tento dopis, a doba, kdy si můžete vybrat, jestli se o tento pohled podělíte, nebo ho prostě smažete…

Pamatujte: stravte nějaký čas se svými milovanými, protože tu nebudou navěky.
Pamatujte na říkání laskavých slov někomu, kdo k vám vzhlíží s respektem, protože tento človíček brzy vyroste a opustí vás.
Pamatujte na horký polibek člověku vedle vás, protože to je jediný poklad, který můžete dát od srdce a nestojí vás ani halíř.

Nezapomeňte říkat „miluji tě“ svému partnerovi a svým milovaným, ale především to tak i myslete. Pusa a objetí zmírní vaše rány, pokud to přijde z hloubi vašeho nitra.
Nezapomeňte se držet za ruce a uchovat si tento okamžik pro den, kdy už tu ten člověk nebude.
Dopřejte času lásce, dopřejte si času si promluvit!
A dopřejte si času podělit se o cenné myšlenky své mysli.

A VŽDY MĚJTE NA PAMĚTI:

Život se neměří počtem nádechů, ale okamžiky, které nám dech berou.

tannawe
autor
13. kvě 2009

😵

cecil
14. kvě 2009

Janus, díky za paradoxy 😉

androno díky za rady na plevel, hned dnes na něj vlítnu! 🙂 Už mi dusí hrášek pro holčičky.

A tan zdravím.... 🙂

tannawe
autor
15. kvě 2009

cecilko též zdravím 🙂

a zacvičte si...

http://marta-l3.wbs.cz/Pozdrav_slunci.html

tady i názorně nafoceno...
http://www.sportvital.cz/cz/k2,154-joga/c747-jo...

Nedám na to dopustit, krásně to rozproudí energii, protáhne tělo, prostě super hned ráno! 😵

androna
15. kvě 2009

krasny den vsetkym.my mame doma tatinka tak si ho musime uzit. 😵
cecil to je fajn ze si sa vrhla na plevel.ja som vcera vyvazovala uz hrasok a robila mu oporu.este musim u rajcat.
tann uz cvicim 😵
janusko zamyslenia tohto druhu su super. 😵
ja pocuval well balanced oliver shanti &friends.Radimko u toho spinka.a kluci sli vyvencit Ronika do lesika.

cecil
15. kvě 2009

díky Andri!

j.a.n.u.s.
15. kvě 2009

androna, moc dobre-kez by bylo vic takovych "prirodnich" (co se tyce luny) prispevku....nemuzu nic nahledat 😵

lusinta
15. kvě 2009

nastal ten správný čas na objevení této diskuze🙂

androna
15. kvě 2009

lus vitaj medzi nami 😵

tannawe
autor
15. kvě 2009

Lus vítám tě!! 😵

tannawe
autor
15. kvě 2009

Andri...to je krásný článek, děkuju!! Já mám doma knížku Léčivá síla vody a ta mě hodně ovlivnila. A hlavně díky němu jsem začala s těmi pokusy na květinách, protože mi to znělo fakt až moc zázračně, ale k mému překvapení to prostě funguje, přirozeně...doslova jako kouzlo! Vždyť je to tak jednoduché až je to něčím záhadné a přeci...jednoduché věci někdy vypadají zbytečně složitě 😉 🙂

tannawe
autor
15. kvě 2009