MHD a tehotné. Nepúšťajú ma si sadnúť

kristina_tvb
19. lis 2007

Ahoj tehulky. No dnes ma to už v električke fakt dožralo. Je to katastrofa, aký sú tí ľudia bezohľadní. Všetci si sedia a radšej pozerajú do okna, alebo si niečo čítajú, aby nemuseli nikoho pustit si sadnúť. Som v 26tt, a mám dosť veľké bruško na to, než aby niekto povedal, že si to nevšimol...postavim sa k sediacim, moje brucho maju pomaly pod nosom, no ani ich nenapadne aby ma pustili. Ja neviem ci je to tak všade, alebo Brno je na to expertom, ale skutočne ma to mrzí. Predsa len už mi nieje príjemné to hompáľanie a prudké brzdenie, a hlavne sa bojím, aby som nepreletela na druhú stranu. Asi sa zbytočne rozčulujem, ale malo by sa s tým niečo robiť...

jankatr
19. lis 2007

Tak to by mě teda mohlo .... - myslím že vždycky je okolo dost jiných lidí kteří se můžou zvednout 😠

varfa
19. lis 2007

Já tedy nemám zážitek z mhd,ale asi od třech lékařů.Vždycky mě nechají čekat v čekárně a to i přes to,že mají vždycky na nástěnkách obřím písmem,že těhotné mají přednost.U mé obvoďačky není problém čekat i dvě hodiny mezi prskajícími a smrkajícími lidmi a vůbec jí to nepřipadá divný.

jankatr
19. lis 2007

Janickobez - tak jak se daří - chvíli jsem k vám chodila na termín bohužel to nedopadlo... ☹ je mi smutno, když si uvědomím že už jsem mohla za měsíc mít miminko 😔
No ale teď mám novou naději - tak už je líp - jestli se zadaří, tak klokan přiletí v červenci.
Tobě přeju pohodovej a bezproblémovej porod - taky už to máš za pár... 😵

pitruska
19. lis 2007

ahoj holky, musím napravit reputaci Brnu 😉
Poslední 2 měsíce těhu už jsem šalinou moc nejezdila, ale do té doby jsem neměla problém s pouštěním sednout. Vždycky všichni téměř hned zareagovali, když jsem vyvylila provokativně pupíček 😀
Snad jen jednou, když jsem jela v době, kdy byla plná šalina gymnazistů - z předchozí zastávky, kde je gymnázium. A bylo jich tam tak, že měli pusy nalepené na dveřích. A 90% těch mladých sedělo a ještě stálo, tak to jsem stála u dveří u tyčky a dělali, že nevidí. Ale ta šalina byla vážně dost plná, tak si myslím ani nemohli všimnout - ti sedící tedy 😕
Jinak mi vždy všichni vyšli vstříc a ještě se pěkně usmáli!

janickabez
19. lis 2007

nic jedu do města, tak to testnu...ale myslím, že od posledně se nic nezměnilo 😀 😀 😀 😀 😀 😀

janickabez
19. lis 2007

Pitru my jsme staly minule 2 těhule vedle sebe nad 4 slečnama kolem 15 let, které jely ze školy...a bylo to fakt na pohlavek 😝

kyri
19. lis 2007

janickabez: a proč ta těhule vstávala??? 😲 😕
já bych paní důchodkyni nechala pěkně stát, anebo ať se o její blaho postará někdo jiný 😉
(resp. jsem vždycky na žádost důchodců i průkazkových - ZTP - prostě řekla, že je nepustim, ať si řeknou někomu jinýmu, že já čekám mimčo a zůstanu sedět 😀 )

jankatr
19. lis 2007

No musím říct - že u nás to celkem ujde - ještě se občas najdou lidi co se sami nabídnou a pustí sednout nebo pomůžou s kočárkem - jen je dost zoufalé že většinou jsou to starší lidi. Ale když si řeknu - tak zatím nikdo neodmítl. A co jezdí malej bez kočárku, tak jen jednou se nám stalo že jsme v autobuse stáli, zrovna teď nedávno - ale asi je to kapku tím že vůbec nevypadá na to že mu ještě nejsou ani tři, tak si asi říkali že už je dost velkej na to aby tam mohl plandat na tyčce 😠

koc
19. lis 2007

ahojky, tak lidé v MHD v v těhu špatně v MHD a ze strachu, abych sebou nesekla, jsem si vždy řekla - a kupodivu pouštěli mě sednout hlavně mladé slečny, puberťáci a staříčci..., ale raději jsem jezdila všude autem. Jinak o pražské MHD si iluze nedělám, napadl mne chlap v metru, ležela jsem jak široká tak dlouhá na zemi - a lidé mne ještě překračovali!!! Že by pomohli? Ani omylem... Teď když jezdím s malým v MHD - golfky to jistí, nikoho se prosit nemusím...spíš musím dávat pozor, aby malému na kočárku v tom návalu nikdo neublížil... 😠 Přeji Vám pevné nervy a nedejte se!!! 😉

kyri
19. lis 2007

a kristina: no, když je ti to trapné, tak se asi nemůžeš divit... na tom, že si člověk řekne o to, na co má podle předpisů DP právo, není nic trapnýho a já bych i zazvonila nebo zaťukala na řidiče, ať mi jde pomoct (protože to je v tomhle případě jeho povinnost) kdyby měl někdo kecy nebo dělal obličeje, protože to už je fakt nehorázný - naštěstí se mi to nestalo 😀 když jsem vybalila, že jsem těhu a ráda bych si sedla, tak lidi neměli problém 🙂

koc
19. lis 2007

tak se mi to špatně přeposlalo - první věta:lidé v MHD v Praze nezaostávají za Brňáky. omlouvám se 😕

kyri
19. lis 2007

... jo, a s miminem v šátku je to ještě lepší než s břuchem, to většinou startujou hned 2 lidi ze sedaček a pouštěj sednout 😉
(zato s kočárkem v nízkopodlažním buse to byl dost ekl - se jedna herdekbaba rozčilovala, jak si dovolujeme, jako my, maminy, cestovat s kočárama ve špičce...! že nám dlouho trvá, než vystoupíme, zabíráme moc místa atp. 😝 😝 😝 pí*a jedna, to jsem byla fakt nasr...😠 😠 😠 navíc jsem zrovna měla horečku a vezla přes celou prahu svoji mladší ségru na bus do jablonce - nikdo jiný nebyl doma a ani auto, a do toho ještě tahle chytračka...

cert..ova
19. lis 2007

ahoj holky, zrovna dneska jsem musela do prahy na úřady, jela jsem z mělníka, nikdo mě nepustil sednou a když jsem šla na ten úřád do prvního patra s mezaninem, tak na mě ta úřednice, vy jste nějaká udejchaná 😝 a přitom mám už pěknej bachor 🙂

mobina
19. lis 2007

Neřeším a prostě se peru s geráčema o volný flek. Když si nesednu, tak holt stojím. To je "nevýhoda" zimních těhulí. Přes ty vrstvy to není moc vidět.

mysinka
19. lis 2007

Mobina: moje kamarádka byla těhotná v létě v těch největších pařácích, přes letní šatičky to bylo krásně vidět a stejně ji málokdo někdo pustil sednout 😒

len
19. lis 2007

Teda holky, já těhule nikdy nebyla, ale stalo se mi v životě 2x, že mě někdo pustil sednout - poprvý, když jsem vezla koš jahod (asi se báli, že když s nima budu stát, v první zatáčce jim je vyklopím na bílou blůzu 😀 ) a podruhý mě pustil takovej hooodně pochybnej týpek, kterýmu bych se na ulici vyhla obloukem... Měla jsem totiž ve sklenici zavřenou myš. A on na mě vrhnul takový téměř až zasněný pohled a povídá - pojďte si sednout s tou myškou! 😵 Takže pak jsem těhotným kamarádkám radila, ať si kromě vystrčenýho břicha nachystají i sklenici s myší, zabírá to 😀

Jinak tuhle jsem jela fakt narvaným busem, stála jsem a vedle mě vlála taková maličká babička... Pod náma seděl mladík a zuřivě datloval SMS... Tak jsem mu poklepala na rameno a požádala ho, ať babičku pustí. Vstal a tvářil se děsně provinile (jako by ji předtím neviděl 😝 ). Já jsem holt povaha zastávající heslo "líná huba - holý neštěstí," takže když něco potřebuju, neváhám se ozvat. Což nic nemění na faktu, že by to občas moooc potěšilo, kdyby to těm lidem došlo, ještě než se ozvu 😉

krista
19. lis 2007

Ahojky, tak s tímhle mám taky "skvělé" zkušenosti, dokonce to neni tak dávno co ke mně přišla babča ať ji pustím sednout 🙄 Podotýkám, že v buse bylo spousta jiných míst, ale bába prostě chtěla to moje 🙄 Takže jsem jí řekla, že jsem SICE TĚHOTNÁ, ale sednout jí teda pustim a šla jsem si sednout o kus dál!!! Aspoň všichni viděli jak byla s tím místem trapná! 😉

kachnicka01
19. lis 2007

pa holky tak se taky pridam - ja mam zatim docela stesti - i kdyz musim rict, ze cim vetsi bricho mam, tim min se mi stane, ze me nekdo pusti.. jako fakt si potrebuju sednout, protoze se mi v MHD chce omdlit a zvracet... a ted mam zazitek z vlaku - jela jsem s kamaradkou z Brna do Prahy - ja tehu a ona s 18m holcickou -- meli jsme rezervaci a na nasich mistech sedeli 2 slecny - no to jste meli videt ty ksichty kdyz jsme jim teda rekli ze tam mame rezervacku - a to to meli i napsane tam na listeckach... no kdyby pohled zabijel, tak jsme mrtve na miste obe!!!!! Tohle me jako dost otravuje fakt! A tu v praze mam pocit, ze me casto pousti sednout cizinci.. a pak holky v nasem ´plodnem veku 🙂 pubertacky absolutne nezajem...

pavlinka3
19. lis 2007

holky tak já musím říct, že od začátku těhu mám kolísavý tlak a omdlévám - poprvé co jsem sebou šlehla v trolejbuse a museli mě křísit, tak jsem si řekla, že prostě to jinak nejde a musím si říci o místo (co kdybych upadla na břicho)....jenže v té době jsem neměla ani těhu průkazku natož břicho...ale vždycky když jsem jela MHD, tak jsem měla štěstí, že bylo pokaždý nějaký místečko volný - od té doby, co je na mě těhu vidět (od konce 3.měsíce), tak ještě před otevřením dveří busu rozepínám bundu a vyvyluju bříško - okouknu terén a v případě obsazených míst se hrnu k nejbližšímu mladíkovi (mladici)...pokud se sami nezvednou, tak je poprosím, že jsem těhotná a že se mi v MHD dělá špatně...no a než by se báli, že je pobleju, tak se zvednou 😀 zrovna dneska bylo tak narváno, že si mě opravdu ani nevšimli (holka s klukem cca 20let)....chvíli jsem stála, ale jak je venku zima v v buse přetopeno, tak se mi začalo dělat zle....poklepala jsem mladíkovi na rameno a poprosila ho, jestli by mě nepustil sednout, že se mi dělá špatně.....vyskočil tak rychle, že jsem se až lekla....no a ta holčina mi ještě nabídla, že má v tašce sodovku, jestli nechci napít - když vystupovali, tak se ještě zeptali, jestli už je mi lépe - fakt nemám špatnou zkušenost a na MHD a lidi v ÚL si nemůžu naříkat

zuzik03
19. lis 2007

Hmmm, je to dost hrozné, já jsem to vyřešila tak, že jsem po jednom otřesném zážitku v metru, kdy si přímo přede mě stoupl houmlesák a začal tuberácky kašlat, začala jezdit do práce autem. Časově to sice vyjde nastejno, ale radši prosedím 40 minut v zácpě v autě, než stejnou dobu v metru. Akorát nevím, jak to budu dělat, až budu mít břicho fakt velké a budu se bát za volant (pokud to nastane).

Nicméně myslím, že říct si o místo v MHD, když je člověk těhotný, je úplně normální. Někdy ty lidi ani nemůžou za to, že si nevšimnou, třeba nad něčím přemýšlí a mají vypnuto. Nechci je omlouvat, mělo by to být automatické, ale spousta lidí těhotnou ani nepozná. Tak pevné nervy při přesunech 😉

pavlinka3
19. lis 2007

no já bych taky chtěla říct, že mladej člověk (v ÚL) spíš pustí sednout těhotnou, než starou babku - to mám vysledovaný za ty roky, co jezdím MHD

r123
19. lis 2007

já třeba taky naprosto nesnáším když nastoupím hlavně do nízkopodlažních šalin a na těch místech která jsou určená pro kaočárky stojí nacpaných spoustu lidí a nehnou se tak v těchto případech už jim prostě nemilosrdně přejíždím nohy!!!! 😎 😝 a takový situace jako pomužte si sama nebo moje dcera si taky kočárek vynáší sama či ať vám pomůže někdo jinej tak ty zažívám skoro děnně!nejlepší bylo když jsem nedávno jela se svým dvou a půl letým synem šalinou tak sem tam kur....na celou šalinu.šalina byla nacpaná já pod pažou prcka pupek mi vyčuhoval ze svetru težce sem fuňela a nejenom že mě nikdo nepustil sednout,ale ještě lidi do mě žduchaly a strkaly atd...tak to už sem fakt nevydžela a začala jsem nadávat jako jestly jsou slepý či blbý a nemůžou dávat pozor že držím v náručí malý dítě a ještě jsem těhotná atd...no a to sem najednou měla kolem sebe místa!jen jsem z davu zaslechla:aby ses neposrala krávo!tomu říkám milující národ!!!!! 😒

zanett
19. lis 2007

Koceny, hlavne si dejte pozor na to, abyste vase potomky vychovaly tak, aby byli slusni a obetavi jedinci, kteri v MHD uvolnuji mista 😉 Hodne z vas si stezuje na pubertaky/cky (ja je teda taky moc nemusim), ale za patnact let to muze byt prave vas syn/ vase dcera, ktera nejakou tehuli nepusti sednout....

makelka
19. lis 2007

tak já mám dobrý zkušenost, moc sice nejezdím MHD ale kdzž už tak mě vždycky pustili sednout. A když jsem zpočátku jezdila i s malým v šátku, tak taky bez problému 😉 Holt asi jak kde 😉

ygreen
19. lis 2007

Holky, tak to já mám v Praze zatím jen docela dobré zkušenosti. Přesně, jak tady někdo psal, jen co nastupuju do MHD, tak rozepínám bundu a vyvaluju pupek. Zatím mě pouštěli z 90% mladí kluci (cca 20let). Starší chlapi a ženské (cca 40-50) těžkej nezájem a o pubkách raději ani nemluvím.
Ale taky sem mi stalo minulý týden, že ráno ve špičce, kdy tady u nás jezdí bus jednou za 20 minut, nemohl nikdo nastoupit do busu, protože tam uprostřed (nízkopodlažní) byli 4 hluboký kočáry a jedny golfky. Je to pak stres pro všechny, pro maminy s kočíkama i pro nás, co se nevecpeme do busu. Přitom v osm hodin jezdí minimum lidí. Ale to se netýká jen mamin s kočíky, ale taky důchoďáků, u kterých absolutně nechápu, kam se v 7 ráno cpou 😝

kykynka
19. lis 2007

http://www.foto-eva.cz/listopad-2007.html HOĎTE MI BODÍK MÁM TAM 3 FOTKY MŮŽETE HLASOVAT JEN NA JEDNU 14,15,16 DÍK.
ZATÍM VEDE MOJE 15. 😉

janickabez
19. lis 2007

r123 jezdit brněnským MHD je tak trochu adrenalínový sport...opět jsme dnes vyrazila do města s pupkem v těhu lacláčích bundu jsme měla rozepnutou,protože ji už nezapnu a opět bez uspěchu........, když jsme si konečně sedla, nastoupila matka se 2 naprosto nevychovanýma spratkama, kteří dělali v šalině bordel a neustále přebíhali ze strany na stranu, na konec se jeden z nich (holka asi 12 let cca 70kg) rozhodla, že si bude za jízdy číst časák bez drža nad mým pupíkem 😖 ... to už jsem fakt rostla....řidič byl nervově labilní a při prujezdem ulicí cejl každou chvíli z prudka dupl na brzy,protože mu tam vjelo auto, no plácnout na mě ta holka s tím časákem, tak jsme měli Janičku dnes venku..... 😠 😠 😠 😠 😠

kachnik
20. lis 2007

Holky, tak já v Praze zatím v pohodě, vždy když vlezu do busu i v metru, tak rozepnu bundu a vždy mě někdo pustí, ono v té zaplé to ani nejde, je tam horko. A nebo se vždy cpu, abych si sedla 😀 , jak ty důchodci... Ale jinak mě spíš pouštějí ženské mladé a nebo ty co mají mateřství za sebou a pak starší chlapy, nikdy nepouštění mladí kluci...

josefa
20. lis 2007

mě semtam někdo pustí, ale není to příliš často, a jsou to ženský, co už maj po, nebo semtam nějaký mladík, nebo turisté, hlavně co se týče studentů VŠ, tak mám špatné zkušenosti...

včera se mi stala supr příhoda, nasednu do poloprázdné tramvaje, sednu na první místo u dveří abych byla víc u vzduchu (včera mi zrovna nebylo nejlíp) a za mnou se žene důchodkyně s holí, a stoupne si přede mne. Všude kolem místa dost, tak jsem počkala, až pochopí, že si má sednout vedle, nejlépe na místa pro ZTP. Pochopila. Ale ještě stihla na mne ze zadu zařvát jiná důchodkyně "slečno, pusťte tu paní!!!". Asi po pár zastávkách nastoupil pán, teda, museli mu do tramvaje pomoct, byla jsem nejblíž, tak jsem ho samozřejmě pustila. No a pak jsem se už neposadila, že tu jednu stanici vydržím. Vystoupila jsem a představte si že ta samá důchodkyně, co mne předtím zvedala, ještě nervově klepala na okno, že je za ní volné místo, ať se posadím, asi ji v tom organizování zasedacího pořádku nedošlo, že už dál nejedu 😀
No a tohle stalo asi půl hodiny po shlédnutí této diskuze tady na koni 😀