Mladé těhulky. Jaký je váš názor na ně?

girl.misel
30. lis 2006

všichni mi říkají že jsem blázen mít ve 20 letech mimčo,tak by mi zajímalo kolik takových mladých maminek je.Myslím že záleží na každé ženě kdy se rozhodne mít mimčo.Já ho chtěla mít teď.Taky by mi zajímali vaše názory na mladé maminky.(tím myslím tak věk do 25 let)

swetlus
30. lis 2006

Ahoj. Ja rikam kazdy at si dela na co se citi. Reknu ti o sve kamaradce. Uderem 18.tych narozenin se vdavala protoze byla ve 3.mesici. Kazdy (vcetne me) si myslel chudera holka, takhle si znicit zivot. Ani jeji manzel se moc do svatby nemel, nebyt maleho... To bylo v r.2000. Dneska maji 2 krasne kluky, ten starsi uz nastoupil do skoly a jsou naprosto nadherna, uzasna a hlavne stastna rodina !!!
Na veku vubec nezalezi a na reci ostatnich nedej. Bud stastna tak jak chces byt 😉

wanda
30. lis 2006

ak je zena zrela po citovej a psychickej stranke,priviest na svet dietatko a starat sa onho,tak potom preco nie?Samozrejme otazka byvania je dalsia vec(ktora je velmi dolezita),a taktiez aj to ci budete uplna rodina,alebo ci budes dietatko vychovavat sama...

lucias1
30. lis 2006

Ahoj girl.misel.
Myslím že každý se na rodičoství cítí jak sám uzná za vhodné.Mně jě 22 let a jsem naprosto štastná a na prcka se už moc těšíme.Otěhotnět jsem chtěla už dříve,kolem těch dvaceti jako ty,ale to mi neblo s tehdejším partnerem dopřáno.Takže ted o dva roky později 😉 Určitě nedej na názory jiných,jsi dospělá a je to tvoje rozhodnutí 🙂

zrzuska
30. lis 2006

ahoj. neda mi nereagovat.
ja mam 23 a velmi velmi by som uz chcela babo. tak isto kamoska, ktora je tak stara ako ja. zas ine kamosky v mojom veku by babo nechceli ani nahodou. podla mna je to individualne a urcite nie nenormalne mat dietatko v takomto mladom veku. myslim si, ze je to v pohode. 😉 ja mam vsak smolu v tom, ze moj drahy babo nechce este teraz. z toho som velmi nestastna. skusala som ho prehovorit ale kym on sam nebude chciet, mozem sa aj na hlavu postavit. ☹ este mam taku iskierku nadeje, ze by sa to podarilo neplanovane...

svetluska.p
30. lis 2006

neda mi nereagovat na tuto temu. Ja mam 29 rokov,cize nepatrim uz do vasej kategorie. Miminko som velmi chcela zhruba od 22 rokov. Ale stale sme topre nieco odkladali. Muzik VS, potom ja VS, potom p odnajom, potom sme kupili byt a mali splatky. Teraz v lete sa mi podarilo otehotniet a v 12 tt som potratila. Okrem toho, ze sa preto trapim, som nestastna, lebo mi doslo, ze som premrhala vzacny cas. Ak by to slo, vratim to spat a mam kludne mimco v 22. A to je na tom to najhorsie. Ze to cas uz spat nevratite.

wanda
30. lis 2006

ja si tiez myslim ze je to individualne,zatial co moje spoluziacky si uzivaju zivot-horuce vecierky,zabavy,cestovanie,....ja sa zatial staram o moju dcerku,ale nemozem sa stazovat 🙂 Dcerka bola planovana a ja som stastna ze ju mame.Aj ked som si vypocula mnohe ine nazory ,ktore mi dost ublizili... ☹

cucuska
30. lis 2006

Ahojte. No ja mám 21 a bábo veľmi chceme. Myslím, že na veku nezáleži. Každy to cíti inokedy

wanda
30. lis 2006

chcem sa opytat ako to mate vyriesene s byvanim,pretoze my to mame dost tazke(byvame s rodicmi),a velmi tuzime po vlastnom byvani...

miss
30. lis 2006

girl- je to velmi individualne zaleži na vela veciach, pokial je tvoj pocit, že chces babetko trvalý, to znamena, že ta nenapadnu ani raz pochybnosti o tom, že chces, pokial mas staleho, verneho, schopneho partnera postarat sa o Vás v case tvojej materskej dovolenky, mate byt, nejaký ten rodinný rozpocet, z ktoreho by ste neživorili vy ani dieta tak možes ist do toho 😀 si este fakt mladucka, ja mam 24 rokov a mam pocit, že som este prilis mlada, v tvojom veku ma myslienka na babetko ani nenapadla pravdupovediac, ale mam kamosku co silou mocou chcela babetko, v 19nastich otehotnela a je stastna, proste bolo to to co jej chybalo k životu, ale je pravda, že ma bohatých rodicov, ktorí jej darovali byt, kompletne zariadili a pomohli rozbehnut podnikanie, proste sa maju fajn, ale ako vrvim, zaleži od vela veci. Ja som teraz tehotná a stastna, tesim sa na svoje babetko, vždy som sice planovala dieta tak v 30tke 😀 ale som rada, že to prislo teraz, sa tesim, že kým ine baby si budu zakladat rodiny v neskorsom veku, moj chlapcek už bude chodit do skoly, bude samostatnejsi a ja budem este stale mlada 😀 😀 Vsetko ma svoje pre a proti, sadni si s priatelom, manželom, alebo neviem v akom si vztahu a opýtaj sa aj na jeho nazor 😉

cucuska
30. lis 2006

wandfa: ja mám vo vlastnom. dostala som do daru

girl.misel
autor
30. lis 2006

Já osobně bych měla mimčo hned v 15 kdyby to šlo,děti přímo miluju a nedokážu si představit,že bych je nemohla mít.Strašně jsem se toho bála protože moje mamka,teta,babi,prostě skoro všechny příbuzný nemohli otěhotnět nebo nemají dítě vůbec a toho jsem se strašně bála že i já nebudu moct mít děti.Naši na mě čekali dlouhých 5 let!!Mě se naštěstí podařio otěhotnět hned první měsíc od vysazení prášků a nyní jsme ve 23tt a vše je bez problémů a doufám že to tak bude i nadále 🙂

froschka
30. lis 2006

ahojte no ja som chcela s vtedajsim priatelom deti uz v 18tke a dobre ze som si to rozmyslela lebo teraz by som bola v kapustovom poli s 3mi detmi a za odmenu by som dostavala facky

teraz mam 23 a super priatela a miminka budu oslavovat so mnou moju 24ku xi xi tak je to ok myslim

tweety22
30. lis 2006

je jedno ci 18 alebo 30, na kazdeho to pride v iny cas a co sa tyka toho zabezpecenia, tak neznasam ked niekto vyhlasi, ze budem mat dieta az vtedy ked budem pripravena, pretoze to clovek nebude asi nikdy, vzdy treba nieco (byt, auto, materska je strasne malo atd.), my mame hypoteku na 30 rokov ako zrejme takmer kazda mlada rodina a zatial sa to da prezit,a clovek aspon vraza do svojho 😎

wanda
30. lis 2006

...tak ja spomeniem taky extrem...moja kamoska otehotnela v 17tke.Vydala sa za otca toho dietatka.On mal toho casu 30.Bol podnikatel,slobodny,fesak a financne krasne zabezpeceny.Takze vsetky super predpoklady na uspesny a zdravy vztah....mali krasny,velky 3.poschodovy dom,a rozhodli sa ze si postavia novy a ten predaju...takze vsetko je super.Ale neklape im to:(
...takze si myslim ze na to musite najst aj toho spravneho chlapa,a ze samozrejme aj buduca,potencionalna matka by mala byt zrela...
girl.misel drzim ti prsty,aby ste boli stastni,aby vam to klaplo 🙂 😉
...nic nepises o partnerovi...

krista
30. lis 2006

Ahojky, přidávám se do klubu. Mě je 20 a miminko jsem se svým manželem chtěla už dávno, jenže před tím to neumožňovalo studování, teď finance .... ale na miminko se oba dva cítíme už dávno ... nemám nic proti těm co mají děti později, nechci se nikoho dotknout. Ale já osobně bych opravdu ráda děti brzo, hlavně kvůli tomu že nechci svým dětem jednou umřít. Je to ošklivý takhle říct, ale je mi 20 a táta mi umřel 14 dní po mých 20tých narozeninách ☹ a maminka také není z nejmladších .... a to proto že na mě dost dlouho čekali.

andrea.m
30. lis 2006

Vydala som sa ako 26 ročná z lásky za super chlapa a do roka sme mali synčeka.Teraz čakáme druhé bábo a hrozne sa tešíme.Tiež sme začínali v podnájme,teraz máme hypotéku na 20 rokov a už 4 rok žijeme z jedného platu,ale sme ŠŤASTNÍ.Možno sa nikdy v živote nebudem vyvážať na drahom aute a nepôjdem na luxusnú dovolenku,ale ak budem matkou dvoch zdravích detí budem najbohatšou ženou na tejto planéte.Ak máte milé mladé maminky pocit,že váš životný partner je ten pravý do nepohody tak majte s čistým svedomím bábo aj v 18tke,všetko ostatné sa porieši časom.Najdôležitejšie je aby to bábo bolo zdravé a milované.Držím vám všetkým palce.

wanda
30. lis 2006

andrea,tak tak,podla mna sa to uz lepsie neda ani napisat...

froschka
30. lis 2006

andrea tak v tomto ti davam za svatu pravdu 😉

arabeska
30. lis 2006

tak ja mam teraz cerstvyx 22 a snazime sa o druhe babatko,na rozne nazory som uz zvyknuta,bud ma ludia zavrhli alebo ma obdivuju.prveho synceka som mala v 17nastke vsetci nadomnou krutili hlavou.uz dva roky zijeme sami a tento rok v january sme sa zobrali,bolo strasne super ze maly si uzil svadbu s nami.dodnes to nelutujem a ani nikdy nebudem🙂 moj manzel a 23 rokov a je velmi sikovny,stara sa o nas a mna podporuje v studiu.ale stale si myslim ze je skor vynimka,poznam strasne vela xlapov starsix ako on a neviedia sa postarat o seba nie este aj o niekoho ineho.som strasne rada ze tyx mojix dvox xlapakov mam 😵 myslim si ze na veku naozaj nezalezi ale ako to tu uz bolo mnoho krat spomenute zalezi na vyzretosti cloveka a aj na postoji k zivotu.

georgine
30. lis 2006

ahoj holky,
mě bylo 20, ale na tyhle roky se vubec necitim.. mám uplne jiné zájmy, rodina, nez moje vrstevnice.. nevim cim to je ale ve svem podvedomí si myslim ze je mi tak 25-27.. tezko říct jakto, ale já to tak cítím.. Ted se vrátím k tomu hlaavnímu.. ditko se nám narodilo v mých 18 letech, letos v lete jsme se vzali a jsme strasne stastni, muj mazel má 30.. klape nám to a spolecne jdeme stejnou cestou k cili.. postavit domecek.. 😵
jsme spolu již 4roky.. cítím se i na dalsí mimi jenom musim v kvetnu jeste odmaturovat a uvidí se.. drzim palecky, at uz je to jak chce..! 😉

milhaus
30. lis 2006

Ja mám 22 rokov a čakám svoje prvé dieťa ale mala som v práci koleginu ktorá už o tom čase mala dve deti.
Na tom nič nie je.
Mala som na strednej spolužiačku, ktorá sa mame narodila v 16 - tich, tak čo je na tom?
Hlavné je aby si si s partnerom rozumela a tešil sa na dieťa.

rova
30. lis 2006

Ahoj, tady taky jedna mladá mamina. Otěhotněla jsem po dvou letech vztahu, neplánovaně, ale naštěstí z lásky, což je pro těhotenství jedna z nejdůležitějších věcí..mě bylo 19, příteli 24 let. Těhotenství i porod jsme prožili spolu a teď vychováváme naší sladkou holčičku Vanessku, které už je 15 měsíců.
Jsem za ní strašně šťastná. Ale vím, že dítko je obrovská zodpovědnost a než člověk plánovaně otěhotní, musí si vše pořádně promyslet a nepředstavovat si jen krásné procházky s kočárkem, zábavné hry s dítkem, ale připravit se na několika měsíční nevyspání apod. a pochopit, že dítko se nedá odložit, musí se mu často podřídit a je na celý život. Nevím, kdy bych po zvážení pro a proti se opravdu cítila na to, že to zvládnu..ale plánovala jsem to tak mezi 23-24 lety..no ale předběhla jsem plán a ten náš "omyl" moc milujeme! 😉

rova
30. lis 2006

Wanda: Ahoj, vím že to nebyl dotaz na mě, ale odpovím ti, ju? My jsme neměli vlastní bydlení. Do porodu jsme bydleli každý zvlášť (on s rodiči, já taky). Po příchodu z porodnice jsme hned šli bydlet k němu (ještě s pratchýní, tchýní a v tu dobu roční vnučkou, kterou má v pěstounské péči). Musím říct, že to bylo hrozný!! Po půl roce jsme se naštěstí odstěhovali do podnájmu, protože jsem byla psychicky tak zdeptaná, že šestinedělí považuju za pohodu!! A když jsme sami je to super!! 😉

kocurek
30. lis 2006

BYT MLADA VE SPANELSKU!!!!!!!
ahoj tehulky, tak ja, kdyz byla po 1. na vysetreni, tak mi gynekolog rekl, ze mam pravy cas na to byt mamcou, ze at ani neuvazuju o potratu....a zde ve Spanelsku mi zase na gynde doktorka rrekla, ze jsme moc mlada na dite! Je pravda, ze v v cekarne vzdy sedi zeny od 35 let......nahoru. Coz si rikam, ze je pozde mit malicke...asi se me budete ptat, kolik me je, tak 32. 😉

mori
30. lis 2006

Mě je 24 let, a TP mám v únoru 2007. Ale o mimi se pokoušíme od mých 22 let. Miminko jsme chtěli už tehdy, ale nedařilo se. Vždycky jsem chtěla být mladá maminka.

Dost podstatné je, aby to chtěli oba - žena i muž. Také mít zázemí, mít kde bydlet a taky (v dnešní době určitě) i finanční jistotu. Záleží taky na budoucích rodičích, jak jsou zodpovědní. Někdo se na rodičovství nehodí ani ve 30 letech ...

titkovamiriam
1. pro 2006

Ja so mala prveho syna v 19,druheho 24 potom som sa rozviedla a teraz s druhym partnerom ma 5m syna a to mam 35.Takze ked najstarsi bol prijaty na strednu isla som do porodnice.
Kto chce deti tak mu nevadi kedy v zivote pridu.A nieje ani tak dolezity vek ,ale ako sa clovek citi a ako je zdravi.Takze ak shce niekto deti v 20,ci 40r vzdy je to krasne.

wanda
1. pro 2006

rova,tak to mate super,aj ked este nie vo svojom,ale hlavne ze ste spokojni a stastni...a hlavne ze ste spolu...drzim prsty vsetkym mlady tehulkam a maminkam,pretoze maju ten najvzacnejsi dar...dietatko 🙂

rova
1. pro 2006

Wanda: No určitě se chystáme na nějaký vlastní byteček, ale teď to nejde..až dostuduju vejšku, což se mi kryje s mateřskou a budu mít nějakou práci, tak snad to bude lepší! 😉

wanda
1. pro 2006

obdivujem vas mamicky ktore studujete a mate miminko a manzel chodi do prace a byvate v podnejme...to ste ale SUPERMANKY 😀 a este ste aj stastne...tak to klobuk dole....ako to robite?

zuzanat
1. pro 2006

ja mam 24r, dieta este nemam, aj ked by som rada, ale....v juni koncim VS, ktoru si platim, takze na matersku som nemohla ist, iba ak by som odisla zo skoly a este k tomu aj splacame uver.Kedze zarobime len tolko, aby sme vyzili, doteraz sme to odkladali.Teraz mam vsak dilemu, ci ist na matersku alebo nie.Pretoze ked som kalkulovala, tak mi to vyslo asi tak, ze nebudeme mat bud co jest, alebo nebudeme mat na platenie uveru.Kym splatime uver budem mat 29rokov, takze som zufala, ze neviem co robit!!! 29r. na prve dieta sa mi zda dost vela, co vy na to?