Mohu si vzít do letadla kočár i autosedačku?

lucian26
4. dub 2011

Prosím poradte...Letím sama s prckem a mohu si vzít kočár s korbičkou a autosedačku do letadla?Ke kočáru autosedačka nelze přidělat. Ale autosedačku vzít s sebou musím,z letiště jedeme autem.A myslíte,že nebudu něco doplácet,když bych vzala oboje?Bude to jako zavazadlo???A musím kočár skládat,když prochází tím rentgenem,nebo s ním prostě projedu tím rentgenem pro lidi?Jsem z toho jelen,ve středu letím a mám cestovní horečku 😀 děkuju moc za odpovědi.

kami1984
4. dub 2011

Já bych si spíše zavolala na letiště a informovala se, co a jak..je možné, že každé to může mít jinak...
já jen z vizuální zkušenosti mohu říci, že kočárek dávali pod menší rentgen a nikdy jsem neviděla autosedačku...
ale zase ty budeš mít velkou korbu a třeba na letišti v Ostravě by asi korba neprojela rentgenem..

kristynaw
4. dub 2011

kam letis?za autosedacku neplatis,ani za kocar. kdyz mas golfky tak se davaji do rentgenu,jinak nevim,asi to naskenujou rucne., pak to nechas u brany a oni ti to k te brane zase pristavi.|(uz v tom tunelu pred temi dvermi letadla) jen bych nebrala ten nejlepsi,muze se znicit,klasicky kocar nedoporucuji. nejaky sportak ,ktery das na lezato nebo golfky by byly lepsi,ale mozna nekdo letel s klasickym. neboj. maleho pri vzletu a pristani nakoj/nakrm nebo mu dej dudlik,kvuli tlaku v usich... kdyby jsi neco jeste potrebovala,napis, ja uz litala nekolikrat ,v kvetnu letim zas, s dvema detmi a sama (poprve poletim sama s dvema,tak jsem zvedava)
autosedacku potrebujes jen na cestu z letiste?nebo i dal? nemuze ti ji nekdo pujcit >?nemusela by jsi se s tim tahat...

ludva
4. dub 2011

My měli sporťák X-lander, museli jsme ho složit na pás. Na palubu mi ho nevzali, zřejmě kv. velikosti, páč s menšími kočárky problém nebyl. Kočárek na nás čekal pod schody u letadla. S korbičkou netuším..... S autohačkou by problém neměl být, jen nevím, kam jí na palubě dáš, pokud budeš muset mít dítko na klíně.. Švagrovka létala dlouhé lety a taky s autosedačkou na palubě, takže asi v poho. Pro jistotu brnkni na letiště nebo do cestovky 😉 Hodně štěstí a šťastnou cestu 🙂

hasky24
4. dub 2011

souhlasím s děvčaty určitě zavolat na letiště 🙂

mudr.
4. dub 2011

myslím, že v každé cestovce znají jak to chodí...zkus se nejdřív pozeptat tam 🙂))

zuzik_p
4. dub 2011

Ja letela s kocarem i autosedackou, s obema na palube. Ale pokud bude letadlo plne a ty nemas zvlasti misto pro mimco, tak ji budes muset nekde uskladnit v tech prostorech nad hlavama.

mamkamarketa
4. dub 2011

kocar ti daj do letadla tesne pred nastupem. pokud chces mit dite v autosedace, pocitej s tim,ze budes muset zaplatit dalsi letenku.

babetkaa
4. dub 2011

S autosedačkou nevím...asi opravdu zavolej na letiště. Jinak my jsme museli kočár skládat i pod rentgen, potom jsme ho museli nechat složený u letadla a oni ho dali do zavazadlového prostoru...při příletu byl už opět nachystaný u letadla.

mkr
5. dub 2011

letěla jsem s hlubokým kočárem a musel do rentgenu, vzali mi ho až při vstupu do letadla, ale hodně záleží na letecké společnosti, s autosedačkou zkušenosti nemám a taky záleží na naplnění letu, jednou jsem měla kočár přímo na palubě, tak to byla pohoda 🙂 tenhle kočár dopadl dobře, ale co jsme letěli pak s golfkama, tak se k nim nechovali nejlépe :(

petra.vavra
5. dub 2011

také jsme letěli s velkým kočárem, přes rentgen musí, ale bere se jako součást dítěte, takže to není zavazadlo, jen ti na něj dají lístek kvůli cargu. autosedačku si na palubu vzít můžeš, ale dítě v ní být během letu nesmí. po přistání bude zase kočár letiště a personálu u letadla nebo přijede společně se zavazadly na páse. podívej se na www.porodnice.cz, je tam porada Evy Schnappelové, je to moje spolužačka a nyní stewardka ČSA, najdeš tam spoustu užitečných odpovědí a nebo jí pošli dotaz, určitě ti odpoví. 😉 Jinak souhlas s @mkr taky se ke kočáru nechovali zrovna tak, že by chápali, že s ním ještě potřebujeme jezdit.... 😒

marrakech
5. dub 2011

Volat na letiste je dobra rada - taky jsem to tak udelala. I u dane letecke spolecnosti jsem se informovala. Jenze pak v realu to bylo jinak. 😒 Letela jsem s hlubokym kocarek a sel normalne pres rentgen na kufry. Vzali mi ho a vratili pres pas jako kufr. 😠 Nic extra jsem neplatila. S autosedackou zkusenost nemam. Hodne zalezi na letecke spolecnosti. Poprve jsem letela s 3-mesicni miminem s nizkonakladovkou a byly to vyse popsane komplikace. Od te do doby jsem uz nekolikrat letela s normalni spolecnosti a naprosta spokojenost.

amallie
5. dub 2011

Ja jsem stevardka a je to tak, jak se tu pise, kocar ano, slozi se do carga, je dobry na nej mit treba pytel na tu korbu, nebo prepravni tasku na golfky, kvuli spine a odreni. Sedacku si teoreticky muzes vzit na palubu zadarmo, ale je s ni problem, ze na ni neni nikde misto, pokud je plno. Zalezi na domluve s letuskama, jde taky i nalozit do carga, vsechno je o lidech a jejich ochote. Pokud letis ale s low costem, tak si smis vzit jen kocar, nebo sedacku. U normalnich aerolinek s tim nebude potiz, jen je to vopruz teda tahnout vsechno. Rentgen, v Praze ano, z destinace zalezi, jak jsou tam zarizeni.
Ja jsem davala do rentgenu v Praze kocarek vzdy, at hlubokej, tak sportak i golfky, na destinacich jak kde, nekde musis, nekde ho prohlidnou rucne. Stastnou cestu!

jabber
5. dub 2011

Já bych taky byla pro si autosedačku půjčit až tam, než to takhle tahat kvůli jedné cestě z letiště. Pokud si auto bereš z nějaké půjčovny na místě, tak oni autosedačky pro všechny věkové kategorie mají a když jim to nahlásíš dopředu, tak ti přistaví auto i s ní. A jestli bude čekat s autem někdo známý, tak by snad sedačku taky mohl někde půjčit 😉

coxa
6. dub 2011

Kočár není problém, ten ti určitě vezmou a vydají (kromě Ruzyně 😠 ) až u letadla, ale za autosedačku se připlácí, myslím, že cena letenky.

veruska007
6. dub 2011

Zalezi na konkretni letecke spolecnosti, obvykle s kocarkem neni problem, ale pokud budes brat i autosedacku, musis kupovat zpravidla druhe sedadlo. Osobne bych sedacku dala jako zavazadlo, pokud ji nebudes vylozene na palube potrebovat. Ale klidne nejakou bazarovou za par korun, ja pracovne litala dost a kufry jsem mela rozflakane kazdou chvili.