Může to být pedofil?

fiba
29. črc 2008

Obracím se na Vás všechny s dotazem týkajícím se mé švagrové. Je jí 14 let a už asi dva roky si přes nějakou hru na internetu dopisuje s několika dospělími lidmi. Dnes jsem se dozvěděl, že jeden z nich, prý kamarád, kterého zná pouze přes internet (takže je anonymní) přijede k ní domů na návštěvu. To by nebylo nic divného, kdyby za ní nejel až z Ústí nad Labem na kole (cca300km) a nebylo mu 31let. Švagrové tvrdí že je svobodný a plánuje výlety po okolí na kolech. Má se zdržet 3dny a chce stanovat na zahradě domu ve kterém švagrová bydlí společně s rodiči. Těm se to příliš nezamlouvá, ale nechtějí jí odhánět kamarády. Požádali proto jejího bratra (27 let), aby je doprovázel doslova na každém kroku. Jsem paranoidní, nebo to opravdu není normální, aby si 31 letý anonimní "kamarád" z netu takto domlouval schůzku se 14letou slečnou?

asitka
30. črc 2008

aniska....tuším všetci svorne grilujú 😀

konoupek
30. črc 2008

asitka to si mě dooost pobavila 😀 😀 😀

asitka
30. črc 2008

konoupek...nakoniec im ho bude ľúto...že chúďa spí v stane...hádam aj ustelú na gauči 😀 ako mňa už táto téma iba baví...mi to príde poriadne za vlasy pritiahnuté...celé...

feryna
30. črc 2008

tak, vypadá to, že naše princezny konečně spí 😀
už nevím, kdo se ptal tak obecně. Co se děje mě zajímá už jen proto, že je to moje sestra a není mi jedno co dělá; tuto debatu manžel založil proto, že nás zajímá názor i jiných nezůčastněných, a taky proto, že je vcelku možné, že za 11 let můžeme být v podobné situaci
k ségře - jak jsem se dozvěděla, před nějakou dobou navštívila s tátou při jeho služební cestě jiného chlapíka od rodiny co spolu hrají hru, seznámila se i s jeho ženou, taťka s ním mluvil a zdál se mu OK pak prý následovala debat mezi ním a ségrou cituji "tři hodiny o počítačových blbostech". Z toho co vím našeho cyklistu pozvala, ovšem informovala rodiče vcelku včas, chyba je, že ji nevěnovali dostatečnou pozornost, situaci ji nevysvětlili (ikdyž asi by si to vysvětlit nedala) a nezatrhli. Takže náš cyklista je momentálně v nezáviděníhodné situaci, jelikož si plně neuvědomil, za kým jede. Jak jsem již dřív zmínila, dle mého názoru udělal jedinou chybu a to, že měl trvat na telefonickém rozhovoru s rodiči a zjistit si, zda danou situaci schvalují, to ovšem měli udělat i oni.
Jednoznačně souhlasím (nevím s kým) s tím, že má velmi volný režim, ale za to si rodiče můžou sami, jakouj laťku nastavili tak ona jedná, kdo z nás by v jejím věku nevyužil situace je vcelku jedno k čemu?
Situace u rodičů momentálně asi vypadá takoto - mezi sebou si přehazují zodpovědnost a obviňují se (úplně slyším jak to vypadá) 😠
Odpoledne jsem mluvila s tátou, a sdělila mu svůj názor: cyklistu nějak averzivně napadat nemůžou, byl pozván a jako pozvaný se asi bude chovat, situaci bych momentálně pod neustálým dohledem přešla a po jeho odjezdu bych sestře vysvětlila co a jak. Nemá smysl ji trestat, pochybyli v první řadě oni a měly by se zamyslet sami nad sebou a jak je možné, že tato situace nastala. Taky bych si promluvila s chlapíkem a sdělila mu, že si nepřeji osobní kontakty mimo můj dozor. klidně ať si hrají hru, staví vesnice či co (nějaká logická hra) ale pokud pojede kolem a bude se chtít zastavit, musím o tom vědět dopředu a pouze s mým souhlasem a dohledem.
Ještě proč mě zajímá moje sestra je, že pokud to naši s klidnou hlavou nezvládnou, bude u nás od soboty na týden a s manželem jsme se shodli, že bych ji mohla jemně vysvětlit, že její pozvání není vpořádku, chlapík by měl mít rozum a že tu jsou různá nebezpečí.
Jediné co bych ji zakázala je chat na Lidé.cz, řešila prý nějako rozvodovou kauzu, když jsem se to dozvěděla ú)plně jsem na mámu vytřeštila oči, proč ji nic neřeknou. Její jednání vůbec nechápu, je totiž doma v inv.důchodu, táta lítá po práci do večera (rozšiřuje firmu) což ho samozřejmě neoumlouvá. Domnívám se, že mezi nimi vázne komunikace.
Upřímně je mi ségry teď trochu líto, protože na 100% dostane díl od matky, táta je trochu víc diplomat, ale ona sse určitě neudží.
Ještě horší je to, že si nepřiznala chybu, táta s velkým zpožděním.
Jistě všichni chápete, proč se asi utíká na net. Někdo ji tam totiž poslouchá, ale určitě si neuvědomuje nebezpečí, to už jsme s manželem poznali když tu těď pár dní byla.
dost o mé rodině
určitě negrilují jelikož prší a vypadá to na pěkný slejvák. Jenom doufám, že ho v tom stanu nenechají a pošlou ho do nějakého pokoje na penzionu (myslím, že musí nést odpovědnost za sestru a do jaké situace se dostali)
Celé odpoledne seděli venku na lavičce a kecali o tom kde co ve hře udělají a tak. Asi to opravdu bude jen nějakéj počítačovéj blázen.
Snad to dopadne co nejlíp, až budu zase něco vědět, napíšu.
Jo s těma fotkama to asi nepůjde, bratr se nechce krom hlídání nijak angažovat 😠
Možná slíznu za svůj názor kritiku, třeba nemám všech 5 pohromadě, ale jé řešení teď nevidím

feryna
30. črc 2008

jej asi jsem pěknej pesimista co 😉

nobody
30. črc 2008

to je jak telenovela
tak nějak to dopadne 🙂

bambusko
30. črc 2008

feryna, pekne si to napisala 🙂

myslim, ze cela tato tema je dobrym ponaucenim pre nas vsetkych, ktori mame male deti, co nas o par rokov moze cakat. rodicia zrejme podcenili caro a moc internetu a urcite pochybili aj v mnozstve casu, ktory ich dcera travi pri pc a nie komunikaciou s nimi ☹

len ktovie, co este za vynalezy na nas cakaju, nezostava nic ine len sa stale ucit, aby nas deti takto nevysankovali. lebo parenting control 😀 😀 😀 je dobra vec, ale opytajte sa svojich rodicov, co o tom vedia. moji nic, internet videli parkrat u mna...

wladka
30. črc 2008

no zaujimava debat..

ale co uz s tym, ked sa to rozbehlo.. ale je dobre vedet, ze sa poznali i skor, a ze i tata ho zna 😉 ..

ja by som to tiez zatrhla, nehroziiii 😅 , ale vasi su v nezavideniahodnej situacii.. nevedia si s nou asi rady.. ☹ ved 14 rocna.. lame s nou puberta.. tak pristupili na jej poziadavky.. dievca su dupne, a ma to.. 😉 a vie to velmi dobre.. s tym dupnuti treba urobit koniec 😀

mozno by bolo dobre riesit, co moze a co nemoze.. zakazy tu nepomozu, ani vycitky, ani dlhe vysvetlovanie.. to chce kompromisy, a kratke poucky, ze co moze a co nemoze.. odtial potial.. ziadne prekrocenie hranic.. 😉

feryna
30. črc 2008

wladka asi jsem se vyjádřila špatně, s tímto chlapíkem se táta nesetkal, setkal se s jiným, a asi to špatně vyznělo, ale ona si nedupla, když prostě řeknou ne, tak to platí, pochybyli v tom, že neposlouchali co jim říká a prostě to odsouhlasili to na obranu mé sestry (nedovolila by si porušit zákaz, táta je 2metrový 150 Kg chlap 😀 a máma umí být dost rázná)

melory
30. črc 2008

kazdopadne ma rad mlade maso, ale nemusi byt hned pedofil...mne by bolo skor zvlastne, keby sa to dialo vsetko za chrbtom rodicov...ale ked o tom vedia, mozu situaciu zvrtnut a vymysliet trebars aj nahradny plan. pripravit si otazky a podobne. fakt moze mat smolu na baby a toto je jeho sanca, ale moze to byut aj dobry hajzlik, co si chce uzit...no ruku na srdce, hnal by sa hajzel 300km na "cajgly" za 14-kou?

wladka
30. črc 2008

hmm.. tak som to asi aj ja zle pochopila.. kopirujem tvoj text: ségře - jak jsem se dozvěděla, před nějakou dobou navštívila s tátou při jeho služební cestě jiného chlapíka od rodiny co spolu hrají hru, seznámila se i s jeho ženou, taťka s ním mluvil a zdál se mu OK pak prý následovala debat mezi ním a ségrou cituji "tři hodiny o počítačových blbostech". Z toho co vím našeho cyklistu pozvala.... ja som si nevsimla to slovko Jineho chlapika.. tak sa mi zdalo, ze je to ten isty.. promin mi to..jdu radsi spat, nez pisat hovadiny 😀 , som uz unavena..

je to mozne, ze nepocuvali.. 😉 ale su pouceni, nabuduce budu vediet,a usi na 5x nastrazene.. 😀

nobody
30. črc 2008

teď jen vyvstává otázka...... kolik těch maniaků pozve 😀 🙂 😉

sirinka
30. črc 2008

nobody 😀

chaluska
30. črc 2008

A co takhle úplně normální nesmělý kluk, co mu vyhovuje se seznámit přes net. Třeba není hezký, tráví spoustu času u netu a třeba na kole a nemá žádnýho kamaráda, který by s ním jeho koníčky sdílel. V létě si vyjede na kole po republice a proč se nestavit za kámoškou z netu, když si přes net tak rozumí.
Byl by to asi velký hlupák, kdyby měl nějaké vedlejší úmysly a hrnul se rodičum na zahradu stanovat.
Proč, když jedu na nákup do Prahy se setkám s úplně neznámou holkou (známá pouze přes netú a zajdem na kafe? 😅

etuska
30. črc 2008

chaluska 🙂 no asi sme uz vsetci paranoidni.Kazdopadne som zvedava na zaver tejto "telenovely" 😉

asitka
31. črc 2008

😀 😀

asitka
31. črc 2008

a ešte len....z rodičov ste spravili nevšímavých egoistov....z dcéry....adolescentku v rozkvete puberty, ktorá nevie, čo so sebou....z chlapíka...pedofila...a iba my všetci sme tu spravodlivý... 😀 a najspravodlivejšia je sestra s manželom 😀 no...už sem nenapíšem...len si kuknem ako to vlastne dopadlo 😀 a neberte to prosím v zlom.... 😀

vanusak
31. črc 2008

Tak jsem to ještě nestačila přečíst celý, jen 2 strany a závěr můj je takový - jelikož máme doma 14 letou dceru a jelikož nejsem naivní, jak to mezi pubošema v dnešní době chodí a jelikož máme taky dost otevřený vztah v předávání si informací, tak vím, že se i takový věkový rozdíl občas objeví. Děti vychováváme zcela otevřeně jakýmkoliv problémům, ihned o čemkoliv diskutujeme a jsou to hodiny prosezené nad diskuzema, i když na věci máme odlišné názory. My k příkladům nikdy nezapomeneme přidat i negativní zkušenosti (jak vlastní, tak ostatních), aby v tu chvíli věděli, přes svůj rozum zatemnělý pubertou, že všechno není tak fajn, jak to vypadá a že každej nemá jenom ty dobrý úmysly a že všechno se neděje jenom za účelem pobavení se a srandy. Holku jasně učíme říkat NE, když opravdu něco nechce a hlavně jí necháváme našim vyprávěním nahlížet do hlavy chlapců a chlapů, aby věděla, že ne vždycky může jít jenom o "neškodný kámoše"... Jo a taky jsme zrovna nedávno měli diskuzi na téma zneužití a znásilnění, tak mimo jiné jsme ji upozorňovali, že pokud nechce tak dopadnout, nemůže dopředu provokovat, házet voči, mít výstřih až na pupek, mít dvojsmyslný řečičky, kroutit zadkem a pak se divit... A tvrdit, že přece se s hokama v tu chvíli "JENOM" dobře bavily... Protože hochům se pak vzbouří hormony a pak už to jenom jak srandičku neberou a jdou za svým holt pudově...

Zpět k věovému rozdílu - mně teda nepřijde toto věkové rozpětí (14 holka, 31 chlap) v žádném případě normální a přiměřené a u nás by toto teda neprošlo. Neznámý chlap z internetu, který se požene 300 km za neznámou kámoškou, a ještě chce na několik dní zakotvit na naší zahradě, to u nás neexistuje. Asi jiné by to bylo, kdyby se s takovým maníkem naše slečna přes někoho znala osobně, my bysme věděli o koho jde, ale samostatný kontakt jen ve dvou s takto starým chlapem bysme nedovolili.

Ovšem tak staromodní a prudérní jako digysa nejsem, abych si myslela, že zatržením internetu na půl roku něčeho dosáhnu... Naše děti mají tak jasně vymezené pole působnosti a vědí, že kdyby meze překročily, nastane vojna, že si to opravdu nedovolí. Můžeme děkovat, že jsme vydrželi hlavně poslední 2-3 roky s nervy a zůstali po celou dobu tak důslední a striktní, že konečně je vidět to ovoce, které nám to přináší, protože právě přes děti víme, že jsme prý sice rodiče přísní, ale spravedliví a vlastně jsou rádi, že hranice vymezené mají, že ti jejich vrstevníci-kámoši, co to takhle nemají, si vlastně s tou svobodou nevědí rady a zkouší všechno možné páté přes deváté a vlastně ve výsledku říkají, že je i mrzí, že jejich rodiče se o ně pomalu nezajímají, kde jsou, co dělají atd... (ale to si mezi sebou přiznají jenom ve slabé chvilce a v soukromí, jinak to vypadá spíš tak, že machrujou - no jo, ať si matka nebo fotr něco zkusí říct, poslal bych ho někam...)

eraserhead
31. črc 2008

asitka: konečně to někdo dokázal napsat zkráceně v několika větách, základní problém téhle diskuse he, he 😀

feryna: tohle tu mělo být napsané hned na začátku, pak by se to možná obešlo bez několika příspěvků (včetně mých). Tohle celou situaci staví do trochu jiné reality.

vanusak: první a třeatí odstavec paráda, s tím bych souhlasil

feryna
31. črc 2008

eraserhead: napsala bych to od začátku, ale informace chodili postupně, takže jak chodili tak jsem psala 😉
vanusak: napsalas to výstižně, musím souhlasit 😉 a doufám, že se nám něco podobnýho podaří i s našema cácorkama

sue
31. črc 2008

Vanusak, keď som tvoj príspevok čítala, tak som sa hneď chcela spýtať na tvoj "návod" ako dospieť do tohto stavu 😉
Mám brut obavy z toho, ako to bude u nás... ako z krpca vychovať zdravého inteligentného slušného jedinca 🤐
Uch uch... ale aby som nebola off topic... Feryna dávaj ďalej info....

vanusak
31. črc 2008

Eraserhead - dyk jo, od toho tu diskutujeme, názory nemusí být v každém odstavci pro každého takové, aby s nimi souhlasil... 😉 Naštěstí vím, že i na tom mém výše uvedeném druhém odstavci se oboustranně shodneme hlavně s manželem... 😉

Feryna, Sue - holky, věřte mi, není to vždycky procházka růžovou zahradou, ale základem je fakticky otevřenost a hlavně ta důslednost. O všem se musí mluvit, mluvit, mluvit. I když někdo nemá náladu, musí to říct, že je třeba naštvanej, línej, cítí se divně a neví proč atd... (a pak je i ten pubertální úškleb námi branej jinak než jindy, kdy je to jen jako jasná výmluvná odpověď, co si asi ten puboš opravdu myslí... - to si pak po naší reakci velmi rychle srovnaj v hlavě, jestli přidají úšklebek další). I když se jim někdy diskutovat nechce a myslí si svoje, několikrát je klidně vrátit na místo a dál pokračovat s tím, že – ještě jsem neskončil/a a neřekl/a všechno. Je důležité vybudovat si u nich přirozenou autoritu, ale nejen příkazy a zákazy. Musí vědět, kde jsou hranice, co si můžou dovolit a musí vědět, co ani náhodou od nás nebude akceptovatelné. Ale hlavně musí pochopit a ztotožnit se s tím, že u nás holt nefuguje to, že co třeba platí v jiných rodinách a je úplně "normální", tak že u nás neprojde (tak např. kouření, chlast, so+ne diskotéky do rána a ještě automaticky počítat s tím, že pro ně rodiče „rádi“ k ránu dojedou a budou rozvážet ožralé puboše po okolí; potom celý den prospat, najíst se a čau, jít znova; trávit veškerý volný čas jen zkrouceně u PC anebo u TV a přiblblých telenovel a seriálů – a co mám jako dělat jinýho? ; nepomáhat s pracemi v domácnosti a okolo baráku – dyť to udělá fotr anebo matka ty woe, nééé, se nebudu namáhat…; stravovat se v průběhu týdne jenom v rychloobčerstvení a peníze na obědy utratit za cigára a bagetu s kolou; řídit auto, dokud nemají řidičák – ano, i s tím se ve svém okolí setkáváme, že rodiče půjčí 16-17 letým dětem auto, ať jim dojedou pro něco do krámu anebo hospody…; provolat a prosmskovat měsíčně tisícovku i víc díky zprávám a telefonátu typu – jj, jdu ven anebo – nn, nic do školy není...; přespávat i v týdnu u svých kámošů anebo partnerů ve 14, 15 letech; o prázdninách a víkendech zabíjet čas couráním a bloumáním po hypermarketech a městě; dostávat peníze za známky…) No je toho dost a nemá smysl to všechno rozepisovat, ale jedině takhle jasně položené karty na stůl fungujou. A když vidíme, jak si jiný rodiče nechají děti přerůstat přes hlavu a když jim pak něco řeknou, nejen že prásknou dveřma, ale ještě u toho pomalu udělaj fakáče a nazdar, to víš že vás poslouchat nebudu… Naše děti vědí, že i za svoje činy si nesou zodpovědnost, ale současně taky, že když už se nějakej ten průšvih stane, že mají nejdřív přijít za náma a nesnažit se hrát na hrdiny a lepit průšvih průšvihem.

Jo, ale je fakt, že s holkama je to trochu horší, holčičí puberta je tak nějak těžší a náročnější nejen v tom, že přichází dřív, ale hlavně, že následky „blbosti“ můžou být horší a zásadnější, holky jsou jakoby víc zranitelnější. U naší slečny jsme a budeme přísnější především co se týká kontroly a trávení času ve volném čase, po diskotékách a v partách apod. než to bylo ve stejném věku u syna. Je to opravdu všechno o 2 roky posunutější a dřív.

fiba
autor
31. črc 2008

Mám konečně trochu času a rád bych se k situaci ještě vyjádřil. Toto téma jsem nezaložil s úmyslem udělat s ciklisty pedofila, úchyla nebo něco podobného. Pouze jsem položil otázku, která mne napadla. Jako podnět byla zpráva, že švagrovou přijede navštívit o tolik starší neznámý muž. To jsem se dozvěděl dva dny před jeho příjezdem. Případů zneužitých dětí je nejen poslední dobou poměrně dost. A já věřím, že spoustě těchto smutných událostí by se předešlo kdyby lidé byli méně lhostejní ke svému okolí a více naslouchali svým dětem. Mým úmyslem bylo rozproudit diskuzi a získat náhled na vzniklou situaci z pokud možno co nejvíce nezávislých zdrojů. Jsem rád za všechny příspěvky, protože o tom diskuze je. Ve stejné, nebo podobné situaci se může jednou ocitnout každý rodič, nebo někdo z jeho blízkých. Nehledám zde ani 100%ní odpověd či řešení. A protože chci být co nejlepším otcem (mám dvě dcery a určitě plánujem další a další děti) a určitě dělám chyby, jsou tyto stránky jedním z prostředků jak nasbírat co nejvíc zkušeností. Ty mne (a třeba nejen mne) jednou mohou pomoci alespoň částečně řešit různé životní situace.
Jsou zde i příspěvky které celou situaci velmi zlehčují. Myslím si (i mé okolí) že nejsem žádný suchar. Situace okolo mé švagrové se jeví spíše jako omyl, kde má každý zúčastněný svůj podíl viny. Je ale spousta rodin s dětmi, které takové štěstí nemají. A někteří z nich jen proto, že neznali nebo právě zlehčili možná rizika. A proto mi žertovat na toto téma nepřipadá příliš vtipné.

womenne
31. črc 2008

Digy neodpadavaš sama sa nestačim čudovat že by to dovolili samotny rodičia preboha ved je to velky vekovy rozdielčo možu mat spoločne???? 😖 Nehnevaj sa ale jej rodičia su asi s prepačenim šibnuty.a ta navšteva uvas to by som ani ja nedovolila.určite podaj info ako to dopadlo 😉

nika70
31. črc 2008

Teda to je situace..... 😕
Já jsem taky neměla čas pročíst uplně celou diskuzi, tak budu možná trošku mimo.....každopádně jako máma dvou pubošů (puberťáků) musím říct, že hlavní problém vidím v tomto: generace dnešních adolescentů bohužel žije více či méně virtuální život u PC....teď asi nemítnete, že my tady na Koníkovi jsme taky dobrý závisláci...ale ve věku kolem 12-15 let je to někdy docela nebezpečná záležitost v tom smyslu, že my rodičě mnohdy nemáme vůbec ponětí o tom, s kým naše děti na netu komunikují...... Co si budeme povídat, i tady na Koňovi se kolikrát objevily dobrý psycho....natož v komunikaci s dětmi.
Z toho, co jsem si v rychlosti přečetla, jsem pochopila, že ta akce už je víceméně jasná...cyklista prostě vyráží, nebo už dokonce vyrazil.... Já teda za sebe musím říct, že uplně v pořádku mi to rozhodně nepřipadá a byla bych velmi, velmi ostražitá....... A ani by se nemuselo jednat o takhle do očí bijící případ.... celkově mi připadá divné, aby do mého soukromí přijel někdo, koho osobně vůbec neznám a rovnou tam měl trávit noc ve stanu na zahradě, neřku-li, pokud se to má týkat dětí....svojí dceři bych to nedovolila a asi bych byla opatrná a všímavá i co by se týkalo její další účasti ne té netové hře....

fiba
autor
31. črc 2008

Situace se vyvíjí docela zájímavě. Tchán včera večer poseděl s ciklistou a nevím jak spolu dlouho debatovali. Řekl mu, že mu vše přijde velice divné a že nechápe jak je možné, že prostřednictvím netové hry se "sblíží" lidé od 12-cca 50 let. A hlavně jak je možné, že vše zajde tak daleko, že si vymění adresy a jede bez předchozí domluvy s rodiči navštívit nezletilou dívku. Podotýkám že se jednalo o klidný rozhovor a v žádném případě ne o výslech. Ciklista prohlásil, že udělal chybu a že nedomyslel možné důsledky a obavy okolí, bral ji prý jako kamarádku ze hry a nakonec se omluvil. Dnes jezdil po výletech sám, zítra jedou ve třech a v sobotu odjíždí zpět domů.
Podle mne by asi měl odjet dřív. Skoro určitě se nejedná o žádného úchyla, spíše o ťunťu, kterému některé věci prostě nedochází. Vznikl zde pořádný trapas a divím se že zůstává ještě o den dýl, než původně plánoval.
K mé švagrové - doufám, že její rodiče (je to hlavně jejich úkol) si sní sednou a promluví o možných rizicích (teď myslím všeobecně) poskytnutí své adresy na netu. Co když její adresu dostane opravdový úchyl? Vždyť net je tak anonymní. Souhlasím s názorem, že zákaz internetu nic neřeší.
Mimochodem kolik z Vás co obhajujete seznámení a návštěvu přes net mi dá svou adresu? Kolik z Vás má jistotu, že jsem ten za koho se vydávám? To by mne opravdu zajímalo.

nobody
31. črc 2008

fiba....spíš nakonec ten hlavní trapas pro rodiče, aspoň tak se mi to jeví

to tak vyplynulo, jakoby rodiče souhlasili, v žádným přpadě to nedomysleli a nemohli couvnout...no a nakonec to korunovali tím, cos psal

i když je to celý divný a on tam neměl vůbec co pohledávat, tak přesto - co mu zbylo jinýho, než se omluvit

fiba
autor
31. črc 2008

Souhlasím, že je to opravdu hlavní trapas pro rodiče. Hlavní problém je určitě v komunikaci dcera rodiče. Kdyby vše fungovalo jak má mohlo se celému trapasu předejít. Těžko teď někoho soudit. Kdo z nás někdy neudělal chybu? Myslím, že rodiče měli věnovat dceři víc pozornosti a tuto návštěvu buď zakázat hned na začátku, nebo se s ciklistou skontaktovat a (i bez vědomí dcery), návštěvu povolit a předem si stanovit jasná pravidla. 14 let je opravdu hodně málo na to, aby si člověk plně uvědomil veškerá rizika(všeobecně) některé chyby se bohužel udělají jen jednou. Já bych se přikláněl k návštěvě v režii rodičů. Případný zákaz by dříve či později vedl k tajnému setkání , kde je nebezpečí podstatně vyšší.

nobody
31. črc 2008

pěkně napsaný [: taková ty ikonka se zdvihnutým palcem :]

zanett
1. srp 2008

caira - jen mimochodem- obe bydlime v UK a obe velmi dobre vime, jake deti tu jsou (a specialne pubertaci - ja mam jednu pubertacku doma... 😝 ). Osobne si myslim, ze tvoje soucasne nazory jsou az prilisne pruderni, i kdyz je chapu. O dceru se bojis a rozhodne nechces, aby se dostala do sparu nejakymu 'povedenymu' chlapikovi - ostatne takhle to vidi vetsina rodicu.

Ja si ale myslim, ze jde (bohuzel) predevsim i o to, v jakem kolektivu se dite pohybuje, protoze napr. pritelova 14-leta dcera byla vzdy vychovavana velmi slusne a z domu je to opravdu slusne dite (navenek). Zkazily ji az jeji kamaradky, ktere my s pritelem nemame rady, protoze ony reprezentuji vsechno to, co nikdo nechce ve svem diteti videt (jsou lehkovazne, nerespektuji nikoho a nic, uz ve 14 se chovaji jako sluts, oteviraji si pusu na kazdeho, jsou drze, divoke, chovaji se jako kluci atd atd atd 😝 ). My slecne nemuzeme zakazat, aby s nima kamaradila, pac se vidaji ve skole..sama vis, ze tohle je soucasny trend v moderni Britanii a za dalsich 15 let, az tvoje dcera doroste do puberty, to zrejme nebude o nic lepsi, prave naopak. Takze ty s manzelem muzes nasadit striktni vychovu, ale kdyz bude vetsinove klima ve spolecnosti nahravat tomu, cemu nahrava ted, tak budes mit dve moznosti; v rozumne mire dceri povolit 'ulety' (i kdyz se ti nebudou libit), nebo ji to zakazat a udelat z ni outsidera, kterymu se budou deti ve skole smat...(rikam to z vlastni zkusenosti, pac presne tohle uz nekolik let resime s nasi pubertalni slecnou a ver, ze to rozhodne neni lehky a vetsina predsevzeti o sporadane vychove jde do kopru..)

Cairo, promin, ze to rikam takhle na 'plnou pusu', ale trochu mi svymi nazory pripominas mou matku - ona pouzivala stejny styl vychovy a dopadlo to tak, ze kdyz jsem bydlela doma (do svych 19), tak jsem musela 'sekat dobrotu', ale nemohla jsem se dockat, az z baraku vypadnu a kdyz jsem konecne odesla, tak jsem byla jak utrzena z retezu (to doslova) a chtela si vynahradit vsechno to, co mi matka zakazovla.

Takze ja rikam, ze strikni vychova urcite ano, ale doba se meni a pokud se tomu jako rodic neprizpusobis, tvoje dite rozhodne ano - napr. to, co nasi rodice pouzivali na nas pred 10-15 lety uz v dnesni dobe neplati a za dalsich 10-15 let budou podobne praktiky out! Kdyz dceri zakazet internet, tak uz ted bude pred kamoskama vypadat jako nejvetsi loser, nedejboze za dalsich 15 let, kdy deti budou pouzivat techniku, o ktere se nam jeste ani nezda...

Jen na zaver: ja jsem vzdycky (snad uz od svych 13 let) mela crush na starsi muze...muj soucasny pritel je vyrazne starsi...tim chci rict, ze to nemusi nutne znamenat, ze je bud holka, nebo kluk 'divnej', kdyz ma zajem o cloveka jine vekove skupiny....muze, ale nemusi (ja jsem toho dukazem)...