Může to být pedofil?

fiba
29. črc 2008

Obracím se na Vás všechny s dotazem týkajícím se mé švagrové. Je jí 14 let a už asi dva roky si přes nějakou hru na internetu dopisuje s několika dospělími lidmi. Dnes jsem se dozvěděl, že jeden z nich, prý kamarád, kterého zná pouze přes internet (takže je anonymní) přijede k ní domů na návštěvu. To by nebylo nic divného, kdyby za ní nejel až z Ústí nad Labem na kole (cca300km) a nebylo mu 31let. Švagrové tvrdí že je svobodný a plánuje výlety po okolí na kolech. Má se zdržet 3dny a chce stanovat na zahradě domu ve kterém švagrová bydlí společně s rodiči. Těm se to příliš nezamlouvá, ale nechtějí jí odhánět kamarády. Požádali proto jejího bratra (27 let), aby je doprovázel doslova na každém kroku. Jsem paranoidní, nebo to opravdu není normální, aby si 31 letý anonimní "kamarád" z netu takto domlouval schůzku se 14letou slečnou?

womenne
1. srp 2008

Fiba pekne si to napisal maš pravdu ved za nickom sa može nachadzat hcikto a može to bytskutočne pedofil.Som rada že to dopadlo dobre a teraz je rad na jej rodičov aby sa snou porozpravali o možnych nastrahach.

eraserhead
1. srp 2008

zanett: úpřimně, nenapadlo by mně, že tady někdy napíšeš něco, s čím bych se tak na 98% shodoval, teď se ti to podařilo 😀

zanett
1. srp 2008

eraserhead 😉 a co ty zbyvajici dve procenta? 😀

aniska
1. srp 2008

fiba, ked bude ten fufnik odchadzat, daj mu na rozlucku ako darcek odkaz na tuto diskusiu 😀
😵

bambusko
1. srp 2008

aniska 😀 😀 😀 😀 😀

sisstin
1. srp 2008

nooo..já asi tak..s MP jsem se seznámila na netu 😝 je o deset let starší 😉 dělá admina na chatu...a jsou různý srazy..a tam taky chodí lidi dejme tomu od 14- nekonečno.. 😅 taky se normálně s těma holkama bavil..a úchyl snad není 😉 jinak dnešní doba je jiná, 14letý holky si už nehrajou s panenkama..neříkám, že musej hned sexovat..ale prostě bývaj i psychicky jinde..nejsou to prostě děcka 😉

stanovat cizímu týpkovi doma bych asi taky nedovolila..ale rozhodně to nemusí bejt ouchyl..prostě jen potřebuje někde přespat..a jak někdo psal, maj společnýho koníčka 😉

digysa: tvoje názory mi přijdou trošku divný..já taky byla vždycky na chlapy 10let a více.. nemyslím si, že jsem nějak zvrhlá 😀

meleri
1. srp 2008

Tak vám teda řeknu, že se teda vůbec netěším na to období, jak budou naše děti v pubertě...to bude asi pěkné psycho..

Naštěstí žijeme v totálním zapadákově, přezdíváme tomu tady "kukuřice" páč tady skoro nic jiného než kukuřice není, a na nejbližší disku je to aspon padesát kiláků autem, takže nevim nevim, jestli se jednou ty naše děti zas tak zkazí...rozhodně si všímám rozdílu-děti z vesnice a z měst.a nakonec jsem ráda za to, kde jsme, aspon z toho důvodu.... 🙂

sisstin
1. srp 2008

meleri: já jsem z města..na vesnici bych asi umřela..na disky jsem začla chodit v 15..on ne každej je zvrhlej jen proto, že má tu možnost 😉 spíš je to, jak psala zanett tou výchovou, kde člověk nesmí nic..to pak utíká a je jak utrženej z řetězu..my měli prostě domluvu např.ve 3 doma..a vždycky jsem v tu dobu doma byla, protože jsem věděla, že jinak bych měla utrum 😉

sisstin
1. srp 2008

brutálně pařit jsem začla až okolo 19-20, po maturitě..ale tak to už je asi normoš že 😎

sisstin
1. srp 2008

jinak my měli ve třídě holku, co od 12!!!!chodila s 28letým klukem, sexovat začli od jejich 15, oba dva jsou naprosto slušný lidi..vzali se hned po maturitě, maj dvě děti a jsou spokojený 😉

zanett
1. srp 2008

sis, ted jsem to chtela rict 😉 - meleri - ja jsem z mensiho mesta - bydleli jsme na uplnym konci, coz byla cast toho mesta, spis jako vesnice a reknu ti, ze to byl horor a na ten zapadakov strasne nerada vzpominam. Zavidela jsem kamoskam, ktery bydlely v panelaku, pac se kamaradily s deckama ze sidliste, jejich prvni kluci byli vetsinou ze sidliste a celkove byly vic socialne 'zdatny' nez ja, ktera zila v 'izolaci' 😝 a jak jsem rekla; pocitala jsem dny, abych uz mohla z toho zapadakova vypadnout a kdyz se tak stalo, tak jsem byla jak splasena a nevedela, co driv, pac svet byl najednou plnej lakadel, ktery ja do te doby neznala a chtela jsem to vsechno samozrejme zkusit a mohla jsem, pac jsem byla dospela, mela jsem nejaky penize a nehlidalo me prisne oko rodice 😀 ....az se dnes s odstupem casu divim, ze jsem na to nedojela 😎 ....dokonce mam byvalou spoluzacku, ktera bydela v podobnym balikove, po mature odjela do Brna a pak do Prahy a ted dela luxusni prostitutku - pac ji rodice vzdycky drzeli moc zkratka a ona pak kdyz mohla, tak to rozjela az se ji to vymklo z rukou 😒 .....takze ne vzdy je jakasi 'izolace' dobra...ja myslim, ze tem pubertakum musis povolovat pomalu a pod dohledem, ale ne jim neco bez diskuze zakazat.....zakazane ovoce nejvic chutna 😉

sisstin
1. srp 2008

a ona byla mezi náma taková "jiná",prostě to nebyla pubertačka...psychicky mi připomínala tak 30-letou ženskou.. 😕 nosila usedlé šatičky, šprtka, nikdy nechodila pařit..jen ven s ním...takže ono o věku to asi fakt není, spíš o mozku 😎

sisstin
1. srp 2008

si myslim, že v dnešní době chodí na net naprosto normální lidi..a seznámení tam se bere normálně, ne, jako dřív, kdy tam chodilo fakt málo lidí..takže v tom malym procentu se těch úchylů zdalo víc 😕 úchyláci jsou všude, mnohdy lidi z vašeho okolí, do kterejch byste to nikdy neřekli..

jo..a označení pedofil ve vazbě se 14-letou dívkou mi přijde zcestný, taková holka má už prsa atd, takže tak maximálně je na "Lolitky" 😀

vanusak
1. srp 2008

Zanett, cau holka 😉
Jojo, máš pravdu, že ty naše puboše jejich okolí tvaruje dostatečně... Holka se teď zrovna vrátila "z města", kde měla sraz s podobnou sortou vrstevníků a když přišla, tak se minimálně 15 min. zase "tvarovala" zpátky do domácího prostředí - mluvou, chováním, přístupem... 😉 Ale to k tomu patří, to je jasný, my to berem, ale upozorníme vždycky na to, že už je zase zpátky, tak ať se přeprogramuje 😀

My bydlíme na vesnici u většího města, kam je to 10 min. busem a už teď se holka spíš druží z těma z města, že prej tady chcíp pes a je tu nuda. Souhlasím se Zanett, že: "ne vzdy je jakasi 'izolace' dobra... ja myslim, ze tem pubertakum musis povolovat pomalu a pod dohledem, ale ne jim neco bez diskuze zakazat"- přesně tak, důvěřovat v mezích možností a hlavně prověřovat!!! Naše děti mají taky určitou důvěru v ně vloženou a po zkušenostech vědí, že při prvním porušení bude utrum a na dlouho. Vždy musí sdělit, kdy asi přijdou a když jsou venku dýl třeba už od odpoledne, ohlásí se do devátý večer a řeknou, kdy se asi vrátí. A kdyby náhodou věděly, že se zpozdí, dají vědět nový čas a buď je odsouhlasen nebo ne. Když odchází kluk na disko, zábavu apod., tak je jasně stanoven čas příchodu a ten je neměnný (většinou 3 hod., když jedou svozovým busem odtamtud v zimě, tak 4 hod. - ale v zimě má povoleno zřídka). Holka zatím nikam nechodí, říkali jsme, že to nejspíš bude až po tanečních a nebo taky pak dle jejího chování, jak to bude s ní za rok vypadat 😉
Jinak já mám taky odjakživa sklon ke vztahům se staršíma chlapama, ale ve 14 je to fakt dost brzo mít chlapíka kolem 30. To mi teda přijde divnej spíš ten chlápek než ta holka, ta ho může mít spíš tak nějak jako objekt zbožného zájmu ež jako přímého a rovnocenného partnera. Přece jenom o pár let později, to jó, když už jí je kolem těch 18, to už si podobný vztah dovedu představit. A v pubertálních letech je každý půlrok tak strašný rozdíl ve vývoji, to vidíme u našeho kluka, každým měsícem fakt rozumově dospívá.
No, každopádně každému, koho čeká pubertální období s dětma (a řekla bych - hlavně s holkama), tak teda si to užijte a hlavně - chladnou hlavu, horká hlava holý neštěstí. Jo a komunikovat, mluvit, diskutovat! Když slyšíme, jak jiní rodiče to po několikách minutách rozčileného řvaní "vzdají" tím, že prohlásí - prosím tě, víš co, jdi mi z očí a dělej si co chceš, já se nebudu dál rozčilovat - a v klidu si zapnou televizi a dítko vlastně v tu chvíli vyhrálo, protože má klid, jenomže pro život to moc dobrý přínos nemá!

sisstin
1. srp 2008

vanusak: no je to asi fakt výjimka..ale jak jsem psala o tý spolužačce..ona se fakt v těch 15chovala na třicet 😕 a leckdy chlapi okolo 30 jsou stejný jak patnáctiletý holky..někdy horší 😅

vanusak
1. srp 2008

Siss, jasně, ty vyjímky určitě existujou, ale spíš bych to pasovala do těch našich tehdejších náctiletých let, než si dneska představit, že holka zůstane od svých 12 s jedním chlapem po celý život. Při dnešním stylu jejich života... 😉

No a ještě zpět k tématu, každopádně "cyklista" by musel být prolustrován ze všech stran, když ne předem, tak na místě. Nemyslím, že otec švagrové udělal špatně, že si v klidu s maníkem popovídal.

fetak
1. srp 2008

cuate, hodim sem aj nazor otca 1. sisstin - skoda ze nemas dceu lebo by som Ti prial aby ju od 12 nahanal 30 rocny ako ty pises "normalny" ved ten uz moze mat vlastne deti v rovnakom veku..urcite by bolo super aby tvoja dcera mala ako 12 rocna 12,5 rocnu nevlastnu dceru. 2. určite 98% chlapov sníva v 30 o 17 rocnej... neviem ale mne je zle ked pocujem v bare rozhovor 30 rocnych uchylov ako sa tesia z toho ako pretiahli nejaku 15 rocnu a co vsetko jej spravili :P...., ale 10 ludi 10 nazorov ...ja som proti

sisstin
1. srp 2008

ježiš..a kde jsem psala, že mi přijde normální, že 30nahání 12letou..to byl prostě příklad, že i takový dvojce jsou..a jsou to normoš lidi, který maj spolu vlastní rodinu 😉

a jinak fakt nevidim nic úchylnýho na tom, že se chlapům líbí 15, v dnešní době jsou to prostě vyspělý baby-fyzicky..takže úchylný to podle mě fakt neni...jako na vztah je to samozřejmě něco jiného 😕

a hlavně v původním příspěvku nikde nebylo psané, že ten chlap s ní chce něco mít 😉

fetak: jo..a jsou takový věci, představ si, moje kámoška 24má 24letýho nevlastního synátora..a nevěší se z toho 😅 😅 😅

sisstin
1. srp 2008

prostě pedofil je pro mě člověk, který má rád osoby bez prvotních pohlavních znaků..tudíž malé děti 😉 neříkám, že je to super, když chlapi ošoustávaj patnáctky..to určitě ne, ale úchylný to neni, pro ně je to prostě ženská..a je jim jedno, jestli je jí 15nebo 18 😕

sisstin
1. srp 2008

já bych taky nedovolila nějakýmu cizímu týpkovi spát ve stanu u nás doma..to je jasný..jen mi přijde divnej názor, že chlap, kterýmu se líběj mladý holky(ne děti) je úchylnej 🤐

sisstin
1. srp 2008

v tom případě jsem teda měla samý úchyláky, pže já taky po 30nejdu..prostě mladší chlapi mi nic neříkaj ani psychicky, ani fyzicky 😕 😅

fetak
1. srp 2008

to normalní bolo v "" a vyslo to z tvojho postoja, a určite sa mi nezdá byť moderné mať v 24 - 24 ročného syna, ide mi o to, že niektore hranice by sa nemali prekračovať, a niekto kto 300km šlape na stretnutie so 14 ročnou a vie , že to jej rodičia povolili si asi nejde pokecat o nejakej hre... to je všetko... a niektorým 15kam sa určite páčii 30 ročný chlap ktorý ich zaopatrí a v 50 ho odkopnú a začnú vlastne od znova nový život so sebe rovným... preto sa aj v 40 rozvádzajú chlapy aby si nasli 20.. a takto to ide dookola..podla mna ...

sisstin
1. srp 2008

fetak: já jsem tam četla, že on jede někam na kole, kam by jel stejně..akorát že ji zná, tak tam chce přespat 😕 já fakt nepíšu, že bych to svýmu dítět povolila nebo tak..jen mi to prostě nepřijde úchylný z pohledu sexuálního... 😕

jinak mně rozhodně nejde o prachy nebo tak, ale mladý kluci se mi zdaj trapný, jenom by to sedělo na comp a pařilo hry..a chodilo do hospody..nemaj nic za sebou...a teda taky se mi nelíběj vzhledově 😉

fetak
1. srp 2008

to sa mi moc nezdá :P taká náhoda, určite by sa rodičia nebáli keby to bol len kamarát z hry kt. si potrebuje niečo vybaviť v mieste jej domova...asi by táto téma ani nevznikla...

ja som si nikdy tiez nehladal podla veku a keby som v 20 stretol 15 a boli by sme sa zamilovali tak by som to neriešil.. teraz mam o 2,5 roku staršiu zenu a je nám dobre... ale v tomto veku by som nevyhľadával 9 ročník ZŠ

sisstin
1. srp 2008

fetak: no těch 14je fakt málo 😅 😅 😅 rozhodně by sis ji nehladal do vztahu..ale kdybys takovou 14ku někde potkal, a vypadala na 20, jak se v dnešní době stává😝 tak prostě přitahovat tě může..to je jediný, o co mi jde 😉

jinak úmysly toho cyklisty jsou nejasné a taky bych se bála 😉 ale neříkám, že to nutně musí bejt ta nejhorší varianta 😉

mě prostě jen dostaly názory některých, že mít velký věkový rozdíl mezi lidmi je úchylný nebo zkažený či co 😅 😅 😅

fetak
1. srp 2008

Teraz je pravda, že je ťažko rozoznať podla výzoru vek.. lebo to poznam aj opačne 20 čo vyzerá na 15

sisstin
1. srp 2008

fetak: navíc je fakt jiná doba..já si ve 14 lepila plakáty Back street boys...a s kámoškou jsme platonicky milovaly Kevina 😅 byly jsme prostě hodně jako děcka ještě 😅 ale ty dnešní holky(některé)jsou i psychicky napřed,takže nemusí být výjimka, že si fakt pokecaj i s o mnoho staršíma lidma 😉

fiba
autor
1. srp 2008

Tak dnes těsně před záhájením výletu ve třech ( podle slov matky ) přišla dcera za ní s návrhem, že jestli se bráchovi nechce, můžou jet s ciklistou sami. Nevím čí to byl nápad. Bratr se samozřejmě na výlet "moc a moc těšil" a jel s nima. Jak výlet dopadl dám vědět zítra. Určitě ale nečekejte nějakou senzaci. Myslím, že tímto návrhem se jasně ukázalo, že moje švagrová stále ještě nemá proces dospívání za sebou. ( nijak jí tím nechci schazovat. Já osobně, když si zpětně promítnu svůj život, jsem dospěl asi až po narození první dcery 🙂 a to mi bylo 30 let) Taková důvěra je obvzlášť v jejím věku příliš nebezpečná (zase všeobecně).
Nesouhlasím s názorem že, dnešní dívky jsou fyzicky vyspělejší než dříve. To pak logicky, pokud vývoj tak postupuje, budou naše prapravnučky dospívat treba už v 10 letech. Pravdou je, že dnešní dívky se vyzívavěji oblékají a chovají. Některá témata už (naštěstí) nejsou tabu jako dřív. A pokud jde o psychiku dnes je velice moderní být "tvrďák" a slabost nebo cit se trestá neuznáním v kolektivu. Je to ale pouze slupka, pod kterou se většinou skývají citlivé a snadno zranitelné děti. Připomíná mi to tak často omýlanou větu - "ty dnešní děti jsou čím dál horší" Omyl - nejsou - to by naši dědové museli být svatí a naši vnuci budou ďáblíci. Podle mne děti (nevím jestli mne teď pochopíte) prostě vždycky zlobí "moderně" a jen se zdokonalují v tom co je naučí dospělí. Ale to je už problém nás dospělých.

sirinka
1. srp 2008

fiba presne tak... 😕

fiba
autor
1. srp 2008

Ještě jedna drobnost k dospívání. I kdyby se 14,15 letá slečna načančala a vzhledově vypadala na 20 a víc let, což samozřejmě možné je, dospělý člověk to po krátkém či delším rozhovoru skoro určitě pozná. Někteří chlapi ale dělaj, že nic nepoznali což mladým dívkám asi velmi imponuje a snadno se dají oblbnout ( "konečně se mnou někdo jedná jako s dospělou") a svést. A svedou-li je takovýmto způsobem, i když nejsou pedofilové, není zde něco v pořádku. Svým způsobem je to podvod. Sám si vzpomínám jak jsme s kámošema v cca 20 letech chodily na zábavy a oblbovali 16 -17ti leté. Je jasné proč. A dařilo se. Teď s odstupem času vidím, že to nebylo správné( i když pěkné) a své dcery budu na takové situce připravovat nejlépe jak budu umět. Možná mě teď někdo z něčeho nařkne , ale přítomní pánové - sáhněte si do svědomí - kdo z nás někdy nešulil aby si užil.