Milovníci Bulharska a bulharské kuchyně

soanpe
6. kvě 2009

Najde se někdo, s kým si pokecám na toto téma? 😉

soanpe
autor
28. črc 2009

eggzuz
primorsko je sice český, ale nám bulharsky mluvícím to je fuk 😎 😀

zlatý písky jsem absolvovala jednou a never more 😒 šprcky v parku se povalovaly na každým kroku 😝 😖 a všechno drahý.
pak jsem začala mluvit v rest. bulharsky a ejhle, ceny byly přijatelnější 😉

egrzuz
29. črc 2009

Soanpe, ty jsi dobře maskovaná 😀 😀 😀 s bulharštinou.

kuzelka
29. črc 2009

Ahoj
holky mám dotaz nevíte za kolik se tam dají pořídit dětské skleničky (zeleninové i ovocné) a jaké tam vůbec mají??
Kvůli váhovému limitu bych je nemohla brát sebou (já plus 2děti a jen 2Okg 😠 😠 😝 😝
Díky 😉

soanpe
autor
29. črc 2009

kuzelka, já bych osobně zavolala do ck a poptala se tam 😉 ale jsou tam řetězce Billa a lékarny(na každém rohu) takže asi jsou k dostání

schwarzovka
29. črc 2009

vím, že v lékárně je měly, ale měli je jsme s sebou, takže jsem na cenu nekoukala...malej je ale moc nechtěl, ikdyž je na ně z domova zvyklej...trošku se tam rozjedl normálního jídla
ale ovocný jsem tam neviděla, jen pár druhů maso-zelen. od Hipp a problém byl i s malým výběrem jogurtů

kuzelka
29. črc 2009

holky děkuju 😉
schwarzovka a kde jste byli? my pojedem do primorska 🙂

schwarzovka
29. črc 2009

concordia plaza, bylo to na poslední chvíli a ubytování jsme se dozvěděli až na letišti, ale nebylo to špatný... 😉 kdy letíte? docela se mi stýská...taková pohoda, žádný starosti...jeee 😵

kuzelka
30. črc 2009

letíme 16. srpna, je to za chvíli, ale jěště se netěším, vždycky jak se těším moc brzo, tak jsem pak zklamaná 😅 😅 😉 🙂

lucbra06
31. črc 2009

Ahoj holky tak letíme 9.8 do primorska do hotelu Diamond neznáte to některá 😉 ???

romcatko
1. srp 2009

ahoj holky, dnes jsme se vrátili z Primorska a musím říct, že až na zpožděný zpáteční let jsme si ji skvěle užili. Kdo letíte tam, tak na hlavní třídě vedla suermarketu ARO je takový malý obchudek s dětskýma věcma - přesnídávky, plenky, ubrousky, lahvičky... prostě většinu toho, co třeba. Ale ceny josu vyšší než v ČR. přesnídávky Hipp tak 3,5-4.5lv. Pleny balík ( různé druhy, tak píšujen orientačně - vel 4. cca 40ks kolem 25lv) plenyk jdou dokoupit i jen kusově pampers myslím, za 0,6lv za kus.
Pláže byly docela čisté, i když poslední dny odpoledne na severní řasy . na jižní jsme moc nechodili, takže neví.m.

romcatko
1. srp 2009

kuželko. skleničky mají i v lékárrnách a některých supermarketek - ovocné i maso-zelenna. Hipp (3,5-4,5lv) nebo jejich místní myslím kolem 1-2lv. Ale v tom obchůdku je myslím jaí levnější než v lékárnách a a vopravu velký výběr.

zdenucha
1. srp 2009

romcatko a jakpak malá zvládla cestu,bylo to v pohodě?Jak dlouho jste letěli?

romcatko
1. srp 2009

Malá to zvládla vpohodě. i dneska s tím čekáním na letišti. sice se trochu vtekala že musela být na začátku u mě připoutaná, ale nic hrozného 😉 ukazovala jsem jí obrázky v těch prospektecha a pak při cestě tam dávala při vzletu pít z pítak, dnes kojila. Letí se 1h 50 minut. trochu se poprocházela po letadla, pokoukali na sebe s jinýma dětma. fakt to šlo. cesta autem mi připadají horš. tam ji ze sedačky vyndat nemůžu.

kuzelka
3. srp 2009

romcatko moc děkuju za info 😉 😉 do toho obchůdku určitě vyrazíme!!
doufám, že tu cestu letadlem děti taky zvládnou, oni jsou totiž poněkud živější, tak z toho mám trochu hrůzu 😒
no uvidíme...

sylvar
3. srp 2009

holky, prosím nemáte kontakt na nějaký penzion v Bulharsku, je jedno kde,ale asi ne Zlaté písky, prostě aby se tam dalo z letiště, je jedno jestli BOJ nebo VAR, dostat taxíkem a netrvalo to úplně dlouho a bylo to blízko k moři, příští rok nechcem s cestovkou,ale koupit si letenky a ubytování sehnat buď dopředu po netu nebo nablint 😎

zdenucha
3. srp 2009

romcatko,taky díky za info 😉
sylvar zkus napsat soanpe ta to tam moc dobře zná,určo ti poradí 😉

sylvar
3. srp 2009

děkuju, chcem to až na příští rok,ale sonduju, pač se mi tam loni moc líbylo a to jídlo 😵

schwarzovka
3. srp 2009

romcatko...toho obchůdku jsme si nevšimla...no tak už vím, kde je až pojedeme příště 😉

soanpe
autor
3. srp 2009

taxikem z letiště se dá kamkoliv 😉 ale otázka je, kolk do toho chceš vrazit
Na sever od Burgasu je blízko Ravda, celkem poklidný městečko a podél moře jsou hezké penzionky s bazeny
vedle Nesebar-v noci hooodně zábavy.
ale nelíbila se mi pláž

jinak já tam ted 2 sezony nebyla, ztakže neznám aktualní situaci
hezký je Sozopol-historický městečko, 2 pláže cca 40km jižně od Burgasu
já si myslím, že at pojedeš kamkoli,tak penzionek s bazenem najdeš vždy.

přikláním se s píš k jihu pod burgas. zdá se mi,že je to tam takový lidovější

zdenucha
30. srp 2009

Ahojda,kdopak máte nějaké nové info z Bulharska?Jaképak je počasíčko?

zaslouzilamatka
6. led 2010

Poletíme 4 do Bulharska 2 dospělí a 2 děti do 14 let, s polopenzí, hezký hotel s bazény nedaleko pláže rodinný pokoj celková cena 38 360,-cena konená...
Manželovi to přijde drahé ale já myslím že to rásná cena ne??
Termín 27.6.-4..2010

minjaver
30. bře 2016

@annynka Četla jsem si vaše příspěvky , a u vašeho i poplakala,pocházím z Bulharska vdala se tady a teď po letech když jsem zestárla děti vyletěli z hnízda a já nemohu chodit,už domů se nemohu podívat ,je mi moc teskno, ale už se asi domů nepodívám.Přeji vám abyste měli tuto naši zemičku pořád tak rádi,protože Bulharský lid i Turecká menšina jsou lidé otevření pohostinní a přátelští .Nevím teď jaké to tam je ale znám Bulharskou duši i když jsem z menšiny Turků,ale narodila jsem se tam a tak miluji tuto zemi z celé své duše i srdce tak jako teď Česko i Moravu manžel je z Valašska a žila tam 10 let jsou to také velice srdeční lidé. Zamilovala jsem si vaši zemi od roku 1958 kdy jsem sem přijela s mamkou a sestrou zde jsem zažila tehdy pro mne nejkrásnější Vánoce vaše zvyky jsou velice nádherné a dýchla na vás taková ta domácí idylka a nikdy na to nezapomenu .Jen teď těmi lidmi kteří se sem stěhují ,buďte na pozoru!

almara2
26. čer 2016

Miluju Bulharsko, chtěla bych tam i žít 🙂 Byli jsme tam 4x, 2x v Primorsku, 1xSiněmorec a 1x Achtopol. Manžel, když jede občas do Prahy, navštíví tam bulharský obchod a doveze jejich salámy, sušenky a Ljutenici a sýry :D to je pak žranice :D