Může se mi změnit krev z 0 na A?

mami29
30. led 2011

holky resim problem, od narozeni a behem prvniho tehotenstvi jsem mela 0- (krevni skupinu), Míla ma po me 0 a ted mam v prukazce napsano krev A2 +. 😕 nechapu? nekdo se prepsal nebo se mi uplne zmenila krev.

martina76
30. led 2011

Změna není možná, Tvé tělo vytváří stále stejnou skupinu. Zapátrala bych po chybě. Každý se může splést i laborka. Hlavně pokud máš stejného doktora tak by si měl všimnout. Upozorni ho na to a nech si vyšetřit KS+ RH faktor znovu. 😉

lucie.krajcarova
30. led 2011

taky si myslím, že to nejde. mému bratrovi taky zapsali špatnou krevní skupinu - prostě ze dvou, co má máma a táta tato prostě vzniknout nemůže. chyba je určitě na straně personálu..

jasekd
31. led 2011

Neni to mozne, rozhodne nechat znova vysetrit, at je jistota, ze mas udaje spravny.

ivasad.
31. led 2011

Jéééé 😲 , tak na to velký pozor! Určitě na to upozorni, to že by se ti změnila skupina jistojistě možné není, a hlavně - těhulím s negativním faktorem (co píšeš tu skupinu 0 neg) se během těhotenství vyšetřuje (myslím třikrát) krev na protilátky, - to se nesmí zanedbat - jde o zdraví miminka (pokud má mimi krev pozitivní a matka negativní, tak matka může tvořit protilátky proti krvinkám miminka)! To ti nevyšetřej, pokud máš v průkajdě A+ skupinu 😒 A po porodu se všem vyšetřuje krev z pupečníku - u skupiny A+ jen jedna zkumavka na BWR - (syfilis), a u 0neg tři zkumavky - BWR, protilátky , a bilirubin v pupečníku - děti matek se skupinou 0 jsou více ohrožené žloutenkou. To je velice důležité vyšetřit, tak co nejdříve na to upozorni doktora, ať se to nezanedbá.

marton
31. led 2011

Ivasad to napsala naprosto přesně.Jelikož je to moje povolání,tak vím o čem je řeč.Doktora na to musíš upozornit.Maminy s negativním faktorem jsou více hlídané.Jinak přeji pěkné těhotenství.

hroznatko
31. led 2011

ahoj. stalo se mi totéž. akorát jsem do 35 let žila s tím, že mám A. až mi do průkazky sestra napsala O. myslela jsem, že umřu, protože jsem to zjistila až po triple testu, který vyšel v pohodě. a najednou šílená nejistota, že ty dobré výsledky snad nebyly z mojí krve... ☹ navíc věková indikace k amniocentéze... no co ti budu povídat. prostě okamžitě nový odběr a potvrdila se ta O.

lenik_25
31. led 2011

Opravdu to není možné. Stalo se to snad jen jednou v historii a to se tomu ještě vědci divili. Po nějaké nehodě dostal pacient OMYLEM jinou krevní skupinu. Normálně by ji tělo nepřijalo, ale stal se asi zázrak a tělo ji přijalo a tím se mu krevní skupina změnila. Jinak je to nereálné.

hancazivocich
31. led 2011

A máš to zapsané opravdu ve své skupině? Není to upozornění na skupinu otce? Protože ty máš negativní faktor, druhé těhotenství... U toho se zjišťuje krevní skupina (hlavně faktor) u otce, ne? Jinak - pokud to máš jako svojí skupinu, tak na to hned upozorni!! Protože tohle není sranda a ke všemu ... ke všemu mohli napsat někomu tvoji skupinu (záměna s jinou maminou)... Ty svoji skupinu znáš, tak se můžeš ozvat, ale pokud to vyměnili s někým, kdo svoji skupinu nezná a řídí se průkazkou... Brrrr....

petruska_007
31. led 2011

Každopádně to nejde.Nech si odebrat znovu krev na krevní skupinu a určitě se potvrdí 0 😉

lumpajda
1. únor 2011

Tak to je určitě chyba v laboratoři. Nech si udělat znovu odběry, krev se nemění, jednu skupinu máš na celý život.

janinkaves
1. únor 2011

já si taky myslím že to není možné, určitě se nech znovu vyšetřit, to je velmi důležité, protože já mám 0- berou se k vůly tomu v těhu třikrát protilátky a syn má skupinu i s RH po mě takže problém nebyl, ale dcera se narodila s A- a dvě hodiny po porodu měla tak vysokou hodnotu bilirubinu z pupečníku (u ní skupinová nesnášenlivost) že ji hned vezli speciálním převozem na JIP do jiné nemocnice kde jí chtěli udělat transfuzy krve, která naštětí nebyla nutná, zvládli to lékama a silnou fototeapii ale díky mojí skupině ji zkontrolovali a zjistili to okamžitě, protože ještě ani žlutá nebyla když ji vezli pryč.