Moje mimčo nevypadá jako reklama na Michelin

janulazaynab
15. led 2010

Ahoj,
mám doma skoro čtyřměsičního Mikuláška, který je spíš hodně dlouhý a faldíky abych pomalu hledala pod lupou. Vím, že se nemá srovnávat, ale když slyším ostatní maminy říkat, že asi mají místo mlíka smetanu, když je jejich mimčo podobné na Michellin a Otesánka v jednom, ono to zamrzí 😕 Zvlášť, když je člověk s více miminky naráz a ostatní se na to vaše dívají, jako že "Chudák, takový hubený.. Jak často kojíš?" 🙄
UM mi doporučila doktorka, ale nechtěl ho, takže nomálně kojím přes den co 2-3hodiny a v noci stejně, takže v tomhle chybu nedělám. 😵
Jste na tom někdo podobně?

martimarti
18. únor 2010

Janulko, já nevím, je to samozřejmě pouze tvoje věc 😉 a zrovna pribináčky? Tvůj Mikulášek je ještě malinkej 😉
Čtu, co jsi napsala moravance, je to samozřejmě také argument, ale copak to nechceme dělat jinak a líp než naše maminky? I když chápu, takhle je to jednodušší 😉
Snad jsem se tě nedotkla, dělej, jak myslíš, jen mne to dost udivilo, když jsem viděla, kolik je Mikuláškovi měsíců 😕 😕 😕 Já bych se bála, navíc zrovna pribinák má přidané nevhodné látky, to už snad raději lipánek, ale i na ten je u vás brzy 😉

janulazaynab
autor
18. únor 2010

martimarti - lipánek nechtěl, takže dávám laksymáček, papánek, pribináček občas. Nejvíc mu jede právě papánek. O víkendu jedu na nákup přesnídávek, tak bude mít změnu.

martimarti
18. únor 2010

Já tyto "pochutiny" opatrně až dávala až od roka, ale jenom lipánka 😉 ...no tak dobrou chuť a veselé přibírání a hodně štěstí 😉

martimarti
18. únor 2010

PS. A to se raději ani neptám, co je to laksymáček a papánek 😀 😕 😕

zuzankast.
18. únor 2010

tak nic no.. ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

janulazaynab
autor
18. únor 2010

zuzankast. - pribináček je stejný jako lipánek, akorát že lipánek není nahuštěný plynem, takže když ho zamícháš, je to něco trochu jiného..

zuzankast.
18. únor 2010

aha, dik.Ja doma jen smicham tvaroh a slehacku a trosku oleje a cukru a mame to bez plynu. 🙂

mrzi me ze se nikdo neozval, kolik basti 10ti mes. mimca, ale neva, stejne do Julinky vic nedostanu. Chtela sem to jen pro srovnani..

susik77
18. únor 2010

janula, prosim, prosim, nedavej mu zadne pribinacky ani nivc podobne-je to tvaroh, obsahuje hodne bilkovin a strasne to zatezuje ledviny-dite v takovem veku to jeste nestiha zmetabolizovat. Tvaroh totiz muze dite jist az po 1.roce. V 8 mesicich muzes zacinat davat jogurty.

martimarti
18. únor 2010

Janulko...tak to bych nesouhlasila, stačí si vzít v obchodě oba výrobky a podívat se na složení 😉 a uvidíš, že to zase tak stejný není 😉

martimarti
18. únor 2010

Susik, máš úplnou pravdu 🙂 Tvarohové výrobky až od roka kvůli ledvinám ☹ ...od 5.měsíce je to průser ☹ ☹

zuzankast.
18. únor 2010

ja to beru s rezervou. Mne mamka davala uz v 7mi mesicich chleba s maslem nebo normalne svickovou s knedlikem a jak mi chutnala a jak sem zdrava 😀 😀

susik77
18. únor 2010

zuzi-jj, ale janulin maly ma porad problemy se zacpou, ne? A jedna kamaradka nechala malou hlidat babicce, to bylo uz asi v 10.-11. mesici, babicka ji ladovala pribinackama a mala dostala sileny ekzem. takze proc radsi nepockat dokud na to bude mit pripr. traveni? myslite, ze se mu neco stane kdyz dostane tyhle veci az po roce?
ja malou porad kojim-ma 5.5 mesice a ani jednou nemela krome kolik prvni mesice zadne problemy. starsi jsem musela od 6/tt dokrmovat UM a prosli jsme si silenymi problem.: hleny, krev v stolici asi mesic 😖

moravanka
18. únor 2010

janulin a proc nedas radsi kase? kdyz uz neco vydatnejsiho tak je to prece lepsi jak ten tucny pribinacek.

zuzankast.
18. únor 2010

jasne, pokud jsou z toho problemy, melo by se brzdit, mate stopro pravdu holky

cernovlaska
18. únor 2010

Ahoj holky,já naprosto souhlasím s Marti a Susik,pribiňáky jsou hrozně tučné a slazené a rozhodně nejsou vhodné pro děti pod rok a i po roce bych s nimi byla opatrná 😒. A určitě je lepší nejdřív kojence zvyknout na zeleninu,pže jak si zvyknou na ovoce,tak pak nebudou zeleninové příkrmy chtít,což je špatně 😖. Určitě bych zvolila,jako přesnídávku,nemléčné kaše,už kvůli alergiím a taky zažívacímu ústrojí. A to,že nás rodiče a babičky cpali od malička normální stravou,je sice pravda,ale dřív nebylo tolik chemicky ošetřených potravin a tolik alergií a taky je,díky tomuhle přístupu,vysoký procento obézních lidí,pže mají od malička špatný stravovací systém 🙄.

A že nemáte doma špekaté prďolky? Každé dítko je přeci jiné a pokud dostalo do vínku být drobné,tak takové prostě je a tučnými jídly mu akorát kazíte,v brzkém věku,zažívací trakt ☹.

Janula a Zuzanka:jen by mě zajímalo,co vám,na ty tvarohy a pribiňáky,říkají vaše pediatričky...???? 😕

zuzankast.
18. únor 2010

cernovlaska - nic, neptala se co male davam.. Ona mi porad "cpe" kasi, po ktere ma mala stejne hlad. Nevim jak to, ale ma. Myslim si, ze v deseti mesicich opravdu neuskodi zkusit i neco jineho a jeden domaci lipanek za dva tydny, kdyz male chutna a nema po nem zadne problemy, neni nic spatneho 😉

susik77
18. únor 2010

to by me taky zajimalo, jestli pediatricky vedi, ze detem davate pribinaky? 😕 to by asi nebyli nadsene ze pribiraji z toho...
a nepribira maly jenom z toho, ze ma zacpu?

zuzankast.
18. únor 2010

teda skoda ze sem sem nezasla vcera, bych se dnes dr. zeptala... I kdyz co doktor, to muze byt jiny nazor.

martimarti
18. únor 2010

Zuzanko, ale pokud se tvarohové výrobky nedoporučují kvůli fungování ledvin, tak bys to asi stejně nepoznala /tedy když píšeš, že Julinka nemá žádné problémy/ 😉 Víš, asi jednou za dva týdny to asi nebude tak špatné, pokud to nedáváš denně 😉 já třeba byla opatrnější, fakt jsem si to hodně načetla, než jsem začala s příkrmy, abych malé neublížila nebo nedala něco špatného. Vybavuji si, že jsem měla půjčenou knížku o výživě miminek a dělala si poznámky a vysloveně jsem si zvýraznila, že tvarohové výrobky až od roka, to jsem se tam dočetla. V tomhle já zase na selský rozum nedám 😉 když jde o mé dítě. Teď už jsem zvolnila a to o dost, ale do roka jsem to hlídala ostřížím zrakem a běda někomu, kdo by mi řekl, že nás naše maminky krmily svíčkovou v půl roce a jsme zdravé 😀 😀 tenhle agrument mi vždy pění krev 😀 😀 Také se nikdo z příbuzenstva neodvážil, i když náznaky byly /máma, tchýně, babička...prostě ženský 😀 /

cernovlaska
18. únor 2010

Já si vzpomínám,když jsme najeli,v půl roce,na příkrmy,že za cca 2 týdny se mi Mates asi 5 dní nevykadil,i když předtím kadil pravidelně min 1x denně a byl uplakanej,bolelo ho bříško a pak z něj vypadl maličkej tvrdej bobeček a po něm mega hovínko,taky už pevné konzistence 😅 a on u toho hrozně moc plakal ☹ a to byl ten přechod z tekuté stravy na pevnější a tak se nedivím,že měl Januly malej zácpu,takhle maličký miminko se s tím pere daleko hůř a nemá tolik síly vytlačit pevnou stoličku ☹ nechápu její dr,fakt ne 🙄 moje dr by mi tohle nikdy nedovolila,i když mi Mates taky moc nepřibíral,tak jí stačilo,že přibral jen maličko a říkala,že pokud vyloženě nepláče a nemá problémy se spaním,tak mám kojit,co to jde. A Matěj taky není žádnej cvalík,v roce měl 9400g,což bych řekla,že je tak akorát 😉

Zuzanka: a jakou kaši ti "cpe"? A ty už dáváš zeleninový příkrmy,ne? Ty ti taky nejí? 😕 A hlavně se přeci už docela hodně hýbe,tak to přibírání taky není nic velkýho 😕 nevím,jestli mi něco neuniklo,nečetla jsem úplně celou diskuzi 🤐

cernovlaska
18. únor 2010

Marti:jj,přesně tak 😉 a taky jsem poslouchala,že proč mu nedám tohle a tohle,že my jsme,v jeho věku.... 🙄 😠 únavné a já to pouštěla jedním uchem dovnitř a druhým ven,i když jsem taky supěla 😀

lestep
18. únor 2010

janulazaynab- to dáváš malému ve 4 měs. piškoty? to mu asi akorát přiděláš problémy s trávením-- ostraváčky atd? čtu že jste měli jít na gastroskopii? co zahustit pohankovými vločkami nebo jáhlovými v,ločkami atd? ty mu pomůžou na trávení. Tím se můžeš vyhnout rýži a rýžovým věcem a bude kakat lépe.jak píšeš, že nás mámy futrovaly vším možným? proč myslíšm, že tolik lidí má nádory tlustého střeva? přece jen držíme prvenství v ČR. To myslím není zanedbatelné.

zuzankast.
18. únor 2010

marti promin, ja to musela napsat, taky me tenhle argument se svickovou drazdi 😀

cernovlasko Juli ji krasne vsechno, kojim rano a vecer, jinak mame dve svaciny a obed (normalne brambory, testoviny, zelenina, maso) ale moc nepribira (mame jen 6,5 kg). ☹ nevim jak to, davam ji jist dokud mi neda kosem. Ona je hrozne ziva, tak jestli to vyhopsa nebo ja nevim.. Proto mi dr porad doporucuje kasi na noc misto kojeni. Ale Juli se tak po ctyrech hodinkach vzbudi a ji ode me druhou veceri. To pri kojeni nedela, vydrzi spat celou noc nebo urcite pres pulnoc. Proto sem sem psala, kolik asi ji minca naseho veku.

cernovlaska
18. únor 2010

Hm,tak problém není v tom,že by ti málo jedla,myslím,že baští krásně a prostě je živá a vyhopsá to. Jestli ti můžu dát tip,tak zkus jako první véču,my jí máme kolem půl šestý,nevím,jaký máte režim,dát kaši nebo mlíčko s kaší od Nestlé nebo Hami a před spinkáním kojení a uvidíš,ale určitě bych jí kaši zatím nedávala přímo před spaním,jestli je zvyklá na mlíčko od tebe,tak jí taky nemusí dělat dobře a možná se budí žízní 😕. Ale určitě bych odbourala ten tvaroh se šlehačkou a cukrem,tím jí akorát zaděláváš na zubní kaz a zmlsaný jazýček,toho si ještě v životě užije 😵 a pokud jí chceš,občas,něco takového dát,tak ti doporučuji Probio Bobíka,ten je rozhodně lepší než Pribiňák,atd 😵. A z té váhy si nedělej hlavu,pokud ti vyloženě nehubne a nepláče a nemarodí,tak je prostě taková a to,co jí dáváš jí stačí,jsou prostě dětičky buclatější a drobnější,no 😉

zuzankast.
18. únor 2010

Vecu ma v sedm. Taky sem si rikala, ze ji budu asi spis davat kasi k svace v pul pate.. Dnes sem dala tu kasi k veceri, uz se nemuzu dockat, az se mi vzbudi a "upusti me" Tohle dr fakt moc nedomyslela, doufam ze si nezadelavam na zanet.. Juli vubec jeste nemarodila,je jako slunicko, porad se smeje a chvilku neposedi, kdyz ji chovame, porad po nas spha 😀 no proste opicka nase mala je to 😀 Jednu chybu asi fakt delam, davala sem doted jen jednou tydne maso, nejak sem si neuvedomila, ze uz bych mela zvysit davky, jak ten cas leti..

zuzankast.
18. únor 2010

oprava, "porad po nas splha " 😅

moravanka
18. únor 2010

jednou tydne maso je malo pro 10mesicni dite.

susik77
18. únor 2010

ja chci taky zacit malou prikrmovat-mozna uz od teto nedele-protoze kdyz jime my, tak by taky chtela, ale zacnu zeleninou
a budu dal kojit.

cernovlaska
18. únor 2010

Zuzanka: tak vidíš,kdyby jí něco chybělo,tak nebude veselá holčička 😉 a toho masíčka určitě víc,já dávám 6x týdně masíčko a 1x bez masa to už jen někdy,většinou má Máťa maso každý den 😉 a ještě k těm mléčným výrobkům,asi nejlepší je Hollandia,vím to do holek,co to hodně sledují a hodně dávají bacha na složení,pže mají potencionální alergiky a musím říct,že je výborná 🙂.

susik77
19. únor 2010

jj, taky jsem ze zacatku davala jen hollandii, ted uz aj jogobellu, activii a jine...