Miminko nebo práce? Nevím, pro co se rozhodnout

labut
21. srp 2006

Ahojky, mám jedno dilema a proto jsem si řekla, že napíšu sem. Víc hlav víc ví. Strašně si přejeme miminko, bohužel ale je tu problém, já jsem nastoupila do práce a mám smlouvu na dobu určitou, na 90% pak dostanu další nabídku od té stejné firmy, akorát bych pracovala na jiném oddělení. Bohužel to bych musela na děťátko čekat aspoň 4 roky. (3 roky nynější práce a další 1 rok -aspoň se zaučit na nové pozici.) Peníze jsou tu hezké. V práci sem někdy spokojená a někdy vůbec, tak jako asi každý. Nechce se mi tak dlouho čekat, ale kdybych šla na mateřskou, smlouva se mi ukončí a já bych se po ní neměla kam vrátit. Nejistota není moc příjemná, ale čekání na miminko taky ne. Prosím poraďte mi, ráda si vyslechnu vaše názory. Děkuju moc.

1980mat
6. lis 2006

novako: mateřská nebyla nikdy 100% z platu, ani nikdy nebyla vyšší než nemocenské. Nemocenské i peněžitá pomoc v mateřství(mateřská) jsou dávkami nemocenského pojištění a vždy činily 69% z vyměřovacího základu. To by stát asi finančně neunesl, kdyby se maminkám na mateřských dovolených platilo 100% z platu. Proto teď také tolik mladých lidí přemýšlí, zda a kdy vůbec si mají pořídit děti. Já jsem rozhodně pro to, aby se mladí lidé ze začátku trochu uskromnili a pořídili si děti. Zdá se mi, že kolem sebe mám teď hodně vrstevníků, kterým připadá skutečnost, že by si měli někdy pořídit děti jako něco nadpřirozeného a dokonce někteří z nich tvrdí, že děti do budoucna ani nechtějí. To se pak není čemu divit, že postupně vymíráme, když lidé myslí jen na svoje blaho, karieru, užívání si.

efi1
2. pro 2009

Miminko!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! práce bude!!!!!!!!!!! promiňte jsem tu jen náhodou a práce? Ta bude vždy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

fiallinka
2. pro 2009

labut, asi nejvíc záleží na tom, jak moc chceš mimčo a jak moc od sebe chceš mít děti, podle toho bych se řídila. Určitě jinou práci najdeš, když tuhle oželíš, na druhou stranu jsi mladinká a určitě můžeš mít mimčo bez problémů i za čtyři roky...

pikusa
2. pro 2009

Labut ale už miminko přes rok má 😀

haruka
2. pro 2009

toto dilema resim i ja: koncim VS a nemuzu najit zadne zamestnani, tak uvazuju o mimnku, ale kde je moje planovana kariera? ani materskou nebudu mit zadnou

dasulag
3. pro 2009

já jsem taky pro miminko. 🙂

terinda
3. pro 2009

Já si zase myslím, že je dobré po VŠ min. rok pracovat 😉
Mám známou, která hned po střední zapadla, pak měla další a teď je 7 let doma a nemůže najít práci, protože nemá žádnou praxi 😉

andelka
3. pro 2009

haruka: Měla jsem úplně stejné dilema. V červnu jsem skončila VŠ, v oboru místo žádné nebo jsem ho nemohla dělat (zdravotní důvody), na to, co bych dělat chtěla jsem ještě neměla dostatečné vzdělání (navíc k diplomu) a jaká jiná práce se nabízela? Akorát taková, kam bych se po dětech fakt nechtěla vrátit. Tak jsme tomu nechali volný průběh a čekali, co bude dřív, jestli solidní práce nebo mimčo. A přišlo mimčo, takže bylo rozhodnuto. Během rodičovské si ještě chci vzdělání doplnit dál. Blbě se mi hledala práce teď, blbě to půjde i potom, tak jaký je v tom rozdíl. Akorát v tom, že potom budu mít širší kvalifikaci než teď.
A mateřská? Vždyť ji stejně o tolik snížili a ono by mi to o moc víc než rodičák nedělalo.