MHD a tehotné. Nepúšťajú ma si sadnúť

kristina_tvb
19. lis 2007

Ahoj tehulky. No dnes ma to už v električke fakt dožralo. Je to katastrofa, aký sú tí ľudia bezohľadní. Všetci si sedia a radšej pozerajú do okna, alebo si niečo čítajú, aby nemuseli nikoho pustit si sadnúť. Som v 26tt, a mám dosť veľké bruško na to, než aby niekto povedal, že si to nevšimol...postavim sa k sediacim, moje brucho maju pomaly pod nosom, no ani ich nenapadne aby ma pustili. Ja neviem ci je to tak všade, alebo Brno je na to expertom, ale skutočne ma to mrzí. Predsa len už mi nieje príjemné to hompáľanie a prudké brzdenie, a hlavne sa bojím, aby som nepreletela na druhú stranu. Asi sa zbytočne rozčulujem, ale malo by sa s tým niečo robiť...

kristi
19. lis 2007

jeste lepsi je jezdit vlakem s kocarem.... ☹

len
19. lis 2007

A co takhle se zeptat? Souhlasím, že by to mělo být od spolucestujících automatické, aby tě pustili, ale bohužel není... Nicméně, pokud je tvým hlavním cílem si sednout, tak věřím tomu, že když někoho slušně požádáš, bez řeči se zvedne 🙂

kristina_tvb
autor
19. lis 2007

len: to asi ano, ale je mi to fakt dost trapne otravovat ludi...ale asi nic ine nepomoze. Len mi je fakt luto, aky su ludia nevsimavi...

paolin
19. lis 2007

je to vazne hruza. minuly tyden jsem jela s kamoskou, ktera ma za 14 dni termin porodu a neobtezoval se absolutne nikdo! dokaze me to vazne nastvat 😠 dalsi vyborny zazitek jsem mela, kdyz jsem jela se synem bez kocarku a pul cesty jsem s ditetem v naruci vysela na tyci. nikoho to nezajimalo...tak vazne uz nevim. jako tehotna obtezuju, s kocarkem obtezuju, s ditetem taky...nechapu, co se to s lidma deje 🙄

r123
19. lis 2007

len tak s tímhle žádáním už mám své nemilé skušenosti!když jsem čekala prvního syna tak jsem párkrát takhle požádala a ne jednou jsem se setkala s tím že mě stejně nepustili a ještě měly tisíc nepříjemných řečí!!nebo si aspoň neodpustili otrávené obličeje!! ☹

vero
19. lis 2007

Kristino, mne za celý těhu pustili sednou v buse asi jen dva lidi. 😠 Většinou jsou fakt bezohlední. Taky mi bylo trapný žádat někoho, aby mi uvolnil místo. 😉

janickabez
19. lis 2007

krist myslím, že nemá cenu se rozčilovat, mě za celé těhu pustili sednout pouze 1x, nechci být jak duchodce...., ale dnešní mládež to ignoruje 100% 😠 ,mám pocit, že chlapum s diplomatkou mezi 30-60 to ani nedochází ☹ , důchodci mají právo na svou židli kdykoliv 😠 😠 😠 a pak už tam jezdí jen ženy po práci obloženy 5 nákupními taškami, takže po těch to člověk ani chtít nemuže 😅 .

Dokonce se mi stalo, že jsme při přecházení kolejí zakopla a upadla (naštěstí jen na ruce a kolena ne na pupík) a místo toho aby někdo projevil zájem mi pomoct, tak se mi lidé na zastávce ještě smáli......

r123
19. lis 2007

přesně tak když jsem jela s kamarádkou která byla v 8 měsíci tudíž už docela kulatá a ještě za ruku držela svého dvouletého syna tak se nikdo ani nehnul a to my ještě musela pomáhat s kočárem jelikož ostatní lidi jsou nevšímavý a bezohlední a to schválně!!!

kristina_tvb
autor
19. lis 2007

fakt nechapem co sa s tymi ludmi deje...ja hovorim, tym mladym holkam sa to raz vrati, ked budu tehotne, potom si mozno spomenu. A ti ostatni...Jedno viem urcite, moje male budem od mala ucit k tomu, aby boli slusni

janickabez
19. lis 2007

Teď se mi taky stalo, že paní jela s kočárkem a 5 lidí ji odmítlo pomoct, ještě trapněji mi bylo že jsem ji ve 37tt musela odmítnou taky 🤐 , ale bála jsme se tahat 20kg kočárek 🤐 .

kristina_tvb
autor
19. lis 2007

janickabez: tak to chapem, tiez by som asi nepomohla. Vlastne vedla mna spadol zo stolicky starsi pan, co zadriemal, ale takisto som sa s nim netahala. Nechcem riskovat.

r123
19. lis 2007

janicka to se my taky stalo.jela jsem v šalině a byla jsem ve třetím měsíci(v únoru jsem potratila)a po skušenostec už jsem na sebe byla dost opatrná a nastoupila maminka a chtěla pomoc ze šaliny ven ale dva lidi jí odmítly a ona řekla mě a já ji taky odmítla tak byla chudák opravdu zoufalá a já se cítila hrozně protože vím jaké to je!!!!

vero
19. lis 2007

Janicko, tobě nemusí být trapně, protože ty máš závažný důvod, proč jsi jí odmítla pomoct. Ti ostatní by se měli stydět. 😉

r123
19. lis 2007

jinak kristina já jsem taky z brna a setkávám se tu s tím pořád!!!! ☹

kristina_tvb
autor
19. lis 2007

r123: mna tak napadlo, nie len kvoli sebe, ale aj pre ostatne a tiez buduce, buduce mamicky, ako tak byvaju tie letacky po salinach, nalepit tam nieco aj v tom zmysle, aby starsich, mamicky s detmi a tehotne pustili sadnut...ale neviem, ci by to malo nejaky ucinok...

janickabez
19. lis 2007

je to síla, když jedu sama(jako netěhule) nebo s manžou a vidím maminu s kočárkem, tak jdu za ni sama, jestli nepotřebuje pomoct, nebo pošlu manžela.... taky mi zustává rozum stát nad bezohledností lidí...

Krist...r123 je z Brna, gtakže ti určo řekne, že ve spoustě tramvají u nás v Brně tyhle letáčky máme, je to kreslení takže to pochopí i negramotní jedinci, ale bohužel

bera
19. lis 2007

Holky to mi povídejte, taky mám hrozný zkušenosti, už když jsem byla těhule, tak když jsem jezdila mhd, tak každej po mě koukal, ale že by mě někdo pustil sednout? za celou dobu jen jedna paní 😠 a s kočárkem si radši počkám na nízkopodlažní vozy, než abych se někoho doprošovala, vidím, jak se každej snaží jít jinýma dvěřma, aby nemusel pomáhat, je to hrůza 😠

janickabez
19. lis 2007

Beru, že by další Brňačka... hází to tady na moraváky dost škaredý světlo...ale jsou to fakt hovada 😠 😠 😠 😠

bera
19. lis 2007

Jani bohužel je to tak, já jsem hrozně naštvaná tady na tu dopravu, hlavně jak to jezdí narvaný, takže pokud fakt nemusím, tak se tomu vyhýbám a chodím pěšky nebo autem 😠

dendisa
19. lis 2007

až budu příště těhotná a náhodou budu muset jet autobusem, normálně udělám na plnou hubu kravál. Taky jsem si s břichem užila. Teď si aspoň užívám, že když jedu s kočárem a lidi neuhnou, naperu to do nich /prvních 14 dní jsem uhýbala a kličkovala po chodníku jako pako, protože 100 % lidí vám před kočárem neuhne!!!/. Teď mi na poslední chvíli nasraně uskakujou a já se na ně u toho vždycky moc mile usměju! Je to fakt boží pocit, doporučuju jako rehabilitaci nervů.

vero
19. lis 2007

Tak já teď radši s malou jezdím autem. Nemusím se aspoň koukat na ty kyselý obličeje, že v buse překážím s kočárkem.

dendisa
19. lis 2007

jo, s kočárkem do busu jen přes mou mrtvolu, fakt lituju maminky, které nemají zbytí a musí! Tady je šátek k nedocenění.

kristina_tvb
autor
19. lis 2007

dendisa: :D tak to je fakt dobra terapia, to sa mi paci, no to si potom skusim. Pretoze pesko to budem mat daleko, a vodicak som si zatial nespravila.

bledulka
19. lis 2007

tak já zase tak negativní zkušenost nemám.v těhotenství jsem narážela docela na hodné lidi,kteří mě pouštěli sednout-nejčastěji se zdvihali starší chlapi,ženy středního věku.... S kočárkem to taky docela jde.Někdy se sami nabídnou a nebo na požádání bez váhání pomůžou.(otrávený obličej byl jen jednou) Ale je pravda,že si obhlížím "terén" a vybírám si koho oslovím,takže pokud to jde,tak předem vylučuji starší osoby,lidi kteří mají spoustu zavazadel a težko poberou ještě kočár atd... radši si počkám na bezbariérový spoj,ale když zrovna nejede,tak požádám a většinou v pohodě 🙂

macik
19. lis 2007

holky, já mám opačný problém-mě už několikrát pustili v šalině sednout, i když těhu nejsem...taky pěkně trapný...naposledy to byl dokonce mladej pěknej kluk...to bylo dost nepříjemný vysvětlovat, že to co vidí pod kabátem je jen pneuška....se pak červenal víc než já, chudák...

jinak kdybych byla těhotná, tak si o místo řeknu, ale to chce asi mít povahu...moje ségra trpěla s nízkým tlakem a dělalo se jí v MHD při těhu nevolno a místo aby něco řekla, tak si v narvaném autobuse dřepla a stejně se jí nikdo nezeptal, co se děje...to já bych udělala čurbes 😝

marinka
19. lis 2007

dendiso, tak na ně 😀
Mně v těhu nepustil sednout nikdy nikdo. Ze začátku jsem hrála hrdinku, ale když mi z toho vysení na tyči a vybírání zatáček začalo tvrdout a bolet břicho, tak jsem se naštvala a začala jsem si říkat, ať mně pustí. Zaměřovala jsem se na mladé holky, a pustili bez řečí vždycky, i když někdy házely pěkné ksichty 😀. Měla by to být samozřejmost, ale když není, tak se nebojte ozvat!

vero
19. lis 2007

Maciku, tak nemusíš říkat, že nejsi těhu a máš si sednout. 😉 😀
Ty bezbariérový spoje jsou dobrý, ale už se mi párkrát stalo, že autobus zastavil asi metr od chodníku, takže jsem stejně musela někoho pořádat, aby mi s kočárem pomohl. I někteří řidiči jezdí jak hovada.

bera
19. lis 2007

Veru to se mi taky často stává u těch nízkopodlažních, nechápu ty řidiče, vidí tě a stejně zastaví tak, že ti musí někdo pomoct, jako kdyby to dělali naschvál 😠

vero
19. lis 2007

Přesně, bero. Říkám, není nad auto. 🙂

janickabez
19. lis 2007

dokonce jsem mluvila se známou, která jelas MHD 14 dní pře porodem a nastoupila duchodkyně a druhá duchdkyně, co seděla naproti řekla...však tady maldá paní vás pustí sednou...tak kočka s pupkem poslušně vstala, aby se duchdkyně mohla uvelebit....mě se tohle stalo u zubaře 😠 , ale bylo tam ještě jiný místo ... jen dál odedveří 😎