Modlitba a rozhovory o duchovných veciach v rodine

garzonka
3. lis 2011

Ahojte,
Veľmi rada by som v rámci tejto témy podebatila s mamičkami, ktoré sú veriace a vo svojej rodine sa modlia s deťmi a berú to ako bežnú a potrebnú súčasť života (sme kresťania katolíci). Zároveň ma zaujíma aj to, ako s deťmi preberáte otázky duchovného života, ktoré sa deťom zdajú byť nepochopitelné (aspoň možno zo začiatku 😉 ), čo všetko im vysvetľujete a a čo naopak radšej ešte nie...atď atď.

My máme doma školáka aj škôlkara, a bežne sa ma pýtajú na rôzne veci, pretože samozrejme niečo počujú na omši, niečo doma pri modlitbe a potom zase vidia že ich okolie žije úplne inak 😒....

Tak sa teším na vaše skúsenosti a spoločné debatenie 😵

vejula
13. pro 2011

@garzonka
@margarita
@cmulinko dakujem dievčata za modlitby 😵 Ja som sa včera po dlhom čae skutočne pomodlila a povedala veci, ktore som chcela no všetko šlo zo mna tak ťažko, mala som strach aj tremu. nechapem. nikdy som to takto nemala. Všetko čo som hovorila som si už davno v duchu myslela a žila s tym ale nikdy nenabrala odvahu skutočne to povedať bohu. Sama tomu nerozumiem. Ale po včerajšom rozhovore je mi tak lahšie. aj pismo som si čitala, konkretne Jana a snad prvy krat ma čitajnie pisma bavilo. Možno tym že k janovi so sa pred tym snad nikdy nedostala, kedže som začinala od začiatku 🙂
A zmierila som sa s tym že všetky moje predstavy o Bohu ktore vychadzaju zo mna nikdy nebudu spravne tak budem čakať kedy sa mi Boh da spoznať a ja budem vedieť že to je z hora a nie zo mna a verim že to bude krasne ked ma Boh bude o sebe učiť 🙂

vejula
13. pro 2011

@luciole to podakovanie za modlitby patrilo aj tebe 😵

garzonka
autor
13. pro 2011

@vejula
To co pises je povzbudzujuce aj pre nas ostatnych 🙂
Si na zaciatku cesty a nenechaj sa odradit ked pride tazka chvila a pokusenie .Ja viem ze sa to lahko pise a tazko zije. Ale viem ze tak je to spravne.
Teraz si povedala Bohu ze o neho stojis a vsetko co ti chce povedat najdes v Pisme. Bozie Slovo je pravdive.
Ja mam velmi rada žalmy a potom aj listy Sv.Pavla a ostanych apostolov za nim. A nevadi ze tomu hned nerozumies, vsak ani prvacik nerozumie hned kvadratickej rovnici 😉

veronique_1
13. pro 2011

@vejula Ja citim, ze ku mne Boh hovori, ked sa nad niecim trapim a vela o tom rozmyslam, dostanem odpoved pri citani Biblie, v kazni alebo to moze byt aj nejakou beznou situaciou v zivote, kde si uvedomim odpoved. Bibliu citam systematicky po rade a predsa prave vtedy narazim na nejaky vers, ktory ma oslovi a odpoveda mi. Nie je to hned, niekedy som odpoved na moju otazku "Preco..?" dostala az za niekolko rokov. Svoj duchovny zivot by som mohla prirovnat k vlnovke, niekedy som hore a citim sa super a inokedy dole a citim sa zle, Bozie ma nezaujima,...K tomu, aby som bola hore pomaha Biblia, duchovny program (akcie, skutocne veriaci priatelia,krestanske knihy). K tomu dole, ked sa mi napr nedari, nemam cas na duchovne, ale mozu to byt aj ludia, ktori ma svojim spravanim, hodnotami "tahaju" prec. Skus si citat Bibliu. Moju kamaratku, ktora ju dovtedy necitala, velmi oslovili Prislovia. Zasla nad tym, kolko mudrosti o fungovani medziludkych vztahoch, o ludskom stasti, zivote je tam ukrytych.

lucyvivien
15. bře 2013

@garzonka Tak to su celkom dobré otázky 🙂 Ja s dcérkou dakujeme Bohu za jedlo, chcem jej kupit nejaku ilustrovanu Bibliu ,aby ju to bavilo a pomaly začala chápat ( dcerka má 3,5 roka) .Spoločne sa zatial nemodlíme, chcela by som najst nejaku jednoduchu modlitbičku pre nu. Bohužial priatel je ateista a akekolvek naznačovanie viery je mu nepríjemné..