Moje mimčo nevypadá jako reklama na Michelin

janulazaynab
15. led 2010

Ahoj,
mám doma skoro čtyřměsičního Mikuláška, který je spíš hodně dlouhý a faldíky abych pomalu hledala pod lupou. Vím, že se nemá srovnávat, ale když slyším ostatní maminy říkat, že asi mají místo mlíka smetanu, když je jejich mimčo podobné na Michellin a Otesánka v jednom, ono to zamrzí 😕 Zvlášť, když je člověk s více miminky naráz a ostatní se na to vaše dívají, jako že "Chudák, takový hubený.. Jak často kojíš?" 🙄
UM mi doporučila doktorka, ale nechtěl ho, takže nomálně kojím přes den co 2-3hodiny a v noci stejně, takže v tomhle chybu nedělám. 😵
Jste na tom někdo podobně?

bertica.h
25. led 2010

susik..tak to nieje moc dobré..čítam len tento tvoj posl.príspevok,kedy ste boli v poradni?

Naša V.je tiež len okolo 3-10percentila,ale bola taka od narodenia..ked dieta spadne,ako tvoja Terezka..asi by to chcelo povedať lekárke..
teraz má cez 4roky a meria 100cm a váži 14kg 😖

susik77
26. led 2010

bertica: boli sme minulu stredu, dr. o tom vie, vsak to zapisovala. teraz som pisala tu na konikovi jednej holke-laktac. poradkyni a ze vraj je terezka v norme-ze sa drzi svojho grafu-asi to bol odveci kalkulator.

zuzankast.
26. led 2010

Susik tak ted asi ukidnim. Nase Juli mela v 8 mesicich 6500g [porodni vaha 2650], kojim od osmeho mesice uz jen rano a vecer a dr. rika ze je krasne stihla po mamince 😀 Ja tedy hubenour nejsem, tak normalne. Mala je zdrava a spokojena, porad v pohybu , tak si s tim starosti nedelam.

zuzankast.
26. led 2010

oprava mela 6050g a v peti mes. 5300g

susik77
26. led 2010

zuzi - ja prave porad zapasim s vahou🙂 mala mela por. vahu az 3780g, mam hodne mlika, krasne papa, nevim proc nepribira ...mozna roste spis do delky 🙂

zuzankast.
26. led 2010

Tak to jste mely peknou vahu.. A co jinak, jaka je mala, vesela a spokojena, neni unavena?Co doktor, to jiny nazor, ale mne se ten nasi dr. libi. Rikala mi, ze pokud je Juli spokojena, ciperna a neplace a tak to vypada v poradku. Co se tyce mlicka, muzes mit hodne, jen treba malo vydatny, nekdo v takovem pripade prikrmuje UM. S tim ale zkusenosti nemam.

susik77
26. led 2010

mala je spokojena, neplace jen kdyz ma hlad nebo je unavena nebo chce byt s nami, jinak je ok. papa dost a rychle, pije krasne...aj pribira naposl. 900 g za 6 tydnu. Jen nejak rychle roste 🙂 Tak nestiha tou vahou dobehnout vysku 😎

zuzankast.
26. led 2010

No vidis, tak to je ok. 🙂 vubec bych si nedelala starosti.. Mne tenkrat taky podle nejakeho grafu vyslo tesne ze je Juli moc hubena. Basti porad stejne hezky - taky dost rychle [kojeni zvladala za pet minut, ted za deset] a roste jak z vody, taky do delky a je podle me tak akorat a hlavne zdrava a ciperna - i podle doktorky 🙂
mejte se krasne a starosti hod za hlavu

susik77
26. led 2010

Zuzi-diky 🙂
Jsem rada, ze v poho kojime, starsi jsem od 5.tt dokrmovala, meli jsme hodne problemu.Ale vydrzeli jsme vtedy 7 mesicu. Ted kdyz je Terezka plne kojena, je to super, nema take silene probl. co mela Veronika-napr. v 5.mesici mela asi mesic permanentne krev ve stolici. Delali ji vysetreni, nic nezjistili.

janulazaynab
autor
27. led 2010

Včera jsme byli na převážení a Mikulajda má rovných 6kg - za pět dní, kdy jsem ke kojení přidala ještě přesnidávky, přibral 240g. Problém je ale v tom, že od té doby neměl stolici - dnes nabíhá šestý den a malý jen pláče, jak ho to bolí a nic nám nezabírá.. V úterý jdeme zase na převážení, tak jsem zvědavá, kolik opraveu přibral, až se konečně vykaká..

svija
27. led 2010

ahoj,
holky, my jsme taky mezi posledními 5 procenty percentilového grafu. V 8 měsících 7800g a 71,5 cm. Ale je to zdravé miminko a má se k světu, doteď kojíme (moc mi nejedl, začalo mu chutnat tak před 14 dny). Tak proč to řešit a srovnávat s jinými dětmi s faldíky, to k ničemu nevede. Hodně udělá genetika, my jsme s manželem oba dva vysocí a hubení.

zuzankast.
27. led 2010

janula - chtela sem ti doporucit hrusku [oloupat, nakrajet, povarit, rozmixovat a ham], u nas zabira, kdyz nemuze mala kakat, ale koukam ze jsou malemu jen necele ctyri mesice, tak nevim, jestli uz to muze.

janulazaynab
autor
27. led 2010

zuzankast. - dnes už snědl celou švestkovou přenídávku a nic. Dávám mu i švetskovou šťávu. Manžel teď koupil v lékárně Duphalac, tak nám to snad pomůže. Do teď jsem masírovala, cvičila s nožkama, dávala teplé obklady, mazala flatulinem, zkoušela rektální trubičku a včera i koupala v kyblíku..

susik77
27. led 2010

jani, vy jste na um, nebo kojis? a proc uz maly papa prikrmy? nejdriv by se meli davat v ukonc. 4.mesici-kdyz je dite na um. mozna proto ma ty problemy...

zuzankast.
27. led 2010

Susik ma pravdu, presnidavky jsou od 4. mesice, ale ja jen kojila, tak nevim, jak je to s UM.

susik77
27. led 2010

ja terezku plne kojim, ale vercu jsem od 6.tt dokrmovala a stejne jsme zacali prikrmy az od ukonc. 6.mes. je to lepsi pro travici trakt. kdyz je dite na um, tak se muze zacit uz od ukonc. 4.mes. predtim bych fakt nedavala, muze mit z toho travici probl., nebo alergie a pod.

janulazaynab
autor
27. led 2010

Malý právě nechtěl přibírat, tak nám dětská doporučila přikrmovat UM, ale to Mikulajda nechtěl, takže jsem jen kojila, ale váha se nehýbala. Proto jsme teď na doporučení dětské začali od minulého týdne dávat příkrmy z ovoce a zeleniny, když UM nechtěl. Ještě pořád ho ale kojím - před i po přesnídávce.

susik77
27. led 2010

jani-ja nevim, prijdou mi ty prikrmy divne. nechces to skonzultovat s nej. odbornikem?

janulazaynab
autor
27. led 2010

susik77 - doporucila nam je detska a ta asi vi, co a jak. Sama ma taky male deti..

jasmia
27. led 2010

Jani já myslím, že když ti to poradila doktorka, tak je to v pohodě. Jinak gratuluji k přibírání, asi se z vás stanou cvalíci 😀 . S kakáním ti neporadím, mě holky kakaly vždycky v pohodě.
Já si dnes pořídila homeopatikum na zvýšení tvorby mléka, tak uvidím jestli mi to pomůže.

janulazaynab
autor
28. led 2010

Včera už jsem v lékárně koupila Duphalac ("projímadlo"), dostal ho dvakrát a furt nic..

cimlik
28. led 2010

Ahoj, taky se mi na příkrmy zdá dost brzy, obzvlášť na ovoce, no ale nic mi do toho není 😉 . Ale jestli už dáváš i ovocné přesnídávky, zkus na zácpu švestkovou přesnídávku od Hipp nebo pár lžiček švestkové šťávy od Hipp.
Jinak my máme taky hubeňourka, v březnu mu budou 2 roky a konečně má 10 kg. Teď se ale v jídle hodně zlepšil, tak snad trochu přibere.

janulazaynab
autor
28. led 2010

cimlik - švest. přesnídávku snědl už před dvěma dny, šťávu taky dostává.. Dokonce ani to projímadlo nezabralo, takže jedeme do nemocnice na klystýr.

cimlik
28. led 2010

Našim klukům zabrala na doporučení doktorky lactulosa, když měli kluci zácpu. http://www.lekynainternetu.cz/p/lactulosa-biome...

susik77
28. led 2010

to je to same co duphalac. le ucinkuje pomaly-nam tusim trvalo nez zabrala 2 dny 😒
jeste jsem slysela o mlecnem klystiru-pres rektal. rourko nalit mimcu mater. mleko.

cimlik
28. led 2010

Aha, tak to jsem moc neporadila ☹ . Tak snad bude Mikulášek brzy v pořádku. Mají to prckové ale trápení 😢

janulazaynab
autor
28. led 2010

Proto vždycky každému mimču přeju hlavně a jedině ZDRAVÍČKO! 😉

susik77
28. led 2010

jj, souhlasim. jani, drzim palce! aj ja jsem mela s vercou problemy kdyz ji bylo asi 5 mesicu-mela v stolici hleny a krev. nic ji vtedy nezjistili, trvalo to mesic a zmizelo.

janulazaynab
autor
30. led 2010

Tak jsme nakonec skončili v nemocnici! Ve čtvrtek byl malý týden bez stolice - už měl otevřenou dupku, tlačil a nic. Odpoledne jsme jeli do nemocnice - prý jen na klystýr, ale nechali si nás tam. Vůbec se mu tam nepodívali, ale že ho budou pozorovat, jestli má fakt zácpu?! 😠 Až druhý den ráno přišla jiná doktorka a náhodou se mu podívala na dupku. Když viděla, že ji má otevřenou, tlačí a nic, zkusila mu tam malíčkem zatlačit a nakonec mu pomohli, takže už je to za ním. Díky Bohu!

cimlik
30. led 2010

janula - tak to jsem ráda, že to dobře dopadlo. A neříkali ti tam něco ohledně krmení? Jestli opravdu už ty příkrmy a tak?