Může mít matka v psychiatrické léčebně u sebe děti?

natalkaa
17. led 2013

Je mi doporučována léčba na psychiatrii, ale děti (2 a 5 let) jsou na mě závislé a nedovedu si představit, že bych je u sebe neměla šest týdnů! Nehledě na to, že by byl v rodině problém s jejich hlídáním. Máte s tím někdo zkušenost? díky za každou informaci!

lena1981
17. led 2013

Dobrý den, dělala jsem v pražské Bohnické léčebně a zde vím, že takto možnost není. Nevím, co máte za problém, ale jsou možnosti jako např. denní stacionář, kam klient dochází na každý pracovní den a poté odchází domů, což je pro matku s dětmi ideální příležitost. Jsou různě zaměřeny, resp. pro různé obtíže (diagnozy). Bohužel takovýchto služeb je ale v republice pomálu, ale vyplatí se hledat, příp. se poptat psychiatra.

zamilovanadonej
18. led 2013

Já měla na psyndě mámu, a nikdy jsem neslyšela že by tam mohla žena mít děti, myslím si že to možné není ☹

ssaara
18. led 2013

Já jsem pracovala na psych. klinice,a u nás by děti určitě být nemohly ,i na návštěvu mohly děti až od 10ti let. Pokud nestačí ambulantní léčba a je lékařem doporučená hospitalizace v nemocnici,tak bych to určitě nepodceňovala. Nevím sice,jaké máš trápení či problém,ale i děti by určitě ocenily,kdyby měly doma maminku veselou a v pohodě,nehledě nato,že psychika může ještě víc zahaprovat a tobě se přitížit natolik,že bys musela do nemocnice akutně . 6 týdnů je dlouhá doba,ale určitě by jste to všichni zvládli,předem naplánovali. Děti si pár dní popláčou,pak se na tebe budou těšit ,navíc si můžete volat třeba po skypu. Každopádně,ať už se zařídíš jakkoliv,držím moc palce!!! 😉

leni78
19. led 2013

Přeci nemůžou vzít mámě děti.. vždyť je to jejich základní právo. A jak může léčba probíhat, když je vedena za podmínek odloučení od dětí ? Takhle malých..No to zírám a je pravda, že to mě nikdy nenapadlo, že když je ženská nemocná psychicky, může si jít lehnout, ale pěkně bez dětí. Ještě mě zaráží, jak může vystudovaný odborník přes lidskou psychiku, doporučit matce zanechat dvouleté dítě na šest týdnů !