Miminko v kočárku a batole na odrážedle?

luculina
21. kvě 2012

Ahoj, přemýšlím nad koupí odrážedla pro 2,5 letého syna. Jeho bráška (půl roku) se vozí kočárkem, máme Teutonii Spirit. Zatím vyrážíme na procházky pěšky, Viky zvládne dost ujít (musí 🙂 ). Samozřejmě jsme omezení co do délky, a tolik zajímavých věcí po cestě...zkrátka si říkám, že bychom někdy ocenili, kdyby to více odsejpalo. Důvodem pro odstrkovadlo by bylo taky to, že ho nechci o něco ochudit....(proto zvažuju vozítko, nikoli sourozenecký kočár nebo stupátko). Jenže mám velký strach z toho, že by to odsejpalo až moc...a pak, kam bych dala odrážedlo ve městě, než bychom se dostali do nějaké bezpečnější zóny? Takže když to shrnu, zajímalo by mne, jak rychle jezdí vaše děti v tomto věku (zda se to dá stíhat), a jestli náhodou někdo nemáte kombinaci Spirita a odrážedla a vymyšlené, jak tam vozítko upevnit (koukala jsem hlavně na Pukyho - dá se tam šikovně dát s tím popruhem?, popř. First Bike). Díky 😎

luculina
autor
21. kvě 2012

Ještě dodám - motorku máme, ale chodíme na procházky spíše do přírody, a tam se s ní moc nechytá (nahoru - dolů, špatný terén)...

veruska007
21. kvě 2012

Náš malý jezdil od 1,5 do 2,5 roku na umělohmotném odrážedle a na tom se nedá jet až tak rychle, takže to bylo v pohodě 😉. Teď má nové kolo, ale ještě se učí šlapat, tak to teda s kočárkem moc nejde.

boruvka123
21. kvě 2012

Já s malým jezdím. Má 2 roky a 4měsíce. Měla jsem z toho strach, ale naštěstí na zavolání zastaví. Ale je teda rychlej jak sr..a 🙂 Má jen odrážedlo, takovy to enduro. Je to s ním mnohem rychlejší pokud spíchám. Jinak s ezastaví v každým vchodě, u každýho šutru. Děsny ;)

tymothy
21. kvě 2012

Ahoj,tak s tímhle zkušenost mám a za sebe můžu říct, že u nás to byla vražedná kombinace. Po několika pokusech, kdy jsem nevěděla, co chytat dříve, jestli rozjetou Madlenku, která odmítala zastavit a měla velikou legraci z toho, že ji nemůžu chytit a nebo její sestřičku, která mi vylézala z kočárku. Po několika pokusech jsem se místo kočáru přeorientovala na šátek a už je to pohoda. (Jde mi to rychleji.)
Ale zas asi záleží na dítěti, ty moje jsou hodně živé. 😉 Upevněné odrážedlo jsem nikdy v akci neviděla a myslím, že pokud chodíte do nějakého "drsnějšího" terénu v přírodě, tak to bude asi dost nepraktické. Nebo třeba i ve městě na chodníku, kde je víc lidí.

petule246
21. kvě 2012

ahoj, no malej jezdí, jak rychle mu dovolím 😉 Ale bez odrážedla si to už vůbec nedokážu představit. Jezdí kdekoliv, i ve městě, ale tam ho držím zkrátka a musí jet pomalu a u mne. Když jet nechce, vymyslela jsem fígl, jak "zaháknout" kolo z boku kočárku za rukojeť - takže toto máme vychytaný.

saminomimino
21. kvě 2012

@luculina jen zvlastní zkušennosti vím že first bike rozhodně není pro 2,5 leté dítě syn je velký na svůj věk a pořádně na něm jezdí až od tří,podotýkám že na odrážedlech jezdí od 15 měsíců ale fisrt bike je fakt profi,neříkám že by to nezvládl jen mi to příjde zbytečné...
jinak syn mi jezdil na odrážedle a dcerka byla v kočárku neustále na velké vzdálenosti ideál,samo že syn jezdil sebevražedně 😀 ,takže doporučuji plastoé pač to nemá tak velká kola a neujede tolik a hlavně se na tom nepřizabije,first bike a pod jedou fakt hodně rychle a to bych nedoběhla,teď jak už má rozum jezdí na tom ale dokud rozumu nebylo tolik jedině plastové odrážedlo 😉

luculina
autor
21. kvě 2012

O šátku jsem přemýšlela, staršího jsem nosila, mladšího třeba v MC, ale teď už moc nechce, navíc mi to už nepřijde tak praktické pokud jde o obsluhu staršího (čůrání, pití, jídlo..)...a těch věcí, co s sebou taháme...No jo, ono to asi prostě závisí na dítěti, jak bude opatrné a poslušné...chtělo by to věšteckou kouli 🙂 @petule246 Páni rok a půl od sebe, klobouk dolů 😉

luculina
autor
21. kvě 2012

@saminomimino On Viky je právě hodně velkej, podle tabulek co jsem našla, by měl dosáhnout v pohodě...ale s tou rychlostí jsi mě nepotěšila...ach jo.

petule246
21. kvě 2012

@luculina - teď už je to dobrý, loni bylo hůř 🙂 s klukama je i docela sranda, alfíno teda teď začal jezdit na šlapacím kole a na něm třeba ještě bezpečně (rychle) nezabrzdí, takže zase budeme muset zvládnout tohle. Nicméně zrovna minulý týden jsem šla s oběma ven - adam na motorce, alfíno na odrážedle a díky mrňousovi to byl teda záhul 😉

saminomimino
21. kvě 2012

@luculina nejde jen a výšku ale šikovnost na to větší odrážedlo už musí dítě mít trochu zkušenností co do ovládání kola a taky trochu rozum jinak se ti na tom zabije 😒 fakt to jede a oni to neumí ubrzdit je to prostě už pro děti co se jim to dá vysvětlit,brzdu ještě nepoužívá ani Sam ale ví když je velký kopec jak moc to rozjet aby to ubrzdil,to by v těch 2,5 letech nevěděl ani omylem,on prostě jel hlava nehlava 😀 Sam je taky velikej mám přes 105cm a 20kg ale jak chybí rozum,co příjde s věkem,je to na nic 😉

luculina
autor
31. kvě 2012

Děkuji všem za příspěvky, nakonec jsem odrážedlo pořídila (Muffa), malému se líbí, zatím jezdí dost opatrně, tak uvidíme...