Moje mimčo nevypadá jako reklama na Michelin

janulazaynab
15. led 2010

Ahoj,
mám doma skoro čtyřměsičního Mikuláška, který je spíš hodně dlouhý a faldíky abych pomalu hledala pod lupou. Vím, že se nemá srovnávat, ale když slyším ostatní maminy říkat, že asi mají místo mlíka smetanu, když je jejich mimčo podobné na Michellin a Otesánka v jednom, ono to zamrzí 😕 Zvlášť, když je člověk s více miminky naráz a ostatní se na to vaše dívají, jako že "Chudák, takový hubený.. Jak často kojíš?" 🙄
UM mi doporučila doktorka, ale nechtěl ho, takže nomálně kojím přes den co 2-3hodiny a v noci stejně, takže v tomhle chybu nedělám. 😵
Jste na tom někdo podobně?

susik77
30. led 2010

tak to mi prijde divny pristup...ze pozorovat 😖 super ze se vykakal...

cimlik
30. led 2010

susik, máš pravdu, zajímalo by mě, kdyby 10 dní nebyla na velké doktorka, jestli by se taky jen pozorovala 😒

jasmia
30. led 2010

Mě to přijde taky divný, dokrmovaný dítě nemá týden stolici a oni pozorují jak se chudáček trápí. Jinak blahopřeju, že se to povedlo a Mikulášek je v pořádku. A co bude dál, máš mu dávat dál ty příkrmy?

janulazaynab
autor
30. led 2010

Začali s tím, že plně kojené dítě nemá do půl roku dostávat nic, že mu to stačí. Jenže si vemte, proč jsou asi přesnídávky od ukončeného 4. měsíce? Nám přece mamy dávaly krupici od měsíce, lily do nás mlíko kolikrát rovnou z kravína a je nám snad něco? Přijde mi to přitažené za vlasy. Před pár roky se mohlo přikrmovat, teď nemůže.. za měsíc to třeba zas otočí.. na doktory se zas tak neohlížet a prostě se řídit vlastním rozumem!

jasmia
30. led 2010

Máš pravdu, když jsem měla holky, začala jse s příkrmy ve čtvrtém měsíci, Teď když jsem se zeptala doktorky jestli nemám začít Justýně něco dávat, dostala jsem přednášku, že až od půl roku.
Já jsem jedla v půl roce už guláš a zabijačkovou polívku 😀 a snad to na mě následky nezanechalo.

susik77
30. led 2010

ja nevim, pokud prikrmujes a ma problemy tak radsi koj-jeste neni na prikrmy zraly...kdyby mu nic nebylo tak nereknu-ale stejne bych zacala az v ukonc. 4.mesici.

janulazaynab
autor
30. led 2010

susik77 - vždyť každé mimčo má po prvním příkrmu problémy se stolicí, protože to není taková "voda" jako ze začátku, takže se není čemu divit. Já mu přesnídávky nenutím, ale pokud je baští, proč mu je nedat..

susik77
30. led 2010

vis, on ti zbasti cokoliv co mu das-to jeste neznamena, ze je to pro neho zdrave a dobre-projevilo se to prave tou zacpou.tim ti dava nejevo, ze jeste na to neni pripraveny. ja se nepamatuji, ze by veronika mela tak silene zacpy-teda asi ani zadne nemela kdyz jsem ji zac. prikrmovat.

cimlik
30. led 2010

susik - naprosto s tebou souhlasím. Ale protože sama nemám ráda, když mi někdo mluví do stravování dětí, nebudu tu nikoho poučovat, každý si to holt musí udělat podle sebe. Jen by bylo smutný, kdyby Mikulášek za pár dní opět skončil v nemocnici. 😔

susik77
30. led 2010

jj, ja taky ne, jen mi je ho lito.

janulazaynab
autor
30. led 2010

Zkoušela jsem mu dát zředěnou přesnídávku, ale nechtěl, takže si řekl sám.. budem zas chvíli kojit.

cimlik
30. led 2010

Janula - omlouvám se předem, ale přeci jen mi to nedá. Když už teda začneš zavádět ty příkrmy, neměla bys prvně začít se zeleninou - pár dní několik lžiček mrkve, třeba po 5 dnech pár lžiček květáku, brokolice a tak, abys viděla, jak malý reaguje na určitý druh zeleniny a ovocné přesnídávky začít dávat třeba až za měsíc?

janulazaynab
autor
30. led 2010

cimlik - začínali jsme mrkví po tři dny, pak jsem přidala trochu banánu. Další přesnídávka bylo jablíčko, pak meruňka a švestka. Dětská mi říkala, že prvně dát mrkev a pak už může ovoce, jen se vyvarovat nějakým alergenizujicím..

janulazaynab
autor
31. led 2010

Dnes jsem zkoušela dát malému brokolicovou přesnídávku ředěnou převařenou vodou a meruňkovou šťávou od Hippu, takže to měl skoro jako vodu, a snědl mi skoro půl skleničky. Potom i před jsem nakojila a hned se začal smát, od včerejška, kdy jsem jen kojila, byl nevrlý, pořád kňučel a vůbec si nechtěl hrát..

jasmia
3. únor 2010

Holky tak jsme za 14 dní přibrali 200g mám radost jak malá želva 😀 , dokonce se nám vrací ten pidifaldík.
jani co malej, už kaká v pohodě?

janulazaynab
autor
3. únor 2010

jasmia - dnes se maly uplne sam vykakal a jakou hroudu 😉 Duphalac asi konecne zabral, tak jm stastna jak blecha 😝 Rano dostal svestkovou presnidavku, ale mlsoun se ofrfnaval, tak jm mu tam pridala druhou presnidavku jabko s bananem a snedl mi skoro pul sklenicky 😎

cimlik
3. únor 2010

Ahoj janula, tak to je super, snad se mu to kakání srovná. A ještě ten duphalac dáváš nebo zkoušíš pár dní, jestli se vykaká a pak teprve dáš? Náš O. když měl s kakáním problémy, tak jsme měli dávat laktulozu každých 5 dní, asi za 3 týdny se mu kakání srovnalo a bylo to v pohodě. On měl ale jiný problém - zácpu měl po 2. roce, hovínko mu "smrdělo", kvůli tomu nechtěl kakat 😒 .

janulazaynab
autor
3. únor 2010

cimlik - doporučeno je dávat 5ml každé ráno pro kojence, já dávám 2-3ml.

zuzankast.
3. únor 2010

janula - tak to je dobre, ze uz se melej vykadil.. Chci jen rict, ze my sme pri zavadeni prikrmu v pul roce problemy zadne nemely [s kakanim], ale tak kdyz uz jsi prisla jak na to, snad si maly i takhle brzo zvykne na prikrmy.

janulazaynab
autor
4. únor 2010

zuzankast. - maly futruje presnidavky a kolikrat mi u nich zacne rvat, ze mu je nedavam do pusy dost rychle 😀

janulazaynab
autor
9. únor 2010

Z 19 percentiálů jsme spadli na 10 - malý přibral za měsíc jen 110g a to už mu dávám přesnídávky, rýžové kaše.. ☹ Dětská říkala, že pokud se to nezlepší, pošle nás ke speliacistce v gastroentrologii, která se podívá, prosč neprospíváme..

zuzankast.
18. únor 2010

Tak sme byly dnes na KO, Julinka v 10ti mesicich vazi 6.5kg (porodni vaha 2650g). Dost durazne mi dr rekla, ze mala vlastne jako hubne a to s vyrazem, jako bych ji trapila hlady.. Pritom ona tak krasne papa, davam ji dokud me vylozene neodmitne. KOjim rano a vecer jinak mame dve svaciny a obed. kolik davate detem jidla?my takhle
rano kojeni nevim kolik mlicka
pak svacina treba velka presnidavka nebo jine ovoce + 10 - 15 piskotu
obed zhruba 200g brambor + zelenina (asi jednou tydne maso)
svaca treba 150 - 200 ml jogurt + nekdy ctvrt rohlliku, nebo piskoty, susenky..
vecer kojeni

A nekdy se v noci jeste jednou vzbudi, malinko si ode me cucne a spinka dal do rana.
Vypada fakt spokojene, je to nase slunicko, porad vesela a porad v pohybu chvilku se nezastavi.Byla sem v pohode, kazdy mimco neni tlustoucky, ale kdybyste videli ten vyraz dr, fakt me to dostalo... ☹ ☹ ☹
Tak mi prosim nekdo napiste, kolik papate.DIKY

janulazaynab
autor
18. únor 2010

Ahoj, já jsem začala dávat malému pribináčky s piškoty a za pět dní jsme přibrali půl kila - dětská byla nadšená. Minule při kontrole na nás taky dělala oči, že jsme nepřibrali, dokonce jsme shodili a za celý měsíc malý přibral jen 100g! Ráno kojím, pak dám půl pribináčku s pěti piškoty, nakojím. Vyspí se, nakojím, zase zkusím dát zbytek pribináčku s piškotem nebo s nějakým ovocem. Na oběd dělám kuřecí vývar s vločkami nebo nějaké jiné jídlo, nakojím. Před koupáním dám půl actívie s rozmočenými piškoty a těsně před spaním nakojím. V noci kojím, když se vzbudí - někdy jednou, někdy dvakrát, někdy i po dvou hodinách..

zuzankast.
18. únor 2010

Julinka taky miluje piskoty, ma je kazdy den, ale zjevne po nich nepribira ☹ dr rika ze uz mam asi malo vydatny mlicko, to by ale po nem nespala celou noc od 19h do 7.30 a vzbudila by se hlady, jako kdyz ji dam vecer kasi.. Jo, nekdy se v noci vzbudi treba kolem treti, trosku si ode mne cucne a spinka dal..
Janula na to jak ste prtavy (mysim vekem), tak papate dost - sikulove

jasmia
18. únor 2010

Ahoj holky, tak Justýnka už zase zhubla, přestala mi pit mléko, vypije max. 80 a víc do ní nedostanu, takže jsme začaly dávat příkrmy. Když jsem jí dávala mrkev, vypadala jak kdybych ji chtěla otrávit 😀. Dneska dostala pribiňák a snědla půlku a víc ani ťuk.
Jani tak z vás se nakonec stanou otesánci, když bude Mikulášek tak pěkně papat.

janulazaynab
autor
18. únor 2010

Ani nevíte, jak jsem ráda, že přibíráme. 😵 Dětská nás strašila, že nás pošle na gastroněco.. Představa, že tak malému mimču dávají sondu do žaludku 😕 😖 My jsme přibrali právě po těch pribináčcích, ostraváčcích apod.

moravanka
18. únor 2010

janula, ale tvuj mikulasek ma teprve 4 mesice, a to uz papa pribinacky?

brusinka.pusinka
18. únor 2010

Janulka nevím ale tak malému miminku bych nedávala pribiňáky a td raději bych volila jogurt. když už ale i tak já třeba své princezně dělám jogurt z Hami mlíčka, a piškoty nedávám vůbec na ně je čas vždycky, raději zahustím přesnídavku instatní pohankovou nebo rýžovou kaši 😉 Jinak malá se narodila měla 2950g a v pul roce 7450g a to jsme 5 měsíců kojili a teď má vše kojo, UM, i příkrmy 😉

janulazaynab
autor
18. únor 2010

Střídám mu to s actívii, takže nemá pořád jen pribináčky. Piškoty mi přijdou lepší, než zahustit rýží - potom má zácpu a to už jednou měl.. Občas mu to zahušťuji ovocem nebo mrkví.

moravanka - já myslím, že takové věci už se tady řešily vícekrát. Podívej, naše mamky nám už jako malinkým dělaly papinu, lily do nás čaje (nebio a dokonce ani určené pro děti), futrovali nás kolikrát normálním jídlem, co měli ostatní a jsme z toho nějak "mimo"?

zuzankast.
18. únor 2010

Pribinacek to je jako Lipanek? Ten doma delam, ale jen tak jednou za dva tydny, bylo mi receno ze tvaroh radsi moc casto nedavat..