Mimi nosí jen značkové oblečení. Je to normální?

janicka006
26. črc 2010

Nevím jak mám pořádně začít,ale k námětu na toto téma mne přivedla moje švagrová.Má dvouletého syna a neoblékla by mu snad nic jiného než Next.Když jsme u nich naposledy byli,tak malý měl chuť na jahody...tak jsem si říkala,kdyby se raději vyprdla na ta trička co mu pořád kupuje a koupila mu krabičku jahod.Je tím Nextem úplně posedlá...jednou jsme malému koupili mikinku,novou,hezkou,ale neznačkovou...za týden jí měla na MMB,ještě s cedulkou a prodávala jí za 80 korun....zamrzelo to,ale taky poučilo a od té doby nic co se týká oblečení nekupuju.
A pak mne dostala v jedné diskusi tady na koníkovi jedna maminka,která řekla : musela by mne hanba mlátit,kdybych za porodné nekoupila pro své dítě nový kočár.....Docela mi to hnulo žlučí......
Takže co vy na to....je to normální nebo rádoby snobské????

terak
27. črc 2010

@benjik přesně s tímto přístupem jsem vybavovala byt po rekonstrukci... kupovat drahý nábytek z německa nebo z Ikei? Vyhrála ikea. Takhle když se něco pomaluje/rozbije apod. tak naběhnu do Ikei, koupím přinejhorším náhradu a nemusím pořád okřikovat dítě, že to nesmí, nebo ať dává pozor. Já fakt nemám nic proti značkám, ale třeba zrovna next vnímám naprosot na úrovni tesca nebo globusu, kde mají taky krásné věci. Ale bazary to jistí 😀

@beruska2x tak NEXT tepláky budou mít určitě nějakou samoudržovací nezašpinitelnou vrstvu 😀 😀 😀

beruska2x
27. črc 2010

@terak 😀 to tezko 😀

taky se tesim az Sima odroste a koupim si novou sedacku, tahle uz je taaaak desna ale ted to fakt nema cenu 😀

meleri
27. črc 2010

snobské to asi je, ale co s tím už naděláš...kašli na to! každý má na mateřské nějakou tu úchylku...někdo kočárky, někdo látkové pleny, někdo oblečky, někdo akce s jinými matkami...něčím se ta matka bavit musí! 😅

sylvka
27. črc 2010

ahojky,mě se next sice taky líbí,ale nemám na to.takže jsme neměli ještě ani jeden kousek na sobě.oblečení nakupuji u větnamců nebo asi nejvíc tesco.kupuji teda vždycky nové,nošené, nevím proč, mi vadí.musím říct,že když tady někdy vidím maminky co mají dítě pouze next,vždycky mě to udiví(hl.to,kde na to ty lidi berou 😀 )janičko,tvoje švagrová je teda hustá 😖

beruska2x
27. črc 2010

@sylvka budes se divit ale bodycko z Nextu vyjde na stejnych cca 60 Kc jako to z Cherokee 😉

k.ate
27. črc 2010

Pro každýho je normální něco jinýho, takže těžko soudit. Já teda značky neřeším, když se mi něco líbí a je to finančně v našich možnostech, malýmu to koupím, když ne, tak ne... Každopádně i když mi nějaký oblečení úplně nesedne, nenapadlo mě ho dát dál. Buď ho mrňous nenosí nebo časem ten názor i přehodnotím a malej má ty věci na doma nebo když jsme u manžovejch rodičů... Mně se malej líbí ve všem 😀
Ale prodávat dárek od někoho by mě nenapadlo... My občas teda vyhazujem třeba jídlo, co nám někdo přinese, dkyž nám nesedne složení, vysvětlování je totiž kolikrát zbytečný, hlavně ti lidi by si to i zpátky vzali, ale zas by to snědli oni, tak to prostě likvidujem, ale mně prostě nesdne předávat "dál" to, co se mně samotné nelíbí nebo mi to nesedí... Prostě nemám ráda takový to "tohleto nepotřebuju (nechci, nelíbí se mi - dosaďte si co chcete 😀 ), tak to dám někomu jinýmu, abych se toho zbavila a on ať si s tím dělá, co chce"

sylvka
27. črc 2010

fakkkt?tak to jen prozrazuje,že jsem v nextu byla asi 2krát v životě 😀 .výbavičku jsem kupovala normal v krámech(body,plínky,hračky)ale jak malej roste(má už víc jak metr a 18kg)tak pořád něco dlabe a je furt špinavej,takže radši ty větíci,no...

karinka78
27. črc 2010

@janicka006: jestli to je snobske, to nemohu posoudit, ale je to prevazne velice divne, nebot NEXT neni zadna znacka. Je to obycejny obchod. Radi se do stejne skaly jako H&M nebo M&S- takze pouze "poulicni" = "highstreet shops" obchody jak se nazyvaji tady v Anglii. Znacku mas Adidas, Nike, John Rocha, Jasper Conran a dalsi modni navrhari, atd.

k.ate
27. črc 2010

@benjik hele, fleky od oleje jdou, vazelíny, atd jdou docela dobře dolů jarem, sice se to pak musí pořádně přeprat, ale fakt to pustí. Já si takhle minulej rok "inteligentně" zaprasila prachem a vazelínou bílý těhukalhoty, už jsem se s něma loučila, protože byly fakt jak prase, ale pak mi tchýně poradila ten jar a ono to fakt pustilo a není to na nich vůbec vidět. Jen na mrně je asi fakt potřeba to pak pořádně vyprat, aby v tom ten jar nezůstal 😀

a k tom rozdílu v ceně. Já někde četla (slyšela ?) že v anglii nemají na zboží pro děti DPH, takže u nás to "musí" být minimálně o 20% dražší kvuli tomuhle... 😖

kacici
27. črc 2010

Je hrozne tezky tohle soudit.Ja mam rada zn.Next,ale protoze je kvalitni a spousta vecicek se me libi. Nekupuju jen Nextik,mame i Cherokee,HaM,CaA. Ale cenove me vyjde nejlip Nextik - kupuju holkam na MMB,novych veci maji minimalne.Samozrejme je uchylka,kdyz maminka ma doma 4 barvy od jedne bundy 😀 ,ale proc ne. kazdy jsme nejaky 😉 ,ja si svoje holky moc rada oblikam,mam radost kdyz jim to slusi,ale na piskovsite,zahradu,chalupu mame obyc veci ze sekacku za 30 a poslouzi to maximalne.Takze ja bych svagrovou nechala byt,vzdyt ji to dela radost,tak proc ji to kazit.Myslim si ze jsou mnohem drazsi a znackovejsi veci 😉
Ten kocarek asi zalezi - ja treba na druhe odmitala mit kocarek po sve prvni dceri,protoze byl hrozne moc tezky a nakonec jsme poridili kocarek po jednom diteti a max. spokojenost 😉 a dokonce se tam holky vejdou obe 😀

pett7
27. črc 2010

já kupuji oblečení podle toho co se mi líbí a né podle značky...z nextu mám dost věcí protože jsou kvalitní a pěkné. a přes bazar se dá sehnat za dobré ceny... když jsem dostala něco, co se mi nehodilo tak to zůstalo ve skříni nebo jsem to časem poslala dál a neřešila....ať si každý kupuje a nosí co chce...

petronelie
27. črc 2010

berusko, já jsem jen reagovala na první příspěvek janicky...a mluvila jsem o své kamarádce. Prostě já mám taky ráda značky, ale pro dítě to moc nemá smysl. Hlavně když je čisté,upravené a spokojené,ne?

petronelie
27. črc 2010

berusko,kde mají bodýčka za 60 Kč od NEXTu? Já kupovala nedávno jedno za 180 a myslela jsem,že je to dobrá cena...ale tedy už na roční dítě.

beruska2x
27. črc 2010

http://www.next.co.uk/shopping/boys/newbornboys...
treba tady.. stoji 8 liber * 36 (pri kurzu z MMb) je to 288,- za 5 kusu coz je 57,6 Kc za 1 bodycko 😉

beruska2x
27. črc 2010

na vek 12 - 18mesicu to vychazi na 64,8 Kc/ks 😉

k.ate
27. črc 2010

@beruska2x ale od tam se to nedá poslat do ČR ne? Nebo to nějak jde? Já nikdy nakupování z ciziny neřešila, ale u oblečení na prcka bych do toho možná i šla...

beruska2x
27. črc 2010

ja objednavam 2x rocne - jarni/letni a podzim /zima kolekce od jedne maminy z MMB v kurzu 36Kc/libra je uz posta z UK, Platis jen postu v CR (pri nakupu co mam ja, tak za tech 4tisice to je asi 80Kc) jestli chces poslu ti do IP odkaz...

me se to vyplati je to o asi 40% levnejsi nez tady 😝 i nekdy vic, je to kvalita, velikosti nam sedi.. a ceny vyjde perfektne...

beruska2x
27. črc 2010

zkousela jsem i ze mi to kamaradka v UK nakoupi a posle ale posta vyjde na silenych 40 liber takze by to vyslo draz nez z MMB pri tomhle kurzu ☹

beruska2x
27. črc 2010

takze s takovym nakupem si opravdu nijak snobsky nepripadam 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

jonatanka
27. črc 2010

no moje dvojky maju tiez Next ale uz pouzite ale tak zas super hruba zimna bunda za 7 eur (210) korun cca, no nekup to 😀 😀 😀 😀
inac nakupujem prevazne v tescu, pretoze tu nemam ktovieaky vyber obchodov a dat za nejake teplaciky 20 a viac eur to teda prrrr, veci ud vietnamcov mi nejak pachnu
a navyse som velmi spokojna aj z Lidlom, maju kvalitne veci, pekne drzia farbu aj tvar a aj po niekolkych opraniach

a teraz ked boli v tescu vypredaje na odevy som nakupila kvantum veci skoro zadarmo, deti nastupuju do skolky a ja som za vsetky veci co som im nakupila minula asi 100 eur , vsetko su to pekne veci, ked pospinia alebo roztrhnu budu na pieskovisko a mne nebude luto penazi

neviem preco sa kazdy tak strasne upina na NEXT, podla mna je to radova znacka a len u nas (CR a SK) si z toho robia spekulanti dobry biznis 😝 😝 😝 😝

jonatanka
27. črc 2010

teda ak nakupuje niekto Next predrazene na bazaroch alebo tak

bracho mi z anglicka doviezol minuly rok kopec veci pre malych roznych znaciek a fakt za facku, veci krasne a neva ze neznackove, kym ja vyberam co im kupim, znacky to byt nemusia, tie si uziju ked uz budu asi tak v puberte a vsetko co im kupim bude traaaapne alebo mama ale ved ty nemas vobec vkus 😕 😕 😕 😕

jemine dufam ze to zas tak skoro nebude 😉 😉 😉 😉

beruska2x
27. črc 2010

ja hlavne nechapu ze nekdo prodava noseny Next/Topolino atd za cenu stejne vysokou nebo vyssi cenu, nez to koupim z UK nove a jeste se tvari ze to je super obchod a nekdo to fakt koupi!!!!!!

to vzdycky nechapu 😅 🙄

jonatanka
27. črc 2010

uuf no chcela by som vidiet toho co to fakt kupi, ale ja zas na MMB uz videla veci, nalepky na stenu co u nas vietnmec predava za dve euratam pani ponukala za 6 eur a boli to podotykam presne tie iste 😖 😖 😖 😖
takze ja na MMb uz radsej nekupujem nic 😝 😝 😝 😝

beruska2x
27. črc 2010

@jonatanka aspon je videt ze kazdy ma moznost vyberu 😀

vendulka
27. črc 2010

ja teda taky amle hodne kupuji NEXT a to z duvodu kvality a ze je to hezci nez treba ,kdyz ybch neco koupila v tescu to jejich.Malo kdy ale koupim neco noveho, to uz musi byt ve sleve a nebo treba k anrozeninam, kupuji prevazne na MMB,MMA,aukru a u nas v sekaci...nekdy se teda opravdu vypalti koupit nove bo jak pise beruska2x nekdy za to ty matky chteji vic nez to stoji nove...
driv jsem kupovala to co se mi libilo i jine neznackove veci,ale byla to v porovnani s kvalitou NEXT hadra a paralo se to...a kolikrat mi i prijde, ze ten next je levnejsi nez treba tesco 😝

vendulka
27. črc 2010

ja teda taky male hodne kupuji NEXT a to z duvodu kvality a ze je to hezci nez treba ,kdyz ybch neco koupila v tescu to jejich.Malo kdy ale koupim neco noveho, to uz musi byt ve sleve a nebo treba k anrozeninam, kupuji prevazne na MMB,MMA,aukru a u nas v sekaci...nekdy se teda opravdu vypalti koupit nove bo jak pise beruska2x nekdy za to ty matky chteji vic nez to stoji nove...
driv jsem kupovala to co se mi libilo i jine neznackove veci,ale byla to v porovnani s kvalitou NEXT hadra a paralo se to...a kolikrat mi i prijde, ze ten next je levnejsi nez treba tesco 😝

vendulka
27. črc 2010

se omlouvam, odeslala jsem to jaksi 2x 😅

jonatanka
27. črc 2010

hej, vdaka za tu moznost 😀

nie ako volakedy ked mali vsetci to iste a na vyber boli dve, no obcas tri farby 😉
a tie co mali sikovne mamicky krajcirky alebo znamych v tuzexe a mali bony boli inn

beruska2x
27. črc 2010

ja teda mela dost veci jako 1. vybavicku od Cherokee a taky spokojenost, akorat se mi dost veci srazilo a to to peru vsechno stejne 😅 a treba cepicky byly desne neprakticky ale body, overalky atd v pohode.. pekna bavlna...

beruska2x
27. črc 2010

@jonatanka 😀 a puncosky s kolenama u spicek 😀