Můžeme pomoci kojeneckému ústavu. Přidejte se

collette
15. čer 2010

Když jsem začala postupně vyřazovat věci, které jsou našemu Kubíkovi již malé, přemýšlela jsem, co s nimi. Další mimi se u nás už nejspíš konat nebude a po kamarádkách toho kolují haldy, které se stejně vracejí jako nadbytečné. Na prodávání po bazarech jsem líná, protože toho je vážně hodně a stačí mi práce s těmi pár kousky, co jsem nosila já. Takže jsem založila krabici, že "výhledově" zavolám do kojeneckého ústavu, zda by o ně neměli zájem. Ale znáte to, krabice se plní a já pořád ještě nezavolala, i když číslo už jsem na netu našla.

Nejsem nábožensky založená, ale věřím, že to dobré, čeho se nám dostane, bychom měli alespoň částečně vrátit do oběhu. Toto bych chtěla vidět jako pokus o alespoň malou "splátku" za to, že mi osud nadělil tak úžasného syna.

Dnes na novinkách vyšel článek, který mě snad už konečně donutí jednat. Přečtěte si ho také a pouvažujte, zda byste také nebyly schopné a ochotné přispět svojí troškou do mlýna. A nemusí to být zrovna Krč. Po celé republice je plno zařízení, kde jistě vaši pomoc ocení. Já vám za ně děkuju předem.

http://www.novinky.cz/zena/deti/201090-v-detske...

zberuska
15. čer 2010

Ahoj collette a ostatní,
taky už mě napadlo, že mezi maminkami koluje spousta oblečení a zejména to maličké se třeba ani úplně nevyužije (do půl roka mimčo oblečení prakticky nezničí) a že by třeba bylo možné je nějakým kojeneckým ústavům darovat. Nemáte s tím někdo praktické zkušenosti? Díky!!!

latvia
16. čer 2010

na nete staci vyhladat kojenecky ustav, adresu, zbalit balik , napisat kratky list preco a komu a posle sa. klasika.

dont_speak
17. čer 2010

Ahoj, určitě je to dobrý nápad 😉 a pak ještě azylové domy pro matky s dětmi.

marticka21
24. čer 2010

Ahojky holky ja som prednedavnom kontaktovala kojenecky ustav v Krci co spominala collette na zaklade tohoto clanku
http://ona.idnes.cz/trilety-honzik-se-narodil-v...
uplne ma ten pribeh Honzika dojal a rozhodla som sa im nejak pomoct, urobit nejaku zbierku medzi maminkami, urcite sa u kazdej z nas najdu nejake nepotrebne veci ktore uz nevyuzije...

pani riaditelka mi poslala mail ohladom veci ktore potrebuju:
Dobrý den,

dovoluji si Vám poslat seznam věcí, které potřebujeme pro naše zařízení a pro naše dětičky v Dětském centru:

vlhké hygienické ubrousky
zubní kartáčky a zubní pasty - dětské
mýdla, olejíčky po koupeli - dětské
dětské tělové mléko
TETRA osušky
froté osušky, ručníky, ručníčky na ruce - dětské
žínky
bryndáčky - froté, velké , klasické na zavazování
kuchyňské osušky
povlečení do dětských postýlek, barevné bavlněné, krepové
prostěradla do dětských postýlek
deky, peřiny pro matky, které jsou zde někdy se svými dětmi ubytované na zácvik
prostěradla na dospělé postele - matky
peřinky ( asi 67x 85 cm )
dudlíky, šidítka ( kulaté kytičky ) -klasický tvar

zrcadla
křeslo pro sestřičky na krmení dětí
televize ( plochá na stěnu )
konferenční stolek
židle na inspekci pro sestřičky

Jsme rádi za jakékoliv množství a za jakoukoliv věc, kterou si vyberete.

Děkujeme a jsme rádi, že na naše dětičky myslíte.

Holky co tak spojit spolocne sily a nieco v tomto smere spolocne zorganizovat a urobit dobru vec?? ved tie deticky za to nemozu aky osud ich postihol.(((
Budem rada ak ma skontaktujete a nieco vymyslime🙂)

arietiska
24. čer 2010

A musí to být nové věci nebo to právě můžou být i použité slušné věci? Samo nemyslím dudlík. 😀

marticka21
24. čer 2010

Ahojky arietiska myslim ze i pouzite v dobrom stave 😉 urcite budu radi za cokolvek co im pomoze 🙂 ty si z Prahy?

collette
autor
25. čer 2010

@marticka21 skvělá práce 🙂 neptala jsi se náhodou, jestli preferují nějaké konkrétní značky? Myslím, že budou vděční za vše, ale abychom jim tam nervaly něco, s čím mají třeba špatné zkušenosti.

marticka21
26. čer 2010

@collette dekuji😉 o znackach nic nespominala... Este som dodatocne pisala ci potrebuju oblecenie na to mi prisla odpoved ze toho maju dostatok, no ale aj tak sa im to v buducnosti hodi, ja mam doma pytel oblecka tak ja by som im to mozno k tomu prihodila🙂 inak mas predstavu ako to vsetko zrealizovat?ja by som bola rada keby sa to dostalo do povedomia mamiciek asi najma z prahy a okolia...este ma aj napadlo co tak oslovit nejake kozmeticke drogisticke spolocnosti ci by nechceli pomoct🙂 ak by si mala zaujem a cas tak sa mozme do toho pustit, ja este oslovujem kamaratky maminky ktore by pomohli,uvidime😉 cim viac hlav tym viac pomoci🙂