Může to být pedofil?

fiba
29. črc 2008

Obracím se na Vás všechny s dotazem týkajícím se mé švagrové. Je jí 14 let a už asi dva roky si přes nějakou hru na internetu dopisuje s několika dospělími lidmi. Dnes jsem se dozvěděl, že jeden z nich, prý kamarád, kterého zná pouze přes internet (takže je anonymní) přijede k ní domů na návštěvu. To by nebylo nic divného, kdyby za ní nejel až z Ústí nad Labem na kole (cca300km) a nebylo mu 31let. Švagrové tvrdí že je svobodný a plánuje výlety po okolí na kolech. Má se zdržet 3dny a chce stanovat na zahradě domu ve kterém švagrová bydlí společně s rodiči. Těm se to příliš nezamlouvá, ale nechtějí jí odhánět kamarády. Požádali proto jejího bratra (27 let), aby je doprovázel doslova na každém kroku. Jsem paranoidní, nebo to opravdu není normální, aby si 31 letý anonimní "kamarád" z netu takto domlouval schůzku se 14letou slečnou?

sue
29. črc 2008

Ene, len je rozdiel 15a21 a 14a31 😉

aniska
29. črc 2008

fiiba v kazdom pripade nas o vsetkom hned informuj!!! 😎

ene
29. črc 2008

Doufam, protoze bych se samozrejme bala, jako se bojis i ty. Na druhou stranu se ale snazim ukazat na to, ze to uchylak byt nemusi. Sportovci jsou taky takova divna sorta lidi... 🙂)
Sue, 14 a 31 nebo 16 a 29, to zas takovy rozdil neni. Zmeni na tom neco, kdyz uzakoni snizeni vekove hranice? Ty holce bude porad jenom 14, i kdyz uz by podle zakona mohla.. tohle se neda skatulkovat na dalku - stejne tak jako kdyz vidim na beremku, ze se devatenactileta holka vdava, rikam si, proc se vdava tak brzo, kdyz nemusi, je ten jeji chlap normalni? Pak si teprve uvedomim, ze jsem na tom byla stejne a muj chlap mi prijde uplne normalni 🙂) Ale cizi lidi se hodnoti na dalku hrozne snadno, osobni zkusenost je k nezaplaceni.

jabber
29. črc 2008

Tak já si myslím, že si nejspíš holčina přidala věk 😅. Ale ono totiž ani jemu nemusí být 31 😖 . Myslím, že paranoidní nejsi, já bych to ve 14 dceři nedovolila a ještě by to schytala za to, že rozdává po internetu svojí adresu. Může to být všechno v pohodě, ale taky nemusí, kolik už takových případů bylo, že? 🙄 Každopádně je klika, že o tom rodinu informovala a nesetkala se s ním někde potají...

schnek 😀

fiba
autor
29. črc 2008

Ene - Netvrdím, že zmiňovaný je úchyl. Jen jsem položil otázku. Nechci a ani mi nepřísluší něco řešit. To je v prvé řadě úkol jejích rodičů, kteří danou situaci určitě vyřeší. Chci si jen na věc udělat co nejobjektivnější názor a koník mi přijde jako nejlepší cesta.Fungujem jako rodina a většinu věcí probíráme společně. Stojím si za tím, že pokud mi švagrová (mé ženě a své sestře) mluví pravdu, není tu něco v pořádku. Ještě perlička - onen muž se měl zastavit u nás doma. Máme dvě dcery 6měsíců a 3,5 roku. Já podnikám a bývám celý den pryč. Manželka je doma sama s dcerami. Taková návštěva je pro mne i manželku naprosto nepřípustná.

eraserhead
29. črc 2008

No, ani nevím, jestli se k tomu vyjadřovat.... Tak se spíš vyjádřím k ostatním příspěvkům. Já bych se asi přikláněl k Ene. Taky by mě zajímalo, co definujete jako normální - když vám některý věci přijdou nenormální a tou nenormalitou se tady často ohání. No a Fibo, po mém absolvování ankety/diskuse ohledně trestu smrti, musím za sebe s politováním prohlásit, že ten nejobjektivnější nátor tady vždycky nenajdeš.

Rozhodně nechci tvrdit, že je ten člověk svatej - ale, proč by to nemohl být normální člověk? A na druhou stranu - vzpomeňte si, co jste dělali ve čtrnácti vy (třeba nic, že jo). Já nevím jak to vyjádřit, ale ohánění se hned nenormalitou a úchyláctvím, mi přijde hodně dost předsudečný. Když jsem chodil na praci, jednoho zaměstnance, pod kterým jsme dělali, párkrát v práci navštívila nádherná žena, my jako puberťáci jsme si trochu poslintali no a on pak šel k soudu, protože jí bylo asi čtrnáct a půl, čemuž on ani my, když jsme se to dozvěděli, jsme nebyli schopni uvěřit. Ona mu teda ten svůj věk neřekla a vypadala o dost starší, než jí bylo. Ale to jen tak na okraj.

Fibo, ty rodiče jí to dovolili jen tak? Řekli jo, jen a´t klidně přijede? Vůbec o nic se nezajímali? Nebo jak? A že ho nezná osobně, že ho zná jen z netu? Třeba tohle bude příležitost aby ho osobně poznala, no ne? Jak jinak poznat osobně někoho z internetu než se s ním setkat? A že bude spát na zahradě? Předpokládám, že jí to navrh, ona se na to zeptala rodičů a tito teda povolili, tak kde je sakra problém? Internet je pedofilů plnej? Nechci to samozřejmě nijak zlehčovat, ale to jako znamená co, že jich třeba třetina chodí tady na koníka? Čeho se fibo bojíš, že s ním bude na tý zahradě spát ve stanu? Bude s nima brácha, ne? Třeba to je jen normální chlapík, třeba ne a celý ho to odradí, a třeba to bude pedofil jako autor Alenky v říši divů, ten měl rád holky jen pod 14 let, ale jediné co si k nim dovoloval bylo, že je pusinkoval (s jejich vlastním svolením a se svolením jejich rodičů) a... no dobře, ještě se na ně rád díval, jak močí, ale to bylo všechno..... (Sorry, za takovej konec....).

digysa
29. črc 2008

fiba: Precitala som si iba tvoj prvy prispevok a hned aj odpisujem.........Co jej rodicom zahrabaaaaaaaaaaaaaaava??????????????????????? Okamzite zatrhnut. 14-rocna a 31 rocny??????????? UMREM! Zrusit stretnutie, ziadny dozor 27-rocneho brata. Zobrat je pocitac, zakazat jej tam chodit aspon na pol roka. Aj keby ten chalan nebol pedofil, to mas jedno. Jeho ucel je jasny. Vasa rodina je bud na hlavu, alebo ste taki tolerantni, ze nechate 14-rocne dievca v rodine mat za "kamarata" 31-rocneho chlapa???????? Ja mam 32 a teda 14-rocnych chalpcov kamaratov nemam.

Toto smrdi velkym, ba priam obrovskym problemom. Nie si paranoidny, mas opravnenu obavu a ja ta prosim, aby si rodicom povedal, nech jej to nedovolia.

digysa
29. črc 2008

Teraz som si precitala ene: Ene, tebe iba tolko....chod sa vyspat a neprovokuj aby 14-rocne dievcata mali 31-rocnych frajerov...mas pravdu dnes je ina doba- UPAD MORALKY... 😒 ☹
Ano, na 2 roky a mozno na 5 rokov by som jej ziadneho stareho chlapa nedovolila...ked bude mat 20 a budu ju pritahovat 35 rocni, tak nech sa paci...

Totiz ono, tiez je alkohol povoleny az od 18-rokov, tak asi budu musiet mladi cakat, kym dovrsia ten spravny vek na "stamprlik" ale do 18-ky im ho zakazem.....(ako sa len bude dat 😉 )

etuska
29. črc 2008

eraserhead-OK,nie kazdy pedofil deti zneuziva,niektori ich zrejme len platonicky miluju,ale aj tak je to podla mna chore....Deti mame chranit a dovolit im,aby prezili krasne nevinne detstvo a nie ich pchat "do pazurov" ...

Mozno ten chlapik nema ziadne nekale umysly,ale co ak ano?

katwind
30. črc 2008

digysa, to si snad děláš srandu ne? Osočuješ ene z úpadku morálky? co o ní sakra víš? No, přeju ti, aby jsi měla dokonalou dceru, která se do 18ti nepodívá na chlapa, nenapije alkoholu...
Ale k tématu - myslím si to podobné jako ene, netvrdím, že to není úplně divné, ale já třeba ve 13ti "balila" chlapy z pasťáku, kterým bylo kolem 18ti tuším, kouřila jsem, aby si mě všiml ten ON, který kouřil žejo?😀 trapas no, ale ve 13,14ti dělá člověk různý trapnosti😀 Vtipný na tom je, že to byla jen zábava, kdyby se to schylovalo k něčemu jinýmu než praštěnýmu pokukování a flirtování, zdrhla bych!

možný je všechno, to jo, ale rozhodně si myslím, že řešení zavřít děti - teda děti, spíš puberťáky, co si myslí, že jsou strašně dospělý - někam do věže, izolovat je od tv, pc, je fakt kontraproduktivní.

mmch - po rozchodu s pětiletým vztahem jsem utekla k internetu, seznámila se s mnoha výbornými lidmi a za jedním z nich jsem jela a přespala u něj. (mně bylo teda myslím 20, jemu 35). Nic nebylo, byl a je to jeden z nejlepších kamarádů do teď. Normální to asi moc není, ale bylo to super a moc mi pomohl. Současnýho muže (a druhý životní vztah) mám taky přes net. To jen, že na netu fakt nejsou jen zvrhlíci a úchylové😉

eraserhead
30. črc 2008

digysa - jsem rád že nejsem tvé dítě, myslím si, že úpadek dnešní společnosti představuješ ty, návratem do tmářského středověku!!! Z čeho jsi poznala, že jeho účel je jasný? Předpokládám teda, že jestli máš nebo až budeš mít dceru, tak jí nebudeš posílat do žádných kroužků, který vedou starší muži, protože to teda asi není normální, aby se starší muži stýkali s mladými dívkami....

etuska: A co když třeba u některých těchto dětí znamená prožít krásné nevinné dětství přátelit se se staršími lidmi (muži/ženami)?

A vůbec by mě zajímalo, jak jste prostě přišli na to, že je to nenormální, choré, úchylné? Navíc za tak kusých informací, který jsou obsažený tady? Proč? Proto, že to pravděpodobně nedělá většina společnosti? Proto, že by jste to vy nikdy neudělali? Já bych se nikdy nechoval a nikdy neříkal takový věci jako digysa a mám spoustu známých, který na tom jsou stejně, /...zmazane adminom/

Neříkám, že to nemůže skončit špatně, třeba se můžou potvrdit i fibeho obavy, ale řešit to preventivním a permanentním zavíráním dětí do slonovinové věže nebo zlaté klece, jejich izolováním od okolní společnosti, je podle mě špatné a ve svém důsledku i neprogresivní.... Myslíte si, že jsou děti, natož 14-ti leté, natolik hloupé, že za ně musíte rozhodovat úplně všechno, stále je vodit za ručičku, že žádné z nich není schopno rozpoznat hrozící nebezpečí? Chcete je přivazovat k vodítku, aby se náhodou za rohem vašeho domu něco nestalo? Tak si vzpomeňte když vám bylo 14, to se vám určitě taky líbilo, že vám rodiče pořád stojí za zadkem, rozhodují za vás, s kým a jak se máte stýkat? Pochybuju.... Jo, lidi holt rychle zapomínaj.

eraserhead
30. črc 2008

JO a tak mě těď napadlo... Co je teda problém? Že by mohla mít eventuelně sex se starším mužem? To jí jako nepouští ven ani se stejně starýma klukama, s nimiž by eventuelně sex mohla mít taky (mluvím z vlastní zkušenosti)? Vadí teda to, že by něco mohla mít se starším mužem ale nevadilo by to se stejně starými kluky?

Myslím si, že ta švagrová buď ví co dělá, co by se mohlo stát, když si pozvala o dost staršího chlapa, co od toho může očekávat (a třeba to sama očekává, že jo) a jaké ji eventuálně hrozí nebezpečí. No a pokud to neví, tak je s prominutím blbá....

Mý řešení? V týhle situaci, kdy už k pozvání došlo a bylo dovoleno, ji seznámit s tím, co by eventuálně (sakra, používám to slovo nějak často) mohlo hrozit, říct jí ať si dá pozor, ujistit ji, že se může kdykoliv s čímkoliv svěřit, zkrátka si s ní o tom popovídat (nevyslýchat), proč a za jakým účelem (kola?) si pozvala zrovna jeho, co od toho očekává, případně po jeho příjezdu si nezávazně popovídat s ním. Hlavně to teď už nezakazovat, myslím si, že by to (hlavně ve vztahu švagrová-rodiče) víc uškodilo než přineslo - možná by se zachránila jakási pochybná morálka a "čest" neteře, ale rozbil by se vzájemný vztah a důvěra mezi rodičia dítětem....

A když už jsme u té důvěry, z některých příspěvků tady na mě leze dojem, že už se dávno vytratila důvěra k vlastním dětem.... Ale třeba je to jen můj dojem....

nguyen
30. črc 2008

podla mna to nie je pedofil kedze slecna ma uz 14 a vsetci vieme ze dnesnu 14-ku uz malokto rozozna od 18 a viac 😀 ale divny teda je, podla mna je skaredy, strasne zakomplexovany a vie oblbovat tak akurat 14, ale ci je vyslovene nebezpecny...no keby slo o moju dceru asi by som mala strach

orinka
30. črc 2008

Ja by som sa bála už len z toho dôvodu, že sa mi na záhradu "nasťahuje" cudzí človek, od ktorého neviete čo môžete čakať... už len kvôli tomu, že cestuje za štrnástkou.... "obdivujem" mamu, ktorá toto dovolí.... a darmo sa ohradzujete tým, že to nie je divné, lebo štrnástky sú už vyspelé... je to divné! Pretože aj keď je tam možná aj taká alternatíva, že chlap ani nevie, koľko to decko má, pretože mu mohla klamať vo veku a on si možno myslí, že cestuje za dvadsiatkou a viac... tak je to divné z hľadiska mamy...pretože ak mama vie, že ten chlap má 31, tak to proste dcére zatrhnem a je mi jedno čo mu nahúckala... chlapík nedojde a hotovo a mohla by sa aj na hlavu postaviť.... potom neplačte mamičky, že vaše deti majú deti 😉 A kľudne "moralizujte" nad mojim názorom.... je mi to fuk 😉

gedren
30. črc 2008

Pedofil to byt teoreticky muze a asi bych ji nepoustela samotnou s nim nekam pryc 🙂, ale spis bych sazela na to, ze je to fakt jen kamarad. Vzdyt neni vsechno o sexu a neni vsechno o veku, ne? Jako prvni priklad, co me napada, kdyz jsem se pohybovala kolem koni, taky tam byli lidi nejruznejsiho veku a kamaradili se, a jiste je to normalni i v jinych zajmovych skupinach. Kdyby ji chtel vopichat, tak ji nekam pozve, a ne ze se ubytuje u jejich rodicu na zahrade, nee? 🙂

emyly
30. črc 2008

eraserhead tvoje príspevky sa veľmi dobre čítajú...až na to, že mi príde ako by si ty vlastné deti nemal...moja najstaršia dcera ma 5 a pol roka a zabila by som každého kto by sa k nej začal správať inak ako kamarat...a takto ju budem chrániť aj ked bude mať 15....píšeš o vzájomnom vzťahu medzi rodičmi a deťmi...mám ešte mladšiu sestru, má 15...je to pubertiačka na entu ale s mamou má dobrý a otvorený vzťah...a mama sa k nej správa tak aby ta dovera medzi nimi bola,ale zároveň je na ňu prísna, aby sestra vedela odkial pokial...sestra má rovnako starú kamaratku, ktorej mama velmi verila, pušťala ju kde len chcela...a teraz má tesne pred pôrodom 😎 a apropo, ty sám by si pustil cudzieho chlapa, o ktorom nič nevieš, stanovať do záhrady? ja veru nie, nikdy...ale je to tvoj názor, neberiem ti ho...fibo, daj nám vedieť ako to nakoniec dopadlo 😅

marianeta
30. črc 2008

Nuz je to diskutabilne,pretoze takeho chlapa moze stretnut hocikde aj na ulici nie len na nete cize zobrat jej pocitac by nemalo zmysel ved existuju internetove kaviarne.Ale co sa mna tyka keby som mala dceru v jej veku a s takymto napadom by za mnou prisla urcite by som jej to zatrhla,predsa len je to cudzi clovek a este aby stanoval v mojej zahrade to uz vobec nie.Ak by aj prisiel nech sa porozpravaju samozrejme pod dohladom dospeleho a odchod domov .

eraserhead
30. črc 2008

emyly: Máš pravdu, vlastní děti zatím nemá, mám jen neteře, u kterých jsem párkrát cítil trochu podobný pocity, který tady píšete, ale na druhou stranu právě i s jejich pomocí ví, že děti v tomhle věku nejsou hloupé. A případným připomínkám hned říkám, že doufám, že budu mít stejný názory a pohled i když už budu mít vlastní děti, samozřejmě o ně budu mít strach, ale docela nerad bych se k ním stavěl stylem, jako v některých příspěvcích tady. A jo, speciálně v tomhle případě bych si toho chlapa na zahradu klidně nastěhoval, aspoň bych ho měl pod dohledem ne? Radši ať spí u nás na zahradě, kde ho mám na očích, než aby spali někde jinde.... A mimochodem, každý váš známý byl přece pro vás někdy naprosto neznámým, cizím člověkem a nějak jste se s ním museli prvotně setkat...

aponchie
30. črc 2008

ja bych ju zabila!!!!a zadnej chlap mi nebude stanovat na zahrade a nespolehala bych na zadnej doprovod...mam v rodine pedaka a tohle je neco na me teda 😝 😝 😝 😠

btw vubec nechapu jak v dnesni dobe neco takoveho rodice vubec dovoli....

aponchie
30. črc 2008

btw jak muzou rodice nechat si uz dva roky(od jejich 12ti)let psat bez dohledu a nevedet o cem s dospelakama??vzdyt existuje parental control,historie v pc cokoliv..ja teda nehodlam dat pc do detskeho pokoje casem ani nahodou 😝

sirinka
30. črc 2008

no chudak cyklista, sa mu musi riadne zle sliapat do pedalov, iste sa mu cely cas cka...xixi
aj ja som sa stretavala s ludmi z netu...mala som 20, bola som sama za seba zodpovedna a nikoho som netahala k nasim na zahradu...
14 deti...nie su hlupe,ale 30 clovek ich kedykolvek sorry za vyraz prešti...14 deti su inteligentne a vyspele, ale predsa len su situacie, s ktorymi si nevedia rady. a v neposlednom rade su velmi lahko manipulovatelne, ked clovek vie, ako na ne a to ten mladik si zrejme dost dlho pisal so slecnou, aby ju ako tak poznal...14 deti klamu v niektorych veciach, ale este stale su dost naivne a dovercive...
preto si myslim, ze je namieste strach rodiny o toto dievca...
ano, ked bude chciet mat sex, nikto jej v tom nezabrani...ale co ked ona nebude chciet zajst az tak daleko...a on sa nebude dat zastavit...ona si s tym tazko sama poradi...

sirinka
30. črc 2008

este ma napadlo...ze mozno je ten 30 rocny chudak motak zamotany a v realnom zivote s nim ziadna jeho veku primerana baba nema zaujem stracat cas..
alebo je tato slecna pre neho len medzizastavka a on bude este dalsich 120 km byciklovat dalej za nejakou 25 rocnou sexbombou...
no ktohovie, co ma ten typek v hlave

eraserhead
30. črc 2008

sirinka: ale tady nikdo, teda alespoň já nezpochybňuji strach rodičů o děti, ten je naprosto přirozenej.... "ale co ked ona nebude chciet zajst az tak daleko...a on sa nebude dat zastavit...ona si s tym tazko sama poradi..." - to se jí přece může stát s kýmkoliv, ne? Tohle je docela dobrej příklad toho, kdy to ty rodiče mohou mít pod kontrolou.

aponchie: vzhledem k tomu, že ty rodiče ten příjezd a stanování na zahradě dovolili, tak asi (dobře, možná částečně) ví, o čem si psali ne? A promiň, nerad bych se tě nějak dotknul, ale to, že ty máš/měla jsi pedofila v rodině neznamená, že je pedofil každej, v tomhle si myslím jsi trochu zaujatá (ale zase si třeba dáváš lepší pozor než my), alespoň takhle to na mě působí s tvých příspěvků ohledně tohoto tématu (třeba v diskusi o trestu smrti).

A docela by mě zajímalo, jak by debata vypadala, kdyby to bylo obráceně - kdyby 14 bylo klukovi a 31 ženě (to by asi takovej poprask nebyl, si myslím).

Docela se mi líbí Fibův přístup, má starosti, tak se svěřil sem, ať si teda dají pozor. Ale na týhle diskusi se mi nelíbí to, že je ten chlap (kterýho nikdo z nás nezná) okamžitě označovanej za úchyla, pedofila a nenormálního člověka, jenom proto, že vytváří situaci, která ne že by nebyla normální, ale není běžná a častá. Preventivní předsudečnost fakt nemám rád. No a pak taky takový ty podle mě autoritativní řešení - seřezat, zabavit, zakázat, rozhodnout za ně sami.... Nikde jsem tady nenarazil byť jen na známku probrání to s tím dítětem, nějaký debaty, komunikace (a řešit to až na jejím základě). Ale možná jsem divnej já, mi tak někdy připadá.

eraserhead
30. črc 2008

He, he, je tady i téma "Jak dlouho vám trvalo než jste našly toho pravého pro rodinu?" - třeba tady Fibova (doufám, že se to tak skloňuje) švagrová za pár let napíše, že jí to moc dlouho netrvalo, že ho našla na internet, je o 16 let starší, je to cyklista a je s ním šťastná.... Třeba....

jabber
30. črc 2008

No otázka zněla, jestli to může být pedofil........může. A taky nemusí 😅 . Já si jen neumím představit, že by se třeba můj manžel kamarádil se 14letou holčinou, nějak si nedokážu představit o čem by se asi tak bavili, vždyť 14letý holky jsou takový 'jelita' (sorry za ten výraz) - moc dobře si pamatuju jaká jsem byla v tom věku já a kamarádky, co jsme řešily a jaký jsme měly 'problémy' - vždyť je to teprve 8. třída 🙂 . Přijde mi trochu divný, že 31letý chlap se potáhne 300km na kole za 14letou holkou, asi tak 😉

jabber
30. črc 2008

eraserhead - no to by takový poprask nebyl, protože už vidím 31letou ženskou jak jede na kole se skamarádit se 14letým klukem.... 😀 . Kromě toho jsem taky o znásilnění kluka dospělou ženskou nikdy neslyšela 😉 . Ale to jen k tvé poznámce, tím nechci říct, že ten chlap jede tu holčinu znásilnit nebo něco podobnýho.... 🙂

meleri
30. črc 2008

Hele kdyby mu bylo tak tech 15 nebo az 20 let tak to jeste beru, ale 31?? Me teda i ve 20 prisli chlapi tricatnici stari!!!!I jako kamaradi, ani me to nenapadlo, o cem bych se tak asi s 31 chlapem bavila?? Ja mela asi v 17 letech 25 letou kamaradku a uz i tak meli rodice o me strach..ale s chlapem se takto kamaradit...

Spis by to meli jeji rodice odvolat.

V dnesni dobe je to tezke ze decka asi furt sedi na netu, no kdyby v te dobe byl net taky bych mozna u neho sedela a buhvi jake kraviny vyvadela..

mozna at ji rodice zkusi nejak zabavit, at hleda "opravdove" pratele a nebo nejake krouzky, nebo tak nez internet... 😎

katwind
30. črc 2008

jabber, tak ta představa (tý třicátnice jedoucí na kole za pubošem) je velmi vtipná 😀

sirinka
30. črc 2008

eraserhead predstav si, ze obratene garde by mi ako matke takisto neskutocne vadilo...ale fakt, ruku na srdce...co moze dospeleho chlapa pritahovat a zaujimat na 14 zabke??? haaa

feryna
30. črc 2008

eraserhead tak manžela jsem na netu nenašla a ani bych ho tam nehledala, seznámili nás přátelé jo a je o 4 roky starší.
pochopili jste stpávně jedná se tady o moji sestru.... omlouvám se musím běžet k dětem, ale ještě se vyjádřím 😉