Mladé těhulky. Jaký je váš názor na ně?

girl.misel
30. lis 2006

všichni mi říkají že jsem blázen mít ve 20 letech mimčo,tak by mi zajímalo kolik takových mladých maminek je.Myslím že záleží na každé ženě kdy se rozhodne mít mimčo.Já ho chtěla mít teď.Taky by mi zajímali vaše názory na mladé maminky.(tím myslím tak věk do 25 let)

1980mat
1. pro 2006

Já být Tebou, tak jdu po VŠ ještě na nějakou dobu do práce. Tak na dva, tři roky. Já mám taky VŠ a už od druháku na VŠ jsem strašně toužila po miminku. Ale musela jsem to vzít rozumem. Nejdříve dostudovat, pak najít práci, získat alespoň malou praxi, vydělat si nějaké peníze, abychom nežili v chudobě. VŠ jsem skončila ve 24 letech a rozhodla jsem se ještě tak 2,3 roky pracovat. Teď už mám přes rok praxe a ještě ten rok a půl praxe plánuji. Na miminku začneme dělat asi až příští rok na přelomu léta a podzimu ( v srpnu příštího roku budeme mít svatbu) a pokud to půjde brzy, tak první miminko budu mít ve 27 letech a druhé ve 29 letech. Myslím, že to je naprosto ideální. Budu mít dostudováno, několik let praxe, vydělané penízky a stihnu dvě děti než mi bude 30 ( tedy pokud nebudu mít nějaké zdravotní problémy). Kéž by to tak vyšlo, ale člověk míní, život mění. Uvidíme. 😉 Myslím, že počkat pár let se vyplatí.

zuzanat
1. pro 2006

dakujem za tvoju dopoved 🙂 to som rada, ze nie som sama s takym nazorom.My sme manzelia 2roky a tak kazdy ocakava, ze hadam hned po skole ostanem tehotna.Len akosi nikto nevidi, ze z niecoho treba aj zit.Ja studujem externe, takze do prace chodim, ale neusetrime nic, ako som spominala - skola, uver.Proste to nejde!

papula
1. pro 2006

ahojte
Ja mam 19 vlastne na buduci mesiac 20 a v maji porodim mojho drobceka 🙂
Necitim sa byt nepripravena na ulohu matky,ale je to aj tym,ze mam stalho partnera a mame aj svoj bytik.On je podnikatel a ja zatial pracujem v jeho firme a da sa povedat ze tiez vlastne zijeme z jedneho platu,ale velmi sa snazi aby vsetko malo byt tak ako by byt malo 😉 som stastna ze budem taka mlada mama a som na to vlastne aj hrda tak babulky nebojte sa ak sa citite byt uz mamickami tak sup do toho 😵

zuzanat
1. pro 2006

keby moj manzel lepsie zarabal, tak idem na to aj hned.ale ked sa zamyslim, ze by som mala pokazde rozmyslat, ci mam za co svoje dieta obliect, dat mu to co potrebuje, tak radsej pockam, kym tych vydavkov bude menej.

girl.misel
autor
1. pro 2006

¨jak si tak čtu vaše příspěvky,tak většinou jste zabezpečené,máte partnera atd.Já jsem teď odešla od partnera,kvůli jeho dluhům a neplacení jich.naštěstí mám bezva rodiče,kteří mě vzali zpátky domů.Jsem teď bez přítele,bydlím u rodičů,4 měsíc budu na neschopence,kvůli problémům ze začátku těhotenství,takže peněz taky moc nemam.ex přítel mi nic nedává-jelikož sám nemá.Ale zatím všechno zvládám a doufám,že to tak nějaký čas zůstane a budu vše zvládat jak doteď.Nevíte zda už zvedli mateřkou,nějak se v tom ztrácím.

miss
1. pro 2006

girl- matersku nezdvihli ta sa zdvihnut neda, vypocitava sa ako 55% z denneho hrubeho platu, ktorý si mala ak si bola zamestnana, ak si nebola, ale platila si si nemocenske sama ako samoplatca, alebo si bola vedena na urade prace a platili za teba tak sa vypocitava z toho, ale aby si dostala matersku, je potrebne byt 270 dní pred terminom porodu byt nemocensky poistena. Ty mas na mysli asi rodicovský prispevok, na ktorý ma žena nárok hned po narodeni dietata ten by mal byt od januara 2007 zvysený o nejakých 400 sk nic moc 😖 takže nejakých 4100 sk by to malo byt, nie som si vsak presne ista kolko.

piskotka12
1. pro 2006

Ja viem o prispevku, ktory sa nazyva porodne, a to sa od 1.4.06 zvysovalo. Ma na neho narok kazda matka hned po porode. Na jedno dieta tak dostanete 17 500,- Kc. Overit si to mozete na stranke http://www.mesec.cz/texty/porodne/. Dalsim prispevkom je rodicovsky prispevok, ktory sa vypocitava zo zivotneho minima. Podla stranky http://www.mesec.cz/texty/rodicovsky-prispevek/ ma vsak na neho narok rodic len vtedy, pokial je jeho dieta dlhodobo zdravotne postihnute. O zivotnom minime sa docitate na adrese http://www.mesec.cz/texty/zivotni-minimum/. O prispevkoch na Slovensku sa docitate zo stranky http://www.babetko.sk/user/view_page.php?page_i.... Suhrnne info o davkach najdete v dokumente na str. http://www.employment.gov.sk/DIS/europska_unia/.... Janka

womann
1. pro 2006

S vysi rodicovskeho prispevku vas potesim,vim to uplne presne 🙂 Posilala jsem dotaz na odbor socialni politiky ministerstva socialnich veci (Ci jak se to presne jmenuje), a bylo mi odpovezeno,ze dle zakona se od 1.1.2007 zvysuje rodicovsky prispevek na 7582 Kc.To uz je dobry,ne? 😉

miss
1. pro 2006

woman- ano u Vás v Cechach, ale u nas žial nie 😠 ale pozeram, že girl je z Ciech takže jej sa moj prispevok netýka iba sloveniek, stale v Cechach sa lepsie oplati zit ako tu na Slovensku, žial ☹

rova
2. pro 2006

Tak teprve jsem tenhle rok začala, takže nevím, jestli to dotáhnem dokonce 😒 Člověk se holt musí snažit, aby se mu žilo líp a hlavně při vědomí, že to děláte pro dítko..
Já obdivuju ty, kteří mají dvě dítka a chodí do školy 🙂)

Já jsem šla hned po matuře na mateřskou (proto mateřská byla jen minimum-3600Kč, teď rodičák to samý a porodný jsem stihla to nižší-8000Kč, tak se těším na leden!!!), takže po mateřské bych snad měla mít hotovou přesně školu, pak chci taky do práce na pár let a mít tu praxi..no a proto s druhým dítkem taky počítáme až před tou třicítkou..

girl.misel
autor
2. pro 2006

womann:Moc děkuji za informaci.zkoušela sem to hledat všude možně a nenašla a u nás na úřadě jsou strašně OCHOTNé paní,které o tom ví velké nic a ještě se na vás tváří,jak strašně je otravujete.S tim už se dá uživit i když jsem sama.Udělala jste mi tim radost.děkuji

piskotka12
2. pro 2006

Este by som sa rada opravila ohladom toho rodicovskeho prispevku. Ma na neho narok v podstate kazda matka, ktora sa stara o dieta do 4r. Ak by bolo dieta postihnute, prispevok moze dostavat az do 7r. veku dietata. Takze sa ospravedlnujem...
girl-misel to su celkom dobre vyhliadky, nie? Porodne + rodicovksy prispevok, to je dohromady celkom slusne...drzim ti palce, aby ste to zvladli 🙂

womann
2. pro 2006

Girl.misel,mate pravdu,ze se to obtizne hleda,i na oficialnich strankach MVCR je to neprehledne,tak jsem je emailem kontaktovala a oni cca do 2 dnu odpovedeli 🙂 O rodicovskem prispevku toho moc lidi nevi,vzdycky jen kamaradka povidala atd... ☹

kajule
4. pro 2006

Zdareček,já jsem v životě neplánovala,že budu mít miminko ve dvaceti,ale už se stalo...naštěstí nám rodiče moc pomáhají.Nedávno moji rodiče dostavěli domek a je tu navíc jeden byt,kže ho teď s přítelem a pomocí jeho i mých rodičů zařizujem...zatím stíháme všechno,já si musím dodělat školu,ale i to je zatím v pohodě a věřím,že to zvládnu dokonce bych si pak chtěla udělat,ale to až tak za tři roky dálkově jazyky,pže to mě hodně baví...zatím se učím čtyry včetně češtiny (ta ale není zrovna moje nejoblíbenější) 😉

girl.misel
autor
4. pro 2006

kajule:Pokud máš rodiče co stojí při tobě a partnera,tak si myslím že se dá zvládnout vše.Já mám taky super rodiče,a o partnerovi jsem si to taky myslela ale bohužel je to jinak.nebýt rodičů tak bych neměla kam jít ani oporu.Určitě to zvládneš a až bude mimčo větší,tak to půjde i s tou školou dálkově

kajule
4. pro 2006

girl.misel: No doufám,že to bude tak jak říkáš...moc si přeju,aby bylo všechno v pořádku.V poslední době jsme pořád řešili jména,ale teď už to tak moc neřeším,i kdyby to měla být Karolína nebo Petr po nás,tak hlavní je,aby bylo zdravý 🙂 A neboj,ty to určitě taky zvládneš,hlavní je,že máš rodiče,co tě mají radí a pomůžou ti a to malý je přeci taky radost 🙂

trace
5. pro 2006

Ahojky,já budu mít za pár dní 20 a za měsíc mám termín, takže si myslím, že pokud se na to holčina cítí nebo to prostě přijde, není vůbec špatné mít miminko tak brzy.
Záleží na člověku, já osobně se strasně těším!!
Držím palce všem těhulkám!!!

sue
5. pro 2006

Babulky...a ja by som tak chcela patriť medzi vás ☹ prajem všetko NAJlepšie vám aj vašim detičkám 😵

mixka
5. pro 2006

sue, nie si sama 😔

sue
5. pro 2006

Mixka, ja viem... však my sa dočkáme 😉

adusum
5. pro 2006

Dovolte i mně, abych přispěla se svou troškou do mlýna...
S mým nynějším manželem jsme se vzali po půlroční známosti (nemuseli... 😉 ).Mně bylo necelých 20 let,jemu 21,5. V prosinci 2000 ( to už mi bylo 21)se nám narodil syn.Bydleli jsme sami, v podnájmu v jedné místnosti, příjem nebyl nic moc...Před otěhotněním jsem pracovala a současně nastoupila na dálkové studium VŠ.Pomáhali všichni členové - velkou výhodou byla manželova maminka, která je v invalidním důchodu - mohla tedy hlídat malého, když to bylo opravdu potřeba.Za to jí patří veliký dík.A nejen jí... Během mateřské jsem studovala, po necelých 3 letech jsem opět nastoupila do zaměstnání, při kterém jsem studovala ještě 2 roky.Uf,..když si na to teď vzpomenu.Práce, rodina, státnice... 😝 Ale vše dobře dopadlo!Teď je mi 27, čekáme druhého syna a já si vše naplno užívám.Přeji i vám všem pohodu.

shinay
7. pro 2006

já bych chtěla už teď miminko a je mi 19 let, ale nějak to prostě nevychází, tak doufám, že to vyjde. Vždycky to záleží na lidech a ne na věku, já mám známou a ta měla miminko už v 17 letech a teď je štastná a chce si dodělat střední školu, jelikož ji nemohla dokončit.

r123
7. pro 2006

ahoj tak mě bude v ůnoru 20 a mám kluka rok a půl a chci dalšího!v červnu se vdávám mám ůžasnýho partnera a sem naprosto spokojená bydlíme sami finančně je to taky fajn!nevím kde je problém?od září se chystám studovat dálkově obchodku!naprosto mi to takto vyhovuje!!!!

mitinka
7. pro 2006

ahojky tak ja som ostala tehu v 19r a mala sa narodila ked uzs om mala 20r.som rada ze ju mam ale tak ako pise wanda mam tiez taky problem a to len kvoli tomu ze to prislo nahodou a teraz byvame u jeho rodicou co je katastrofa a same hadky so vsetkymi!!!!! drzim vsetkym palceky

rova
9. pro 2006

Mitinka: My půl roku bydleli u jeho mamky, babičky a roční vnučky v pěstounské péči (asi se zas pomiliontý opakuju), takže věř, že vím jaké to je! Pokud by to bylo jen trochu možné, zkuste hypotéku, nebo pronájem..já tam být o další půlrok déle, tak se psychicky sesypu! Když teď přítel boural, tak hodinu na to mi volala a po úvodních větách, že je v nemocnici začala nás za všechno zas je*at, což byl fakt vrchol v takové situaci!!! 😒

droby
10. pro 2006

ahojte, ja by som sa medzi vas rada zaradila ☹ ale co uz, hned to sice nebude ale mlada tehulka urcite budem, tym som si ista babo chceme skoro 😉 a mozno este skor ak sa zadariii 😀

kia
10. pro 2006

ahojte babenky mladuchy 😀

Boze poradte mi, z tehotenstva nemam zatial nic krasne,len mi je zle,bojim sa ze ak tvrdo zaspim tak sa prevratim na brucho,to je vraj nebezpecne, bojim sa rychlo chodit obuvat sa, myslim si ze vsetky zohnutia a strmsie pohyby su nebezpecne,

kedy uz konecne zacnem mat krasny pocit z toho, miminko je este len ako fazulka 😵

msunny
10. pro 2006

Ahojky holčiny. Tak se k vám hlásím. Je mi 19 a pře měsícem se mi narodil chlapečk.Už od puberty jsem chtěla prcka ale těhotenství jsme nijak neplánovali-selhali prášky. Přítel mimčo nechtěl,ale já na potrat taky ne! Na Mikuláše jsme spolu byly rok a už máme Honzíka. Co se týče bydlení,tak každý bydlíme u rodičů a navíc jsme každý z jiného města. Tak tím víc řešíme problém bydlení,jenže já nechci do Plzně a on nechce do Tábora. No a aby toho nebylo málo,tak nám "tchán"(ani jsme se nebrali,přítel nechce ☹ )už sehnal bydlení v Plzni a já se musím do konce příštího týdne rozhodnout.

makak21
10. pro 2006

msunny:tak to ti nezávidím. Připadá mi to, jako by ti dali nůž na krk. ☹ Je to ale jen na tobě. Hlavní je, že máš krásné a zdravé miminko a ostatní už se nějak poddá, at se rozhodneš jakkoliv. Budu držet palce, at to všechno dopadne dobře. 😉

bianca
10. pro 2006

msunny:gratulujem a nie len k mimcu ale aj k tvojmu odhodlaniu mimi si nechat.Prajem Vam vela stasticka,zdravicka koooooooooooooopec lasky 🙂