Mladé těhulky. Jaký je váš názor na ně?

girl.misel
30. lis 2006

všichni mi říkají že jsem blázen mít ve 20 letech mimčo,tak by mi zajímalo kolik takových mladých maminek je.Myslím že záleží na každé ženě kdy se rozhodne mít mimčo.Já ho chtěla mít teď.Taky by mi zajímali vaše názory na mladé maminky.(tím myslím tak věk do 25 let)

kajule
15. pro 2006

rova: Kdyžtak se podívej do mýho albumu, mám tam na to tabulku a dej vědět, jak ti to vyšlo?! 😉

rova
15. pro 2006

Kajule: Děkuju moc. Hezký! Tak mi to vyšlo! 😉 Dceruška jak vyšitá! 😀

kajule
16. pro 2006

rova: Tak to jsem zvědavá jestli nám ten kluk taky vyjde?! 😉

pistalka.x
16. pro 2006

kajule+msunny: dekuju za pekne privitani. Uz jenom tyden a frrr domu, konecne se cela rodina sejdeme na vanoce po dvou letech. Doma jeste nema nikdo ani tuseni s jakym "vanocnim" prekvapenim se na ne chystam hihi tak se docela tesim na jejich vyrazy a reakce 😀

kajule
16. pro 2006

Pistalko, to asi budou koukat, ale určitě budou rádi. 😉 To mi už to nijak neutajíme. 😉 U nás to vědí všichni. Ve středu jdeme na UTZ a kontrolu, tak snad je všechno v pořádku. 😉

msunny
16. pro 2006

Pistalko. Tak hlavně opatrně,aby to s někým u toho stromečku neseklo 🙂

kajule
17. pro 2006

Dobrý ráno nebo spíš dopoledne a krásnou Zlatou neděli. 😉

baculka
18. pro 2006

ahoj ja si myslim ze nezalezi ani tolik na tom kolik holce je let,samozrejme kdyz ji neni nejakych 16.Asi zaleží spis na tom jakej ma rozum,zazemi a partnera se kterym miminko ceka.Me osobne je 18 a pul,sem v 19tt a mujn pritel(21) je ten nejlepsi na svete.Ucim se sice jeste poslednim rocnikem a mimco cekam 22.kvetna ale stihnu to.ve skole mi nastesti vysli vstric.kdyz sem zjistila ze sem tehotna nejdriv sem nevědela co delat ale pritel mi rekl ze je hrozne rad a ze to urcite zvladnem,a tet uz je vsechno zarizeno a hrozne se na nase miminko tesime a na nici nazory nejsme zvedavi.papa

kajule
18. pro 2006

Baculko, tak to vám blahopřeju. 😉 Jaktak koukám, jsme v podobný situaci i mně naštěstí ve škole vyšli vstříc. 😉 Prcka čekáme 11.května a už se na něj moc těšíme. 😉 No a mně bude 5.června 20. 🙂

milly333
20. pro 2006

Ahoj,
také jsem čerstvá těhulka ve 20 letech a docela se mi to i líbí až na ty celodenní nevolnosti a nedostatek financí....chtěla jsem se poradit.....nevíte kde sehnat peníze pokud jsem ještě nepracovala a jsem studentkou dálkového studia na vysoké škole???je dobré se přihlásit na pracák (i když studuji?)?nebo nějaká sociální podpora???nemáte někdo takové zkušenosti????děkuji za pomoc

mirka85
22. pro 2006

ahoj je mi 21 let, v dubnu se mi narodit 1. drobeček a jsem nejšťastnější na světě. Je to každého věc kdy má rodinu a když to přijde, tak musí každá zářit jako sluníčko. Můj názor je, že když do toho nějaká vlítne nečekaně, že nemá při sobě někoho kdo ji miluje nebo podporuje, vždycky se to dá zvládnout. Jenom ta dotyčná opravdu musí chtít a dát do toho všechno. Není řešení miminko odložit, za to bych jí udělala to samé. Někam bych jí přivázala a nechala jí tam zmrznout!!!!

artikula
22. pro 2006

Ahoj milly,
me bylo ted 23 a take studuji jeste na VS. S penezi si taky nevim moc rady. Zatim me podporuje tata, tak jako doted, ale jsem s pritelem, tak to nak zvladame(on je taky student). Ale rozhodne nake penizky dostanes, az se mimi narodi. Pokud ti skola nebude platit materskou, tak po porodu si zazadej rovnou o rodicovsky prispevek. A taky o porodne a detske pridavky. existuji jeste ruzne jednorazove financni davky, ale to jsem nezkousela. Na www.porodnice.cz najdes vic informaci, co se soc.zabezpeceni tyka a je tam i poradna. Sice to dlouho trva, nez odpovi, ale muzes to zkusit. No nez odpovedeli, tak jsem si to zjistila vlastne sama. Je tam i muj dotaz.

stenlinka
22. pro 2006

girl.misel

achoj, podobný problém mám aj ja. žiadna s mojich priateliek netúži po dieťati. ja mám 20 r. a som tehotná. Bol to šok, ale na dieťatko sa moc teším, už by som to nikdy nechcela zmeniť. Aj pred tým som cítila, že by som chcela byť mamina.
Mám síce veľký strach, ale za tú obrovskú radosť mi to stojí..

artikula
22. pro 2006

holky drzim vam(nam) palce! Je to sice nekdy tezke, kdyz okoli poukazuje na nas vek a nezaopatrenost, ale jednou jsme schopne mit deti a to neni dneska uz jen tak. Materstvi je ta nejkrasnejsi a nejprirozenejsi vec co muze zenu v zivote potkat, tak proc se ji branit. Kdo pomuze ten pomuze, ale miminko stejne budeme rodit my a ne oni a zodpovednost za nej mame zase jen my.

pistalka.x
22. pro 2006

Jo plne s vama souhlasim. Rekla bych ze pokud mimco neplanujete tak pro chlapy je to sok tak jako tak ale postupem casu jak o tom mluvite a tesite se na to tak si zvyknout a zacnou vas opatrne opecovavat, nosit vam ovoce (potrebujeme hodne vitaminu zejo hihi) a pak se zniceho nic rozpovidaji a jsou taky moc stastni a tesi se taky. Takze chce to vsechno jenom trochu casu. Ja uz se nemuzu dockat az budu mit trochu vetsi brisko a pujde to videt :o)

msunny
23. pro 2006

Ahojky holčiny. Jen jsem si narychlo odběhla od Honzíka. Všem vám přeju krásný Vánoce a pevný nervy... A spěte dokud můžete! Vím,o čem mluvím 😉
S těma chlapama máte pravdu. U nás to bylo šílený-Honza-jako táta-o tom vůbec nechtěl slyšet a chtěl,abych šla na potrat,.Tak jsem mu řekla,že nikam nepůjdu a že klidně budem sami...No a dneska nám taťka přijede a budem slavit naše první Vánoce. I když se s tim chlapy občas těžko smiřujou,my jsme ty,co k mimčům vstávají a tak. A stejně,jakmile mají prcka v náručí,tak snad každý chlap roztaje!
No nějak jsem se rozepsala,tak se mějte krásně my se jdeme krmit...

sweethy
23. pro 2006

Milly, já jsem tedy teprve snažilka a je mi 22, ale jinak stejný případ jako ty, ještě jsem nepracovala a studuji dálkově VŠ, ale jsem na pracovním úřadě už od září, myslím, že je to snad i povinné, když to není denní studium. Zatím dostávám jen dětské přídavky na sebe, tak jsem zvědavá, co se změní až budu patřit mezi těhulky 😵

loss
26. pro 2006

babule vsetkym vam drzim palce zelam krasne tehulkovanie a vesele bruska 🙂

marce
31. pro 2006

Ahoj, me je 20 let a miminko cekame v lednu. Myslim si, ze kazda zena musi sama citit kdy je ten spravny cas. Kazdy ma ty hodiny narizene jinak. Navic je to fajn byt mlada maminka, potom z vas muze byt mlada babicka a mlada prababicka - to je pak sranda jako u nas. Take si nemyslim ze s mimi zivot konci, jak se nekdo domniva, ale jen se meni. Mamka me mela v 18 letech a ja se pak mohla chlubit nejmladsi maminkou a kazdy rok jsme jezdily k mori a kdyz mi bzlo asi 16, tak si nas jeden pan spletl se sestrami - jeste bych taky dodala ze to mamka zvladla sama, kdyz mi byly 2 roky tak se rozvedla - ja si nedovedu predstavit. Minuly tyden me zamenili za dceru moji babicky - no je to sranda.

gandy
2. led 2007

Mě je 22let a s manželem už se snažíme asi dva měsíce a zatím nic... O vánočních svátkách jsem se snažili opravdu poctivně, tak doufám že to snad tento měsíc vyjde.. Hrozně bych chtěla mimi.. Já si taky nemyslím že záleží na věku, i když spousta lidí se divně dívá na to že bych měla mít už dítě, ale já si to přeju a na Silvesta mi manžel řekl že už se na to těší až budeme mít prcka, to bylo opravdu poprvé co to řekl, tak jsem měla opravdu velkou radost... Já mám taky mladou mamku. měla mě v 19 letech a opravdu to bylo super. Mám s ní skvělej vztah a hrozně si rozumíme..
Všem držím palečky aby to vyšlo v tom novém roce 😀

kajule
2. led 2007

Mně bude 20 a když jsem zjistila, že možná budeme mít miminko, tak jsem z toho nejdřív byla trošku vedle. Miláček z toho byl strašně nadšenej, říkal, že to prý tušil, kže ho to moc nepřkvapilo. 🙂

marce
2. led 2007

Gandy: dzim ti palce aby vam to mimi prislo co nejdriv. Ono telo si samo vybere ten spravny cas. 😉

gandy
3. led 2007

Marce:děkuji, taky si myslím že si samo tělo vybere. Když ale kolem sebe vidím holky co chtějí otěhotnět a nejde jim to tak se občas začínám bát, ale nejde to tak brát, každy jsem jiný. 😲

ikuska26
3. led 2007

ahojte mlade tehulky, ja sa tiez medzi vas radim, mam 19, a maly by sa mal uz kazdym dnom narodit, a ja za par tyzdnov mam 20 rockou, ...mozno podla okolia je to skoro, alebo skor podla stylu zivota, kedy sa uprednostnuje kariera pred tehotenstvom, ale niekedy bolo normalne v 18. , 19stich mat dieta a vydavat sa po strednej skole, a teraz to je podla niekoho skoro....

kajule
3. led 2007

Ikuško, taky mi to tak přijde...dřív se tomu nikdo nedivil. Mně je 19 a půl, Prcek se má narodit v květnu a v červnu mi bude 20. Všechno zvládáme v pohodě a už se na něj s miláčkem moc těšíme. Setkala jsem se akorát s jednou negativní reakcí jedné známé, která prohlásila jestli to není brzo, přitom ona sama měla dítě v 16!

jess
3. led 2007

Ahojte,já si myslím,že pokud se na to mamča cítí,je zodpovědná a mimi nečeká nedopatřením,tak proč by ho nemohla mít už v 18např.Studovat se dá i při mimi,hlavně aby mělo mimi dostatek lásky. Některé maminy,které znám,věčně upřednostňovali kariéru,a děti mají po třicítce a dítko se vychovává samo,protože mamina stejně radši furt pracuje,a na dítě čas nezbývá.Některé takové děti jsou super,ale jiné odrostlejší,a to jich znám více ,jsou doslova hajzlíci.Týrají zvířata,kopou do kamarádů atd.
Já jsem taky toužila po mimi už někdy v 16ti.Mamka měla v mích 15ti letech ségru,tak sem se věčně starala o ni,a opravdu sem se cítila dobře.
Já otěhotněla ve 22letech a malou bych nedala za nic 😀 .Ted' ji byli dva a já zas prožívám období kdy toiužím po mimi ☹ 😀

kajule
3. led 2007

Já děti přímo zbožňuju. Mám mladšího bráchu, tomu už je teď teda 14 a puberta s ním pěkně cloumá. 😀 Ale v okolí jsem vždycky chodila hlídat a některý mi dokonce říkají mami a nedávno u nás byla na návštěvě malá Terezka, tak se mě ptala jestli budu mít miminko, že mám takový břicho. 😵 Tak jsem ji to vysvětlila a řekla jsem ji, že i ona byla takhle u maminky v bříšku a ona na to, že maminka má ale pořád takový velký břicho. 😀

jess
3. led 2007

kajule: 😀 Já taky lítala po známích ahrnula sem se hlídat jejich potomky.A o mé mladší ségře si dodnes myslí někteří že je moje🙂

kajule
3. led 2007

No jak jsem řekla bráchovi bude 15, kže že by byl můj si nikdo nemyslí, pže to bych ho musela mít v 5. 😀 Ale když jdu takhle po ulici, tak občas slyším "čau mami" nebo se ptaj, kdy budou mít už toho brášku. 🙂

rova
3. led 2007

No vidíš, já čekala nedopatřením, ale nemyslím, že bych tím dcerku měla méně ráda, nebo tak něco 😉