Může měsíční miminko na dlouhý výlet s návštěvou Zoo?

tripisek
7. bře 2016

Ahoj maminky, mam dotaz. Muze mesicni miminko na dlouhy vylet s navstevou Zoo? Ted se s pritelem hadame, ja v zadnem pripade nesouhlasim. Zoo je od nas vzdalena 100km to je tam i zpatky 200km plus pobyt tam. Dekuji za nazor

nuninove
7. bře 2016

s mesicnim miminkem bych to nedala

olga_
7. bře 2016

V šestinedělí s měsíčním miminkem? V žádném případě bych to nedala. Je jiná, kdyby to bylo za rohem, ale ta cesta k tomu? To tvůj přítel chce tak nutně vidět naživo slona? 😕 Nechápu. Nehledě na to, že by se mi mimčo nechtělo teda vůbec tahat do nějakých smradlavých pavilonů a ke klecím se zvířaty...

foxisssss
7. bře 2016

Mimčo z pobytu v zoo nic mít nebude a ty budeš orvaná z větší péče o něj. Takže za mě - nejela bych.

hhranolka
7. bře 2016

a to mate starsi ditko, kvuli kteremu tam chcete?

feferka
7. bře 2016

Tak ono by tam možná i mohlo ... pokud mu bude zajišěný komfort krmení, tepla, pohodlí a klidu .... ale tak nějak nechápu, co by z toho to dítě mělo a vy vlastně taky ... v tomto věku je miminko spíš zátěž na takovéto akce...

blahova_andrea
7. bře 2016

miminko sice do zoo může, ale nevidím jediný důvod, proč ho tam takto maličké tahat, proč mučit sebe i dítě v šestinedělí něčím, co si mnohem více užijete až za rok. proč na tom přítel trvá? 😕 😨 njn, chlapům to většinou kolem malých dětí moc smysluplně nemyslí 😅 ☹

blanka.k
7. bře 2016

V létě ano/teď ne 😀 Se synem jsem už od jeho 14 dnů jezdila na KO do nemocnice MHD, v 5 týdnech vlakama, ve 4 týdnech jsem byli na dni ot.dveří Dopravního podniku (pod "otevřeným" nebem), na konci 6 nedělí jsem právě jeli takto 100km do ZOO, bylo ale nádherně 😉 teď by se mi nechtělo ani s 6ročním synem 😀

olga_
7. bře 2016

Navíc třeba ze mně tou dobou myslím ještě šly i nějaké očistky. Vůbec bych to nedala, když na to myslím. Máme rodinu vzdálenou asi 350 km, ale i takovou cestu - podotýkám na víkend - jsme realizovali až v jeho 2,5 měsících.

wenduliks
7. bře 2016

@tripisek pritel nebyl nikdy v Zoo a potrebuje se tam podivat? Nebo chce uz dite ucit,jak delaji zviratka? ;) V zadnem pripade bych nejela. Ja zastavam nazor,ze z vyletu musi mit neco i male deti. Co bude mit z takoveho drncani se male mimino,to fakt nevim.

martiniquest
7. bře 2016

Jsem přesvědčena o tom, ze šestinedělí má byt obdobím klidu a sžíváni se s miminkem. Osobně to hodlám strávit pěkně v klidu v pohodlí domova. Nechápu, proč přítel trvá na návštěvě ZOO. Ať si jede sám

shine2015
7. bře 2016

@tripisek nejela bych.

trif
7. bře 2016

Miminko by to sice nejspis v klidu zvladlo, ale ja v sestinedeli byla tak vyrizena, ze bych urcite nejela. Kvuli sobe.

karlajasmine
7. bře 2016

taky bych tam v zadnem pripade nejela. Ze me jste tekly nejake ocistky, byla jsem ze vseho vyplesknuta.. miminko by z toho absolutne nic nemelo a akorat by jeste neco cestou v tomto rocnim obdobi beztak chytlo. Za me rozhodne ne. At jede pritel sam, kdyz chce do Zoo 🙂

zuzka_b2
7. bře 2016

V zadnym pripade. Nedokazu si predstavit tahat takhle maly miminko po vlacich, po zoo, v takovy zime, tolik lidi, jak budes kojit a prebalovat. Sestinedeli ma bejt klidny obdobi, aby ses dala do kupy a miminko se adaptovalo doma.

tripisek
autor
7. bře 2016

Pritel ma dceru z predchoziho vztahu takze kuli ni ( porad se kuli ni hadame ) taky jsem mu rekla, at si jedou sami. Ja se kuli ni opravdu nezblaznim a jsem rada, ze mate stejny nazor. Hned ze me delal hysterku. Dekuji vam

teeerez
7. bře 2016

Do zoo klidne, do zoo 100km v zadnem pripade :O

kolibricek36
7. bře 2016

za mě, já bych nikam nejela - at s jedou sami
1. v šestnedělí má být klid, a sžívání se s miminkem
2. v tomto období kdy je plno chřipek - ne, nemá rozum , mimi by mohlo něco chytit
3. asi jako šestinedělka, náš svých problému dost ....
4. je to taková dálka

ladyhacek
7. bře 2016

rozhodně bych nejela. Poprvé na dlouhé cestě byl asi ke konci šestinedělí. jeli jsme pro strom a něco koupit do obchoďáku. já byla s malým v autě. zastavovali jsme a kojila jsem na parkovišti. Malý to zvládnul a pak byl venku když jsme vybírali strom, ale do zoo? > bych nešla - těch lidí a nemocí...........

kaccistar
7. bře 2016

nevidím dôvod, prečo neísť, ale záleží na tom, ako sa cítiš ty. Miminku to je akurát tak jedno, ono bude spať, ale je to Tvoje šestinedelie. Ja som bola s malým v 5. týždňoch na výlet cca 100 km, plno ľudí a úplne pohoda. Ani cestovanie, ani kojenie a ani malý nebol žiadny problém. Nie som z tých, čo sa hneď tak šetria a pokiaľ to zvládaš Ty a mimi, tak nechápem prečo nie.. je to predsa prechádzka vonku. Brala by som to skôr tak.. a s tým cestovaním.. my bývame 50 km od doktorky, takže dochádzame od 4. dňa a nikdy mi na tom nič zlého neprišlo.. to som ale ja. Vôbec by som sa na toto ani tu nepýtala, každý ma iný názor. Urob ako myslíš. 😉

vanilkacka
7. bře 2016

My jeli na konci ledna ve 3 týdnech dcery k rodičům cca 200 km, malá celou cestu prospinkala, proto jsme ani nemuseli zastavovat. Cestujeme takto velmi částo, ale do ZOO bych v sestinedeli nesla, protože jsem byla dost unavená, malá chtěla být často kojena (klidně 30 min.) a prebalovana a v ZOO asi strávíte víc času než třeba 2 hodiny. V létě jsem všechno osefovala venku, teď v zimě by se mi nechtělo řešit,kde je tam prebalovak a klidne místo na krmení.

olga_
7. bře 2016

@tripisek Jak já nad tím ještě přemýšlím, prostě bych partnerovi řekla, že jsem rodila já, šestinedělí není pro nic za nic (ono se to, jestli si žena odpočinula, nebo ne může taky projevit az xy let v přechodu) a postavila to jako věc, o které se nediskutuje, zvlášť když se na to necítíš, což je pochopitelné a normální.

romca05
7. bře 2016

Podle mě záleží spíš na matce, jak se cítí, mimčo to zvládne! 🙂 Se synem bych to v šestinedělí nedala, s dcerou klidně hned po návratu z porodnice! 😉 Dcera poprvé v ZOO byla velmi brzy (myslím, že to bylo ještě v tom šestinedělí) , ZOO byla od nás asi 60 km. Narodila se v červnu, neviděli jsme důvod, proč by starší syn musel kvůli miminu sedět v létě doma a nemohl jet na výlet!

jipe
7. bře 2016

@tripisek když odmyslím to, jak se ty cítíš v šestinedělí, tak hlavní problém vidím v kojení/krmení a přebalování - nejsem si jistá, jestli má na toto zoo perfektní zázemí a venku v tomto počasí těžko. Jinak to miminko asi prospinká, ale co když ne, bude se přítel starat o ječící mimino, aby dcera mohla vidět zvířátka? Pokud nenosíš v nosítku nebo šátku, tak z kočáru ho tahat, to leda nastydne. Já bych nejela, to zvládnou sami a udělají si hezký den.

petrajurinova
7. bře 2016

Kdybyste měli ZOO "za rohem", tak je to super místo na procházku s kočárkem, ale když je to tak daleko, je to v šestinedělí zbytečný hazard se zdravím hlavně pro matku (dítěti je jedno, jestli spí v postýlce, v autě, nebo v kočárku a když má hlad tak se napije stejně ochotně doma i v restauračce, baby-koutku, nebo kdekoliv na lavičce), ale matčino tělo je oslabené a hrozí jí tak brzy po porodu zdravotní problémy, takže já bych určitě nejela.

olga_
7. bře 2016

@petrajurinova No právě že na lavičce v tomto počasí asi těžko 😒. A syn třeba když potřeboval nakojit, byla to jednoduše okamžitá potřeba. Takže představa, že v zimě běžím jako šestinedělka někde v zoo s kočárem a hledám restauraci, která v tu chvíli bude natuty nejdál, jak jen to je možné...
Jinak plný souhlas.

@tripisek Jak dlouho vám s mimčem trvá kojení? U nás to totiž byla asi do tří měsíců vždy hodina. S tím je třeba taky počítat.

chris_n
7. bře 2016

ja dodrzovala 6 nedělí, takže bych nešla

hapovab
7. bře 2016

Jezis uz jen pri te predstave je mi na nic.Kdyz mela mala mesic tak pro me bylo jediny jen to jestli ma hlad je ji teplo nebo zima a vsechno a vsichni ostatni mi mohli vlizt na zada i kontrola u doktorky me obtezovala a ja byla taky rada ze jsem rada.

somalicats
7. bře 2016

@tripisek Taky bych nejela. Dokud jsem kojila, tak to trvalo klidně i třičtvrtě hodiny, a v tomhle počasí si taktéž neumím představit, že v šestinedělí kojím někde na lavičce, notabene když se sama ještě čistím. Takže nechť si přítel s dcerou udělají výlet ve dvou.

hapovab
7. bře 2016

A uz jen to kolikrat bys ho za tu dobu oblikala a svlikala,na kojeni a prebaleni,pak se ti muze zpotit, to by asi mimco bylo stestim bez sebe.

kika_21
7. bře 2016

Tak pokud bude dobře oblečené a nebude moc dlouho brečet v autě jako náš nejmladší, je mu celkem jedno, zda je v ZOO nebo jinde. Ale přítelovi evidentně ne, baví ho asi zvířata, což chápu.Připomíná mi to, jak jsem šla s malým na houby po prašné cestě a on měl pak zánět spojivek.Doktorovi jsem řekla, že šel na houby- oči měl už dobré, kapala jsem mu Ophtalmoseptonex. Bylo mu 14 dní, tak se dr. ptal, jestli takhle malej šel opravdu na houby.Jenomže jelikož ostatní děti doma sedět nebudou, prostě se občas i takhle malej přizpůsobil. 🙂
@tripisek