Mladé těhulky. Jaký je váš názor na ně?

girl.misel
30. lis 2006

všichni mi říkají že jsem blázen mít ve 20 letech mimčo,tak by mi zajímalo kolik takových mladých maminek je.Myslím že záleží na každé ženě kdy se rozhodne mít mimčo.Já ho chtěla mít teď.Taky by mi zajímali vaše názory na mladé maminky.(tím myslím tak věk do 25 let)

nilita
22. led 2007

Ahoj holky mě bude v listopadu 20 a jsem ráda,že mám svou Vanessku... 😀 Je tady některá maminka nebo budoucí maminka kolem Plzně????Na pokec a tak....pa 😉

marse
23. led 2007

ahojte babulky ja mam 19 rocnu dcerku Vikinku a k tomu sa teraz snazime o druhe, ak sa chce tak sa da vsetko , s dcerkou som zmaturovala, prestahovali s manzelom do vlastneho domu ktory budeme rekonstruovat a a nemyslim si ze som nieco zmeskala alebo ako hovoria kamaratky ze so si toho moc neuzila, pre mna je materstvo a rodina je naplnenie zmyslu zivota a kazdy ho nadobudn e v inom veku, ale hlavne ze pride... 🙂

mkopik
23. led 2007

ahojky,v lednu mi bylo 22 a včera jsem se dozvěděla, že jsem ve 4tt. bylo to plánované, já i můj snoubenec máme velkou radost. ted nas ceka jen rict to rodicum a protoze vim jak se k tomu stavi nasi rodice, tak z toho mam docela strach. chystame se jim to oznamit tento vikend, jen si nejak nedokazu predstavit, jak jim to sdelit. kdyby tady byl nekdo z okoli ostravy, budu rada kdyz se ozve, neznam tady v okoli nikoho tehotneho ☹ 🙂 jako kdybych snad byla jedina 🙂

r123
23. led 2007

ahoj tak mě je dvacet a mám prcka Kryštůfka ten bude mít v květnu 2 roky no a teď sem čerstvě těhotná taky plánovaně! 🙂

selly
23. led 2007

ahojky. no reakcie rodičov bývajú veru rôzne... napr. mojej kamarátke povedala mama ked otehotnela v 19, že ju vyhodí z domu a teraz má 24 a žije aj s manželom a už daľším štuplom u nich doma. ja som mala ale šťastie, naši to zobrali úplne v pohode a snažia sa nám pomôcť ako sa dá... len je to treba povedať čím skor... 🙂 nech sa človeku uľaví... 😉

ewellin
23. led 2007

ahojte aj ja sa k vam pridavam.. ja mam 19 manzel 22 a v maji cakame babo... velmi sa uz tesime hoci zo zaciatku sme mali tiez s tym ako to povedat... ale teraz sa uz vsetci tesia.. a vobec nelutujem ako to je. velmi sa na drobceka tesim! 😀

pipi1211
23. led 2007

ahoj ewelin aj ja mam 19 sice drahy 21 no tiez cakame v maji prirastok a uz sa moc teskame na melinke mimi 🙂

ewellin
23. led 2007

najprv to bolo take zvlastne.. nepredstavitelne ze tak skoro mat mimi ale teraz si to uz predstavit inak ani neviem... som takto stastna mame s manzelom este krajsi vztah a velmi sa na malicke tesime.. 😀

a sa mi to aj tak paci mat teraz mimi lebo budeme mlade mamicky a ked budu deticky starsie stale budeme mlade 😀

selly
23. led 2007

zo začiatku je to asi vyzerá pre všetkých tragicky, ale ked si zvyknú na ten fakt, začnú sa tešiť tiež. ja som mala iný problém, akosi som sa ja z toho netešila, skôr som mala veľké obavy... ako ste na tom boli vy? zobrali ste to hneď alebo to chviľu trvalo? 😒

pipi1211
23. led 2007

jj pre nas to bol riadny sok aj sme uvazovali ci ci ho nechat alebo nie,skor muz tak uvazoval no tak sme sa do toho vzili ze sa moc tesiiiime na malinke 😀 aj ja som rada ze som mlada maminka je to krasny pocit

selly
23. led 2007

pipi1211 aj ja som uvažovala nad tým či si to nechať alebo nie... ale potom som si uvedomila, že lepšieho chlapa ako mám už asi ťažko nájdem a vzhľadom na to , že som si tú "pubertu" užila asi až moc, bolo by celkom fajn sa už ukľudniť 🙂 ale aj tak mam stále na mysli všelijaké veci čo ma čakajú a trochu ma to straší 😔 ...

ewellin
23. led 2007

aj ja som najprv bola taka neista.. bol to sok.. mali sme problemy s manzelovymi rodicmi.. bolo to tazke aj povedat.... ale potom sa situacion ukludnila a bola svadba a teraz je vsetko super.. take ako som to vzdy chcela..
😀

selly
23. led 2007

aj ja by som to chcela povedať,len kým som nevedela , že som tehotná bolo všetko v pohode, ale ako náhle som to zistila sa to zmenilo, som na neho zlá, náladová, všetko mi na ňom vadí a tak... všetci hovoria, že to prejde, ale ja sa toho trochu obávam....

r123
23. led 2007

ahojte tak já sem měla to první v 18 mamka z toho byla taky docela vyjukaná,ale vzala to dá se říct v pohodě.teď malýho rozmazluje a už se hrozně těší na to druhý a doufá že to bude hlka.no a přítelovy rodiče ti z toho byli nadšení(přítel bude mít 24)jelikož už mají oba přes padesát tak už se na vnouče těšili a když sme jim řekli že čekáme druhý tak div se nezbláznili radostí!!!sem moc ráda že to takhle vyšlo,chtěla sem aby mezi dětma byl co nejmenší věkovej rozdíl což se povedlo! 🙂

megie
23. led 2007

Baby, ja vám tak závidím.... Teraz mám 20 ročkov a tiež by som chcela bábo. Ale môj priateľ nie... má len 19. Vo februári min. roku som musela ísť na UPT pretože moje bábo nikto nechcel... sa nám stala menšia "nehoda" aj ked som brala tabletky, všetci ma len obviňovali, že ja som na vine,že som ich zle brala a tak. A nikto to bábo nechcel a tak aj keď ja som ho chcela, nechala som si ho zobrať, lebo som sa bála, že na to zostanem sama a nechcela som aby to bábo vyrastalo v neúplnej rodine bez ocka... až mi je ťažko ako o tom píšem. A stále by som bábo chcela... len môj priateľ je moc moc mladý a nechce... tak musím len vydržať... je to ťažké ale... ☹ 😢

katika1
23. led 2007

Megie, to je blbé. Je mi ľúto, že si spravila také rozhodnutie, ale keď to bolo v tej situácii najlepšie, tak nevadí. Tvoj priateľ je ozaj mladý. Chlapi dospievajú pozdejšie a tak 19 ročný chlap chce ešte užívať život a nie dieťatko. Tak buď to s ním vydržíš ešte pár rokov, alebo možno nájdeš lepšieho a možno aj staršieho, pripraveného na deti. 🙂

malalady
23. led 2007

megie mas cas tomu ver.. ja mam 19nast a ochvilu to tu je bojiiiiiiiiim.. hlavne toho porodu..

megie
23. led 2007

neboj, nemáš sa čoho. Ja viem že mám čas, ale ja túžim po bábätku už od 18tich ale my budeme snažilkovať tak až o 5 rokov a to je pre mňa nepredstaviteľné...

jenny_fer
24. led 2007

je zaujmave ako to baby v poho zvládajú a chcú už v 18tich aj skor a chalani až po 22vačšinou.. my sme tiež tak ja mám 19 a chalan 23, už sa nevie dočkať, ja mám trochu strach ale to je určite prirodzené ale teším sa aj ja a moc.. 🙂

jenny_fer
24. led 2007

ahoj pipi takže dievčatko? tešíš sa? budete 2mladé baby.. 🙂

aambrousek
24. led 2007

AHOJKY 15BREZNA BUDEME MIT PRVNIHO POTOMKA.JSEM VE 33TT A STRASNE SE TESIME.bUDEME MIT CHLAPECKA.CHTELI JSME TO VEDET.

r123
24. led 2007

holky nebojte až se mimča narodí tak s tím tak splynete a pak už budete mít pocit že ste s mimčem odjakživa já čekám druhý a příšerně se na něj těším!!! 🙂

siduska
24. led 2007

ahojky me bude letos 21 a uz mam 8 mesicnu holcicku, nerikam nebolo to planovane tehotenstvi, no co stalo sa a nechela som o nu pris, a ted si nevim, zese prestavit zivot bez ni, taky mi kazdy rikal, jak si skazim zivot a tak, ale co ja jsem dospela a to je snad moje vec, v 19 jsem se vdala a ted si zijem jako rodinka,mame nekdy i spatne chvile ale zvladnout se to da.

patru.veronika
24. led 2007

Ahoj,
mě je 23 a jsme také těhotná. je pravda, že jsme miminko plánovali tak za 3 roky, protože studuji vyskou školu, ale myslim, že jsme už připravená a zvládnu to i s vejškou(tu ovšem budu dělat dálkově). Znám mnoho mladých maminek, dokonce moje kamarádka měla miminko už v 18ti a je velice dobrá máma.Když to miminko chceš a jseš na to připravená, tak proč ne? A budeš ho vychovát ty a ne ti ostatní tak si do toho nenech kecat...

sulamith
25. led 2007

ahojte,r123,siduska, a vsetky ostatne mlade mamky, drzim vam prstiky, a obdivujem kazdu ktora sa rozhodla nechat si dietatko, novy zivot, a rozhodla sa bojovat...
...ste uzasne...

megie
29. led 2007

ahoj sulamith, aj ja by som si s radosťou bábenko nechala, ale je ho ocko ho nechcel a moji rodičia boli tiež za to, aby išlo preč... 😢 Priateľ mi dokonca povedal, že som len tvrdohlavá, keď si ho chcem nechať a naši, že som hlúpa... Nakoniec som to pod ich tlakom vzdala... ☹

helin
29. led 2007

Tak to bych neřešila, každej ať má děti, kdy sám uzná za vhodný. Sama jsem měla dítě v necelých 24 letech - někdo by řekl brzo. Tehdy jsem nastoupila do nové práce, seznámila se tam se super klukem, bývalýho poslala k vodě (s prominutím) a za 3 měsíce jsem otěhotněla. Někdo se divil, že jsem do toho všeho tak vlítla s chlapem, kterýho tak málo znám... Ale já jsem věřila svým instinktům a věděla, že lepšího chlapa a otce mých dětí NIKDY nenajdu. Prošli jsme si plno zkouškama, zažili několik stěhování... Dnes se snažíme o druhý miminko a já říkám, že: vědět, jak tohle všechno dopadne, jak bude atd., našla bych si toho svýho chlapa mnohem dřív a mimino počala okamžitě ! Do svých 23 jsem se vyřádila až až, určitě mně nic neuteklo. Ale to člověk může říct, asi až ty děti má 😉 Nedejte na řeči ostatních, jestli to miminko chcete. Lepší je mít děti dřív než pak po třicítce plakat, že to nejde. Mějte se, všem přeju zdravý mimina !

megie
29. led 2007

Helin, dávam ti za pravdu... Tvoja predposledná veta je svätá pravda... 🙂

megie
29. led 2007

a ešte, helin, škoda, že som na to neprišla skôr, že nemám dávať na rady iných a viac si veriť. myslela som, že mi chcú dobre, ale až teraz viem, že to bolo to najhoršie rozhodnutie v mojom živote. 😢

vanesa22
29. led 2007

ahojte babulky tak ja mam 21 rok a priatel 22r. Som v 8tt bolo to tak trošku planovane moji rodičia sa ktomu postavili ako tak dobre. Ale priatelova mama bola s toho hotova že sme mohli aspon 5 rokov počkat..to ma dost urazila. Asi sa bojí že jej zoberem jedíneho synáčka..je totiž jedináčik
Ale my sme štasny a tešíme sa a to je hlavné..