Moje mimčo nevypadá jako reklama na Michelin

janulazaynab
15. led 2010

Ahoj,
mám doma skoro čtyřměsičního Mikuláška, který je spíš hodně dlouhý a faldíky abych pomalu hledala pod lupou. Vím, že se nemá srovnávat, ale když slyším ostatní maminy říkat, že asi mají místo mlíka smetanu, když je jejich mimčo podobné na Michellin a Otesánka v jednom, ono to zamrzí 😕 Zvlášť, když je člověk s více miminky naráz a ostatní se na to vaše dívají, jako že "Chudák, takový hubený.. Jak často kojíš?" 🙄
UM mi doporučila doktorka, ale nechtěl ho, takže nomálně kojím přes den co 2-3hodiny a v noci stejně, takže v tomhle chybu nedělám. 😵
Jste na tom někdo podobně?

editah222
15. led 2010

Janu - já zas pořád poslouchám jak mám tlusté dítě a že má škraně jako křeček. 🙂
Taky kojím co 2-3 hodiny ve dne v noci, prostě má pořád hlad.
Neřešila bych to, každé dítko je jiné.

morgan
15. led 2010

Ahoj, s tím si nelam hlavu 🙂, můj vojta nikdy žádná mischellinka taky rozhodně nebyl a někdy okolo 7. měsíce mě dokonce dr. začala strašit, že je děsně hubenej, že ho musim vykrmit atd., a jinej dr. na jednom vyšetření napsal dokonce do zprávy "hraniční přibývání"...no teď už pediatrička uznala, že prostě přibývá vlastním tempem 😀. A on ti nepřibývá na váze, že ti dr. doporučila UM?

janulazaynab
autor
15. led 2010

morgan - to bylo někdy začátkem třetího měsíce, asi mu začal růstový spurt. Šli jsme na převážení a dětská řekla, že nepřibral tolik, kolik by měl, tudíž nám doporučila UM. Naštěstí ji malý nechtěl - mateřské mlíko mi přijde lepší než kdoví jak vylepšená UM a taky je zadarmo 😉 Dětská naposled 5.1. řekla, že přibývá pěkně, na to, že ho jen kojím, ale není to kdo ví jaké.. 🙄

morgan
15. led 2010

Jo vzpomínám, si že kolek třetího měsíce jsme taky měli takový problém, ale pak se to zase docela dobře rozběhlo, tak to snad bude dobrý i u vás 🙂

tymothy
15. led 2010

U nás se tomu říká štíhlý kojenec - to už zní líp,ne? 😉 . Také mám jednoho doma. Spíš jednu. Je to strašná čahounka, tajkže ji toho asi na tu šířku už moc nezbývá. Pokud není mimi podvyživené, tak bych to neřešila - holt každý nemůže být otesánek. Buďte rádi, že se tolik nenadřete při různým poponášení. Nosit v půlroce 10kg asi nebude žádná lahoda.

marecek4
15. led 2010

že to řešíš,ostatní ať si říkaj co chtěj,náš malý sice faldíky má,ale jen na nožiškách a na ručičkách,po tělíčku je spíš hubeňour,nebo tak akorát a ta nejstarší,to bylo dílo-v roce neměla dvojnásobek porodní váhy,měla jen 7600 a to už jsme teď v půl roce překonali-8800,ono každý dítko je jiný,Honzík byl taky takový kde nic tu nic,teď sní půl chleba na posezení a doktorka mi řekla že je podvyživený,na moji obranu co s prominutím se...mi oznámila,že má dobrý spalování a dobře to vyběhá-chodí hrát fotbal3xtýdně no a že by mezitím poseděl se říct nedá,tak mu už jen nakazuju aby se oblíknul,že na reklamu na koncentrák nemám náladu a jsem zvědavá kdy dojde ta doba jak předpověděla jiná dr a bude mít dva metry a metrák živé váhy,tak se neboj a dělej všecko co cítíš že je pro malého dobré,ono srovnávat s ostatníma prckama nemá cenu

rimmel
15. led 2010

nas tiez nikdy nemal faldiky i ked vahodo bol natom dobre...vaha neni iba o faldoch 😉

majdula
15. led 2010

Ahoj Jani,

taky mame doma hubendiru. Teda - ted uz ma na stehynku jeden miniaturni faldik, ale spis ani to ne. Divala jsem se na Mikulaskovy fotky a jak ma ty holy nozicky a rucicky, tak to je presne nas Rada 😵 Proste je takovej, bud rada, aspon se nepronese, nevim kolik ted vazi, ale Rada ma rovnych 6 kg a jsem rada, kdyz si predstavim, ze nektere holky tahaji uz 8kg stejne stare deti.

Jako hodne jsem se pro to natrapila, mela jsem mindrak, ze ho spatne zivim (porad jen kojim, ale mlika mam tak-tak akorat, zadne prebytky) a srovnavala se stejne starymi miselinky. Do toho me deptala moje dr., podle ktere je taky malej a hubenej a malo pribira (100g tydne) a uz od 4. mesice mi radi at davam UM a zeleninku...

Ale ja se rozhodla ze zustanu u kojeni. Malej je spokojenej, hlady neplace, je veselej a diky te sve hubenosti taky mrstnejsi a sikovnejsi nez tlustsi deti... a nakonec, nema po kom byt mamut, ja i manzel jsme meli v roce 8-9 kg 😅

Takze to uz neresim a uzivam si naseho skritecka. Pokud je Mikulda spokojenej, tak to taky neres. Je jakej je 😵

andykov
15. led 2010

co je malý, to je hezký 🙂 V půl roce jsme měly 6.5kg, teď máme necelých 8kg a zas tak hubená není, ale reklamu na Michelinku by nemohla teda dělat ani náhodou 😀

kvakulka
15. led 2010

vy, co kojíte a máte pocit, že vám okolí vyčítá, že máte hubeňoury z kojení, tak nebojte- náš prcek je prakticky od narození na UM, jí dost, podle tabulek a stejnak je hubeňour, jedině má obří hlavu a tvářičky, takže kdo ho nevidí nahatýho, netuší hubeňoura- roste snad jen do délky- narodil se s 48 cm a teď má cca63- za 3 měsíce tedy vyrostl o 15 cm🙂, takže na sádlo nezbylo- nožičky hůlhy jako Radimek a Mikulášek🙂. váží tak 5 kg, při té délce
Fakt je, že se dobře nosí v nosítku ho prakticky necítím. Ještě že látkujeme, má alespoň nějaký zadeček, za který ho můžu vzít, občasnou jednorázku má pořád ještě newborn, protože má právě tenký stehna.
koukala jsem, jak Radimek báječně pase- to má výhodu, že má drobnou i hlavičku- Jáchym má hlavu jak pátrací balon, takže při pasení se mu klátí, až ho převáží a on žuchne- nemá šnaci jí zatim unést🙂

pikusa
15. led 2010

Janinko...neřeš to,my byli a jsme pravý opak....
a zase jsem pořád poslouchala..co mu dáváš????čím ho krmíš????už jí knedlíky ne???? 😠
Takže mě zase mrzelo kolikrát toto.....
Matyáš ted váží skoro 11 kilo,do 6ti a půl měsíce byl jen kojený a o smetaně místo mlíka jsem si vysechla svoje 😠 😠
Takže já zase pomalu měla mindrák z toho,jaký je.....díky blbejm kecům okolí.....

kvakulka
15. led 2010

Pikus- dívala jsem se na vaše fotky, ale malej mi nepříjde nijak macatej- je teda asi hodně dlouhej, ale mišelín teda ne- prostě velkej kluk, ale tlouštíka si teda představuju hodně jinak🙂

paja2180
15. led 2010

Proč Tě to zamrzí? Naše malá je taky drobeček, ale má to své kouzlo. Náhodou mě se to zdá moc roztomilé, když mimi není jak váleček.

nency
15. led 2010

Taky nejsme z reklamy na Michelinky. 😀 V roce měla moje Danča 8.280 g, 75 cm. 😀 A to se narodila s váhou 3580 g. A první dcera měla por. váhu 3680 g a v roce vážila 8.380g. 😀 Takže jenom o 100g více než moje druhá, ale taky o těch 100g více měla při narození.
Myslím, že je to dáno geneticky. Prostě pokud má být mimčo špagetka, tak tou špagetkou prostě je a nenaděláš s tím vůbec nic. 🙂
Myslím, že i kdyby měla UM, tak by vážila stejně. 🙂

evena
15. led 2010

Věř tomu že kdybys měla oplácaný dítě tak zas posloucháš ty kecy co já jak má silný nohy, velký škraně, kolik že to váží?? Každou maminku ty řeči určitě trápí zvláště pokud jsou stále dokola omýlané a říkány s posměšným tonem v hlase ... Mě takto prudila jen tchýně (naštěstí ostatní sou víc inteligentní a chápou že toto určitě maminka nechce slyšet), vydržela sem to poslouchat asi dva měsíce a pak jí to "vysvětlila" a mám klid, zkus to taky pokud tě to trápí moc 😵

joa.n
15. led 2010

Nase Kacenka take v zadnem pripade neni do reklamy na Michelinky. Porodni vahu mela 3030g a 48 cm. Take nam roste hodne do delky - ted v cca 5 mesicich jsou nam 68 na delku temer kratky, zato by se do nich vesla 2x 😉 Ma ted cca 5,5kg, na nozickach ztezi 3 mini faldiky, ale kdyz se krouti a pohybuje, z briska ji couhaji jen zebra, ktera by se dala nadherne spocitat. Take pribirame hranicne, zatim kojim co 3 hodiny ve dne v noci a na noc jsme zacali davat kasi. Moc to ale v pribirani nepomaha. Nastesti jeji Dr. to nejak extremne neresi, vzdy me uklidni, ze mala pribira a to je hlavni. Jinak je zdrava, ciperna a usmevava a hlady urcite neplace 🙂

marinka
15. led 2010

Tak já mám dvě holky, první jsem kolila co dvě až tři hodiny a byla pořád hubeňour, váhově 10 percentil (90% dětí mělo ve stejném měsíci vyšší váh) a je hubená pořád. Druhá cácorka má dva měsíce a je to už pěkný buclošek, pořádné faldíky a kojím ji stejně jako tu první, co dvě až tři hoďky 😀 Prostě každé dítko je jiné, já jsem byla jako malá pořádný tuček a teď jsem vychrtlinka. Vůbec se tím netrap, určitě dál dávej tvoje mlíčko a na pitomé řeči se vykašli, hlavní je, že je tvůj malý spokojený a to on je. A je moc pěkný 😵

martimarti
15. led 2010

Moje dcera vypadá spíš jako reklama na hladomornu 😝 😝 zvedne ručičky nad hlavu a v pohodě spočítáme všechna žebra 🙂
V roce vážila rovných 8 kg, v roce a půl 9,2 kg 😝
Od miminka přibírala pomaloučku, až jsem měla strach, plně jsem kojila a doktorka to schvalovala, nedoporučovala přikrmovat, pokud byly alespoň nějaké váhové přírůstky, byť malá, prostě mateřské mléko je jedinečné a pokud je, tak nač ho nahrazovat 🙂 Malá byla a je hodně vitální, živá, čilá a já jsem nakonec ráda, že nemám doma oplácanou holčičku, míň se nadřu, když jí chovám 🙂 😉 Takže hlavu vzhůru, štíhlost má něco do sebe 😉

jajkax
15. led 2010

Každé mimčo je krásné, kdybych měla otesánka asi bych si libovala v jejich faldíčkách a říkala všude jak je to nesmírně rozkošné. 😉 Ale jelikož mám spíš takovou čahounku (fakt žížalu)tak se mně líbí hubený děti nejvíc na světě.Kája měla v 5 měsících 75cm na 6900g

pikusa
15. led 2010

Kvakulka
http://img5.rajce.idnes.cz/d0503/2/2226/2226918...
tady mu je asi 2 a půl měsíce....
a on má i celkem velkou hlavu,takže vypadá velký.....
A koukám Martmarti píše kolik měla její Zuzanka na roce a půl a Mates toto měl na půl roce 😀
A je pravda,že kecy jak ta to či na ono u dítka zamrzí.....

martimarti
15. led 2010

Pikusa 🙂 🙂 na kecy lidí kašli 😉 co je komu do toho, že jo? Ale je fakt, že někteří lidé si fakt nevidí do huby 😒 A chlapečci bývají větší a na pohled oplácanější 😉 kamarádka má syna a ten je jako tvůj Matyášek, taky nádherně příbíral z mateřského mléka /je stejně úžasný, jak je mateřské mléko výživný, na to, že je to "jenom" tekutina/ a váhově na tom byl podobně, také jsme mu říkali Michelin...no a dnes už běhá a je to normální chlapeček, kolem roka se váhové přírůstky zmenší a ustálí a pak s větším pohybem zmizí takové to okaté oplácání 😉
Takže jedinou nevýhodou oplácaného miminka je bohužel to, že se maminka hodně nadře a záda dostanou zabrat ☹

pikusa
15. led 2010

No to mi povídej....záda mě už bolí neustále.....
ale co,ted už v poho,ale fakt mě to mrzelo kolikrát....
až jsem se naštvala říkala --to mu mám jako sebrat prso???? 😠 😠 😠

martimarti
15. led 2010

Matyášek je krásnej kluk a má krásný kukadla 🙂 🙂 🙂

sayast
15. led 2010

tak nase julca jak reklama na michellin vypada a taky neni o co stat 😅

pik,ahojky 🙂

pikusa
15. led 2010

Díky.....však Zuzanka je taky fešanda 😉

crca
15. led 2010

ahojky,já teda nekojím,ale mám dvojčátka(kluka a holku)a jak já říkám,mám páreček,jedna nožička je silný a jedna slabý 😀 Mezi klukem a holkou je 1,5kg rozdíl.V 8 měsících měla holka 7,01kg a kluk 8,45kg a oba 71,5cm 😀

pikusa
15. led 2010

Crca...ale jsou oba úžasní 😉
Say...mazej k nám do diskuse 🙂

benjik
15. led 2010

tak my taky michelinku nemáme,ale malá je hroznej živel,je furt v pohybu.ted prý podle dr. moc nepřibrala,ale oni ti doktoři taky nevědí co chtěj,před tím zas prý přibírala moc,ale i tak nebyla jak puclíčektak kdo se má v nich vyznat.malá je v pohodě a spokojená a to je nejdůležitější 😉

lenkabu
15. led 2010

Já zae poslouchala jak je tlustá,to si nevybereš, tady je ještě z komunismu nechutnej zvyk cpát děti do škatulek,musí být přece stejné aby z nich bylo to správné tupé stádo 😝 😝 😝

evinkaa
15. led 2010

janulazaynab: Mrkni sem k nám do tématu: https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... 😉