Mimi nosí jen značkové oblečení. Je to normální?

janicka006
26. črc 2010

Nevím jak mám pořádně začít,ale k námětu na toto téma mne přivedla moje švagrová.Má dvouletého syna a neoblékla by mu snad nic jiného než Next.Když jsme u nich naposledy byli,tak malý měl chuť na jahody...tak jsem si říkala,kdyby se raději vyprdla na ta trička co mu pořád kupuje a koupila mu krabičku jahod.Je tím Nextem úplně posedlá...jednou jsme malému koupili mikinku,novou,hezkou,ale neznačkovou...za týden jí měla na MMB,ještě s cedulkou a prodávala jí za 80 korun....zamrzelo to,ale taky poučilo a od té doby nic co se týká oblečení nekupuju.
A pak mne dostala v jedné diskusi tady na koníkovi jedna maminka,která řekla : musela by mne hanba mlátit,kdybych za porodné nekoupila pro své dítě nový kočár.....Docela mi to hnulo žlučí......
Takže co vy na to....je to normální nebo rádoby snobské????

lumixii
7. srp 2010

zrovna tak jako souhlasím se vším co tady píše ivett 🙂 🙂

ale musím se pozastavit nad tím, co tady píše vendulka 😀
vendulka ty nechápeš cituji: (ja treba nechapu, proc si nekdo na kazde dite porizuje novy kocar,kdyz ma treba po prvnim, nebo proc ho prodava, kdyz vi, ze bude mit druhe...by me zajimalo co na tom je ja jsem na to teda neprisla, tak by me to zajimalo) ///
s já zase nechápu, proč bych si člověk nemohl koupit na každé mimi kočárek nový?? 😒 co na tom je? 😀 😀
Každýho věc, né? Já mám od sebe děti 7 let, a ikdyž jsem věděla, že budu mít mimi druhé, tak proč si budu nechávat kočárek, 8 let starý, když ted jsou kočárky úplně jiné a moderní a já se nemusím tahat se 18kg kočárke, ikdyž podotýkám, že v té době to byl luxusní kočárek.. 🙂
A ikdyby ty děti byli od sebe jen rok, tak za ten rok se změní toooolika věcí... 🙂

Prostě to schrnu ... nevidím nic špatného na tom, do čeho si kdo oblíká děti, co jim kupuje, a kolik má kdo kočárků... každý ho věc.. a jak tady už správně napsala mám pocit že zrovna ivett, zajímavý je, že se nad tímto pozastavují jen lidi, kteří si to dovolit nemůžou 😉

stylly
7. srp 2010

Mám jedno dě´tátko,..tak si ho hezky a značkově oblíkám,..myslím že na tom nic není 😉 😀 Líbí se mi to na malých prďolkách,....next,nike,mexx,adidas,esprit,... 😉 😉 Ať si každá maminka oblíká podle svého svědomí a vědomí,...hlavně že je mimi spokojené 😉

stylly
7. srp 2010

@vendulka s těmi kočáry ti to vysvětlím,.....ono na to druhé za 3-4-5let už budou daleko modernější a hezčí kočárky a navíc co když budeš mít opačné pohlaví,..já už teda 3kombinaci nemám 😀

nika70
7. srp 2010

@lumixii - to je celkem logický, že se nad tím pozastavují lidi, kteří si to dovolit nemůžou........jim to totiž zákonitě připadá padlý na hlavu.... 😀

Já osobně jsem měla děti vždycky ráda dobře oblečené, dnes jsou možnosti uplně super, různé aukce apod....
Jediný, kdy se musím fakt hodně smát a mám pocit, že některý lidi by potřebovali přiložit mokrý hadr na hlavu je, když vidím na MMA, kolik kačáků jsou některý maminky schopný dát na prcka za značku Nolita........ 😀 😀 😀 To fakt někdy odporuje zdravýmu rozumu a je to snobárna jako prase.

xkacatkox
9. srp 2010

holky, chtěla bych se zeptat,nechávali jste si kočátky na další mimi nebo jste je prodali a pak koupily nový, já jsem si říkala, že bych ho až nebude třeba prodala, ale většina mě koukají jak kdybych spadla z jahody, takový drahý kočár a prodat, tak jen tak, kdo ho prodal a kdo nechával na dalšího potomka, další mimčo by jsme chtěly tak za 5-6let

beruska2x
9. srp 2010

@xkacatkox ja ho mam u nasich na pude ale chceme mimco driv.. zalezi na situaci - jestli potrebujes ted penize nebo ne, jestli to mas kde skladovat, jestli si s nim byla uplne spokojena nebo chces zkusit neco noveho - jineho, jak moc je treba opotrebovany...

kazdopadne si to udelej dle sebe, ostatni ti to neplati - tak do toho nemaji co kecat ne 😉 😝

za nejakych 6 let uz budou kocarky jine, lepsi,modernejsi, vychytanejsi a treba uz pak s nim stejne nevyjedes, pac ti to bude hloupy a uz ho pak neprodas....

lucenek
9. srp 2010

kacatko...já si nechám jsme velice opravdu velice spokojená a snad nevyjde z mody..... 😉
nika70 Nolitka..no jo...hadrc core dát za pidid sukýnku 3500Kč, to nepochopim, ale asi jinak bych psala, mít na kontě minimálně šest nul že jo...... 😀

lucenek
9. srp 2010

nejsem tydýt...mám v klávesnici sladké kafe, občas to chce silou zmáčknout tak píšu jak trotlík noooo

terak
9. srp 2010

No me prijde, ze tu z nekterych lidi mluvi bud zavist, nebo hloupost... neni zbytecne resit, co si kdo chce koupit nebo nekoupit? V sobotu mela moje sestricka svatbu, na zamecku mitrovskych v Brne. Protoze jsme rodina konaku a mame vlastni kone, tak si tam novomanzele nechali privezt sve ctyrnohe milacky, aby se na nich mohli vyfotit ... normalne z vedlejsiho baraku prisel nejaky duchodce a zacal tam behem obradu!!! vyrvavat a nadavat, ze co to je za miliardarskou svatbu, jak si to muzou dovolit, co to ma znamenat, ze nechape, proc to nekdo nezakazal. No zkratka projev imbecila a skoro tim zkazil atmoseru celeho svatebniho obradu.

Nechapu, proc nekdo cizi musi resit, co si kdo koupil nebo nekoupil. Pokud mu to udela radost, pak je to jeho vec a nikdo nema nejmensi pravo mu do toho kafrat, i kdyby si tech kocarku na mimco koupil sedm na kazdy den jeden.

lucenek
9. srp 2010

@terak tak to je fakt imbecil teda ☹

beruska2x
9. srp 2010

@terak meli jste mu par koblih hodit na prah at z toho taky neco ma 😀

terak
9. srp 2010

@beruska2x No my mame koniky slusne vychovany, zadny tam nebyly :D Ale muj manzel vypadal, ze mu pujde rozbit cifernik. Kazdopadne i kdybychom byla miliardarska rodina (coz teda fakt nejsme 😀 ) tak si tam mohli vypoustet treba peceny pozlaceny holuby a nikomu do toho nic neni. Stejne je to s temi nakupy na miminko. Nekdo si treba nekoupi nic na sebe a vsechno cpe do deti. Pak je jen jeden pripad, se kterym nesouhlasim, ale to jsem psala na zacatku... vysperkovane dite ve znackovem outfitu, kteremu se ale jinak nevenuji (necto s nim, netrenuji psani, mluveni atd.).

beruska2x
9. srp 2010

@terak tomu bych tam koblihu hodila i kdybych o ni mela kone prosit 😀 lidi no... nic nenadelas...

kristi
9. srp 2010

ja jsem teda ráda,že si můžu oblíknout MIu co čeho chci, ani teda se mi nezdá, že by zrovna Next byl nějakej mega drahej, pokud se to objedná přes MMB, tak to vyjde nastejno jak v H§M apod. Tepláky do školky máme z tesca, já na to fakt kácím, spíš si myslím,že si bude pamatovat, kam se podívala, co vše dělala když byla malá. Oblečení není důležité, hlavně, že je šťastná 😉

k.ate
9. srp 2010

@kristi já si myslim, že od určitýho věku už záleží i na tom, co má mrně oblečený na sobě. Děti dokážou bejt pěkně hnusný, když se někdo výrazně odlišuje (hlavně tím "horším" směrem)... Prostě dítě, co je oblečený hůř než ostatní se může stát terčem šikany (pár případů znám) 😖 Takže podle mě je do určité míry důležitý i tohle, i když mě to štve... 😕

zanet2009
9. srp 2010

@k.ate souhlasím, od určitého věku to určitě důležité je, v čem je dítko oblečené, bohužel je taková doba 😢 😢 😢

zanet2009
9. srp 2010

@xkacatkox
já jsem kočárek prodala: za prvé jsem nebyla až tak spokojená, za druhé jsem ho prodala ještě když byl v záruce, takže ztráta byla minimální a za třetí se mi teď už líbí úplně něco jiného.
kupovali jsme si je sami, takže je všem do toho úplný prd, kolik kočárků jsem měla(5) 😀

smardik
9. srp 2010

@k.ate taky souhlasím od určitého věku už záleží do čeho je dítě oblečené ale myslím že i za levno může být oblečené hezky

@terak tak to je teda síla s tím dědkem, co mu do toho je? houby a určitě to byla nádherná svatba 🙂 🙂

@xkacatkox já si kočár po prvním nechala protože jsem otěhotněla brzo a malý v něm ještě jezdil takže byl třeba ale jinak bych ho prodávala. Ted máme sourozenecký kočár (ale dá se použít i jako kočár pro jednoho) a až nebude třeba budu ho prodávat stejně jako chci ted prodat golfky, ještě chceme časem třetí dítě (tak za 8,9let) a to určitě kočárek schovávat nebudu, budu chtít nový. Ted si kočár fakt raději prodám a za to koupím co budou kluci potřebovat, schovávat 8,9 let se mi nechce protože pak budou nové a třeba se mi bude líbit něco jiného a taky bych pak ten kočár neprodala

terak
9. srp 2010

@smardik Jo, nebo muze byt oblecene hezky za draho, kdyz na to rodice maji. A vysledek je uuuuplne stejny, protoze deti stejne nepoznaji, jestli je to lacoste nebo tesco ;)

ali13ali
18. srp 2010

Tak jak jsem to tu přečetla, tak já jsem asi ten snob. 😢 Teď nakupuji na naše mimčo a dřív sem utrácela docela dost za synovce. Nezlobte se na mě ale jak se tu píše, že Next, HM atd. jsou něco extra tak já nemám ten pocit. O letošní dovolené v USA jsme s manželem nakupovali jak pro synovce tak na mimčo a to opravdu "extra" značky 😉 jako Ralph Lauren, Tommy Hilfiger, Paul Frank, Gap, Guess, DKNY baby a Ping atd. To není seznam, abych někoho naštvala ale jsou to značky, které byli za pakatel , krásné (nemohla jsem bez nich opustit obchod) a jsou to věci hodně kvalitní a i když to asi bude znít divně tak po našem návratu jsem jela ke kamarádce do jejího sekáčku a byla jsem moc ráda, že tam našemu mrněti můžu koupit pár super kousků co jsem vyhrabala v bedně 0-3 měsíce a tyhle věci jsou taky krásné a taky bez nich nešlo odejít. 🙂 Tak že velká prosba neodsuzujte všechny lidi co mají své děti ve značkovém oblečené. Možná je to taková mamina jako já co si koupila kočárek na Aukru, protože jí přišlo škoda dávat 20 tisíc za nový kočár na pár měsíců ale nebylo jí líto utratit na dovolené ušetřené peníze za blbůstky pro ty nejdražší. A jak už tu někdo napsal tak není důležité jak děti oblékáte ale jak se jim věnujete. Doufám že mě tu zítra nikdo neukamenuje. 😀

jonatanka
19. srp 2010

@ali13ali ja si myslim napak ze bolo snobske neprijat tu mikinku co sa kupila ale predat ju 😖 verejne

ono ja som tiez dostala pre dvojky kopec veci z ktorych mi vlasy dupkom stali ale ked som vedela ze sa stretneme z osobou ktora nam tie veci darovala z dobrym umyslom tak som tie veci detom obliekla, navsteva odisla veci som vyzliekla a zalozila na spodok skrine, aj vlk syty zostal aj ovca bola cela 😉

nefrflala som, nekritizovala, nepredavala som tie veci, nikoho som tym "neurazila"
myslim, ze kazda z nas obcas dostala nevhodny dar, alebo nieco co jej "nesadlo",ale treba myliet na to, ze clovek tym chcel potesit a jeho potesi ked ten dar, je jedno ci je to oblecko alebo mohutny kuch. robot sem tam vytiahneme, a prevetrame, milo sa pousmievame a prikyvujeme ake je to skvele 😀 😀 😀 😀

jonatanka
19. srp 2010

snobske som myslela v tom zmysle ze to nebola mikca v znacke Next ale ina znacka,
je to dar a nech je akykolvek, myslim ze sa to nepatri

snad len pri svadobnych daroch tyu, 2 x zehlicka, 3 x kuch. robot bysom akceptovala predaj darov

pepibubu
19. srp 2010

kočárky - Martin jezdí v kočárku po Pepínovi, protože nám vyhovoval. Pokud bych zjistila že mi nesedí, tak bych koupila jinej, ale předpokládám že bych to zjistila už při ježdění s Pepou, takže by Martin opět dědil. Pokud bych znova otěhotněla a mezi dětma byl malej rozdíl, kočár bych prodala a koupila sourozenecký. Na tomhle nic snobského není, ale prodat kočár kt mi vyhovuje a druhému koupit fungl nový, klidně i tentýž typ, to mi snobárna přijde.

Oblečení - značkové jakžtakž chápu u natěšených těhulek, a co se týká dětí tak miminek v kočárku. Ale jakmile děti začnou papat mrkvičku (která FAKT NEJDE VYPRAT,) tak je značkové oblečení vyhazováním peněz. To radši koupím multipack v tesku, případně za rohem v sekáči. A paradoxně předevčírem jsem ze sekáče přinesla dvoje kalhoty NEXT, oboje po 90Kč.... ale pro dvouročáka kterej rád řádí venku, jsou značkový věci k ničemu. A abych po něm ječela anebo mu radši tu zmrzku nedala??? a co by měl z dětství?

ali13ali
19. srp 2010

jonatanka - souhlasím to jak se zachovala ona zmiňovaná švagrová, to by snad urazilo všechny lidi, kteří dávají s láskou dárek. Já mám takhle plnou chalupu blbostí od babičky ale popravdě jsem ráda, že na mě tak myslí i když můj vkus je spíš velmi minimalistický a babička se vyžívá v krajkách a růžových porcelánech. 🙂
Jen mi přišlo zvláštní když tu někdo píše jak je špatné kupovat dětem značkové věci, já to beru tak, že nám ty věci dlouho vydrží a popravdě vydělala jsem si na to, tak co je komu do toho jakou značku má moje dítě na sobě. 😉

Co se týká svatebních darů tak taky mám doma úděsné skleničky, drahé jako prase a já přitom chtěla obyčejné Ikea. Tam bych asi vážně povolila prodej. 😀 😀

peppapig
10. led 2011

@janicka006 lidi jsou ruzni, ze jo. Kazdy mame jiny vkus, prijmy i zivotni uroven. Taky by me dost zamrzelo uvidet darek pro nekoho najednou na prodej. Pak je asi dulezite volit jiny dar, kdyz toho cloveka dobre znas. Ja miluju detske obleceni, ale vim, ze ne vsichni znami ci kamaradi oceni obleceni jako darek pro jejich dite, proto vzdy radeji ukoristim nejakou hracku. Taky se me uz stalo, ze nase M dostala saty z Nextu od kamaradky, bohuzel nikdy je nemela na sobe 😒 , stale visi ve skrini.

Snobstvi? To je otazka. Nekdo se bude sve deti promenadovat ve znackach od hlavy az k pate, jen aby ostatni videli to 'extra' a doma pak trebas hladovi (jak uz tu nekdo zminoval). Dalsi rodice berou nakup ve drazsich obchodech tak nejak automaticky, protoze ve stejnem prostredi a pomerech vyrostli a vubec nad tim neuvazuji. A pak jsou maminky, jako ja, ktere si ty andilky detatka rado pekne vyoblikaji.

Urcite to bude i o osobnim vkusu. Clovek muze mit na sobe ohoz za 100 tisic a bude vypadat neesteticky nesladen jako vul v porovna s tim, ktery bude na sobe mit obleceni trebas z Tesca, pekne zkombinovane. Proc ne?!

Trosku chapu ceske maminky, kdy se Next stane konickem. Ono v Cr neni zas az tak z ceho vybirat a Next je barevny, trosku neco novehoa oroginalnejsiho. Samozrejme i dobra reklama udela svoje, krasne sladeny katalog nachyta vic zakazniku, tak proc ne. Z vlastni zkusenosti vim, ze kdyz si clovek oblibi urcity obchod, znacku ci styl, je tezke se otocit a jit do jineho kramu.

wacata37
10. led 2011

@karinka78 Tak to ses sekla Conran a ten druhej jsou high street, Debenhams. Je to odnoz toho co navrhuji pro catwalk za pomerne nizke ceny, mozna i nizsi nez v Nextu. Ja osobne si hodne zakladam na obleceni, ale spis nez znacky (i kdyz tomu se clovek nevyhne kdyz se mu jeden obchod osvedci co do kvality tak se tam bude vracet proc ne) si zakladam na kvalite. Vzdyt mala to ma na sobe jednou a musim to hned prat takove tricko se v te pracce otoci za mesic i 10X a myslim ze Tesco by to neustalo. Musim ale rict ze posledni dobou NEXT hodne pokulhava a puncochace se vytahuji, maji nejake spatne cislovani a kabaty stihaji z divne vlny takze na ne vsechno chyta. Mnohem vtipnejsi je BODEN a GAP nebo NO ADDED SUGAR. jeste vtipnejsi obleceni maji skandinavci jako treba Urban Elk nebo Ej Sikke Lej nebo Katvig. Ted hodne ujizdim na ZARA snad jediny obchod co pochopil ze deti nemusi byt jenomv teplakach s obrovskyma napisama. Presto vsechno musim rict ze nejvic dam na to zda a jak se to pere, jak v tom bude moje ditko schopne behat a valet se po zemi ve skolce, a zda to opravdu unosi. Nema cenu mit neco na sobe jenom jednou! Co se Nextu tyce, tam kupuju spodni pradlo a dziny. Ja si myslim ze kazda maminka ktera se sama hezky obleka chce aby jeji ditko odrazelo ne jenom jeji zivotni styl ale take jeji esteticky vkus. Ja mam jenom jedno dite, shodou okolnosti dceru a uz od mala je to moje mala princezna, naucila se nosit satky a sukynky a malokdy je v kalhotech a nosi masle ve vlasech a uz sama i oceni neco noveho na sebe. MOzna je to moje uchylka ale ja modu miluju a proc to nepredat dale?
Co se tyce kocarku at jich maj treba 10. ono je tezke kupovat kocarek kdyz ho v obchode ani nemaji a nemuzete si ho vyzkouset. My chteli Quinny ale kdyz sme ho videli bylo siroke, a ta 3kolka byla udesna na manipulaci a cenove bylo skoro jako bugaboo se vsema extra ktere stejne potrebujete. Pak jsem to vzala tak ze jsem zastavovala maminky na ulici a ptala se jich jak se jim jezdi s tim at im. Nakonec jsme koupili Bugaboo ktere tu tak vehementne na vsech diskuzich pomlouvate. A nemenila bych. Rozhodlo pro me to ze kocarek je lehky a nechtela jsem pak nekde v polovine kupovat jeste jeden. meli jsme ho od narozeni do 3 let a objeli a obleteli jsme v nem celou evropu (s nadsazkou prosim). Pokud se mi postesti nekdy mit jeste jedno ditko tak nezavaham a koupim stejny kocarek. Co se tyce prodeje budu prodavat svuj, nema cenu skladovat neco co ma konstrukci v zaruce, kola se mezitim dvakrat zmenila co se tyce designu po do bu co jsme ho meli a kdovi jaka budou za X let. Svet se meni a snim i pozadavky novych maminek.....co ja vim co za 10 let budu potrebovat. ted jsem ve meste zitra muzu byt v horach a co tam pak s kocarkem? 😎

co se tyce autorky diskuze. Berte to jako ponauceni, je to cesky zvyk davat obleceni novorozencum ja jako
@peppapig omezuju svoje darky na knihy, jidelni soupravy nebo hracky ale nikdy bych nikomu nevnucovala svuj vkus. Dokonce kvuli tomu v rodine byly hadky. a za to tech par hadriku rozhodne nestoji 😀

peppapig
11. led 2011

@wacata37 presne, tak svet je rozmanitej, tak jako kazdy z nas 🙂 Vsak do CR zas dorazi neco noveho a zas po tom pujdou vsichni a Next pujde do haje, ale tak to proste chodi.

Ja naopak nechapu, promenadujici se maminku, ktera je od hlavy az k pate jak z modniho zurnalu (znacky neznacky) a deti pomalu jak...radeji nebudu prirovnavat odkud...spinave, roztrhane obleceni, seprane, zabarvene atd.

aemmi
17. led 2011

My nedávno potkali jednu známou, má jedno děcko, šla řeč, tak jsme se jí prali, jestli bude druhé...na to udělala děsně ukřvděnej kukuč, jako že jsou chudý a na to nemají...pak nějak přišla řeč na porodný, zase se zatvářila hrozně ukřivděně, že jí porodný nestačilo ani na kočárek 😅 a to obečení, jak je drahý, atd., atd. jako tyhle lidi fakt žeru, průměrný, nebo možná podprůměrný platy, ale musí si hrát na hogo fogo a mít všechno nejvíc nobl 😠 😅

innes
17. led 2011

@janicka006 s tím dárkem by mě to teda taky zamrzelo. I když my jsme dostali taky dost věcí, které jsme neunosili a některé z nich nebyli teda podle našeho vkusu 😅 Schovala jsem je a ev. je podědí kamrádčiny děti 🙂
Next mi nepřijde nějaká extra značka, máme od nich docela dost věcí, ale to spíš, že přes mmb vyjdou ty jejich multipacky cenově jako tesco a kvalita je lepší. Nejsem zatížená na značky, ale když vím, že je to kvalitní, tak jdu do toho. Poslední dobou jsem si oblíbila carters, není nejlevnější, ale opravdu vydží xvyprání a věcičky jsou pořád jak nové. Kupuju je klidně i bazárkové. Radši si koupím kvalitní nošené, než třeba nové a nekvalitní od Vietnamců.
Ke kočárkům, máme quinny a budeme nechávat pro druhý, pokud teda bude tak do 3 let. Chápu maminky, co kupují nový kočár pro druhé mimi, pokud ho mají po delší době, nebo jim kočárek až tak nevyhovoval, nebo i jen tak. Nemusí přeci vše podědit po starším. Ale že by to byla nutnost, utratit za to min. porodné to zas ne 😅
Myslím, že pro svoji mámu jsem snob už jen proto, že nenakupuju v 39tce a nekoupím si milion krámu jako ona, ale radši jednu kvalitní věc, která nemusí stát jmění a ve finále vyjde levněji než ty její krámy 😀

innes
17. led 2011

@aemmi ona je to i asi ta čeká povaha, dělat ze sebe za každou cenu chudáky, stěžovat si a pak se vytáhnout s něčím extra před sousedy 😀