Může mít výživa do 3 let vliv na budoucí zdraví člověka?

lendych
24. zář 2008

Někde jsem četla že to může ovlivnit. To jak se stravujem do 3 let věku.
Může být prý v budoucnosti ovlivněn ekzém, astma atd...
Máte někdo náke takové informace, zkušenosti? 😵

radost
24. zář 2008

já jen vím, že slané potraviny můžou negativně ovlivnit činnost ledvin.

lu777
24. zář 2008

no tak to urcite.. vsak do 3 let probiha nejdulezitejsti obdobi rustu a taky zrani mozku, vyvin chrupavek atd...
mimoto se urcite i dite uci neco o chutich a podle toho co dostane ochutnat a jak velke je spektrum chuti, tak pak treba je otevrene novym chutim nebo naopak...

jestli to muze konkretne ovlivnit ekzem, astma... tak asi ano, ale zalezi podle me dost na rodinne anamneze

amina
24. zář 2008

Určitě to jistou váhu má. Ale pokud má třeba dítě v jídle jistá omezení, třeba kvůli alergiím apod., nemyslím, že by v budoucnu nějak strádalo, že něco důležitého jíst tehdy nemohlo.

petraluk
24. zář 2008

Já myslim, že určitě. POchopitelně záleží na rodinné anamnéze a někdy to už má prostě dítě v sobě, ale myslim, že stravou se dá hodně ovlivnit 🙂

Zrovna dneska jsem třeba četla, že roční děti by měli vypít max. 150ml sladkých šťáv nebo džusů denně. Nadměrný pití těchto nápojů může vést v budoucnu ke ztrátě chuti k jídlu a častým průjmům nebo naopak k obezitě v dospělosti 😉

schwarzovka
24. zář 2008

určitě má...do nás cpali všechno možný a je to vidět. Dnes jsem viděla fotku 4měsíčního chlapečka bývalé spolužačky s čokoládovou tyčinkou v puse...tak jsem se úplně zhrozila, jak asi bude vypadat až bude větší 🤐

leninn
25. zář 2008

Na 100%, co se dá dítěti do 3 let, to je to nejdůležitější, jak po psychické stránce-výchova, návyky, režim, chování, tak i po té fyzické-procházky, pohyb, jídlo, pitný režim...

lendych
autor
25. zář 2008

je fakt ze me mamča nekojila byla jsem na UM a od detstvi do ted mám ekzémy....
manžel taky na um, hned i krupicové kaše, vše co jedi dospělí a je alergik

nemáte nákej odkaz na tohle téma????

cazadora
25. zář 2008

tak MM byl snad hned na sunaru a hodně brzo jedl normální jídla jako dospělí a je celej život zdravej, já byla půl roku kojená a pak s jídlem máma začínala pozvolna a jsem alergik myslim že určitej vliv to má ale zase ne tak radikální jak se říká

kacka.va
25. zář 2008

já myslím, že jo. četla jsem články o tom, že právě nejvíce do 3 let se formuje to, jestli bude mít dítě v dospělosti sklony k nadváze.
Lendych: já myslím, že ty alergie a podobně jsou dané i geny. Já byla od mala taky na UM, ekzémy nemám, alergik nejsem, nemocná jsem (musím zaťukat) nikdy nijak moc nebyla.

schwarzovka
25. zář 2008

co se týče té nadváhy, tak ségra měla normálně ve 4 měsících omáčku s knedlem a má problémy s váhou. 😒
u mě máma dodržovala, co se tenkrát mělo za správné a žádné problémy nemám