Moje mimčo nevypadá jako reklama na Michelin

janulazaynab
15. led 2010

Ahoj,
mám doma skoro čtyřměsičního Mikuláška, který je spíš hodně dlouhý a faldíky abych pomalu hledala pod lupou. Vím, že se nemá srovnávat, ale když slyším ostatní maminy říkat, že asi mají místo mlíka smetanu, když je jejich mimčo podobné na Michellin a Otesánka v jednom, ono to zamrzí 😕 Zvlášť, když je člověk s více miminky naráz a ostatní se na to vaše dívají, jako že "Chudák, takový hubený.. Jak často kojíš?" 🙄
UM mi doporučila doktorka, ale nechtěl ho, takže nomálně kojím přes den co 2-3hodiny a v noci stejně, takže v tomhle chybu nedělám. 😵
Jste na tom někdo podobně?

crca
16. led 2010

Pikusa,děkuju,ale je toprávě taky o tom,že holka je jak z divokých vajec 😀 ,proto je jak lunt a kluk ,to je praví opak,ale teď co už leze a umí si vylézt,tak je to lepší 😀 a to holka byla o 6dkg těžší,když se narodila 😀

pikusa
16. led 2010

No on Matěj musí bejt přece velkej brácha aby Michalku pak bránil 😀

crca
16. led 2010

😀 Tak zatím to vypadá,že před ní jen utíká a nechá se týrat 😀 ale snad z toho vyroste.Momentálně je to ona co ho pořád zlobí,tahá za vlasy,pohlavkuje 😀 ještě,že má helmičku 😀

pikusa
16. led 2010

Tak ženská to bude,co se v životě neztratí 😀 😀
A fotky dětí v krabici super.....a ta jak tam spinká je dokonalá 😀

crca
16. led 2010

Pikusa-teda ne,že by jsme neměli na postýlky 😀 😀 ,ale to je většinou první pomoc při nudě dětí,když potřebuju něco udělat a nechci aby se mi pletli pod nohama,jinak ohrádku máme taky,ale tam si Michalka stoupne na Matýska,aby viděla ještě víc,takže řev a tak toho asi moc neudělám 😀 A nebo je to krabicová varianta,když tatínek hlídá 😀

soanpe
16. led 2010

a proč bys chtěla mít dítě samej faldík??? 😅 já jsem ráda,že Sofí má 78cm a 9kg. 😎

pikusa
16. led 2010

Crca...pořídím krabice 😀

crca
16. led 2010

😀 Pikusa-ještě,že jsou ty obchoďáky co? 😀

janulazaynab
autor
16. led 2010

Ahoj holky,
nečekala jsem, že se tahle diskuze tolik ujme 😕 ale jsem moc ráda 😀
Abych to uvedla na pravou míru - mně nevadí, když si ostatní říkají, že je malý hubeňour, spíš z toho mám srandu (že nevypadá jako Michellin), ale fakt už to pak člověku leze na nervy, když to slyší furt dokola 🙄
Koukala jsem do vašich alb a musím řict, že některé dítka byly jak náš Mikulka - samá ruka, samá noha, pod krkem mini faldík a žebra vystrčená na všechny strany, ale našly se i pravé "Michellinky" a musím uznat, že bylo nač koukat 😉
Jsem docela ráda, že malý má necelých šest kilo, ale musím ujistit maminky "Michellinek", že i přes tuhle "směšnou" váhu, se ten náš drobeček pěkně pronese (zvlášť když se k tomu připočte autosedačka) a záda mám dodupkané a bolavé víc jak v těhotenství, kdy jsem nechodila, ale kulala jsem se 😖 😀

janulazaynab
autor
16. led 2010

Ještě jsem chtěla - manžel je šílené vyžle, které při svých 175cm váží s bídou 65kg a malý vypadá taky jako z hladomorny, jen já vypadám po čtyřech měsících od porodu jako znovu těhotná min. ve druhém měsíci, takže na mně všichni čučí, že jim asi všechno doma sežeru a oni, bobánci, nic nedostanou.. 😠
Když se Mikula narodil, měl 51cm a 3,85kg - vypadal celkem buclatě, tak jsem si myslela, že bude po mně (vždycky jsem vypadala jako mírně těhotná 😝 ) a ono tohle.. POTATIL SE NÁM! 😒 😀

beatrice.h
16. led 2010

Jani, z toho si nic nedělej. Naše Bei měla pro změnu porod.váhu 3050 g a 49 cm, v roku měla cca 9,5 kg. Jsem si říkala, kam to ta holka s tou váhou dotáhne (že bude po mně), ale nyní ji budou 1.2.2010 tři a půl roku a má nyní 14,5 kg - vypadá jak kdyby ji ztáhli z kože (hubendíra - ale potatila se). Náš tatín měří cca 192 cm a váží kolem 72 kg - takže buď v klidu a neděelej si hlavu z těch řečí. Je to váš Mikulda, ať váží 6 nebo 10 kg. 😉

crca
17. led 2010

Jani mě holka v 8 měsícívh váží 7,01kg 😀 prvda její porodní váha byla 2,80kg a kluk měl 2,74 a teď má Mates o 1,5kg víc,holka se taky potatila a jak píše Beatris,jsou to naše děti a ať váží a vypadají jakkoliv,hlavně ať jsou zdraví 😉

evi3
17. led 2010

kočky netrápte sa 🙂 , tiež máme doma modelku, bude mať 26m, meria skoro 90cm a váži cca 11kg ... no ale zase musím povedať, že teraz, ako má to svoje vzdorovacie obdobie je jednoduchšie popadnúť a odniesť pod pazuchou 11 zmietajúcich sa kíl ako 15 😉. V roku mala 8100, pri narodení 2100 😉

pikusa
17. led 2010

Evi...to co vy na roce měl Mates na 4 měsících + ještě něco k tomu 😀
Moje záda????bolí pořád.....
Ale přesně.....je to můj poklad 🙂
a dojdu pro krabici 😀 😀 😀 a budu ho po bytě tahat v krabici 😀 😀 😀

anicka164
17. led 2010

Taky máme Mikuláše 🙂
První faldík se mu udělal asi před týdnem. Do té doby všichni říkali, že je hubený a dlouhý, najednou zbylo jenom to dlouhý a místo hubený slyším, jaký má faldíky 😉
Už to neřeším, byly dny, kdy jsem slyšela i 5 protichůdnejch komentářů... Stejně jako názory na to, komu se podobá.
Ale je fakt, že občas to zamrzelo... Tak jsem si dala závazek, že já nikdy hodnotit nebudu 😉

evabelk
17. led 2010

Nám zase ve třech měsících řeklii, že máme buřtíka 🙂 Říkala nám to mamina, co měla drobné hubené dítko, sama byla drobná hubená. Mně se to tenkrát dost dotklo, protože navíc říkala, že takové tlusté děti jsou škaredé, že jich s nima do plavání taky pár chodí. A že si máme dát pozor na obezitu u dětí! Jako bych do malé cpala od rána do večera sladké kaše! Já ji zatím jen kojila...asi nám ty faldíčky záviděla 😉 teď když se dívám na fotky, tak malá byla to správné baculaté miminko 🙂

kalo
17. led 2010

Tak EVI3: máme taky takovou modelku 🙂 V roce 8kg, ve 2letech 10kg, v 2 a půl 11kg přesně....Nikdy nebyla takový ten "sádlík" miminko a je hubená doteď. Přitom baští fakt hodně!!! Má to prostě po mě 🙂 Možná podle fotek se mi zdá, že byla trošičku baculatá, když kolem toho 6 měsíce začala baštit na noc kaše. Bohužel ty kecy z okolí......Jako že když dítě není v dnešní době tlusté, že je naprosto nenormálni ☹

konja
17. led 2010

ani jedno z mých dětí nebylo a není faldíkovaté a jsou naprosto normální 😉 Syn je i teď v šesti letech kost a kůže, ale normálně jí, chutná mu,ale je živej, třikrát týdně hraje fotbal, do toho ve školce neustále nějaké cvičeníčko atd. Je sportovně založený a podle toho odpovídá i postava. V šesti letech má 20 kg 😅 Každé dítě je jiné a pokud je miminko spokojené, evidentně mu nic neschází, je živé a ve selé, tak proč řešit jeho váhu? 😕

azri
17. led 2010

Ahoj, kojili jsme plně teď už přikrmujeme, ale taky nejsme jak mischelinek, doktorka nám chtěla taky cpát sunar, že nepřibíráme podle jejich tabulek, ale nakonec nám ho nedala a v 8 měsících jsme měli 6,8 kg 🙂

martimarti
17. led 2010

Azri...to je právě to 😉 já zase chodila k doktorce a odvolávala se na percentilové tabulky, měla jsem strach, abych něco nezanedbala 😒, protože malá měla fakt maličké váhové přírůstky a doktorka mi vždy říkala, ať tabulky nesleduji, že ona sama by poznala, kdyby byla třeba podvyživená a neprospívající ,prostě jí stačí méně, hlavně že nějaké přírůstky jsou a že je malá čilá, a že se děti prostě nemají poměřovat s tabulkami, protože každé dítě je jiné 😉 🙂

evi3
17. led 2010

dcéra tiež dosť veľa poje, sunar ochutnala až keď sme prestali pred 4m s kojením, naša doktorka nikdy nelomila rukami ... niektoré deti sú menšie, niektoré vačšie, hlavne že sú zdravé a spokojné 😉 .
Kalo, nedávno som pozerala staré fotky a fakt, okolo pol roka, predtým ako sazačala plaziť mala nejaký ten faldík na zápastí 😀

janulazaynab
autor
18. led 2010

azri - Musím říct, že Sabinka je teda vážně hubeňour, když si vezmu, že náš Mikulka má 5,76kg v necelých čtyřech měsících a Sabča tohle měla asi někdy po půl roce. Kolik vážila, když se narodila?

martimarti - u nás doktorka počítá přírůstky a Bebu nám strkala hned, jak malý neměl podle tabulky týdenní přírůstek. Naštěstí to malý nechtěl a začal docela pěkně (sice pomalu) přibírat sám z mého mlíka.

azri
18. led 2010

janulazaynab
Když se narodila tak měla 3.5 kg, je strašně dlouhá a co se týče jídlo tak papá jak otesánek 🙂 už kojím jen na noc a v noci. Přes den jí normálně tuhou stravu a že toho spořádá, to bude celej tatínek 😀

janulazaynab
autor
18. led 2010

azri - to mně těší, že nejsem jediná, kdo má doma taťku otesánka, který vypadá jak anorektik 😀

oliivie
18. led 2010

janulazaynab: Ahoj, tak my máme doma taky bezfaldovaté miminko. Teď v roce má něco málo přes osm kilo a zářezy na stehýnkách snad měla jen v porodnici 🙂 od té doby jsem u ní faldy neviděla. A jsem ráda, neteř byla jako malá tak naducaná, že jí ani málem nebyl vidět nos v obličeji. 🙂 A to naše nemá být po kom hubená. Manžel je normální a já jsem zatím po porodu nezhubla 😒 Tak jsem se musela smát, jak píšeš nahoře - taky to vypadá, že doma sežeru všechno já. Jo a doktorka malou vždycky chválila, že je plně kojená a moc neřešila, že by byla hubená.

azri
18. led 2010

janulazaynab
No jo, ale každej mi nadává, že mu chudáčkovi nedám najíst a vysvětluj to potom někomu, no a malá bude to stejný 🙂 budou mě považovat za matku a manželku tyrana která těm dvoum chudáčkům nedá najíst 😀

janulazaynab
autor
18. led 2010

azri a oliivie - holt to mají ženské krev a mlíko v dnešní době těžké, zvlášť když jejich manželé a děti vypadají jako utečenci z hladomorny 🙄 Ale co, v Africe bychom zase byly královnami, protože tam je pár kilo navíc synonymem pro bohatství 😉 😀

oliivie
18. led 2010

No jo, to je fakt. V Egyptě jsem byla opečovávaná jako v ráji. 😎 Ale koukala jsem do albíčka a Mikulášek je normální krásný miminko. Asi proto, že já bojuju s těma kilama, tak se mi líbí ti naši nemichelinci asi víc než ti naducánci. I když ti z toho stejně vyrostou, jak začnou běhat.

janulazaynab
autor
19. led 2010

oliivie - můžu řict, že já jsem byla vždycky na hubené chlapy. Manželovi se dají spočítat žebra, když si sundá tričko a to přitom sní na posezení plech buchty, miluje ovary a všelijaké mastné věci, co já absolutně nemůžu.. 😖 😀

vendeta
19. led 2010

nase dcerka je take drobek. V pul roce mela 5g. V roce a pul 9kg. Do pul roku jsem plne kojila.Myslela jsem ze mi mudr řekne at dokrmuji um, ale ona udelala testy a rikala že hlavne ze pribejva. A ze je proste drobek. Ited kdyz mala uz ji i ostatni vece, neni extra jedlik, hodne se hejbe. Okolo me v dobe prvniho pul roku tlačilo že je hubena at dam sunar apod. Manzel byl pri me, poslechlůi jsme doktorku a jsem tomu rada.