Můžu se snažit o miminko, když mají moje děti neštovice?

nessik
18. pro 2013

Zdravím. Doufám, že jsem nezaložila duplicitní otázku, ale nikde jsem toto nenašla. Potřebuji poradit. Můžu se snažit o miminko, když moje děti jsou právě nemocné a mají neštovice? Jako dítě jsem neštovice měla já i manžel, já i manžel jsme bylo obsypaní, tak předpokládám, že protilátek budeme mít dost. . Neohrozí to embryjko? Mám na mysli, jako že bych já neonemocněla, ale miminko by se třeba nevyvíjelo, možná je to nesmysl, ale mám za sebou 2 potraty, tak se bojím. Manžel je často na služebních cestách a nemáme moc šancí se vidět a na Vánoce jsme se chtěli konečně intenzivně snažit, mám plodné dny, proto se mi nechce snažení odkládat. Minule nám snažení trvalo půl roku a taky nejsem už nejmladší. Nemáte třeba někdo osobní zkušenost? Ptala jsem se pediatra, prý by to vadit nemělo, ale moc jistě to neříkal. Děkuji za odpovědi.

anetka1701
18. pro 2013

Tohle je těžké... Upřímně osobně bych do toho nešla - bála bych se hodně... Pak kdyby se to povedlo, byli by celé těhotenství nervy, nedej bože, kdyby vyšli špatně nějaké testy...

Na druhou stranu platí pravidlo, že pokud v úplném začátku těhotenství není něco v pořádku, embryjko se nechytne nebo velice brzo odumře... Takže pokud by mu něco bylo, asi by se to "vyřešilo" samo... Otázkou je, zda by to za ten další potrat stálo...

iluss
18. pro 2013

Jestliže neštovice už mají a těhotná ještě nejsi, tak je to v pohodě. Stejně chvilku trvá, než se mimčo uhnízdí a neštovice jsou nakažlivé hlavně ze začátku, když vyskakují. Pak ty suché stroupky už nakažlivé nejsou. Takže se klidně můžete začít snažit 😉

dadushe
18. pro 2013

Já bych to odložila...zrovna neštovice jsou potvory 😝

86radka86
18. pro 2013

souhlasím s iluus - neštovice už probíhají a vy teprve začnete zadělávat 🙂 užijte si Vánoce a ať vám to dobře dopadne 😉