Mimi a televize. Čemu to může vadit?

janicka006
14. srp 2010

Nevím zda někdo taky řeší něco podobného,ale když mám malou v obýváku(v náručí,na gauči,u hrazdičky nebo jen tak na zemi na dece)tak se vždycky "šteluje" tak aby viděla na telku.Dneska jsem jí posadila do křesílka,dala jí hrazdičku,povídala si s ní co tam má za zvířátka a ona čučí na telku!!!!
Čemu to může vadit?????

momin
14. srp 2010

@janicka006 podle me to nemuze vadit vubec nicemu... 😉
my sme se diky televizi naucili past koniky.... 😎

Pokud to samozrejme neni cely den...
My ted zapiname televizi jen vecer.. pres den mam pustene radio a maly trsa.... 🙂

piskott85
14. srp 2010

tak my se díváme jen na reklamy a prý to dělají všechny děti jelikož se to rychle mění ty obrázky a to je láká 😀 ale prý toho potom nechají pokud nesedí u telky celý den cíleně . ☹ my můžeme být na dece a film mu nic neříká hrajesi s hračkami ale jak spustí reklamu už pozná znělku tak by si i hlavu vykroutil jen aby viděl svoji oblíbenou 😀

romana29
14. srp 2010

Taky si myslím, že to nevadí. Časem určitě najde zajímavější činnosti, neboj se 😵

mauska
14. srp 2010

Karolí byla závislá na reklamách od malinka, jak jí něco vlezlo do obrazu tak "bylo zle" 😀 ale teď už se jen občas koukne, přechází to. televizi máme puštěnou jako kulisu

morgan
14. srp 2010

Ahoj holky, my teda máme televizi taky dost puštěnou, ale už se to snažím hodně omezovat. Co jsem četla tak odborníci to rozhodně nedoporučujou a to ani když to děti přímo nesledují. Důvody jsou prý takové, že to negativně zatěžuje mozek a dětem to duševně neprospívá, časem mohou být agresivní, mohou mít poruchu pozornosti a paměti 😒

lukza
14. srp 2010

Ahojky mě to malý dělá taky a miluje reklamy a sportovní noviny🙂) já zase četla nebo spíš manža že to nemuže ublížit pokud to není celý den a s nějaké blízkosti takže uplná pohoda pokud mimi nekouká na střílečky atd a my taky na TV se učily pást koníky to se aspon páslo .-)))

poletucha
14. srp 2010

ahoj, taky by me tohle zajimalo...mam pres den pusteny potichu MTV, malej se obcas koukne,ale spis jak pisete,kdyz je nejaka reklama,tak to ho hned zaujme. Nerada bych mu tim nejak ublizila,ale zase se mi tu nechce sedet uplne potichu (radia me nejak moc neberou,zvlast tady v Italii 😅 )

betelgeuzz
14. srp 2010

Já jsem teď četla knížku Pohodoví rodiče - pohodové děti od jedné psycholožky a ta moc nepodporuje mít neustále zapnutou TV nebo rádio. Prý se dítě naučí část podnětů vytěsňovat a v budoucnu to může vést k poruchám pozornosti. Dokud byla Ali úplný mimčo, tak jsem ji dávala věci do výhledu, aby na TV neviděla, teď dopoledne TV nezapínám a hrajeme si potichu. Odpoledne, pokud nejsme venku, už TV zapnutou mám.

ygreen
14. srp 2010

psala jsem na tohle téma bakalářku a může to u dítěte způsobit to, že bude více pasivně přijímat informace než vydávat. Ale jinak nic. Pak samozřejmě vznikají rizika, když děti trochu starší koukají na násilné pořady, nebo na dětské kreslené, kde je násilí. Děti si tak nastaví určité vzorce chování - jak se daná situace řeší v tv, se řeší i ve skutečném životě. Neumí rozlišit realitu a televizní fikci. Ale to je na téma tv a starší děti 😉

Navíc nové televize, stejně jako nové monitory, neničí oči.

Já si taky přála aby syn na tv moc nekoukal. A je vše jinak. Je to samozřejmě moje vina, to nijak nezastírám. Prostě jsem zvyklá mít telku často puštěnou a večer se díváme všichni i s mužem. Prostě jsme televizně a jinak mediálně založená rodina 21. století 😅 malej od miminka zbožňoval reklamy. No a v roce se strašně zamiloval do kreslené pohádky Traktor Tom. Vydržel by u toho hodinu v kuse. Skákal u toho, smál se, užíval si to 😅 😵 No a vydrželo mu to. Ale dávám si pozor aby koukal jen na DVD, které mi připadají vhodné, protože spousta pohádek je praštěná a má násilný podtext (hlavně japonsky animované, Tom a Jerry, apod). Takže syn miluje svých několik DVD, který sjíždíme pořád dokola - Mrňousky, Traktora Toma, Autobusy v jednom kole, Bořek stavitel, Požární autíčko Finlay. Kouká na pohádky vždy ráno po vzbuzení a dá 1 nebo 2 pohádky. A co fakt baští je Ninja faktor na Coolu a sám u toho skáče a hopsá a potahuje se, jak tam vidí ty soutěžící, řehtá se když spadnou - no bavíme se u toho všichni 😀

beruska24.9.
15. srp 2010

Televize se u nás zapíná minimálně, já radši kouknu do knížky, přítel občas na telku koukal, když malá spala. Když byla vzhůru a objevila se poblíž, televize se vypnula.
Jako zvukovou kulisu používám poslední měsíc, dva rádio - to hraje celý den.
A jako ´´cvičební pomůcka´´ na pasení koníčků, lezení a teď i chození u nás skvěle frunguje naše psí slečna 😀 Což si myslím, že je mnohem lepší podnět než televize - malá se zároveň učí, jak se chovat ke zvířátkům a mít k nim vztah 😉

jeudi
15. srp 2010

my televizi poustime jen vecer ,a i kdyby pres den tak mi to nevadi,kdyz se obcas kouknou ,ale je pravda jak tu nekdo psal ze televize skodí a to dokonce i kdyz je vypnuta ,vubec by nemela být v mistnosti kde se spí, a kdyz uz tak ji prikrývat hadrem,ale nic z toho nedodrzuju ,protoze v okoli je takovych skodlivych veci že bych se z toho zblaznila,kdybych to měla řešit

djkrypta
16. srp 2010

Davídek si maximálně užívá kousek pohádky vžy po obědě...sleduje vždycky jen tu zajímavou část...pak se prostě otočí, telka se vypne a to je všechno..jinak spíš posloucháme hudbu a zpíváme si 🙂

tygrous
17. srp 2010

Fyziterapeutka nam rikala, ze TV a i radio neni vhodne poustet v mistnosti, kde je male dite. A nejhorsi jsou prave reklamy, protoze obsahuji podprahove stimulujici prvky (ktere mate pocit, ze nevnimate, ale jsou tam, aby vam to prave zanechalo tu stopu v hlave a pak si to zbozi koupili, az ho uvidite😉) A zvlast deti, ktere jsou od narozeni hypertonicke (prohybaji se do luku nebo jsou takove hodne napjate), tak by tyhle zvuky kolem sebe vubec nemely mit, protoze jim to ten hypertonicky syndrom jeste vic zhorsuje. A ja bych se jeste navic priklonila i k tomu, co psala morgan a betelgeuzz.
Mame detem cist a zpivat samy😉 Jo a taky ta fyzioter.zduraznovala, ze nevhodne jsou hlasy s vysokymi tony...

berynka
17. srp 2010

Diskuze o TV tu už byla. Nejsem nějaký radikální odpůrce, dcera tak od dvou let sleduje pohádky a přiznávám, že je to víc než ta doporučovaná půlhodina denně... zvlášť když je třeba venku hnusně 😒 . Ale sem si vědoma, že sledování televize přináší víc negativ než pozitivních věcí 😝 . Zvlášť u miminek mi to připadá hrozný... je prokázáno, že televize narušuje pozornost, ubírá možnost soustředit se déle na určitou činnost a co jsem teď jen tak namátkou našla, že...

Děti ovlivněné televizí v ranném stádiu vývoje jsou pak v dospělosti uzavřenější a těžko se jim spolupracuje při kolektivních činnostech.

lamarika
17. srp 2010

Nevím proč by musela být puštěná televize když je v místnosti mimi. Myslím, že to není nutný a že se to dá udělat vždy jinak. Televize není pro malé děti vhodná. Jiné už to je u starších dětí, které se už dívají na pohádky (opět nejsem ale pro celodenní sledování pohádek).

brisalek
17. srp 2010

mam podobny nazor jako lamarika a beruska. Ja jsem televizi, kdyz byla mala vzhuru vubec asi do jejich 10 mesicu nepoustela(a to byla vzhuru skoro porad a porad jsme byly doma protoze do 6 mesicu nechtela byt vubec v kocarku) a taky jsem to prezila. Ted kdyz si sama hraje a beha tady kolem me tak obcas (1-2x tydne)kouknu (pri tom, ze si sni i hraju...)treba na detektivku i kdyz je vzhuru. Ona na to vubec nekouka, krome reklam(verim, ze ten podprahovy mechanismus funguje).
Myslim, ze deti televizi k nicemu nepotrebuji (od urciteho veku samozrejme bude vecernicek a sem tam nejaka hezka ceska pohadka🙂) a ze by mely radeji stavet kostky, prohlizet knizky a ja jim zpivat a povidat...
Samotny fyzikalni vliv na zdravi si myslim, ze neni tak hrozny hlavne vzhledem k tomu, ze ziji v dobe mobilu PC...., ktere jsou kolem nich pustene🙂

stylly
17. srp 2010

my máme speciální program pro děti BEBE tv a na to se malý když je už nuda a nic ho nebaví tak kouká,..jsou tam moc pěkné písničky a obrázky velmi jednoduchá,...myslím že v 21. století se děti mohou na tv 30min denně dívat pokud udrží pozornost a baví je to 🙂

sunnye
19. srp 2010

já mám TV doma zapnutou jako kulisu, ne celý den, ale docela často. Malá taky dřív sledovala reklamy a běda, když měla něco ve výhledu. Ale teď už jí to vůbec nezajímá, má to okoukané a zajímá se o hračky, knížky, chce abych jí zpívala, četla... naopak , když k nám přijede kamarádka s dítětem, které TV z domu nezná, tak na ni čučí neustále, protože je to pro něj něco nového. O sledování agresivních pořádu - tak to je jasné, to nedoporučuju v nízkém věku vůbec, protože dítě fakt nedokáže ještě rozpoznat, co je fikce. Já Toma a Jerryho sledovala a násilník ze mě není 😀