Moje Ambulance? Máte zkušenost?

georgine
18. dub 2008

Ahojky chtěla bych se něco více dozvědět o středisku praktických lékařů z Moje Ambulance, máte s tím některá zkušenosti?? Zažila jste některá na vlastní kůži jejich péči?? Uvitám všechny názory i kritiku... Díky 😉

georgine
autor
18. dub 2008

Asi tady zati nikdo nenarazil na tot téma?? Třeba mi nekdo poradí a přispěje.. 😉

nikka.vo
18. dub 2008

myslíš to jak je v Galerii Butovice? 😕

georgine
autor
18. dub 2008

nikky já nevim jestli je to v galerii Butovice 😕 ale myslim nove zdravotnická strediska MOje ambulance.
http://www.mojeambulance.cz/default.aspx

nikka.vo
18. dub 2008

Aha, ty jsi z Ostravy 😅 ... u nás v Praze, v nákupním centru !!!! připravují otevření něčeho podobného, myslim že se to jmenuje podobně jako: moje ambulance právě a má to být združení praktických lékařů... což ovšem nechápu, to asi nemůže být, když by tam chodili chrchlající lidi, to bude třeba očař,kožař atd.. 😕 😕 😕

kajule
18. dub 2008

Ja jsem dneska na to koukala v televize, ze v Ostrave nebo kde poslali lidem dopis s tim, ze budou prevedeny do tehlech ambulanci a jeste neco rikali, ja to moc neposlouchala, ale ma to byt prave sdruzeni prakt.lekaru.

andelka
18. dub 2008

Jo jo, je to u nás v Porubě. Chodí po bytech a nabízejí služby a házejí lístečky do schránek. no nevím, připadá mi to jak podomní prodej 😉 Taky mě zajímá co z toho vyleze 🙂

babalala
18. dub 2008

Georgine - zadej si Moje ordinace do gůglu a dozvíš se ledacos o nekalých praktikách této organizace - a další zajímavosti nejspíš brzy prosáknou na veřejnost. Od této instituce radši dál - otázkou ovšem zůstává kam, když brzy už v Ostravě asi nebude doktor, kterého by nedonutili spolupracovat.. 🤐

nobody
18. dub 2008

slyším prvně, zní to zvláštně, kdoví, co se z toho vyklube

že by lékaři už nevěděli, jak ždímat peníze?
a pocit, že vás bude vyšetřovat občas jiný lékař .... no nevím
a kde je berou? .... a jakou mají kvalifikaci?

😒 😀 🙂

lucenek
18. dub 2008

no...v této společnosti orinují praktici i odborní lékaři, výhodou oproti tomu zajetému systému je že se objednáte na aktuální hodinu a jdete...kvalifikaci mají stejnou jako jiní lékaři...takže toho bych se nebála...jen je to nová společnost posytující zdravotní péči tak trochu jinak a na to se vždy dívá skrz prsty.....takže si budeme muset zvyknout na nového člena soukromých posytovatelů zdravotních služeb, nic víc bych v tom nehledala 😉

nobody
18. dub 2008

jasný, a ti lékaři dělali předtím kde? Určitě praktický lékař, který je zaběhnutý a má klientelu, jen tak nepude do něčeho takovýho (skrz vytížení) ... nebo možná je "přebytek", tak to zkouší takto .. spíš o to mně šlo

lucenek
18. dub 2008

dělaly praktika na interně či ve státních ambulancích, které jsou ¨součástí nemocnic či zdrasvotních středisek jako takových, ne všechny střediska a orinace jsou čistě soukromě, většina z nich je na dohodu naslouvanými platy...a platí je to středisko.....jasné že soukromý lékař tam nepůjde.....ale ti co soukromí nejsou, jen pro soukromou společnost pracujou tak ti půjdoua s klidem....

babalala
18. dub 2008

Nobody - jsou to naší staří dobří (samozřejmě kvalifikovaní) lékaři - jen už nepracují sami za sebe a na sebe, ale bude jim šéfovat někdo, kdo je "nějakým způsobem" donutil vzdát se vlastní zaběhnuté praxe.

Lucenek - u mojí zubařky se taky objednám na určitou hodinu a jdu - za těch deset let, co tam chodím, jsem čekala dohromady asi dvacet minut.. a zvládla to sama, bez potyszovského know-how..

lucenek
18. dub 2008

blabla..to jo..ale ne všude to tak funguje..u odborných se ty časy ještě dodržez daj, ale u praktických v žádném případě.....jde o systém, jak péči poskytovat a na co se zaměřit, určit okruh lidí pro které bude tato nabídka lákavá, viz prac doba do 19 hod...paráda....pro člověka to znamená, že pokud odpoledne mu bude zle a půjde k lékaři..tak zaplatí 30Kč v nemocnici od 115:30 slouží pohotovost a ta už je za 90Kč....rozdíl ne? 😉

rajka
18. dub 2008

babalala - tak to máš super zubařku! Já u své praktické pokaždé čekala cca 2 hodiny (tedy bez objednání) a na očním s objednáním cca 1 - 1,5 hod. Všechno je o lidech, tak uvidíme, co se z toho vyklube.

lucenek
18. dub 2008

od 15:30

nobody
18. dub 2008

nakonec tam budem dělat všichni 😀 😀 😀 😀 😀

lucenek
18. dub 2008

jo to asi jo 😉

babalala
18. dub 2008

Lucenek - ty jsi vlastně z fakultky.. - takže už si péče Mojí Ambulance užíváš..
A to, že tam soukromý lékař nepůjde - podle jakési informace už 75 procent lékařů v našem kraji pod MO spadá - doufám, že to je jen fáma.

Rajka - na svoji zubařku nedám dopustit - dobrá organizace práce je jen jedno z jejích mnoha pozitiv! 😵

lucenek
18. dub 2008

blabla....tak péči lékařů moje ambulnce si neužívám...jak to můžeš tvrdit?
myslím, že spíš staví na tom, že je málo praktiků, kteří příjmají nové pacienty, řeší to takto přetahováním ze státních sektorů 😉

lucenek
18. dub 2008

jak říkám spoustě lidem se bude zamlouvat ta ordinační doba a ty poplatky co se musí platit...si mnoho z nich dokáže dobře spočítat, co je vyjde levněji, jestli Moje ambulance s dobou do 19 hod a platbou za 30Kč...nebo pohotovost po 15:30 ve špitlu za 90Kč....jasně po 19 hod těch 90kaček zapltí tak jako tak...ale do sedmi daleko..... 😀

babalala
18. dub 2008

Lucenek - sloveso "užívat si" bylo nadsazené - myslela jsem tím, že v případě, že jsi dosud byla v péči vašeho závodního lékaře, stala jsi se teď pacientkou MA (odpovídám, protože tuším, že otázka byla určena mně, ač blabla teda nejsem 😉 )

lucenek
18. dub 2008

no i tak si péči závoďáka potažmo lékaře moje ambulance neužívám 😉

rajka
18. dub 2008

No, mně poslali dopis z fakultky, že mou kartu posílají do "Moje ambulance", že praktici na fakultce končí. Dopis mi přišel včera a do dneška jsem se měla rozhodnout...To taky není zrovna fér jednání.

babalala
18. dub 2008

Jo Raji - to jsem přesně měla na mysli. Dobrou noc!

lucenek
18. dub 2008

rajska souhlas...ale itak když tam tu kartu budeš mít a najdeš si jiného praktika tak není problém poslat kartu z moje ambulance jinam, kam ty budeš chtít a můžeš si svobodně vybrat.....jde jen o to, že ti tam tu kartu daj...a na tobě je se rpozhodnout, ale nechápu, proč ti napsali do zítřka se rozhodnout, když můžeš KDYKOLI změnit lékaře..jde jen o to najít si nějakého, který tě do péče převezme 😉

rajka
18. dub 2008

Jj, já vím. Zatím to nechám tak a uvidím. Naštěstí nebývám nemocná a praktika potřebuji tak 1x za 3 roky! Tedy musím to zaklepat 😉

lucenek
18. dub 2008

tak držím palce... 😉

rajka
18. dub 2008

Luci díky. Navíc to mám 10 minut pěšky od domu a ta pracovní doba je super. 😉

georgine
autor
19. dub 2008

luci tak ty si myslis ze je to v porádku, proste se sesli doktori a prinásí to vsem vice mene výhody, zádne podrazy, poplatky, nadstandartní péče neboi tak nejak.. na jejich stránkách se nedoctete niceho nekaleho..

rajko mrkni na to a dej vedet, já protrebuji praktika ohledne nemoci tak 1xrok a max.púotrebuji nejake papiry a tam mi je vystqavi a udajne se snazi aby byli poplatky za to vypsaní co nejmensi.. 😕

georgine
autor
19. dub 2008

jo jinak bablal nepochopila jsem proc si myslis ze by mela lucenek uzivat pece moje ambulance jen z toho duvodu ze má neco spolecneho s fakultkou, moje ambulance zalozil reditel trinecke nemocnice a jsou to jeho "soukromé ovečky v sektoru zdravotnictvi a poskytování zdravotní péče" takhle mi to bylo vystvetleno kdyz jsem se informovala na mojei ambulanci. 😕