Mimi nosí jen značkové oblečení. Je to normální?

janicka006
26. črc 2010

Nevím jak mám pořádně začít,ale k námětu na toto téma mne přivedla moje švagrová.Má dvouletého syna a neoblékla by mu snad nic jiného než Next.Když jsme u nich naposledy byli,tak malý měl chuť na jahody...tak jsem si říkala,kdyby se raději vyprdla na ta trička co mu pořád kupuje a koupila mu krabičku jahod.Je tím Nextem úplně posedlá...jednou jsme malému koupili mikinku,novou,hezkou,ale neznačkovou...za týden jí měla na MMB,ještě s cedulkou a prodávala jí za 80 korun....zamrzelo to,ale taky poučilo a od té doby nic co se týká oblečení nekupuju.
A pak mne dostala v jedné diskusi tady na koníkovi jedna maminka,která řekla : musela by mne hanba mlátit,kdybych za porodné nekoupila pro své dítě nový kočár.....Docela mi to hnulo žlučí......
Takže co vy na to....je to normální nebo rádoby snobské????

jonatanka
27. črc 2010

no my sme mali vybavicku tiez tesco a max. spokojnost, nezrazilo sa mi nic 😉 😉 😉 😉 😉

ja som fakt ako z tescom spokojna, mne ani nic ine neostava, lebo mozem nakupovat akurat tak tam a potom mam na vyber este predrazene butiky pre deti a to teda na to nemam
hej skvely obchod KENVELO KIDS tricka prane na 40tke sa mi zrazili na kojenecku velkost 😕 😕 😕

jonatanka
27. črc 2010

@beruska2x hej to bola moda, a ziadna sme sa nehadala, kazda mala na sebe viac menej to iste a bolo dobre 😉 😉 😉 😉

jonatanka
27. črc 2010

Burda moda bola dobra 😉 😉 😉 😉

benjik
27. črc 2010

@beruska2x já v arielu,ty fleky mi vypralo batole,ale to je tady hned pryč.

benjik
27. črc 2010

@k.ate ale to není obyč olej,to jsou stoletý nánosy na grilu,muž čistí jen mřížku ne okolí.

beruska2x
27. črc 2010

@benjik ariel jsme nikdy nemela nevim, zkus Vanish ale musis to pak poradne, aspon 3x vymachat.... Batole je dobry, mela jsme ho asi do roku a pul... tady ho teda maji vsude...

lucenek
27. črc 2010

tak nextík taky kupuju ale za reálnou libru ne ty nabídky z MMB 36-38Kč libra, takže já ušetřím
Tesco bodyna naprd okamžitě se vytáhly do šířky, takže neberu, max jen mikiny tepláčky to jo 🙂
ad praní vanish naprd, ariel proffesional naprd, mě zabere na vše i na technickou šmíru na bílé zimní budně Prewash spray od Amway, za ty prachy kouzelník, který mi vydrží rok 🙂

lucenek
27. črc 2010

ad k tématu nepřijde mi next snobský, prostě mi přijde normální, je teda o púroti jinýmvěcem propracovanější a myslím, že i kvalitnější matroš, ale občas koupím něco gojgy co mě vyloženě trefí do oka, ale to je i v jiných značkách/neznačkách......

benjik
27. črc 2010

@beruska2x s vanishem mi nechod na oči,kdysi ho máma koupila a normálně místo,aby ty fleky zmizely,tak vylezly víc. Já chci koupit od arielu ten odtranovač skrvn a hlavně novou pračku a tu starou desetiletou používat jen na mužovi montérky od oleje a stav. hmot. A už dost o flekách,to odbočujeme. Ale díky za rady,já ty fleky tejně neřeším,když to nejsou fleky,tak si to oblečení o něco roztrhne.

ygreen
27. črc 2010

mě přijde taky next normální, ale předražený. Mají hezké věci, barevné, s nápadem. většinou tam naběhnu když jsou slevy a koupím co je potřeba - malej má z nextu všechny fusky, jsou super 😀 ale třeba bych mu tam nekoupila zimní bundu nebo kombinézu - to je fakt mega předražené. Ale někdy mě něco zaujme a vezmu to i bez slevy. Jinak koupím sem tam něco v dětské Zara, v dětském reserved, HaM (CA mě moc nenadchlo). Malé jsem teď koupila úžasnou výbavičku ve slevách v Mothercare. Líbí s emi pro děti i Cherokee a byla jsem moc spokojená i s kvalitou.
Ale stejně tak nakoupím v KIK, kde mají i výrobky se 100% bavlnou. A taky jsem s nim byla vždy maximálně spokojená.
Nebo Lidl má někdy v nabídce třeba dětská trička nebi pyžamka, také 100% bavlna a super matroš.
Nenakupuji u vietví a další "absolutně neznačkové" věci.

To že někdo má ítě převážně v jedné značce přisuzuji spíše tomu že se mu zalíbil jeden styl oblékání.
Co považuji ani né za snobárnu, ale za normální pitomost, je to s tím kočárkem. My máme taky dahej kočárek, ale kkoupil ajsem s ho proto, že byl velkej, skladnej, pohodlnej,a pod. Mě úplně brní lebka, když vidím miminečka narvaný v těch bidlech. Ty kočárky u kterých dítěti nepoložíš ani nohy, dítě tam sedí jak na bidýlku, nohy skrčené, drncá to s ním na pidimidi kolečkách - to je děsný 😀

ygreen
27. črc 2010

jo a dcerka bude mít na doma a na zahradu věci poo synovi. Ten je megaprosoň, permanentně zahnojenej od hlíny, ovoce a všeho co uloví na zahradě a denně mu dávám čistý tepláky,někdy i 3x 😀 takže díky bohu za zásobu starejch tepláků a mikin od ségry 😉

ivuu
27. črc 2010

kupuju co se mi libi..ale v nextu jsem konečně objevila barevné napadité oblečení na kluky..šedé hnědé jsem už měla dost 😀
nakupuju bud přes MMB nebo ve slevach nebo jak ted měl next 50% slevy tak jsem pokoupila na další leto ..jinak tesco ma taky moc pěkny věci ale až na starší ale kvalita jak kdy...
je ale pravda že i next roolapky dost vybledli 😒

každopadně mě spiš přijde luxux gap..a jiné...

ygreen
27. črc 2010

podle mě je luxus lacoste, gucci, prada, dior a tak dále.

benjik
27. črc 2010

Jiank chápu,že mrzí,když někomu něco dáš a on to pak prodá,aniž by třeba řekl děkuju,ale toho máme dost příště vybírej píš tohle a tohle. Mě švagrová pro malou dává jedině oblečení,ovšem aniž by znala velikost,bohužel daří se jí koupit menší věci,ale vždy ustřihne ceduli a účtenku si nebere,takže to nevyměním, tak to schovávám a před vánoci pošlu do kojeňáku. Ono oblečení je ošemetný dárek,my dostaly v zimě pro malou kombinézku,bohužel nesedla jí a byla i nepraktická,no naštěstí,známý na ní právě z těhle důvodů raději nechala štítek a sami mi řekli,že když jí to nebude,tak,at to vyměním za něco co spíš použijeme.
No a oblékat dítě jen do nových značkových věcí a kdo to nemá je mín než špína,to jako fakt ne,to už je pro psychologa.

vendulka
27. črc 2010

@ygreen jo tak to jsou uz dosti luxusni znacky,ale i tak se nekdy daji sehnat za docela dobry peniz, teda co tak koukam na aukru 😉

vendulka
27. črc 2010

jinak ja taky kdyz se mi neco libi, tak koupim treba v H@M a CaA atd.,ale kolikrat je to drahe a je lepsi koupit pouzite kvalitni NEXT 😀 ,aspon pro me 😎

vendulka
27. črc 2010

@ygreen s tema kocarkama mas pravdu, kolikrat je to tak dimenzove moderni az je to neprakticke a prijde mi, ze to ma nekdo jen na paradu,aby se zanim kazdej otocil a videl, ze nekdo ma na takovej kocarek, nerikam, ze se mi nektere takove nelibi,ale ja chtela pohodlnej, s velkou korbou a hlavne do terenu a emla jsem uplne obycejnej enco jako je roan a inglesina, sice jsem s nim paradu nenadelala ,ale myslim, ze mala tam mela dost mista a vleze se mi tam i ted v 16m 😀 a do terenu byl idelani...

xkacatkox
27. črc 2010

mě se také líbí Next oblečení na kluky, mají krásné barvy, ale nijak to nehrotím, kupuji na MMb, spíše nové, použité jsem byla zkouknout a za ty prachy co to bába nabízela, jsem řekla, že ne, kupuji od Nextu hlavně overálky, ale jako vyloženě luxus mi to nepřijde, samozřejmně pokud někdo nakupuje někdo jen u ťamanu, a pak si najednou koupí next, tak se mu to může zdát asi luxusní, já kupuji, co se mi líbí,a kvalitní matroš, mám ráda českou výrobu, Arex, nebo Michalčíkovi,s kočárkama, to je to samo, když jste je hodily do diskuze, některé jsou co se týče funkčnosti naprd, ale těch peněz, my si teda taky připlatily za Gesslein, ale je dlouhý, a prostorný, o což nám šlo, máme v 8mm, 10kg, některé produkty jsou zkrátka o značce, a je na nás samotných, jak se rozhodneme, a pokud někdo, jede po značkách, a má na to, necht jemu to přáno a dáno 🙂

vendulka
27. črc 2010

https://www.modrykonik.cz/fotoblog/colby/album/...
treba tady mi prijde, ze ty kocary jsou silene, desingove jako treba pekny,ale prakticke?Asi tezko 😀 ,ale asi nekdo nepotrebuje do terenu a jen do mest,a kdyz se to nekomu libi, tak proc ne... 🙂

ygreen
27. črc 2010

@vendulka přesně tyhle kočárky, echt ten první jsem měla na mysli

vendulka
27. črc 2010

@ygreen no bylo mi to jasne 😀

petronelie
27. črc 2010

ygreen, zcela se ztotožňuju s Tvým názorem ohledně oblečení i kočárků.
Já mám asi výhodu,že se mi tyhle kočárky nelíbí. Např. u Bugaboo jsem nepochopila sporták....Davídek se tam nemohl pohodlně uvelebit.Líbí se mi tedy Brio, ale máme x-lander a jsme spokojení. Musím kolikrát projíždět blátem a loužema, takže si chut na luxusní kočárek nechám zajít. Golfky mám starší kolekci Plika a taky s nima naděláme ještě parády 😀

ygreen
27. črc 2010

petronelie - my máme I Coo, ale nově bych si vybrala jinak, ale už to doklepeme. Malej má golfky inglesina zippy. Já mám ráda moderní věci, i se mi třeba ty superhypermoderní kočárky vzhledově líbí, ale dítě bych do nich nedala. Ale ono většinou nejde ani tak o hluboké lůžko, ale o sporťák 😉

vendulka
27. črc 2010

@petronelie a jak jsi spokojena s X landerem?Ma docela dost malou korbicku, ze se tam kolikrat 4 mesicni mimco nevleze 😅

vendulka
27. črc 2010

@ygreen tak my sportak nemeli, z hlubokeho jsme sli do golfek 😀

petronelie
27. črc 2010

Vendul,já nevím, já korbičku měla jinou, Davča měl už při narození 54 cm, tak do xlandera by se mi asi fakt nevešel 😀 Jinak jsem spokojená,no 😀

petronelie
27. črc 2010

Ještě jsem chtěla říct,že příště bych si stoprocentně pořídila JANÉ Slalom Pro. To je prostě dokonalej kočár, ikdyž trojkolky nejsou můj favorit, tahle je úža stabilní....

vendulka
27. črc 2010

@petronelie teda to je dlouhan, kolik ma ted?N. mela 48 cm 😀 😵 😵

vendulka
27. črc 2010

@petronelie se mi taky jeden as tento kocar libil,ale uz ne, nejk je ho vsude moc 😀

ygreen
27. črc 2010

já bych šla možná do nějaké velké hluboké inglesiny, nebo se mi líbí Concord fusion a Sporťák s emi líbí Quinny. Ale po prvním děcku jsem zjistila, že to není vůbec důležitý, takže dojedeme kočárky co už máme a hotovo 😉