Mimi nosí jen značkové oblečení. Je to normální?

janicka006
26. črc 2010

Nevím jak mám pořádně začít,ale k námětu na toto téma mne přivedla moje švagrová.Má dvouletého syna a neoblékla by mu snad nic jiného než Next.Když jsme u nich naposledy byli,tak malý měl chuť na jahody...tak jsem si říkala,kdyby se raději vyprdla na ta trička co mu pořád kupuje a koupila mu krabičku jahod.Je tím Nextem úplně posedlá...jednou jsme malému koupili mikinku,novou,hezkou,ale neznačkovou...za týden jí měla na MMB,ještě s cedulkou a prodávala jí za 80 korun....zamrzelo to,ale taky poučilo a od té doby nic co se týká oblečení nekupuju.
A pak mne dostala v jedné diskusi tady na koníkovi jedna maminka,která řekla : musela by mne hanba mlátit,kdybych za porodné nekoupila pro své dítě nový kočár.....Docela mi to hnulo žlučí......
Takže co vy na to....je to normální nebo rádoby snobské????

aemmi
17. led 2011

@innes jako já vietnamce taky ne...a Vše za 39, ponožky na jedno použití, no comment 😀 Jen mě tahle holka prostě trochu nadzvedla, jak píšeš, spousta věcí jdem pořídit z bazárků, z druhé ruky, kolikrát je to jak nové, kor na děti...já prostě nesnáším tenhle styl, jako, drzej stát, dá nám malý porodný, ted nám nedá žádný, můžeme bejt rádi že máme vůbec něco, v řadě zemí takováhle podpora maminek jako je u nás vůbec není 😅

lu777
17. led 2011

no já u vietnamců nenakupuju, ale syn měl z bazárku většinu oblečka, jemu to stejně bylo jedno 😉 😀
na dcerku jsme dostali dost oblečka krásného ale pak dycky zjistím, že tohle se špatně zapíná, tohle se hned srazilo, tohle je moc tlusté pod overal a bez overalu to nejde... no znáte to, nakonec člověk točí pár kousků 😀
a jako s tím Nextem taky nevím co to je za mánii, já mám doma pár věcí z bazárku shodou okolností a jako kvalita ok, ale zas zázrak to taky není a vzhledově mi to často taky nepřijde jako nějaký terno, prostě je to jen jeden obchod...

já si myslím, že hlavně to oblečení má být praktický, z přírodních materiálů a pohodlný pro ty děti 😉 protože když pak vidím načinčaný děti a maminka jim říká že ať nelezou do písku (fakt jsem to párkrát viděla), tak to mi hlava nebere 😅

a s tím že někdo nemůže mít druhý protože nemá peníze aby koupil všecko nový, tak to je IQ tykve... my na druhý koupili použitej kočárek (první nám nevyhovoval) a jsem spokojená moc 🙂 lehátko, židlička a ohrádka byly doma... vaničku jsem prodala a místo toho koupila kbelík... no a oblečko jsme hodně dostali jako dárek, něco ponosí po starším a něco koupím.... děti nemusí mít všecko nový, hlavně potřebují pozornost a volnost na hraní 😎

innes
17. led 2011

@aemmi přesně, jenže to si spousta maminek u nás ani neuvědomuje, kdyby měly jít za pár týdnů po porodu do práce a platit si jesle, asi by koukaly 🙄 Sice je mateřská hodně špatně placená práce, ale já bych ji dělala i zadarmo 😀 A to, že můžu svému dítěti dát vše na světě neznamená, že jsem dobrý rodič.

aemmi
17. led 2011

@innes úplně s tebou souhlasím 🙂

karotky
18. led 2011

Celou diskusi jsem nečetla a budu reagovat jen na úvodní příspěvek.
Za snobství považuju jen to,že někdo vědomě nadzdvihuje svoje postavení/fin.zajištěnost a dělá ze sebe mistra světa,ikdyž na to jeho inteligence nedosahuje. 😉
To,že si někdo koupí nový kočárek za porodné mi nepřijde snobské,ale normální,protože porodné je určeno mamince za odměnu a na pořízení(byť jen části)výbavičky.Já ikdybyvh na porodné nedosáhla,tak i tak bych si koupila na 1.dítě nový a kvalitní kočárek,protože si nedokážu představit,že bych ho vozila v bazarovém. 😝
Co se týče zn.NEXT,...........................nevadí mi,že je tím někdo posedlý.Když se to někomu líbí a má na to peníze,tak ať do toho děti obléká.Já děti oblékám tak,aby se mi v tom líbily a aby se v tom citily dobře.V dnešní době si člověk může vybrat ze široké nabídky kvalitních značek,ať už jde o české výrobce,tak o zahraniční.Na čem by se ale podle mě nemělo moc šetřit,je dětská obuv a to ze zdrav.důvodů.Ikdyby mi na ně nezbývalo,tak to raději ušetřím na sobě nebo koupím oblečení v bazaru-to se dá vyprat a nikterak to dítěti neublíží tolik jako obnošené nebo nekvalitní boty. 😎

aemmi
18. led 2011

@karotky no, tak s porodným má ted hlavně převážná většina lidí šlus, takže ted maminky nebudou mít žádnou odměnu 😀 taky mi nepřijde snobské, koupit si za něj nový kočík, ale přijde mi debilní se rozčilovat, že porodné na kočárek nestačí 😅 Jinak s těma botičkama naprosto souhlasím, chce to nové a kvalitní... 😝 ne jako za nás, že ty první, kotníčkový, či jak se tomu říkalo nosilo asi 8 dětí 😅

karotky
19. led 2011

@aemmi ,....................právě proto jsem psala,že kdybych teď na porodné nedosáhla(už dávnou překročujeme živ. minimum)a čekala 1.dítě,tak bych si nový kočárek stejně koupila. 😉
Ono záleží na náročnosti maminky,ale opravdu si myslím,že momentální státní škrty jsou smysluplné(s vyjímkou platů lékařů a sester ☹ ),protože bysme si děti měli pořídit,až když jsme schopní je zajistit a ne abysme pořád čekali,že za nás bude stát pořád něco platit. 😝

aemmi
19. led 2011

@karotky Tak koukám, že hraniční částka pro porodné činí 13 152 kč 😝 takže na to asi fakt málokdo dostane, ale to je super, konečně taky někdo nenadává 😉 ty škrty by byly smysluplné, kdyby ze státní kasy neunikaly milinony, možná spíš miliardy tunelováním a korupcí...takhle se obávám, že to, co se ušetří, je jak když plivne 😅
mmch, vy máte inglesinu magnum, že 🙂 ? To je jeden z našich favoritů 😝

karotky
19. led 2011

@aemmi ,...................jak říkám-to co škrtnou nám,ať radši přidají do platů lékřů a sester(nemyslím tím obvodníhí lékaře apd.),protože bych se nerada dočkala toho,že mé děti tu bude operovat/ošetřovat nějaký Mongol,kterému nebudu rozummět ani slovo. :-P
Já nenadávám,protože mám ještě v paměti,jak to bylo s rodičákem a porodným před 4-5.lety a taky to všem maminám stačilo.Byly rády,že nemusí po půlroční MD zpátky do práce a dávat děti do jeslí.Dnešní maminky jsou tak rozcapené,že by nejraději chtěli od státu min. 30 000kč porodného,aby si koupily kompletní výbavičku apd. 😝
Jo,jo..................Inglesinu jsem měla vyhlídnutou ještě hódně dlouho před tím,než jsem otěhotněla a jsem ráda,že jsme si jí pořídili.Neměnila bych. 😎

aemmi
19. led 2011

@karotky kdyby to přidali sestrám a lékařům, ale kdoví kde to skončí 😖 Aha, já teda nevím, jak to bylo s rodičákem, ani mateřskou, pře 5 lety mi to bylo uplně jedno 😀 no, ale ne, že by se mi porodný nehodilo, uměla bych ho využít, ale tak co už, no...ono z těch lidí, co na to dosáhnou se obávám, že bude polovina sociálů, co to stejně prochlastaj a prokouřej 😒
Inglesina je jeden z mých favoritů už od léta 😉

jasekd
19. led 2011

Dva priklady z meho okoli:
Mame v garsonce najemnika, je sama exekuce, dluzi kam se podiva, neplati nam, doslo to tak daleko, ze manzel se do bytu dostal a vymenil zamekk s tim, ze dokud nezaplati, nebude bydlet. A az doplati, co dluzi a ten zamek, muze si vzit svoje veci. Nakonec teda zaplatil, asi si zas nekde pujcil 😅 Ale, v tom malem bytecku, pokoj cca 12 metru, je plazma pres pul steny 😅 😝 Pochopitelne tez na dluh. Kdyby videl nasi televizi, 20 let starou Teslu (tehdy teda super model, teletext, super obraz...), kterou muj manzel opravil, protoze nam vyhovuje a skoda penez za novou, tak by se nam urcite vysmal.
Moje znama se snazi otehotnet a uz mi bylo vycteno, ze ja dostala porodne a ona ne, ze jsme s tim jako vycurali (urcite jsem si poridila dite na cely zivot jen proto, abych dostala 13 tisic, ze jo). Ted ho urcite nedostanu, jsme hodne nad minimem, teda ja ani nevim, kolik to minimum je, ale urcite jsme pres, a je mi to jedno, jasne, ze kdyby se narodil 1.1. 2011 par minut po pulnoci, tak to cleveka napadne, ale neni to dulezite. Porodne nikoho nespasi a je to podle me takova chlastaci davka. A taky rekla, ze bez porodneho nebude mit na kocarek. Prijmy te domacnosti 2 lidi jsou podle toho, co nam rikali, cca 50 tisic mesicne, nekdy vic, nekdy min. Tak to uz je vysmech, ne? A ted se mi snazi vsugerovat (dite stale neceka), ze jsem ji slibila, ze ji ty veci po nasich detech pujcim, aby to nemusela kupovat. Kdyby to byla segra nebo dobra kamoska, tak i jo, i kdyz to chci prodat nebo dat prave segre, protoze treti na 99% mit nebudem, ale s timhle pristupem si to ode me bud koupi, nebo mit nebude.
To, co psala pisatelka prvniho prispevku, se mi taky nelibi, darek je darek a nedala bych nikomu takhle najevo, ze je blbej, proste by to deti ponosily a prodalo by se to event. az pak s ostatnima vecma, az vyrostou...

stylly
6. únor 2011

@jasekd To tady raději ani nepiš že se manžel "vloupal" do bytu,který pronajímáte podle zákona je to vniknutí do bytu a je to normální trestný čin!!!!!!!!!Jestli tam máte nájemníka tak s ním máte pokud je to normáloní smluvní vztah uzavřenou nájemní smlouvu, která má jistě právní podklad!!!!.....takže tohle jsem raděj nečetla 😔

jasekd
6. únor 2011

@stylly Je to nejaky manz.rodinny prislusnik v krizi, proto ho tam nechal, je tam normalne nahlasen k nemu a je tam za jen sluzby, ty ovsem nehradil a platit za nej se nam nechce, neni to zas tak blizkej clovek. Do bytu mame normalne pristup, ale nelezli jsme mu tam, jedine klice mel on. Tak proto takhle. To jen na vysvetlenou, i kdyz to sem zrovna nepatri 😉 Jen jsem chtela poukazat, kolikrat lidi, co na to nemaj, si musej dopravat za kazdou cenu...

stylly
6. únor 2011

@jasekd jo tááák já už se lekla 😉

nelcaj
16. črc 2019

Jdeme s dcerou na svatbu a chtěla bych jí koupit stejný styl šatů, jak budu mít já. Desigual. nebo něco podobného. Poradíte, kam se podívat?

sspeed_cs
16. črc 2019

@nelcaj mozno vinted.cz

beatkaluka
19. črc 2019

@nelcaj Zkus different mají tam věci jak pro dospělý tak i pro děti.

werik153
19. črc 2019

No, myslím si, že je to hlavně jen její věc. Já mám zase kamarádku, která svému dítěti nic nekoupí, vše si pouze půjčuje od švagrové, že nemá cenu dětem nic vlastního kupovat. Když z toho hned vyrostou. A pak z ní vyleze, že mají měsíční příjem 100 tisíc. Věděla jsem že mají hodně, ale že až tolik to jsem nevěděla a pak jsem tohle přestala absolutně chápat. Pak mi bylo děti líto, protože neměli ani dětskou motorku, pouze si chodili půjčovat, aby prý nebyli rozmazlené, že nemůžou mít vše co ostatní. Prostě každého výchova 🤷‍♀️

bayt
19. črc 2019

@werik153 No vidíš, a syn má krámů, a fakt si s nima nehraje :D Kdybych byla rozumná a měla možnosti a čas, tak si to taky popůjčuju. Že má někdo dost peněz neznamená, že je musí vyhodit do vzduchu.

zelenaesmolda
19. črc 2019

Me prijde zbytecne kupovat malemu diteti znackove veci.Proc?Abych se pak bala,ze to umaze?Ja osobne prave radsi levnejsi veci protoze pak mi neni lito,ze z toho mala vyrostla nebo zaspinila atd.

@bayt tak ja treba u hracek se ridim heslem "vseho s mirou".mala nemusi mit desitky hracek,stejne si vetsinou hraje jenom s par vecma.snazim se to drzet minimalisticky ale zase ne,ze ji nic nekoupim 🙂

nelcaj
22. črc 2019

Holky, dik. Jdu to prohledat.

prejeta_zaba
22. črc 2019

@werik153 všimla sis, že je to 9 let stará diskuze? Ale mně se teď nedávno taky zobrazila! Nechápu to. 🤨 Ale jinak my to máme podobně, příjmem rozhodně nestrádáme, ale nevidím důvod proč dítě zahrnovat plastovýma krámama a než něco koupím, desetkrát rozmyslím. Když vidím tady ty seznamy co nutně potřebují všichni "mimísci" a batolátka, protáčí se mi panenky. 🙄