Mimi nosí jen značkové oblečení. Je to normální?

janicka006
26. črc 2010

Nevím jak mám pořádně začít,ale k námětu na toto téma mne přivedla moje švagrová.Má dvouletého syna a neoblékla by mu snad nic jiného než Next.Když jsme u nich naposledy byli,tak malý měl chuť na jahody...tak jsem si říkala,kdyby se raději vyprdla na ta trička co mu pořád kupuje a koupila mu krabičku jahod.Je tím Nextem úplně posedlá...jednou jsme malému koupili mikinku,novou,hezkou,ale neznačkovou...za týden jí měla na MMB,ještě s cedulkou a prodávala jí za 80 korun....zamrzelo to,ale taky poučilo a od té doby nic co se týká oblečení nekupuju.
A pak mne dostala v jedné diskusi tady na koníkovi jedna maminka,která řekla : musela by mne hanba mlátit,kdybych za porodné nekoupila pro své dítě nový kočár.....Docela mi to hnulo žlučí......
Takže co vy na to....je to normální nebo rádoby snobské????

smardik
26. črc 2010

@janicka006 my taky Next dost nosíme ale jen proto že se mi líbí a je kvalitní ale kupuju starší bud na MMB nebo v sekáči ale fakt proto že se mi líbí a ne že je to značka. U mě je to tak že bud se mi to líbí a koupím to nebo se mi to nelíbí a je jedno jaká je to značka, fakt je že mají asi nejvíc nextu-na MMB i v anglických sekáčích nejvíc rozšířené ale taky mají i jiné značky-třeba z tesca mají věci nebo george, gap, ted nově jsem koupila v sekáči pyžamo za 60 kč značky oldnavy 🙂 prostě líbí se mi to nebo ne. to s tím kočárkem nechápu podle mě je jedno zda nový nebo starý hlavně že dobře slouží 🙂 ale prostě jsou takové maminky, pro mě je to co se mi líbí a co si můžu dovolit-ted se mi líbila na malého bundička shodou náhod byla taky Next za 1000 a na to bych se mohla vykašlat to raději zajdu s malým do sportu-asi do alpine a koupím mu tam pořádnou zimní bundu i kalhoty na hory taky asi za 1000 ale pořádnou. ale jak tam nakukuju na MMB do diskuse nextomanie přijde mi to normální,holky samy přiznají že děcka toho mají hromady a že to nemaj kde dávat,dítě to nevynosí ale prostě koupí třeba za celý rodičák oblečení protože to je Next

klematis
26. črc 2010

mě se líbí, když občas malému můžu koupit něco značkového, třeba Next, taky většinou nakupuju na MMB, ale určitě kvůli značce neblázním a kupuju mu to co se mi líbí a na co mám, i neznačkové oblečení může být hezké a kvalitní 🙂

lidiab
26. črc 2010

@janicka006 Dobry dotaz 😅 Snobstvim bych to nenazyvala a to z jednoducheho duvodu - Next neni zadna buhvijaka luxusni znacka. Je to obycejny obchod, kde najdes vsechno od ponozek po radia. To, ze jsou na ceske pomery trochu drazsi je jejich vlastni strategie. To, ze je tady Next predrazeny neni pro nikoho tajemstvim. Stejne tak jako mnoho jinych znacek, viz. tento clanek http://ekonomika.idnes.cz/ve-svete-jsou-to-obyc...
Nextacke veci jsou bezpochyby kvalitni a moc pekne, a proto tady u nas v podstate nemaji moc konkurence. Kdyz pominu Au Pays de Mimis a jine vylozene luxusni detske obchody. Ale to uz je opravdu uplne jina cenova liga, mimochodem take totalne predrazene v porovnani v Nemeckem. Myslim ze ta obliba, ktere se detsky Next u nas tesi, plyne z velmi omezeneho vyberu kvalitniho detskeho obleceni u nas. Take znam jednu maminu ktera setri na jidle pro sebe a manzela a nekupuje si jizdenky do MHD, aby mohla kazdy mesic par tisic utratit v Nextu.
My jsme vsechno nakoupili v Tescu nebo Mothercare, a to jeste temer vyhradne ve slevach a necitim se nejak menecenna 😀 Az bude maly trochu vetsi a budu mu chtit koupit fesacke veci, tak si radsi zajedu v obdobi slev do Nemecka, kde je vseho mnohem vetsi vyber a tudiz i mnohem nizsi ceny.

terak
26. črc 2010

Ahoj, těžko říct a je to jejich věc. Možná pro tebe poučení na příště, nic jí nekupovat 😀 Jinak já next vnímám vcelku jako obyčejnou značku typu HM nebo CA. Prostě značka pro obyč lidi co nechtěji za oblečení moc utrácet. Rozhodně víc značkovější mi přijde Esprit, Marks and Spencer a další.

Jinak takových maminek je spousty, které mají děti jako ze žurnálu a pak vidíš, že dítě ve 4 letech neumí pořádně mluvit, nebo je jinak totálně nepoužitelné. Jasně, musí mít pár hezkých kousků, ale proboha jsou to děti, a když už něco kupuješ, tak musíš být dopředu smířená s tím, že ti na to dobře mířenou střelou může přistát čokoláda, řepa nebo něco podobného a můžeš to tak akorát hodit do koše nebo to neřešit.

veria
26. črc 2010

@lidiab Souhlasím s tebou, snobové nebo skutečně bohatí lidi kupují úplně jiné značky, jiných cenových kategorií, než je nějaký Next, v Čechách nepochopitelně povýšený na luxus.....Jo, luxus pro chudý, možná. Ta česká nextománie českých matek mně fakt baví.... 😀 Ale jestli to některé mají tak, že celé mateřské utratí za Next a pak nemají na jiné věci pro dítě, a musí mu šetřit třeba na jídle, tak to mně spíš děsí.

mmmk
26. črc 2010

@lidiab Mas pravdu s tema "na luxus povysenyma znackama." Ziju v Nemecku a Next me teda do transu neprivadi, Vlastne zadna znacka. A neuvedomuju si, ze by nektera mamina, co znam, jela vylozene na nejake znacce. V Cechach je to bezduvodne prehnane. Jsem z oboru, takze vim, ze je to ciste marketing. 90% mamin z meho okoli (stredni az vyssi stredni prijmova kategorie) si libuji v detskych burzach, co byvaji 2x rocne a nadsene tam nakupuji a prodavaji detske obleceni a potreby. Nicmene se to tu bere jako "tricko," "kalhoty" nebo "svetr" a ne tricko Next, kalhoty HM a svetr CA. Decku je uplne sumak, jestli znecisti bodycko za 30 Kc nebo za 300 Kc 🙂
Jinak se mi vic nez Next libi HM, Topolino a Jacky.

@janicka006 Jen ji nech, ona na to doj(e)de 😉 Tahle vlna prejde, stejne jako preslo nadseni z Adidasu a Nike 😀

janicka006
autor
26. črc 2010

@lidiab dobře že vzpomínáš ten článek..myslím,že o tom byl super článek snad v Reflexu..a jeho titulek byl " luxus pro chudé"..nebo tak nějak.....Jako ve smyslu,že Next opravdu není žádná značka jako třeba Dior,ale lidi v Čechách se z toho občas musejí poprdět a myslejí si,co nemají....
Jinak abych neměla máslo na hlavě,tak i naše holčička má Next věci...ale ani jednu novou,vše ze sekáče a nebo od kamarádky,která se prostě zbavuje věcí po holčičce,která je starší než my....Protože i když na nové oblečení od této značky máme,tak prostě pro půlroční holčičku bych opravdu bundu za 1000 korun nekoupila.....takže půjdeme do Tesca a koupím jí tam Cherokee za 3 stovky....a myslím,že v ní uděláme stejnou parádu jako náš synovec s bundou Next(kterou má mimochodem od jedné velikosti snad ve 3-4 barevných odstínech!!!!)

cervena_vila
26. črc 2010

Mimochodem - Dior má i kojenecké lahve zdobené kamínkama, to jsem valila voči 😀
Mně tahle mánie přijde jako úlet, dokud je dcerka mrňavá a je jí jedno, co má na sobě, dávám prachy do jiných věcí. Až bude v pubertě, přijde řada na značkové oblečení... pokud nebude batikovaná od hlavy k patě, jak jsem byla já. 😉

berenika39
26. črc 2010

a je to tak důležité, co kdo kupuje? každého věc, ne? otázka, jestli je normální to, co popisuješ, je špatná. na to se nedá odpovědět, co je pro jednoho normální, je pro jiné nenormální, chápeš? oni jsou štastný v nextu, tak jim to přej, je to jen a jen jejich věc.

rydal
26. črc 2010

Mne to pripada spis smesne a hloupe. Ziju v cizine, kde za "znackove" jsou povazovany jmena jako GAP, Ralph Lauren, Burberry, Dior a Next je levnejsi obleceni, zdaleka ne k chlubeni pred okolim. Takze jak vidis, vsechno je to dost relativni clovek jak hlupak si nekdy necha reklamou namluvit, co je lepsi...
Jinak k jadru veci: lide, kteri se zenou za znackami maji podle psychologu casto problem s malym sebevedomim, ktere si nahrazuji fasadou-znackou a ta jim ho pred okolim kompenzuje. Myslim, ze to tak vazne je.
Nemluvim samozrejme o tom, kdy si clovek neco "znackoveho" poridi proste proto, ze se mu to moc libi nebo protoze je to kvalitni..
Svagrovou aj. bych brala s nadhledem a nenechavala si hnout zluci - nestoji to za to, radsi si po svem uzivej 😉

beruska2x
27. črc 2010

ja kupuju Next z Uk, vyjde me to lacineji nebo stejne draho jako koupit tady v detskem obchode a tak kvalita se porovnat neda, veci vydrzi, nezmolkujou, nebarvi, nevytahujou se/nesrazi... kdybych mela kupovat kvalitu takovou tady tak se asi nedoplatim....
a nakonec me to vyjde o moc lacineji nez kupovat treba u vietnamci, pac tam za tu dobu koupis vec 3x jak je znicena...

je to normalni obleceni, luxus z toho delaji jen maminky co nevedi za jake ceny se to da v UK koupit a koukaji na ceny tady v obchodech 😉

lidiab
27. črc 2010

Holky, ja jsem nechtela nikoho schazovat tim ze jsem napsala ze Next neni zadny luxus 😅 Take si myslim ze to obleceni je v porovnani s ostatnim kvalitni a takove "barevne" a s napadem. Jen mi proste pripada ze je tady nechutne predrazene, ale nic jineho srovnatelneho tady bohuzel neni. Takze pokud na to nekdo ma a libi se mu to, tak at tam klidne nakupuje kazdy den. Ale nektere lidi z toho delaji tak trochu vedu a kult, opravdu neni z ceho.
Jinak chapu te, Janicko006, ze te urazilo ze svagrova prodavala vas s manzelem darek. Ze by se ji nezdal hodny jejiho ditete, to uz je opravdu moc. To se nedela. Ja obcas od tchyne take dostanu nejake nevhodne obleceni, ale vim ze to kupuje v dobrem umyslu a z celeho srdce. Jednou nebo dvakrat si to na sebe vezmu aby to videla, a pak to lezi ve skrini 🙂

beruska2x
27. črc 2010

@lidiab souhlas.. jen - kdyz dostanu darek tak je prece muj a muzu s nim delat co chci ne? nikdy jste nedostaly nejakou hruzu, co hned letela do popelnice?? ja jo ....
a hlavu si z toho teda nedelam 😅

taky jsme dostala i na maleho veci co se mi nelibily - tak jsme je dala dal nekomu a co? lepsi kdyz je proda a jsou nekomu k uzitku nez aby to vyhodila nebo nechala lezet ve skrini ne 😅

mmmk
27. črc 2010

@lidiab To neni jen Next, ale treba i Topolino. Jedno z nejlevnejsich detskych obleceni v Nemecku. Kvalitni je, to zas jo. A na mimibazaru z toho udelaly nektere "trhovkyne" vylozene drahou znacku jako z Nextu.

beruska2x
27. črc 2010

@mmmk jj Topolino ma taky pekny nektery veci.. no prave je to vsechno umele vyvolany, delaj z toho skoro modlu 😅 a jeste predrazenou 😀

mmmk
27. črc 2010

@beruska2x To prave myslim a rekla bych, ze prave mmb z toho udelal "luxusni bublinu." Šmelinářky vyrazi jednou za cas do Drazdan do Ernstings Family a pak to prodavaji tak 5x draz 😅 Jeden tyden jsem v EF koupila mikinu na zip ve sleve za 5€ a dalsi tyden jsem tutez videla za 600Kc na mmb 🙄

janicka006
autor
27. črc 2010

nechci tady řešit to,co si kupuje moje švagrová,jsou to její peníze,její dítě,její věc...spíš jsem chtěla navodit téma,proč to některý ženský tak přeháněj a ohrnujou nos nad obyčejnýma,byť třeba ještě kvalitnějšíma značkama.Je jasný,že máme každý jiný vkus,ale nevybrali jsme nic extravagantního,normální klučičí modrou mikču na zip.Jsem ještě mladší než ona,takže si troufám říct,že mám mladistvý vkus a ne jako některé tchýně,maminky a tak.
No je to jedno..ono to,o co mi šlo se docela těžko písmenkama vyjadřuje...tak nechci aby to bylo pochopeno jinak,což se tady na koníkovi často stává....

beruska2x
27. črc 2010

@mmmk no mazec, hele ja jsem tady v Nextu nakoupila 1x - po vanocich s 70% slevou.. jinak je to okradani lidi, koupila jsem v UK overalek malymu I love daddy za asi 180,-Kc a tady za nej v Nextu chteji 500,- 😠

to bych se na to mohla.. 😝

lidiab
27. črc 2010

@beruska2x Hruz jsem za svuj zivot dostala mraky 😝 Na svadbu napr. 2 sady ruzoveho porcelanu 😀 Ono je to ale vsechno velmi relativni, prodas to za 80kc, ale urazis tim blizkeho cloveka. Ja jsem take pro dat to nekomu nebo prodat, ale aspon tak aby se to ten dotycny nedozvedel 🙂

beruska2x
27. črc 2010

@janicka006 ber to tak ze se ji proste nelibila .. to se stava..zadnou pohromu bych z toho nedelala, proste kazdy ma jiny vkus a nebo mozna maji veci tolik ze to neunosi tak to radsi posle dal...

kdyz je to neove a s cedulkama tak to dobre proda, nebud vztahovacna, nemyslim ze to znamenalo neco proti tobe osobne 😉

beruska2x
27. črc 2010

@lidiab tak ji nekoukej na MMB 😉

vela2
27. črc 2010

Ahoj, no tak já mám sestřenici, která je v tomto opravdu magor. Máme obě měsíční miminka, já mám ještě skoro pětiletého syna. Když jsem si dávala dohromady výbavičku na miminko a přebírala věcičky po starším, tak se sestřenka úplně zhrozila, že ona by svému miminku nikdy nedala nic starého, nošeného. Že by jí hanba fackovala, kdyby dala svému miminku něco, co je už dávno nemoderní. Ťukala jsem si na hlavu. Když jsem srovnávala třeba bodýčka staré a nové, tak jsou úplně stejné, žádný rozdíl v tom nevidím. Ona také musí mít vše značkové, ale next tedy pro ní značka není. Jede v dražších. Další věc byl kočárek. Pro ní nebylo důležité, jestli bude pohodlný pro miminko a jestli bude praktický. Hlavní bylo, aby byl co nejdražší a hlavně elegantní, aby se s ním nestyděla jezdit. To jak se jí vejde miminko do kočárku v zimě jí vůbec nezajímalo. U ní je to tedy snobárna první třídy. Doufala jsem, že když budeme mít stejně stará miminka, že si konečně začnem trochu rozumněl, ale bohužel. Tohle já pochopit nedokážu.

lidiab
27. črc 2010

Jejda, neni to svadba ale svatba 🙂

lidiab
27. črc 2010

@beruska2x Take pravda 🙂

petronelie
27. črc 2010

Ahoj janicko, netrap se svou švagrovou. NEXT není žádná světoborná značka, mě přijde obyčejná, když byl Davča miminko, hodně jsem ji kupovala, ale nepřijde mi nic extra. Malému dám klidně mikču z Hypernovy za 50 Kč a na to bundičku Lacoste z mimibazaru za 150 🙂 Mamka mu občas koupí úplně obyčejné tepláčky a já jsem za to ráda, nikomu bych je nedala...a už vůbec neprodala....prostě je dám malému na písek 🙂 Cítím, že je Ti líto, že je švagrová taková, že lpí na nedůležitých věcech, opravu se tím netrap 🙂 I neznačkové věci jsou krásné a dítě si víc užije jahůdek a dalších dobrot nežli značkových věcí. Já mám kamarádku, její dítě jezdí v drahém kočárku, je draze oblečené, má dražší hračky....ale cpe se šunkou s éčkama, smaženýma hranolkama apod., zatímco já nemám dítě oblečené v drahých značkách, ale je pěkné, čisté , a co víc....věnuju se spíš nákupu čerstvých a pro něj vhodných potravin a dobrůtek, hraček, se kterými se může rozvíjet a jdu si zlatou střední cestou.

beruska2x
27. črc 2010

@petronelie a kde beres tu jistotu ze kdyz nekdo pekne/znackove obleka dite tak ho automaticky nezajima nic jineho a ditko pomalu zanedbava?? teda to jsou soudy uz dost mimo ne? 😅

benjik
27. črc 2010

@terak přesně s tebou souhlasím ve všem co napsala.
Já dceří nakupuju oblečení v internetovém obchodě Brumla,v Tescu nebo sem tam mají něco pěkného i v krámkách po městě. Značku vůbec neřeším, má tedy dost věcí typu next, gap,mothercare atd,ale většinou z brumly,kde to mají za pakatel a je to jak nové. Stejně tak má i pár neznámých značek a rozhodně to není min kvalitní nebo hezké. Je jí rok,chce jíst sama,všude vleze,takže fleky se nám nevyhýbají a jestli se nám rozhodnout,jestli jí koupit tričko za několik set nebo za ty samé peníze několik kusů oblečení,volím druhou variantu. Já totiž ani nehrotím,jestli se zamaže a jestli to půjde vyprat,je to dítě,co poznává svět. Bože tak tam budou fleky,tal to bude mít na doma. Rozhodně větší radost mi udělá pohled na její rozzářený obličej v no name oblečení než na smtuný pohled,že jí nedovolím si s nčím hrát,jen aby si neumazala drahé oblečení.

beruska2x
27. črc 2010

@benjik 😉 nas Sima je taky cune jak .. ale me se teda snad nestalo aby neco neslo vyprat.. a to si v lese sedne do boruvek, zmrzka, meloun, cervena repa.. ja nevim s tim problem nemam..
a to i z Next teplaku 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

benjik
27. črc 2010

@beruska2x hm i fleky od oleje,když se otře o gril nebo vleze do talíře,kde máš omaštěný brambory? 😀

beruska2x
27. črc 2010

@benjik i od vazeliny ze z dveri auta 😉 a peru normal v Persil Sensitive 😉