Moje mimčo nevypadá jako reklama na Michelin

janulazaynab
15. led 2010

Ahoj,
mám doma skoro čtyřměsičního Mikuláška, který je spíš hodně dlouhý a faldíky abych pomalu hledala pod lupou. Vím, že se nemá srovnávat, ale když slyším ostatní maminy říkat, že asi mají místo mlíka smetanu, když je jejich mimčo podobné na Michellin a Otesánka v jednom, ono to zamrzí 😕 Zvlášť, když je člověk s více miminky naráz a ostatní se na to vaše dívají, jako že "Chudák, takový hubený.. Jak často kojíš?" 🙄
UM mi doporučila doktorka, ale nechtěl ho, takže nomálně kojím přes den co 2-3hodiny a v noci stejně, takže v tomhle chybu nedělám. 😵
Jste na tom někdo podobně?

kadlecova.misa
19. únor 2010

ahoj holky, jsem taky v klubu..naše malá,když už konečně začně pěkně jist (když ji nebolí zoubky,to moc nechce ), tak je tak šíleně živá, že to "vyběhá a vyleze" takže snad ani přibrat nemůže. 😀 😀 😀

petis
19. únor 2010

Ahojky,
ztotožňuju se s názorem, že by se pribiňáky, lipánky atd. neměly tak malým dětem dávat. Přece na tom něco bude, když se všude říká, že tvroh do roka dětem nee, i naše dr. nám to tak řekla.
My jsme zase opak vás, my měli faldíky od mala, malá mi přibírala "jako na droždí" a v roce už měla 12kg. A rozhodně jsem ji necpala sladkýma věcma atd. Prostě někdo to tak má, že je drobnější, jiný ne. To buďte rády, že jsou dítka štíhlá, já zase pořád řeším, že co když bude malá "oplácaná". A to lítá jak drak, od 10M chodí a neposedí, přes den nespí ani hodinku.
Když to tak shrnu, tak my jsme v 8M začali dávat Holandii, pak Aktivii a dnes dávám i Yoplait safari a tvarohovou aktivii, tu má asi nejraději 🙂 Pribiňáka měla 1x a to minulý týden, kdy jsme ho dostali na návštěvě a Brumíka taky 1x.
Určitě Kájku nijak neochuzuju, nemyslím si, jak píše Lestep, je hodně zdravějších alternativ, jak dítku zpestřit jídelníček 🙂
Ale samozřejmě co člověk, to názor, to je jasné !!!

cimlik
19. únor 2010

Janula, píšeš, že dr. je nadšená, že malý hodně přibral. Zajímalo by mě, jestli ví, že přibírá z pribináků, piškotů a dlaších věcí, naptrosto nevhodných pro 4 měsíční miminko. Pokud ano, tak promiň, ale je to na palici. Komu není rady, ......

janulazaynab
autor
19. únor 2010

Zácpu už dávno nemáme, ta byla jen po prvním zavedení mrkve. Jogurty nemá pořád, dělám mu i vločky právě na lepší stolici nebo kuřecí vývary právě s vločkama. Rýžové kaše dostává na noc. Mikulajda za měsíc přibral jen 100g a to při jednom převažování dokonce shodil skoro 200g, co měl konečně pracně nabraných z mrkve, jablek, brokolice, banánů, rýžových kaší atd. Proto jsem přidala pribináčka (neříkám, že jí zrovna pořád jen jeho, ale pro mně označení pribináček znamená všechny ty podobné jogurty - lipánek, bobík, ostraváček, activie..) po kterém mu nic není - žádná kopřivka, zácpa..

janulazaynab
autor
19. únor 2010

Kojím stále, ale malý už asi dva měsíce pije na jedno kojení max. 60ml a to střídám oba prsy. UM odmítal a stále odmítá, proto nám doporučila dětská příkrmy, ale to už jsem tady několikrát psala.

susik77
19. únor 2010

janula: to bys mu spis mohla davat jogurty-ale lipanek, pribinacek a pod. jsou tvarohy, zatezuji ledviny, muzou se az od roku.
radsi mu davej jen ty kase, prip. aj mlene, kdyz odmita mm

janulazaynab
autor
19. únor 2010

susik77 - dávám mu actívi, kaše mám rýžové mléčné.

susik77
19. únor 2010

janula-a kolik vlastne maly vazi a meri?

janulazaynab
autor
19. únor 2010

susik77 - ve 3.měsících 5.ledna 5,76kg a 62cm, další převážení 28.ledna 6kg a 63cm, ve 4.měsících 8.února 5,86kg a 65cm.

janulazaynab
autor
19. únor 2010

susik77 - poslední měření teď v úterý 16.února 6,36kg.

susik77
19. únor 2010

to ma vic nez mela v tom veku terezka 😉 a kolik meri? podle mne mas divnou pediatricku...mne moje nenuti do prikrmu, rika, ze terezka je proste drobna 🙂

cernovlaska
19. únor 2010

Janula:a nemohla ti ho dr jen špatně zvážit? Mě fakt přijde hodně divný,že by ti 200g zhubl a pak za 8 dní přibral přes půl kila 😕 a ty máš pocit,že je malej hladovej? Je hrozně maličkej na to,aby jsi mu tělíčko zatěžovala tvarohem a i na jogurty je brzo,vždyť je kojenej a kojený mimískové začínají s příkrmy až v 6-ti měsících 😕. Já ti nevím,ale možná bych,pro klid v dušičce,zkusila s ním zajít k jiný dr,na posouzení,ale já na vaší váze nevidím nic špatnýho,náš Mates měl ve 4 měsících 6480g a 65cm 😕. Neber si to,prosím,špatně,nikdo tě tady nechce soudit,spíš poradit,pže zřejmě nejsem jediná,koho tady jímá hrůza,z toho,co ten tvůj drobeček už baští 🤐

janulazaynab
autor
19. únor 2010

cernovlaska - detske jsem rikala, ze podle doktora v nemocnici ma maly pul roku na to, aby zdvojnasobil svou vahu, ale ona mi rekla, ze kdyby nezhubnul a za mesic nemel jen pribytek 100g, tak by to neresila. Podle jejich vypoctu nepribira tydny a mesicne tolik, kolik by mel, proto nas chtela posilat na to gastroneco..

cimlik
19. únor 2010

cernovlaska - úplně mi mluvíš z duše. Já mám taky doma drobka - ve 3 měsících měl 5,71 kg a 61 cm, v půl roce 7,12 a 69 cm. Teď téměř ve 2 letech má cca 10,5 kg. Doktorka naopak řekal, že je lepší, když je štíhlej, než aby byl tustej. Přibírá, je zdravý, tak co. Byl kojen do půl roku, pak jsme postupně začali se zeleninkou, po pár týdnech s ovocem a kaší na noc. Joguty (většinou selské) dostal poprvé v 9 měsících, lepek v 10 měsících (jsme oba s manželem alergici, tak nám dr. doporučila začít až později) lipánky a podobné tvarohové kelímky až po roce - tak 1x - 2x týdně.
Taky bych nechtěla nikoho soudit, sama nemám ráda, když mi někdo do něčeho mluvím, jen tu prostě žasnu 😔 😕

cimlik
19. únor 2010

omlouvám se za překlepy, mám na klíně prcka 😉

moravanka
19. únor 2010

my meli v 9 mesicich 7,18 kg a 71cm.
jinak ma vaha doma vazi o 200g vic jak u doktorky. takze kolik mala pribrala si sleduju na sve vaze doma. zvazim se sama a pak s nahatou dcerkou. a rozdil je, co vazi.
ja nez bych cpala dite ve 4 mesicich cukry a tuky, aby pribralo, tak bych radsi sla na to gastroneco, aby zjistili proc hubne.

cernovlaska
19. únor 2010

Janula: a to je přesně ONO!!! Nezapadá jim do tabulek 😠 😠 😠 ne,nezlob se,ale radši než abych svoje miminko krmila jídlem,které mu rozhodně neprospívá,tak bych si zašla k jinýmu pediatrovi a se svojí dr bych se klidně hádala,že moje dítě je takové jaké je a pokud má pravidelnou stoličku,dobře čůrá a není apatické,tak bych se proti takovýmu přístupu bránila 😠. Vždyť,sakra,kojíš,dáváš mu to nejlepší,co můžeš!!! Ty ho vážíš,po každém koju? Ona ta příčina,proč ti pije míň může být i úplně jiná a spíš bych to viděla jako chybu v kojení než to,že tvoje mlíčko nechce a jestli mu dáváš každý kojo obě prsa,tak ti,pravděpodobně,pije jen přední mlíčko,po kterým nepřibírá a to zadní,tučný,nevytáhne 😖 ale na kojení je tady machr Annag,zkus si jí hodit do hledáčku a určitě najdeš diskuzi,kam chodí,anebo ti sem někdo z holek hodí link,kdo ho zná a zkus se jí na to zeptat. Můj osobní názor je,že tvoje dr ti neporadila,spíš ublížila,pže dávat miminku ve 4 měsících příkrmy,když je kojený,je pro mě nepochopitelný 🙄

janulazaynab
autor
19. únor 2010

cernovlaska - uz jsem tady mela zalozenou diskuzi, ze nechce sat a annag to se mnou resila. Kojim dobre - hlidam, aby byl dobre prisaty (spodni ret ohrnuty a v puse co nejvetsi cast bradavky), pri kojeni mit brisko k brisku.. Pije jen dokud mu to tece samo, coz je max. tech 60ml a pak proste nechce. Davam ho k prsu, ale zacne se nervovat, ze ho tam drzim, kdyz nechce. Odsavat pred kojenim nepomaha, jedine, co delam, aby pil vic, tak mackam pri kojeni prso, aby mu to teklo co nejdele..

janulazaynab
autor
19. únor 2010

Jinak, to ze ma kazdy doktor jiny nazor znam moc dobre - do tehle chvile jsme byli u ctyr doktoru, kteri tvrdi, ze ma maly vodni nebo triselnou kylu. Byli jsme u detske, videla triselnou, byli jsme na chirurgii, videli vodni i triselnou, urolog videl vodni, na detske chirurgii vodni a u detske jsme videli, jak se mu tam tlaci boulicka se strevem, takze triselna..

susik77
19. únor 2010

jani-ja bych to taky videla spis na to jit s malym na gastro, at zjisti kde je problem. neboj, oni mu nebudou delat hned invazivni vysetreni...

zuzankast.
19. únor 2010

cimlik ty ze mas drobecka?tak to ja nemam ani to 😅 😅

holky prosim vas kolik davate toho masicka? A je lepsi ho mrazit syrovy nebo vareny?To vareny se mi libi vic, myslim si ze i dyl vydrzi..

zuzankast.
19. únor 2010

jo a hollandii davam, mne taky chutna , je takova nesizena 🙂

cimlik
19. únor 2010

zuzko, já myslím, že když má ve 2 letech 10,5 kg, tak drobek je. 😉

zuzankast.
19. únor 2010

ted vlastne jo, ja to brala v tom pul roce - coz je nam vekove bliz, to mela Juli asi necelych 5kg

cernovlaska
19. únor 2010

Janula:tvůj chlapeček je prostě asi línej si vytáhnout zadní mlíčko,které mu teče hůř a tím,že mu dáš i něco jiného a on to ví,tak se ani nesnaží ☹ a co kdyby jsi ho kojila třeba každou hoďku? Aby se ti to mlíčko uzpůsobilo jeho potřebě a pak by jste neměli mít problém s přibíráním a taky ti doporučím,před kojem a i při,pít teplý kojo čaj nebo něco,pak to mlíčko líp teče 😉. Tedy,pokud nemáte nějaký jiný problém a proto souhlasím s holkama a na to vyšetření bych možná zašla,třeba ho jen zkouknou a možná ti i poradí 😕. Ale rozhodně bych vypustila ty nevhodné jídla,pže by taky mohl mít,ve starším věku,z toho problémy 😖. Mě tohle Matěj dělal taky,ne pokaždý,ale dost,tak jsem změnila polohu a zase mu to teklo líp 😉. Jo,kojení je věda,ale věřím,že se to dá zvládnout,i když to chce trpělivost a pevné nervy 🙂

Zuzanka:já maso nakoupím,naporcuji a zamrazím za syrova,je to lepší,než mrazit uvařené 😉

Je všeobecně známo,že dítko BY MĚLO mít kolem roku cca 10kg,ale tak to u všech dětiček není,některé mají víc,některé míň,ale pokud jsou pohodové,veselé,dělají pokroky,tak,podle mě,není co řešit 😵

zuzankast.
19. únor 2010

Brala sem to podle zeleniny - u te jepsi ji tepelne upravit, aby vydrzela dyl. Prave chci to maso naporcovat, nevim ale po kolika gramech. V jedny prirucce sem cetla asi 60g, ale je uz to dlouho, tak nevim, jestli to uz taky nema byt vic.

janulazaynab
autor
19. únor 2010

cernovlaska - doba, kdy jsem kojila snad každou hodinu, někdy i půl hodinu, navíc jsem ještě mačkala prso a pila před i během kojení teplé čaje, mlíko, meltu, to nepřibral. Zkoušela jsem kojit na všech čtyřech, ať mu to teče gravitací, ale nic nepomohlo. Příkrmy jsme dali až po téhle době, kdy kojení prostě nestačilo..

dvojka
19. únor 2010

Zuzka-60g je moc 😉 ,já odvažuju zhruba těch25 g na porci 😉 ,myslim,že i těch 30 by snad šlo,ale 60 je celkem dost

zuzankast.
19. únor 2010

fakt? tak diky

dvojka
19. únor 2010

Že ty chceš mít doma svalovce 😀 😉 ?