Milovníci Bulharska a bulharské kuchyně

soanpe
6. kvě 2009

Najde se někdo, s kým si pokecám na toto téma? 😉

karibari
19. kvě 2009

Ahojky,
tak ted jsem vas objevila. Bulharsko miluju a jidlo taky. My jezdime do Careva k oblibene babusce. Je to tam super, ale postupne tam rostou hotely a pribyva zahranicnich turistu, coz se projevuje i na okoli, bohuzel. (mi radeji nejakou opustenou plazicku za mestem, nez grilaz na precpane plazi). Ale uz se tam zas moc tesim, bohuzel letos jeste asi ne.

Taky jsme presli Rilu a byli na Pirinu, takze i hory jsou super, muzu potvrdit.

lennis
19. kvě 2009

😀 tak to ráda slyším, že se Pirin nelíbil jen mně 😉
my tam byli fakt moc spokojený, byli jsme poprvé lyžovat někde "venku" a i když vím, že jinde jsou větší střediska a delší sjezdovky, tak toto nám bohatě stačilo a ceny tam byly jako u nás na horách (jídlo, pití), takže vše super a dostupné, chodili jsme večer plavat do bazénu do jednoho hotelu, sauna a pára, super odpočinek🙂

karibari
20. kvě 2009

Lennis - my tam byli v lete, ale v zime to musi byt taky super. Ja bych si tak dala nejakou tu jejich mnamku.... Uz aby byla Barunka vetsi.

soanpe
autor
20. kvě 2009

karibari
já bez dovolené v BG nemám léto.Jsem na Černém moři závislá 😀

karibari
20. kvě 2009

soanpe - tak to uplne chapu, pristi rok uz proste musim.more, sirene, kebabcatka... umru

soanpe
autor
20. kvě 2009

😵 😵 😵 kavarma, sirene po šopsku, skumria na skara... 😀

a ty jejich jogurtíky a kyselý mlíka, džusíky....

je a co jejich divoká čalga 😉 😀 😀 😀 co ty na ní?

karibari
20. kvě 2009

Co je divoka calga? to neznam.

soanpe
autor
22. kvě 2009

kari
čalga je jejich divoká muzika 😀

annynka
25. kvě 2009

ahoji, byla jsem jen pár dní mimo a tu toho je....

čalga je super...je to jejich bg popík 😀 strašná sranda...😀
Ty zpěvačky jsou jedna jako druhá, strašné omalovánky

https://www.youtube.com/watch?v=Z2ZhsUMFEDw


----- to je písnička, se kterou mám spojenou moji práci v bg, ale to je ještě pohoda....
ale tohle je typická čalga

https://www.youtube.com/watch?v=Gw_s8VdAnyw


prostě pop spojený s typickou bg muzikou....

Byla jsem teď na víkend na J. Moravě a jeli jsme se podívat na odhalení bronzové sochy Cyrila a metoděje v Mikulčicích a byli tam hlavně bulhaři...No paráda.....Zavřela jsem oči a poslouchala bulharštinu..se mi chtělo málem brečet, jak mi zabylo smutno po BG 😢 😢 😅 😅

vojtisek2007
25. kvě 2009

ahoj všem - taky jsme letos vybrali místo dovoĺené bulharsko - jen ještě přesně nevíme kam a hlavně, chceme jet autem - myslíte že to bude hodně náročný ??? Do letadla mě nikdo nedostane 😠

karibari
25. kvě 2009

Ahoj Vojtisku, my tam byli autem predloni, nejdriv jsme jeli na sever Recka a pak do BG. Pres Rumunsko zpatky. Da se to, ridil celou dobu manzel. Vyjizdeli jsme v poledne, od 1 v noci do 6hod dali slofika na parkovisti u benzinky cca 1hod za Belehradem, dopoledne jeli skrz Sofii a v brzkem odpoledni jsme byli v Melniku, to uz je u reckych hranic. Pres srbsko je to rychlejsi, ale zaplatite hodne za poplatky (15euro, uz nevim presne), pres Rumunsko zase nejsou dalnice, takze porad skrz vesnice... Taky nevim, jak s detma. Preju krasnou dovolenou,hned bych jela taky.

Jo tak tohle je čalga, tak to jo, to k tomu proste patri. Rozhodne lepsi nez nas popik, tohle ma super stavu.

soanpe
autor
26. kvě 2009

Ahooooj holky

Annynko, znám ty pocity. Já jsem taky na měkko, když mi něco připomene černomořské pobřeží
fakt je ten, že ty jejich pevice jsou užas, ale to k tomu to patří 😎

soanpe
autor
26. kvě 2009

Já se bulharsky naučila podle cd Desislavy, to první s čb fotkou.
Dnes jsem si vyrazila po nákupech a zařizování bez Sofinky a cd changer jsem "nakrmila" Kamelijou, Preslavou,Azizem , Slavi Trifonovem, Ivanou, Sofi Marinovou a Ustatou .... a byla jsem mimo 😵 😵 😵 😵 😵

soanpe
autor
26. kvě 2009

holky,

tahle je taky skvělá

https://www.youtube.com/watch?v=NU9Vqe4A_lg


hlavně, když posloucháš ty slova

https://www.youtube.com/watch?v=9R5WnN3d3ks


jsem se dnes rozepsala 😅

soanpe
autor
27. kvě 2009

jj, souhlas
českej popík je nuuudáááá 🙄

schwarzovka
24. črc 2009

ahojte zdravime z bulharska...je tu krasne a pribirame na vaze...tolika dobrotam se neda odolat.... 😉 🙂

soanpe
autor
24. črc 2009

sachwarz
neštvi mě 😀
já dám BG až za rok,
letos na mě nemaj plavky 😀 😝
kde pobýváte?

lucbra06
25. črc 2009

ahoj holky,zrovna letos chceme navštívit primorsko,tak jdu pro radu 😀 mám 3letou dcerku a je tam naká zábava u moře pro děti?A co vlny,minulý rok jsme byli ve španělsku a tam byli velký takže nelča byla asi dvakrát v moři a s šílenym řevem a bušenim srdce,takže se koupala jen v bazénu.A hlavně hned hloubka do moře 😝
Dík za rady předem 😀

schwarzovka
26. črc 2009

ahojky, dnes jsme se vrátili...a byli jsme v primorsku...
lucbra...no myslím, že největší zábava tam je moře a písek... 🙂 vlny byly jak kdy dva dny byly teda velký, ale jinak klídek a dobrý je že není hned hloubka...takže tak...jdu prát...písku se jen tak nezbavíme 😀

aponchie
26. črc 2009

jake dobroty?hod recept aspon pribliznej .. 🙂

pitruskaskarolinkou
26. črc 2009

lucbra06 - Primorsko má výhodu 2 pláží - severní a jižní.
Severní je otevřená do moře a tudíž tu vlny bývají docela na denním pořádku - někdy míň, někdy víc.
Jižní naopak je velmi klidná s pozvolným vstupem do moře a proto je oblíbená hlavně malými dětmi 😉

Nevím, co máš na mysli za zábavu pro děti, ale napadá mě, že tam je aquapark s nějakými atrakcemi - ale nevím, ač jsme tam byli už 3x, nevyužili jsme - já jsem názoru, že když jsem u moře, tak jsem u moře a ne v aquaparku 😵 Ale malé by se to mohlo líbit...

Jinak se tam pro dospělé dá využít např. jízda na banánu nebo ještě s tou malou můžete myslím na šlapadlo

😉

lucbra06
26. črc 2009

schwarzovka naši taky dnes přiletěli z primorska 😀 to je náhodička
Jinak zábava pro děti určo moře a písek,ale určitě chceme i do toho lunaparku a aquaparku,po celodenim koupání určo nějaké zpestřeníčko,dík za info 🙂

soanpe
autor
26. črc 2009

aquapark má odpoledne poloviční ceny za vstupné 😉

já vynechala dvě sezony, ale každá CK má programy pro děti. Příští rok se chystám se Sofi aspoň na měsíc do Primorska 😎 😅
Pojedeme autem, takže to bude za pár korun 😉

Holky, hodte info,jaký jsou letos ceny 😉
V Primorsku přímo na náměstí je super restaurace "Morski vlni" taková zelinkavá až tyrkysová rest.směrem do centra po pravé ruce- chodí tam spíš Bulhaři,ale o to lepší jídla 😵
Super bar je Tropico -z centra směr stará část-úplně nejvíc vpravo ulice. Je tam kousek Bar Spot on a Sotto-tam hrajou jejich čalgu-popfolk

Jéééé jak bych tam ráda letěla 😵 😵 😵

schwarzovka
27. črc 2009

lucbra...to je ale náhodička...ještě řekni, že byli ve stejném hotelu a budu je od vidění znát 😀
příští rok, ale jedeme určitě do Kitenu, tam se mi líbí víc...

lucbra06
28. črc 2009

schwarzovka oni myslim byli v penzionu,a možná jste letěli stejnym letadlem 😀 do Prahy přiletěli kolem pul1 myslim

egrzuz
28. črc 2009

Holky a co Sluneční pobřeží? 😉 🙂

Já jezdím jedině tam,je tam krásně . Primorsko mi připadá až moc "český"

schwarzovka
28. črc 2009

lucbra...no my letěli až ve 14:35, takže jsme se minuli 😀
egrgruz...ano sluneční pobřeží je moc krásné...ale bohužel už mimo naše finanční možnosti...když jsem byla malá jezdívali jsme do Pomorie...tam bylo taky krásně...ale to bylo ještě za hlubokého totáče 😉 🙂

egrzuz
28. črc 2009

No já když to porovnám, tak zase o tolik dražší to fakt nebylo. JJ to Pomorie říkají, že je taky moc hezký
A má někdo zkušenosti se Zlatými Písky?

schwarzovka
28. črc 2009

egruz..my letos bohužel nenatrefili na nic levnějšího 😒 jinak na zlatý písky jsem chtěla taky, kvůli malýmu...páč je ekzematik a prej jsou tam právě léčivý i ty písky, kdyby náhodou nechtěl do moře, ale naštěstí chtěl být ve vodě furt a ekzém se krásně vytratil... 😉