Musíte si taky mýt vlasy denně?

mamkamarketa
2. lis 2010

ahoj holky, posledni dobou me trapi zvlastni vec. Rano si umyju vlasy a vecer vypadaji, ze znovu snesly sampon ☹ a druhy den rano-absolutne nepouzitelne. Takze kdyz musim rano nekde byt vstavam o 30min driv abych si stihla umyt vlasy... stava se to taky nekomu? Popripade nevite cim je to zpusobeny? (strava, stres, nedostatek niceho) diky a doufam,ze to nezni jako ze jsem nejaka smudla mastna 😀

beruska2x
3. lis 2010

@mamkamarketa me dyl ja druhy den taky hlava neumyta nevydrzela, je to asi hormonalnima zmenama.. nechala jsem si dat u kdernice na vlasy prostredek na trvalou 😉 bez vln.. jen tu vodicku a je to o moc lepsi, proste to vlasy vysusi 🙂

beata.n
3. lis 2010

já mám poslední dva měsíce úplně to samé 😒 ráno umeju hlavu a druhý den můžu mejt znovu.nikdy jsem to tak neměla ☹ čeká mě tento měsíc kadeřnice,tak snad mi něco poradí,jinak se zblázním 😠

med
3. lis 2010

Já to mám taky, ale dlouhodobě a teď když jsem těhu, tak je to ještě horší než normálně. Každý den si musím umýt vlasy, jinak je mám mastný, no děs :( A kadeřnice mi s tím nikdy nijak moc neporadila :(
Zajímavý ale je to, že jsme jednou byli 3 dny v chatě bez vody a elektřiny, takže jsem si je prostě 3 dny nemyla a mastný jsem je neměla... napadlo mě, jestli to nemůže být smogem a prachem ve městě... ta chata byla v lese a široko daleko nic, jen příroda... nevím.

beruska2x
3. lis 2010

jeste jsme jednou mela nejakou vodicku od Welly - kupovala jsme to primo v kadernictvi ale taky ucinek nic moc... 😔

mamkamarketa
autor
3. lis 2010

nechci aby to znelo skodolibe,ale jsem rada,ze v tom nejsem sama 😀 beruska2x diky za tip zkusim tu trvalou. na jak dlouho ti to pomohlo? Ja uz tohle mam dlouhodobe,ale ted je to asi horsi. pamatuju si, jak byla PA na prasky,kdyz jsem ji na porodnim kresle, rekla (30min po porodu) ze si musim jit umejt vlasy 😀

je pravda,ze ja ziju v centru prahy, tak asi je to trochu dany i tim 😒

beruska2x
3. lis 2010

@mamkamarketa to nevim mam to zatim neco pres 14 dni 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ale vlasy jsou o poznani sussi, umyju si je a na tak 5 cm delky od konce dam kondicioner - ne ke koneckum a poradne vyplachnout a vydrzi mi to ted 3 dny, coz bylo pred tim nemyslitelny - to bych vypadala jak 14 dni nemyta cuchta 🙄

mamkamarketa
autor
3. lis 2010

@beruska2x 3 dny???? teda musim se objednat ke kadernici, pac ja kdyz si ty vlasy neumeju, tak jsem jak matka olej 😀

beruska2x
3. lis 2010

@mamkamarketa 😀 😀 😀 to znam taky jsem ho pomalu z nich mohla lisovat 😝

mamkamarketa
autor
3. lis 2010

@beruska2x 😀 😀 😀 lisovat a smazit 😀 (nechutny ja vim) diky za tip snad to pomuze.

je vic poznat mastnota ( 😀 ) na blond nebo tmavych vlasech? Co si myslite?

beruska2x
3. lis 2010

@mamkamarketa blondate vlasy byvaji ridsi a jemnejsi - to je snad jeste horsi 😅

vojtisek2007
3. lis 2010

a nejhorší je to na melíru, meju taky každý ráno 😝 😝 😝 , už jsem i zkrátila vlasy, používala různý druhy různě drahých a zaručených šampónů a NIC,NIC,NIC...a protože každý den vodím malýho do školky, tak každý ráno meju jak ďas... 😠 😠 😠 jo a dát si na ně kondicionér, tak můžu mýt rovnou znovu....ach jo

mamkamarketa
autor
3. lis 2010

@beruska2x jojo. potrebovala jsem to od nekoho slyset 😀 pac ja mam na hlave par svetlejch vlasu, navic hodne ridke, takze mastny je mam prilepeny k hlave jak blb ☹

beruska2x
3. lis 2010

@mamkamarketa tak fakt zkus tu trvalou 😉

med
3. lis 2010

Já mám právě taky blond a řídký vlasy :(

@beruska2x A neničí se tou trvalou vlasy?
@vojtisek2007 taky právě vodím malou do školky, takže se ráno kvůli mně vypravujeme hodinu! ☹

beruska2x
3. lis 2010

@med teoreticky asi jo, ale to by sis ji musela davat casto a dlouhodobe..aby to melo zkazonosny ucinek 😉

berynka
3. lis 2010

pokud můžu trochu poradit, tak bych vlasy nemyla každý den... čím víc se odmašťují, tím kůže mazu víc produkuje 😉 . Efekt se určitě nedostaví hned, ale za pár týdnů si pokožka zvykne. Stejně tak není dobré používat šampón přímo na mastné vlasy, spíš si vybrat podle jiného kritéria a značku prostě vyzkoušet.
Trvalá je celkem dobrá, páč ty přípravky samy o sobě docela vysušují, ale chce si to nechat udělat od dobré kadeřnice, ať nejsou vlasy úplně chemlonové.

kockamica
3. lis 2010

Souhlasím s berynkou.Já bych vám poradila: Koupit si šampon na objem a ne namastné vlasy. Pokud používáte kondicioner, tak jen ve spreji, nikdy ne krémový. Nepoužívat pěnové tužidlo, vosk, gel, ale jen tužidlo ve spreji - dobrá je wella (jen profesionální řada) nebo nivea. Při mytí umývat jen zlehka,moc nemasírovat pokožku a oplachovat vlažnou vodou. Po tom se ty mazové žlázky stáhnou, naopak při moc teplé vodě a velkém masírování se dají do práce 😠 .
A ještě mám jeden tip. Až budete vědět, že nemusíte jít ven, nechte si co nejdéle vlasy mastné, neumývejte a pokud to snesete tak si namažte na pokožku ještě olej (třeba rostlinný nebo olivový) a chce to vydržet aspoň jeden den, čím déle tím lépe. Mazové žlázky dostanou šok 😀 a na nějaký čas se zbrzdí.
Tu trvalou bych nechala jako krajní řešení a pokud byste to chtěli zkusit, tak nějakou šetrnou, co vydrží jen 6-8 týdnů (např. Headline - Wella, nebo Natural Styling - Schwarzkopf, nebo cokoli podobného).

jakoubka
4. lis 2010

Ahoj
@mamkamarketa -Pokud si dobře pamatuji ze školy,tak na mastné vlasy se používá kopřivová vlasová voda.
(vetře se jen fo kořínků a jemně vmasíruješ do pokožky) 😉

Jinak šampony z lékarny-Alcina nebo Argeal 😉

jakoubka
4. lis 2010

nebo přidat trochu tee-tree oleje do tvého šamponu 😉 Tee-tree vysušuje 🙂

lprdola
9. dub 2017

No v zime se snazim spise jednou za dva dny ale v lete je to horsi 🙂 hoolky a jake barva na vlasy pouzivate, doporucite mi neco prirodniho?

liduska66
15. dub 2017
Uživatel liduska66 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od liduska66.

Mamina ma doma barvu prirodni Khadi a je sni spokojena, basvicka vypada moc dobre.

nikolapekarova
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
mrmag
19. pro 2017

Možná bych zkusila změnit šampon, nebo já ted docela často používám suchy šampon abych nemusela vlasy pořád umývat 🙂

lucasice
27. bře 2021
Uživatel lucasice je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od lucasice.

Ahoj holky, nezkoušely jste na mastné vlasy tuhý šampon? Líbí se mi, že v něm není žádná chemie a ck se týče mastných vlasů slyším jen chválu.

janinasm
27. bře 2021

Já beru vlasy jako součást těla, tzn myju si je každý den jako všechno ostatní. A nějak nechápu jak se třeba někdo může osprchovat a vlasy jaksi vynechat....

convers
27. bře 2021

Mám dlouhé tmave huste vlasy, pokud každý den neumyji, mám je na druhý den taky mastné, nyní používám suchý sampon(pěna, je to jako pěnové tužidlo)a vlasy bych si nemusela i 5 dní mýt, když ho použiji.

lachtanice86
27. bře 2021

@janinasm ja zase nechápu, proč si ty vlasy a pokožku hlavy ničit každodenním mytím. A navíc tedy nemam kazdy den 2hodiny na péči o vlasy.

j.b.
27. bře 2021

@convers Mohu prosím poprosit co je to za značku toho suchého šamponu.?

convers
27. bře 2021

Je to značka Syoss(fresh&uplift),ale viděla jsem i DM drogerii, tam byl taky, ale nevím, jaké jsou