Mohu cviky nebo jinak pomoct otočit miminko v bříšku?

007kacabaja
5. zář 2013

Ahojky těhulky i maminky či čekatelky, chtěla jsem se zeptat zda-li mohu nějakým způsobem pomoct miminku aby se otočil hlavičkou dolů a já pak nemusela na císaře.
Jsem 31+5 a jsme hlavičkou nahoře, nevím kdy se otočí dolů a zda se otočí dolů, ale mohu mu nějak pomoct nějakýma cvikama či jinak?? Děkuji za rady.
Nebo kdy se vám otočilo miminko, já se bojím že tam pak nebude mít dost prostroru a už se neotočí. ☹

llluckaaa
5. zář 2013

Ahoj, nějaké cviky jsou a u prvního mimča jsem se o ně pokoušela (bez efektu, mimčo se od 32 tt ani nehlo). U druhého jsem se už ani nesnažila - opět od 32 tt žádná změna.
Pokud máš KP, nemusíš automaticky na císaře. Záleží na ostatních okolnostech - velikost miminka a jestli už máš za sebou sekci. Mně ve Zlíně při prvním mimču do sekce netlačili, mohla jsem se rozhodnout sama.

ivaflo
5. zář 2013

cviky urco jsou a u znamy zafungovaly. Mimco se krasne otocilo. Zkus zagooglovat. Nebo se zeptej doktora, vzdyt ten to musi znat, nebo duly.

marketnieuw
Autor odpověď smazal
Zobraz
svija
5. zář 2013

Pokud by se mimi neotočilo ani do nějakého 34.-35.týdne, můžeš zkusit moxování akupunkturních bodů. To je takové nahřívání speciální tyčinkou 🙂.

Počti si o tom v tomhle tématu.
https://www.modrykonik.cz/diskuse/volne-diskuze...

zzuzinda
5. zář 2013

Takly jsem měla malou KP, cviky jsem zkoušela a dala mi dost jasně najevo, že se jí to nelíbí. TAk jsem toho nechala. Já šla na císaře, ale jen proto, že první porod byl taky císařem, tak to bylo jasný. JInak bych jí klidně rodila spontánně. Byla malinká🙂

007kacabaja
autor
5. zář 2013

@llluckaaa no já jdu taky rodit do Zlína a co je to ta sekce?

@zzuzinda no právě na císaře jít nechci bo jsem baculka a sádlo špatně srůstá, takže radši spontání než abych pak trpěla že se mi stehy rozjíždí atd.....

@marketnieuw no já se právě bojím že už jak pak bude velký tak nebude mít místo se otočit ☹

zzuzinda
5. zář 2013

@007kacabaja sekce je císař🙂 Pokud prcka změří a nebude nějak veliký, tak by spontánní porod neměl být problém. Ještě to chce změřit tvojí pánev. Ještě existuje možnost otočení mrňouse lékařem zevními hmaty, ale to nedělají všichni a je to risk rozjetí porodu. Říká se, že děti mají důvod, proč jsou dolů zadečkem. Moje máma nás porodila 3, všichni KP, všichni 3600 g, takže žádní prckové a já jako poslední jsem se narodila v sanitce 🙂 Porod KP je sice delší, protože prdelka je menší a měkčí než hlavička, takže porodní cesty taky snadno (ha ha snadno🙂) neotevírá, takže to trvá déle a není dobré to nijak uspěchávat, ale pokud je dítko rozumně velké, tak je to mozný 🙂 Já bych taky rodila radši spontánně, ale protože po prvním císaři se báli, že by mohla jizva prasknout, byla i docela tenká, tak mě hnali na císaře znova. No, zvládli jsme to 🙂 Držím palce 🙂

marketnieuw
Autor odpověď smazal
Zobraz
zdeni.r
5. zář 2013

Doktorka mi doporučovala hodně chodit, že hlavička je těžší a při tom chození by se měla otočit dolů... a taky ty kočičí hřbety... tak snad to pomůže jak u tebe, tak u mě 😵

llluckaaa
5. zář 2013

@007kacabaja Jak píše @zzuzinda, sekce je císařský řez 🙂
Ty kočičí hřbety klidně zkus, třeba to u tebe zabere (u mě to byla na nic, jak jsem psala). U někoho se mimčo přetočilo ještě těsně před porodem. Pokud se mrně neotočí, tak tě čeká riziková porodna v porodnici a tam se s nimi zkus domluvit, že chceš rodit přirozeně. Neměli by s tím mít problém, pokud nebude mimčo moc velké. Mě se ptali, jestli chci císaře nebo ne (teda pro upřesnění, ptali se mě před prvním císařem, před tím druhým mi dr. řekla, že to bude císař a že je můj názor nezajímá 😀 )

007kacabaja
autor
6. zář 2013

@marketnieuw no kéž by to bylo aji u nás 😒

@zzuzinda no jsem celá zvědavá jak to vše dopadne 😖

@zdeni.r což o to to já chodím celkem dost včera jsem byla na hřibech a nachodily jsme cca 4km a doma mám 2 osovjené děti takže lítám neustále 🙂 takže toho pohybu je dost, včera jsem četla někde i podložit zadek na 20 minut, jenže jak pak poznám že je otočený? sem s toho paf........ to těhotenství je fakt věda 😀
@llluckaaa
a ty kočičí hřbety mám dělat jak dlouho? to sem mám vyhrbovat a zase prohnout? nebo nějak zůstat? a jak poznáte že se mimčo otočilo?

llluckaaa
6. zář 2013

@007kacabaja Jak konkrétně dělat ty cviky, s tím snad poradí někdo jiný, přiznám se, že si to už nepamatuju 😅 Já tu lezla po čtyřech po bytě.
Otočení bys poznala sama, když je KP, tak má to břicho takový jiný tvar - já ho měla pořád stejné. I u druhého těhotenství jsem i bez UTZ poznala, že je zase KP, mimčo tam bylo úplně stejně jako to první.

007kacabaja
autor
6. zář 2013

@llluckaaa no že by se mi chtělo lozit celý den po čtyřech 😀 se říct nedá ale skusím to, no a s tím tvarm bříška je to u mě trochu složité 😀 bo jsem baculka a i tak ho mám dost velké na tož abych poznala tvar 🙂 😉 😀

llluckaaa
6. zář 2013

@007kacabaja Aha, tak to poznáš až na UTZ nebo na monitorech (budou mít problém najít srdíčko, tak radši předem hlaš, že jsi KP, ať jím ušetříš práci) 😉 Však jestli jsi měla už dvě děti v normální poloze, tak máš velkou šanci, že se přetočí,🙂 můžeš u toho lezení i čistit koberec nebo vytírat lino 😀

jezur
6. zář 2013

Ahoj, mě se malá otočila v 8. měsíci hlavou dolů, cca v 35 tt jsem na čtyřech půl dne dloubala tulipány a otočila se zase zpátky. Takže pokud to jde a nemá tam mimčo nějakou překážku, tak to asi funguje. Ale podle tvaru břicha bych teda nic nepoznala. Malá taky byla kus, porodní váha 4,310. Ale zase bych mimčo úplně nenutila, třeba ví, proč je KP, třeba mu tam něco překáží.

007kacabaja
autor
7. zář 2013

@llluckaaa no já mám sice 2 děti, ale osvojené 😀 takže to bude můj první porod i když dítě to bude třetí 😀 😉 no skusím lozit po čtyřech jak kočka, tak snad mě nezavřou do cvokárny 😀

@jezur no doufám že má nějaký důvod proč tak chce být 😉 jinak nevím no

llluckaaa
8. zář 2013

@007kacabaja Aha, tak to mě nenapadlo 😅 Ono se právě říká, že některé dětí bývají otočené KP třeba kvůli tvaru dělohy, že to prostě není náhoda. U mě to určitě platí, nevěřím, že je čistá náhoda, že u mě ze dvou dětí byly obě otočené KP. Ale porodníci říkali, že si žádné zvláštnosti nevšimli 😒

007kacabaja
autor
8. zář 2013

@llluckaaa no tak doufejme že to vše dopadne dobře a bude to jednoduchý porod pro nás obě 😉 😀

llluckaaa
8. zář 2013

@007kacabaja Teď jsem trochu zmatená 😅 Jak to myslíš, pro nás obě? 😀 Já tu přeci nepsala, že jsem těhotná nebo že chci ještě být 😀 No ale asi máš dobrou intuici, dnes jsme to s manželem zase probírali a asi bude na pokus o třeťátko 🙂

007kacabaja
autor
9. zář 2013

@llluckaaa 😀 no vidíš intuice je mocná 😉 🙂 😀

3cacorky
9. zář 2013

@007kacabaja -ahoj já mám stejný problém,teď mě dostala naše doktorka,prý je takový starý trik,že mi má manžel nasvětlovat spodek baterkou a ty mimča jak jsou zvědavá tak se otočí,no nejdřív jsem si myslela,že si dělá srandu,ale prý to funguje,manžel se tedy pěkně zasmál,ale za zkoušku nic nedáš 🙂) 😀 😀 😀 .Jinak mě se holky taky otočily až někdy v 36.týdnu a chodím taky jak divá -držím palce,mám mimčo taky větší ,jelikož to vypadá i na kluka po holčičkách tak doufám,že se taky otočí 🙂

007kacabaja
autor
11. zář 2013

@3cacorky 😀 🙂 😀
tak to je teda masakr 😀 když si představím že ležím z baterkou na posteli a svítím si tam 😀 no jak říkáš za skoušku nic nedáš že ? A kdy nasvětlovat? Večer či přes den? No byla bych radši kdyby se otočil 😀 bo na císaře fakt nechci ☹
Ale neovlivním to no, když je mu takhle fajn tak at si leží 😒
Já doufám že se umoudří a bude se mu chtít otočit 😅

3cacorky
17. zář 2013

@007kacabaja -no jo také jsem nato koukala 🙂 asi večer když jdete spát 🙂,já to teda zatím nezkoušela,manžel si furt myslí,že je to nějaká sranda,ale doktorka byla vážná 😀 ,já ho mám také stále hlavičkou nahoru ,břicho mám tím pádem jak meloun a nahoře a ještě mě tam mačká a dole mě zas kope,doufám,že se taky otočíme ☹

007kacabaja
autor
18. zář 2013

@3cacorky tak dneska jsem byla na kotrole a jupííííí my se otočily 😀
byl to teda záchvěv jak kdyby bylo zemětřesení, jak kdyby se otáčel buldozer 😀 , tak snad už tak zůstane a neotočí se zpět, tak snad i tobě brzy se otočí, a ani baterku jsme nepotřebovaly 😀

3cacorky
18. zář 2013

@007kacabaja -jé tak to závidím,já půjdu teď taky začátkem října na kontrolu,tak uvidíme,ale mě přijde,že mě furt kope dole,i když bych řekla,že mám břicho o malinko níž,tak uvidím,ještě jdu i na jeden velký ultrazvuk asi v pátek.Tak snad bude vše ok 😉

007kacabaja
autor
18. zář 2013

@3cacorky no já to podle kopání nepoznala a vůbec podle ničeho kdyby se doktor nekoukl tak ani nevím že je otočený 😀 víš jak ........... sice vlnění břicha atd..... to dělá i těd ale jinak nijak to nepozoruji že by mě koupal jinak. To zvládnete, já doufám že bude rozumný a už zůstane tam kde je 🙂 tak pak pisni jak jste dopadly 😉

hanubr
24. zář 2013

Ahoj holky, na předporodním kurzu nám řikali o akupunkturních bodech na podporu přetočení mimi. je to na nohách, na zevní straně malíčků, v místě, kde končí nehet, ty místa stlačovat, tak zkuste. Já jde na UZ ve 33tý v pondělí, tak jsem zvědavá 🙂

3cacorky
30. zář 2013

@007kacabaja -tak velký ultrazvuk mám za sebou,mimísek je ok ,je teď otočený podélně,hlava na straně nohy na druhé,tak snad se dotočí dolů 🙂 😉 ,kolik byla u Vás váha já mám na 30+5 1700g a mrňousek odpovídá spíš 31+5/32tt.Tak jsem zvědavá to bude mít snad 4kg při porodu ☹ ☹ ,tak doufám,že to zvládnu

007kacabaja
autor
30. zář 2013

@3cacorky my měli v 31+0 tt 1900kg takže malinko větší 🙂
No vidíš, ještě malilililililinký kousíček a už bude hlavičkou dolů 😉
Minulý týden jsem byla na stěru kvůli streptokoku a ve čtvrtek jdu si pro výsledky, pak mě už chce poslat do porodnice na ozvy atd........ tak jsem zvědavá jestli je furt hlavičkou dole a jak moc vyrostl 😅
Už začínám mít pomalinku obavy co a jak 😒 tak jen doufám že vše proběhne jak má 🙂
Taky jsem zvědavá zda mu neupadl pindík a nakonec z něj nevyleze holčička 😠 bo máám vše modré a zelenkavé a upřimě radši bych fakt kluka a vždy u UTZ se nechtěl ukázat jen jednou tak snad doufám že doktoři vše pěkně viděli 🙂
Taky jsem zvědavá jako ty kolik budeme mít u porodu 😅 a jinak vše dobré? jak zvládáš? já zatím ok 😉

3cacorky
30. zář 2013

@007kacabaja -no tak to budete mít i možná 4kg co?Mě právě paní doktorka říká,že je velký 🙂 a vy máte ještě víc.No už jsem nějak unavená,bolavá,atd klasika akorát,že mi přijde .že více než s holkami.Břicho mám pěkně velké a dopředu,tak se valím jak kulička,zítra jdu na kontrolu ke své mudr,tak uvidíme co nového,kočárek mám objednaný,tak ještě pár věcí a hlavně to tu připravit na mimčo,smontovat postýlku,košík atd..,ale pořád je co dělat tak se to vždy odloží na příští víkend no tak snad to stihneme do porodu.No pak taky do porodnice na ozvy

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru