Může to být pedofil?

fiba
29. črc 2008

Obracím se na Vás všechny s dotazem týkajícím se mé švagrové. Je jí 14 let a už asi dva roky si přes nějakou hru na internetu dopisuje s několika dospělími lidmi. Dnes jsem se dozvěděl, že jeden z nich, prý kamarád, kterého zná pouze přes internet (takže je anonymní) přijede k ní domů na návštěvu. To by nebylo nic divného, kdyby za ní nejel až z Ústí nad Labem na kole (cca300km) a nebylo mu 31let. Švagrové tvrdí že je svobodný a plánuje výlety po okolí na kolech. Má se zdržet 3dny a chce stanovat na zahradě domu ve kterém švagrová bydlí společně s rodiči. Těm se to příliš nezamlouvá, ale nechtějí jí odhánět kamarády. Požádali proto jejího bratra (27 let), aby je doprovázel doslova na každém kroku. Jsem paranoidní, nebo to opravdu není normální, aby si 31 letý anonimní "kamarád" z netu takto domlouval schůzku se 14letou slečnou?

eraserhead
2. srp 2008

fiba: no one se s tebou dá v podstatě souhlasit, ale zase nedělej ze všech čtrnáctek nevinné oběti, některé z nich moc dobře ví co dělají, už v tomhle věku. Tím ale samozřejmě nechci nijak zpochybnit to co jsi napsal, ono to platí...

sisstin
2. srp 2008

fiba: jako vcelku s tebou souhlasim, ale není běžný, že 20-letí kluci balí 16-17?Vždyt takovej kluk je na úplně stejný mentální úrovni....já teda absolutně nevidim rozdíl mezi 17-letou holkou a 20-letym klukem, děcka jsou to oba dva 😎

sisstin
2. srp 2008

mi to fakt přijde ujetý, to jako kdyby mi MP v mých 18...jemu bylo skoro 29taky blbnul hlavu.. 😅 nicméně jsme spolu šestým rokem, máme dítě a budeme se brát 😝

sisstin
2. srp 2008

prostě furt mi tady přijde, že kdo je starší, tak je zákonitě chytřejší(vyspělejší?) a toho mladšího musí utáhnout na vařený nudli nebo co 😖 to tady každej máte partnera stejně starýho nebo max. o 2roky mladšího? 😕 To už je teda mimo téma..ale furt mi přijde, že to k tomu nějak spěje 😕 😕

vanusak
2. srp 2008

Fiba - přesně, cos napsal nahoře, potvrzuje MM, dělali to úplně stejně za jediným účelem, pěkně klíny mladejm holkám do hlavy... Když se ale pak rozhodli, že budou hledat patnerku na vztah jako takový, koukalo se na úplně jiný věci a řči se vedly taky trochu jinak... Naše holka ve 14 i bez namalování vypadá tak na 16, po namalování klidně i na 18, ale uvnitř mentálně je to pořád "holčička" s mentalitou a přmýšlením a hlavně zkušenostma odpovídajícíma pouze a pouze jejímu biologickému věku...

zanett
2. srp 2008

fiba, ale to je dnes uz vedecky dokazano (viz nescetne statistiky), ze dnesni mladez dospiva radove o dva roky drive nez generace dnesnich 40-50-letych (dokonce bych podle sebe rekla,ze i rychleji nez moje generace 😀 )...a ano, podivej se do jakekoliv univerzitni knihovny - najdes tam nespocet publikaci a teorii o tom, ze nove generace budou pravdepodobne dospivat jeste drive (tedy v tech 10 letech) atd...

zanett
2. srp 2008

Jo ahoj vanusak 😉

vanusak
2. srp 2008

Zanett - hoj 😉
Fiba - jo, to je dneska už fakt prokazatelné, že především holky dospívají fyzicky rychleji než tomu bylo dříve, i tu MS dostávají v průměru časově mnohem dřív než minulé generace... 😒 Jenomže to je stále jenom dospívání tělesné schránky, tj. fyzické, uvnitř mentálně a rozumově si to musí prostě samy stejně nejdřív všechno "odžít" na vlastní kůži, aby dospěly...

sisstin
2. srp 2008

tak já mám zkušenosti s těma mladšíma holkama ted už jen většinou přes kamarádky, jsou to jejich ségry...a nevim, jestli je to náhoda..ale mně přijdou i psychicky fakt jinde, než jsem byla v těch 14já..jsou prostě dospělější...ale zas je to malej vzorek 😉

zanett
2. srp 2008

jo, sis, nektery jsou hodne psychicky jinde....treba kamoska nasi mlade (ta nejhorsi, kterou my s MP nemuzeme vydychat, pac je to rozmazlenej jedinacek bez spetky respektu), tak ta mela tu drzost rict MP prede mnou (!!!!) ze je dost sexy a ze by si dala rict!!!!!!!!!!!!!! Podotykam, ze se to stalo loni v rijnu, kdy te koze bylo sotva 14 a ona mela tu neskutecnou drzost rict chlapovi, ktery je starsi nez jeji rodice, ze je sexy a to pred jeho pritelkyni (doslova mi davala najevo, ze nejaka pritelkyne neni prekazka a ze me ma na haku)! 😠 😠 😝 Jenom jsem tenkrat zalapala po dechu a nebyt MP, ktery me predbehnul a slecne rekl, ze tohle u nas doma nebudeme tolerovat, tak bych se byvala neudrzela a tu pubertalni husu vyrazila ze dveri (nutno dodat, ze jsem MP jasne rekla, ze tu kravu u nas doma nechci za zadnou cenu a ze si dceruska musi uvedomit, ze v nasem dome jsou hranice a pokud je ona a jeji kamosky nehodla respektovat, tak se muze odstehovat za tou svou 'povedenou' kamoskou, co ma tak nevymachanou hubu!)...bych si nikdy (ani v 18 letech) nedovolila rict chlapovi pred jeho pritelkyni, ze je sexy a ze bych si dala rict....ovsem tady to rikaji i posahany pubertacky...takze....

sisstin
2. srp 2008

zanett: no docela síla, mít doma takovou pubertačku 😠 je blbý, že ti sexy starší chlapi maj děcka co 😝 😅 😅 😅 😅 to je většinou úlet z dob mladších a nerozvážných 😅 😅 😅 😅 MP

elitera
2. srp 2008

zanett, to je na přesdržko 🙄

zanett
2. srp 2008

sis, elitera - to je bohuzel odraz moralky dnesnich mladych Britek 😒 , proste ony jsou za hvezdy a zijou v presvedceni, ze se z nich musi kazdy posadit na zadek, ze jsou uchvatny a uzasny a nikdo jim neodola...

sisstin
2. srp 2008

no..a předpokládám, že i takové podobné holky jsou tady v Cr 😅 že se prostě vždycky jen z těch chlapů dělaj ouchylové..ale taková malá mrška je schopná jim zamotat hlavu víc, jak oni jim 😎

zanett
2. srp 2008

sis; jo, takovy mrchy jsou vsude, jenom tady jich je jaksi vic, pac jsou tak vychovavany a uz maly holcicky maji nabubrely sebevedomi a myslej si, jaky nejsou hvezdy a kdyz pak potkaj nekoho, kdo se jim zamlouva, chteji ho dostat a ani neuvazuji o tom, ze on by je nechtel...hele, ta kamoska mlade (Hannah) - ta ma u nas utrum, pac jsme nasi mlade jasne rekli, ze takovy kamosky u nas doma nechceme (ani na minutku, natoz na prespani) a az do odvolani o tom nebudeme diskutovat (ta Hannah to samozrejme vi, ze uz u nas neni vitana...jsem zvedava, co to udelalo s jejim sebevedomim...hvezda jedna 😀 ....tak strasne si brousila zuby na starsiho chlapa (MP), az jsme ji zatrhly navstevy 😀 😀 😀 ..holt, zivot je pes....a cim vickrat takova puboska padne na hubu, tim lip 🤐

Mmch, sis, cetla jsem si to v te diskuzi- napsala jsi to moc hezky, byt v tve situaci, napisu to taky tak 😉

sisstin
2. srp 2008

zanett:hele..víš, co mě dostalo 😅 to už je teda dlouho...to jsme začli s MP teprve chodit..a že byl v baru..u nich doma v zapadákově 😝 a byla tam luxusní kočka..prej...no a kámoši mu řekli, že jestli to náhodou neví, tak je to jeho 16-letá neteř 😅 😅 😅 😅 😅 jejich rodiny se nějak nevídali, takže ji vůbec neznal 😅 😅 😅 no...takže doted ji tedá teda strejčka..holčina je v pohodě..znám ji osobně...ale jaksi ve mně furt něco hlodá 😅 když jsme například my tři byli na pizze a ona ho chytla kolem ramen 😠 😅 😅 😅 😅 no..ale to je spíš usměvný 😅

jinak my dvě bysme si asi měly založit téma: největší exoti na koníkovi 😅

zanett
2. srp 2008

sis 😉

Jinak, ja si nemyslim, ze by to bylo usmevny, ja te chapu...protoze treba MP neni typ klasickyho krasvce, na kteryho by baby letely a presto se najdou takovy, ktery maji nekaly umysly (a osobne mam averzi vuci pubertackam proto, ze vim, jaky drzy potvory to muzou bejt - sice o zivote nic nevi, jsou blbe naivni a vidi nejdal za roh, ale prave ta jejich naivita a nezkusenost je dela nebezpecny tim, ze maj pocit, ze jsou hvezdy a muzou vsechno, pac jim se prece nic nestane....treba pred dvema lety si na MP brousila zuby jeho znama ze sboru, kde MP hraje - je to rozvedena zenska s ditetem a jeji dost pres 40 a i kdyz jsem vedela, ze po MP jede, byla jsem klidnejsi, protoze proste takova zenska, i kdyz je zkusenejsi, uz neriskuje tak, jak ty mlady a neni tak drza....kdezto ty pubosky si myslej, ze jsou neporazitelny a jelikoz v zivote jeste nepadly moc na hubu, tak si myslej, ze jim padne svet k noham...proto ja jsem kolem 13-22-letych holek hooodne obezretna 🤐 😅 😔

draga
2. srp 2008

miláškové 🙂 sice už podivný výlet pana cyklisty zkončil ale mi to nedá a též musím reagovat...když denodenně procházím kolem základní školy!!! vidím jaké jsou dnešní 14-15 leté dívenky...rozhodně nevypadaj na to že by se nechali někým oblbnout a pak chudinky svést...spíš mi to někdy připadá, že chlapi jsou ti svedení chudáci 🙂 ne každá dívka samozřejmně ale většina a ta jejich mluva..vo*e, pi*o, krávo a pod... kluci si kopou fotbálek, jezdí na kole, ale holky jsou daleko drsnější.....no nevím podle mě je jiná doba a my s tím asi ani jako rodiče nejsme schopní nic moc udělat jen dávat příklad, vysvětlovat a je už na našich dětičkách jak si naše rady převezmou...no a osobně moje dcera (kterou nemám 🙂) by si kámoše pozvat mohla ale napřed bych s ním musela pár věcí probrat já jako matka...protože jsem starší jen o pár let než 31 letý cyklista 🙂)

ygreen
2. srp 2008

taky zareaguji:
podle mě nejsou 14 holky nějak vyspělé duševně, ale fyzicky docela dost. Ale spousta holek, obzvláště těch "pěkných", které to o sobě ví, dokáže velmi obratně manipulovat a dělat ze sebe "starší a rozumější, vyspělejší". Koukněte na miss a modelky - holky od 14 a vypadají na 20-25let.
A naopak někteří kluci jsou ve 30 "ucha", kteří možná ani žádnou babu neměli. Obzvlášť pokud to jsou zanícení cyklisti, hráči PC her a knihomolové ujíždějící na fantasy a sci-fi (nic proti jsou to i mé oblíbené žánry). A nemyslím, že musejí být nutně "divní".

Ale co se týče pedofilů, pak já mám poměrně jasno - malej nebude jezdit na tábory (pokud bych tam nejela jako "něco"), nebude chodit do skauta a bude se vyhýbat dalším aktivitám, které mají co dočinění s kolektivními "hrami" pod vedením cizích dospělých apod. 😅 😎 A to podotýkám, že si v rámci své profese můžu nechat o dotyčném "vedoucím" zjistit dost údajů, ale i tak člověk nikdy neví.

zanett
2. srp 2008

no pockej, ygreen, to bys ho pak nemohla pustit ani do skoly, pro pripad, ze by byl telocvikar uchyl atd. 😅 Vim, jak to myslis, opatrnosti neni nikdy dost, ale uz preventivne mu zakazat podobne zajmove cinnosti je trochu....nechci rict hystericke, ale 'velmi opatrne' rekla bych... 😔

elitera
2. srp 2008

ygreen, tábory byly moje oblíbený letní kratochvíle a imho skaut děcku taky neuškodí. Dítko se nonstop za ručičku vodit nedá...

vanusak
3. srp 2008

Ygreen, fakt, takhle nadoraz dítě odstřihnout od "potencionálních" rizik, nic neřeší. Můžeš být maximálně ostražitá a stane se to úplně na místě, kde bys to nečekala... 😒

Zanett, mimochodem, vzpomínám si na jednoho tělocvikář, jistý p. Laš, který v dnešní době by neprošel do další hodiny ani náhodou, protože ten podle mého úchyl byl určitě. Jednou za čas nás holky nutil nosit plavky na hodiny tělocviku (7.- 8. třída ZŠ), aby "zhodnotil" správné držení těla a musely jsme různě cvičit a ohýbat se a on sahal na záda, ramena... aby zkontroloval správné vyvinutí zádových svalů (ale spíš kontroloval prsa - ještě že jsem tehdy byla plochá jak lopata...) Brrr, ještě dneska když si na to vzpomenu, nechápu, že mohl učit až do důchodu. Dneska by stačila jediná věta řediteli anebo doma a pan učitel by letěl...

A ještě k té psychické vyspělosti děvčátek. Oni možná mají sebevědomí nabubřelé kdoví kam, ale po pár větách je správně směrovanými dotazy a řečmi člověk rozebere na kostičky a jsou táááákhle malinkaté... 😉 To je oblíbená zábava mého manžela, když tohle někdo na něj zkouší a fakt to funguje. 😀

vanusak
3. srp 2008

Tak, Zanett - víš, co by řekl MM sebevědomé Hannah na to, kdyby mu nadhodila, že je dost sexy a že by si dala říct??? - No tak pojď, pojď se předvést a snaž se, já jsem dost náročnej... - Oni budou mít plnou hubu keců a myslí si tím, jak jsou strašně zajímavé, ale kdyby došlo na činy, tak to by asi pěkně couvaly...

haluskacz
3. srp 2008

ygreen, jsem absolvovala hafo ruznych oddilu, taboru a kdejakych aktivit vedenych cizimi dospelymi, a na zadnyho uchyla jsem nenarazila. Ale je fakt, ze nez svoje deti nekomu sverim, tak se taky budu snazit o nem vedet maximum, nebo to bude nekdo, koho uz delsi dobu znam ci nekdo znamy ho zna. A nejde jen o to, vyloucit uchyly, ale vubec - kdyz uz ma mit nekdo cizi na moje deti vliv, tak abych vedela, s kym mam tu cest, a jestli to stoji za to. Neco jinyho je skola, kam to dite v podstate chodit musi (no nemusi, taky muzu ucit doma, ze jo, ale nejspis nebudu) a ucitele si nevyberes, kdyz nechces dite vozit pres pul republiky, ale zajmovou cinnost nejak ovlivnit lze. Zase znam to i z druhy strany, protoze jsem nejakych par let deti vedla a organizovala tabory a pod. A sama bych nikdy nevzala do vedeni tabora nekoho, o kom bych mela sebemensi pochybnost, ze s nim neco neni v poradku.

zanett
3. srp 2008

vanusak - s tim mas asi pravdu, ony maji pusu plnou reci, ale skutek utek....to bych taky chtela umet; rozebrat ji s ledovym klidem na kosticky 😉 ...ale ja jsem spis horka hlava 😅

meleri
3. srp 2008

myslíte, že je úchylů víc a víc, nebo je to tím, že se o tom víc mluví?
Já zažila úchyláky dva bohužel..jednoho učitele tělocviku, na kterého jsme to pak holky bonzly a ředitel ho vyhodil. A pak učitele v autoškole..byly to pro mě šoky..v
o takových těch co si ho před váma honí někde v parku ani nemluvím..to jsem zažila asi 3x -pravidlo bylo-nohy na ramena...
no a jednou mě jeden chlap pronásledoval z tramvaje, jak jsem ale začala brečet, tak mě pustil. a ani nebylo moc pozdě, asi půl jedenácté! Pak se ještě různé menší incidenty opakovaly, ale spíš jen takové otravování na veřejnosti...
Výsledek? Cizích chlapů bojím jak kříže, s nikým se nevybavuju, nesnáším, když mě cizí chlap osloví, i když to většinou myslí dobře..
Takže fakt někdo toto nezažije, ale na mě se smůla lepí..takže mám fakt hrůzu, že jestli jednou budu mít dcerku tak se strachy o ni zblázním!! Navíc žiju ve Fr. a tady je třeba dávat bacha na Araby a Turky.. ☹

aniska
3. srp 2008

fiba co ten typek, ako prebehol rozchod, ako to vyzera, bude pokracovanie- stanovackaII?
co to dievca, ako sa o nom vyjadruje ked ho videla "live"? neznechutil sa jej, ked ho videla?

zanett
3. srp 2008

meleri, ja myslim, ze uchylaku je porad stejne, jenom jsou jaksi vic videt, pac informace jsou vice a lepe dostupne...uchylky jsou prece v populaci dane stejne jako treba inteligence, s tim se bud clovek narodi nebo ne...silne pochybuju, ze by se dnes vice lidi uchylakama 'stavalo' 😀

meleri
3. srp 2008

Zanett,

fuj, je to stejně hnus.. ☹ sranda je, že jsou to snad vždycky chlapi! 😕

zanett
3. srp 2008

jj, vetsinou chlapi, ale zensky taky...i kdyz jich neni tolik 🤐