Morče nebo králíček pro děti?

coxa
28. zář 2013

Chceme dětem (3,5 a 6,5) pořídit nějaké přiměřeně velké zvířátko na mazlení, starání se o něj apod., na zahradě máme psa, kočkovatí nejsme, křečka taky nechceme.., takže nám to zatím vychází buď morče nebo králík. Prosím o vaše tipy a zkušenosti.

dana3262
28. zář 2013

Doporucuju určitě morcatko. Na kralika bývá větší alergie, bývají dominantni, narocnejsi na stravu. My jediné morcatka 🙂

kessa
28. zář 2013

Volila bych buď samičku králíka (samečci někdy zlobí), morčátko. Ale další možností může být třeba potkánek (pokud vám takové zvířátko není proti srsti)- daleko lépe se ochočí než morče, králík, ale nevýhodou je krátký věk cca 2-3 roky. Jinak jsou i dalsí zvířátka, ale ne chov jsou tito tři asi nejméně nároční.

uztotakbude
28. zář 2013

Já bych šla do činčily. Jsou roztomilé! Morče jsem měla a šlo z domu, místo něj mám psa. Nepořádek zhruba stejný, ale se psem se pomazlím. Morče jen kousalo, smrdělo a absolutně se nedalo ochočit, bálo se jak čert ještě po roce. Králík je taky roztomilý, ale já tíhnu k činčilám. 😉

nathercie
28. zář 2013

Králíka k dětem rozhodně nebrat, není to zrovna mazlicí a už vůbec ne chovací zvířátko, potřebuje hodně pohybu, dobrou stravu... Vím, o čem mluvím, mám doma dva (pro sebe, děti nemám, kromě králíčků 😉 a pohladit se nechaj, jen když oni chtěj, když je chci třeba jen vyčesat, jsem pak celá poškrábaná, jak se derou z náruče pryč... Ne, králíka dětem prosím opravdu ne, byly byste nešťastný vy i králík. Morče tak náročný a tvrdohlavý není 🙂

mafeska
29. zář 2013

Naprostý souhlas s nathercie králíka dětem určitě neeeeeeeeeeeeee. je časově i prostorově náročný, v případě zdravotních problému i finančně, částky létají i do několika tisíců, nenechají se pohladit kdy chce dítě ale kdy on sám chce. Potřebují svůj vlastní klid, výchovu a to i k čistotě a ideálně celodenní výběh po bytě. Navíc období puberty také není žádný med, značkují močí, bobkama, útočí. Jsou to rozhodně krásné chlupaté kuličky ale pouze pro dospělého člověka ne pro dítě.

speedygon
29. zář 2013

@uztotakbude: činčilu dětem rozhodně ne, ta není na mazlení...ta je pouze pro dospělého....spíš fakt doporučuji morčátko nebo potkánka

vercik83
29. zář 2013

morčata jsem měla a jsou príma. králík vyžadoval více péče...

ivca87
4. říj 2013

Za mě doporučuji určitě morče, sama jsem je měla už od 5. let 😉 Pro děti jsou super, nevyžadují takovou péči jako králík a nekoušou 😉

craki
21. lis 2020

Opravdu byste zvolily morce radsi nez kralika? Vahame a nevime..