Můj úžasný den. A co ten váš?

majkeela
25. říj 2008

Už dlouho máme s manželem dohodu, že vždy v sobotu dopoledne hlídá dceru on a já si mohu spát, jak dlouho chci 🙂 . Dnes když jsem usínala, tak jsem přemýšlela, jak by vypadal celý den, který bych měla pro sebe a který bych si mohla zařídit tak, jak bych chtěla já... Upřímně přiznávám, že jsem zjistila, že by to byly zážitky zcela konzumního charakteru, takže nečekejte nic světaborného...
Táááákže:
- spala bych do kdy bych chtěla, až bych byla úplně vyspaná;
- (stoupla bych na váhu a zjistila, že mám tak o 3kg míň než jsem si myslela)
- v klidu bych si snědla jídlo a vypila čaj, tak že by mě nikdo nerušil a nemusela jsem jídlo 100x přerušovat a asi bych si u toho prolistovala nějaký zajímavý časopis;
- v klidu bych se umyla, oblíkla a vyrazila do města. Šla bych ke kadeřnici, na kosmetiku a nakonec na masáž;
- v době kdy bych se zkrášlovala by u mě doma byla paní, která by kompletně vygruntovala a uvařila na 2 dny dopředu i pro malou;
- po zkrášlovací kúře bych vyrazila do hračkářství a koupila malé nějakou úžasnou hračku, ze které vím, že by byla nadšená a dlouho by si s ní vyhrála;
- zastavila se v HaM, Mangu, Orsayi... a nakoupila si hadříky bez omezení financí a hlavně bez hulákání batolete zaparkovaného před kabinkou či významných pohledů manžela, že už ale FAKT jdem;
- přišla bych do nádherně uklizeného bytu, dala malé hračku a asi hodinu si s ní hrála a objevovaly bychom, co má nového, pomazlila bych se s ní;
- přišel by manžel v super náladě, já bych si oblékla ty nové hadříky a vyrazili bychom na super véééču a pak by následoval romantický večer..... 😵 😵 😵

Tááák a co vy maminky, co už jste dlouho na mateřské? Zkuste se zasnít a jak by vypadal den, kdy byste usínaly s pocitem, že máte úplně dobité baterky na to, abyste zase stavěly kostky, vysvětlovaly knížky, žehlily haldy prádla, uklízely rozsypaný cukr a vykramované skříňky????

nelis
25. říj 2008

Majkee - přesně takový den bych si taky občas dopřála. 😉 Na druhou stranu - když si mamka odveze Leonku na noc, tak dojdu domů od autobusu, kde jsem jim mávala (a málem brečela - jsem cíťa! 😵 ) a najednou nevím co by! 😅 Prostě se bez ní nudím a pořád ji hledám kam se zase schovala, co zase vylumpačila! 😀 😀 Ale oddych ve formě kosmetiky nebo kadeřnice - to je báááááááájo! 😵 😵

vinka
25. říj 2008

Maruschka tak takto dáko sme mi prežili 3 dni.Ked sme prerábali byt už bola u nás doma tak hustá atmosféra(už aj peniaze chýbali nešlo všetko podla plánu atd.),že sme sa s mužom hádali vkuse tak povedal,že ideme do starého domu starých rodičov.Je to pod Spišským hradom.Nemali sme tam ani tele. ani telefon,internet,nič.Hrali preteky v zbere malín večer sme opekali potom deti na dvore okúpali 😀 dali spat.Mi s mužom sme si otvorili vínko lahli do trávy pozerali na hrad ako krááásne svieti rozprávali sa aj poplakali,že sme sa hádat pri prerábke vôbec nemuseli.Ach jaj až mi je lúto,že tú chalúpku predali. ☹ Jak by som tam išla zas.Len tak si oddýchnut.Tam bol boží raj naozaj. 😉

karot
25. říj 2008

Svůj úžasný den bych si představovala asi takhle 😉 :
Ráno (po kompletně prospalé noci) by mě synek probudil s úsměvěm na tváři nejdřív v 7:00(poslední dobou se budí s řeve před 6tou 😅 ,......asi zuby 🙄 ).Pak bych si ráda v klidu vypila kafe a nanídala se. 😀
Dopoledne bych uvařila něco dobrého k obědu,v poledne by Áda snědl polívku,zalehnul na 2 hodiny do postele,abych si mohla u PC vypít další kávičku a zjistit,co je nového ve světě. 😎
Až by se vzbudil,najedli bysme se vyrazili na celé odpoledne ven,kde by bylo teplo,jasno a bezvětří. 😀
Manžel by mezi tím umyl nádobí,uklidil celý byt a čekal na nás s otevřenou náručí. 😀
MD si užívám,a úžasný den bez Adama bych si neužila. ☹

evaje
25. říj 2008

Můj úžasný den? Tak jsem dost přemýšlela nad tím, co mě vlastně chybí a zjistila jsem, že jsou skoro všechny dny úžasné. Jediné co mě v nich chybí je manžel, který je v práci a nemůže se účastnit našich úžasných dnů.
Syn vstává v 9 hod, takže spánku mám dost. Většinou zvládneme záchod i sprchu, v klídku posnídat, kouknout na zprávy z večera a rozvařit oběd. Pak děláme co nás baví, no já si nemůžu stěžovat...
Ale přece jen tu něco je, chtěla bych se ráno probudit a mít za sebou hladký a pohodový porod a vedle sebe druhé zdravé, hodné a šťastné dítko. Já bych pěkně kojila, prsa už by mě nedolaly, bříško bych měla už zase jako před 1. těhotenstvím a odpoledne bych si mohla zajet na 2 hodinky na kolo. Jo,jo, to bych pak byla ten nejšťastnější člověk na planetě. Ale nikdo nemůže mít všechno, tak to kolo zatím oželím 😉

vinka
25. říj 2008

Evaje 😀 😀 😀 😀 😀

trixi
25. říj 2008

Ja si predstavujem uzasny den bez prace spolu s partnerom a nasim malym.
- rano vstat, uzit si kludnu spolocnu polhodinku, ked maly po nas leze, taha za vlasy, dava nam pusy a robi moj, moj
- po ranajkach sa v klude pohrat (bez predstavy nevyzehlenej kopy pradla, neuprataneho bytu, nepokosenej travy, nezaliatych kvetoch)
- potom sa vybrat na vylet, naobedovat sa v dobrej restauracii
- pocas nasho vyletu, by nam niekto poupratoval byt, nakupil, pripravil veceru
- vecer spolocna vecera, kupanie a po zaspani maleho, romanticky vecer pri pohariku vinka, praskajucom dreve v krbe (bez predstavy nedokoncenej mesacnej zavierky, neodovzdanej statistiky...)

Ale kedze nepatrime k 50tke (ani 1000cke) najbohatsich ludi, musime pracovat a tak je realita trosku ina. Kedze sa riadim heslom: Kazdy sme strojcom svojho stastia, snazim sa aspon trosku priblizit k tomu uzasnemu dnu. Aspon pocas vikendu a dovolenky.

sassi
25. říj 2008

mne by stačilo, keby som tak 1 den nemusela zdvihnúť mojho 15-kilového syna... bola ma kríže a kym ho ťahám, asi mi to neprejde 😖

amatula
25. říj 2008

caute.ja mam kazdu nedelu ako uzasny den 🙂 ked sme vsetci spolu,je to super 😎

sassi
25. říj 2008

hm, ja som mala užasný den min. nedelu, boli sme sami dvaja s manželíkom na obed, a potom vo welnesse až v Polsku, to bolo super, deti si rozdelili starkí a mali sme par hodín len pre seba, aj ked mi moje zlatíčka už potom chýbali, ale aj toto treba 🙂

daniellka
25. říj 2008

totálka unavená po rodinné oslavě (všechno vaření,mytí,apod. bylo jen na mě 😉 ) jsem jukla na toto téma a tleskám! super,úplně mi to zvedlo náladu!! 😀 😀

Představu mám obdobnou,spánek,relax,všichni za mě všechno udělají a dětičky v nedohlednu. Ale máte pravdu,když jsem pak v reálu bez nich,tak na ně furt myslím a jsem jak tělo bez duše.
Takže ideální den vidím asi tak,až budou mít kluci o pár let víc,nechají mě vyspat 12 hodin v kuse,donesou mi snídani do postele,pak se jen přesunu k pc,telce,do koupelny, odpo nějaké kosm. kůry,trošku sportíku,třeba volejbálek (samozřejmě moje družstvo vyhraje 😀 ), večer pokec s kamarádkama v kavárně a pak doma na mě čekají 3 usměvaví chlapi,večeře uvařená,byt uklizenej. A k největší spokojenosti by ještě ten den bylo teplo a svítilo sluníčko 😀 .

tak,a jdu spát a nechám si o tomto zdát.. 😀 😀

langkofel
25. říj 2008

uzasny den?
no neviem ci mi to uverite, ale ja sa tesim na ten den ked zase uvidim svoju dcerku, po 2 mesiacoch, nemozem sa dockat, kedy budem moct stavat lego, chodit po meste za rucicku, nebude mi vadit ten bordel v byte, hracky po zemi....a neviem sa dockat tej noci, ked mi zase bude sepkat, mami vstavaj ja si prosim mliecko... Ja tuzim po noci, ked sa budem moct v polospanku trepat do kuchyne a zohrievat mliecko, kludne aj 3x za noc...

Kadernicky, kozmeticky, nakupov...som si uzila za tie 2 mesiace dost, dako ma to nenaplnilo...

daniellka
26. říj 2008

langkofel - a kdepak máš dcerku,takovou dlouhoudobu,jestli nevadí ,že se ptám? 🙂

maart
26. říj 2008

Jdu si moje maly zlobry opusovat...a udelame si dneska vsichni uzasny den 😵 😵 😵 ...ale tema fakt nadherny 🙂 ...

slunicko552
26. říj 2008

Tak mi by stačilo na úžasný den,kdybych mohla spát celou noc,prcka by nebolelo,když mu rostou zuby,celý den by se jen usmíval a nějakého hodného a skvělého tatínka(samozřejmě pro malého).No a ten uklizený byt,vyžehlené prádlo a večeře by taky bodly 😉 .

angua27
26. říj 2008

ja som mala taký jeden úžašný deň včera:
doobeda som sa pohrala s malým, mal super náladičku, počas jeho spánku som navarila a vraj veľmi dobre (ja viem, samochvála smrdí 😀 );
poobede som malého odovzdala jeho otcovi a vyrazila na super rande, ktoré som si užila plnými dúškami;
z rande, po dohovore so starými rodičmi, že sa o malého postarajú (a postarali sa prvotriedne, vôbec som môjmu synovi nechýbala), som sa presunula k najlepšej kamoške, kde sme dlho do noci kecali s ňou, jej manželom a synom.
úžasný deň, perfektne dobité batérie a kopec novej energie na riešenie prichádzajúcich problémov. 😀