My, holky z beremese červenec 2008

evulebobule
18. lis 2009

Tak se stěhujeme z beremese na koníka, všechny vás tu hezky vítám, ať se vám tu líbí. 😉

evulebobule
autor
12. únor 2010

teri: my jedeme k rodičům Vašíka, takže já nic kuchtit nebudu. Budeme mít lívance a nějakou masovou směs a hranolky. 😉

terjar
12. únor 2010

Hele Evi, http://aktualne.centrum.cz/finance/prilohy/clan....
TAdy je to celkem pěkně napsané a ještě se to pro letošek zvýšilo, takže měsíčně by to mělo být 967 Kč nebo pak ročně pri rozúčtování 11 604 Kč. To taky není k zahození. je tam i pěkný příklad, srozumitelný i pro mě 😀

My taky jdeme zítra k tchánovcům na kachničku, a v neděli kaťák. Ale už přemýšlím, co na příští týden 😀

evulebobule
autor
12. únor 2010

teri: díky za odkaz kouknu na to.
tak příští týden taky nevín co ukuchtit 😀

terjar
12. únor 2010

Jo a když si klikneš na odkaz, co se nezahrnuje do příjmů, tak ti vyjede další článek a tam píšou, že RP se nezahrnuje do příjmů manželky, protože je to sociální dávka. MD se zahrnuje. Takže by už Vašek měl mít příští rok nárok si tě uplatnit v celé výši - 24 840 Kč. a to se dělá asi jen jednou za rok, kdežto to dítě můžeš měsíčně.

evulebobule
autor
12. únor 2010

jasně, děkuju za vysvětlení. Tak to je super, že si přilepšíme příští rok a tohle se taky vyjedná a basta. 😅

terjar
12. únor 2010

jen to nechápu s tím bonusem, když ti to budou platit měsíčně, tak už pak při tom ročním zúčtování na to asi nárok nemáš. Ale to je fuk, hlavně, že se něco dostane. A mzdovky to stejně budou vědět nejlíp.
Mně přijde, že jsou ty slevy celkem velký a ve finále mi loni vraceli na manžela pár korun, jestli 100 Kč. Ten výpočet prostě nějak nechápu 😀 . Ale s těma dětma je to dost jasný.

evulebobule
autor
12. únor 2010

to já tedy taky nechápu, holt nejsme účetní no... 😀

terjar
12. únor 2010

přesně tak Evi, necháme to odborníkům, oni si s tím určo poradí.
Já si dneska vytiskla formulář na OZP na fond prevence. je to na 1500 Kč po narození mimča na otce u porodu, náklady v porodnici (což znamená asi i těch 60 kč???), vitaminy pro těhule, utz (ten už mi ale jednou napsal, když jsem platila ten nadstandard), utz kyčlí mimča, plavání, předporodní kurz. Tak to určo využiju. Platí to až do konce roku.

tak zítra jdu s holkama na pokec do sauny a mamka mě tam aspoň nabarví. už jsem se nebarvila aspoň 3/4 roku. a v neděli hurá na masáž. 🙂

evulebobule
autor
12. únor 2010

teri: a to je tedy ta sleva na dani na dítě? Manža prej něco už dostává. Asi kolem 800 Kč, ale pak to zdaní,tak je z toho taky prd, ale aspoň něco, tedy jestli je to tohle

terjar
12. únor 2010

Teď by to mělo být 967 Kč měsíčně a měl by to mít napsané na výplatnici a to by se už snad danit nemělo. Měla by se vypočítat celková daň a od té se odečítá 2070 Kč sleva na poplatníka a pak by se mělo odečíst ještě toto, takže výsledná daň by měla být nižší.
Jak nás ten stát ždíme a to jsem dneska zas četla, že chtějí zrušit všechny schůze až do voleb, do května. takže by tu mateřskou atd nedělali. ale ČSSD a lidovci nechtějí. tak jsem na to zvědavá.

terjar
12. únor 2010

Evi
http://www.vypocet.cz/cista-mzda
dala jsem tam zkušebně nějakou sumu a jukni, je to tam krásně vidět. Takže se to nedaní

evulebobule
autor
12. únor 2010

tak manža říká, že to na výplatnici má, ale stejně mu to zdaní,tak já nevím 😠

terjar
12. únor 2010

tak to je fakt divný. když jukneš na ten odkaz, tak si tam zkus zadat jeho mzdu a co ti to vyjede.

terjar
12. únor 2010

Evul: zkoušela jsem Járovu mzdu zadat do několika různých kalkulaček a vždycky mi to přesně vyjede o těch 967 Kč vyšší než co má teď. To by měl tedy dostávat až bude Táda na světě. Zkusila jsem tam zadat i sebe, až budu na RD, a ušetří se dalších 2070 Kč, protože ta částka je stejná jako selva na poplatníka, ale nevím, zda se to dá takto měsíčně nebo se pak musí jen při tom ročním zúčtování. Ale to zatím pro nás stejně není aktuální.

evulebobule
autor
12. únor 2010

já ti nevím, jsme z toho jelen. Tak to zkusíme ještě prozkoumat na výplatnici pořádně.

já se loučím, jedeme na víkend k manžovo rodičům. Mějte se tu hezky papa

terjar
12. únor 2010

užijte si to, pa

hrozinka
15. únor 2010

holky znáte i jiný bazar než mimi? sháním oblek pro syna na svatbu a tam maj jen 2 ☹

evulebobule
autor
15. únor 2010

jé to neznám. ☹

terjar
16. únor 2010

hroz: tak jedině třeba aukro, tam taky prodávají mraky věcí na děti. Přímo pro děti neznám.

evulebobule
autor
16. únor 2010

jj aukro tam by mohlo něco být 😉

hrozinka
16. únor 2010

ee není tam nic =o( zítra jdu do města, tak snad se mi podaří něco najít. jinak dnes jsme měli ko u dr 1 rok a malej má 80cm a 11,3kg u dr měl 8 zubů při cestě dom jsem mu našla první stoličku takže už máme zubů 9 =oD

ani to není možné, že už mám rok malého doma, strááášně to letí, ani jsem si ho nějak nestihla užít jak byl miminko =o((

evulebobule
autor
17. únor 2010

jééé hrozi,přeju Ondrulkovi všechno nejlepší k ročním narozeninám. 😵

terjar
17. únor 2010

tak jsem po KO, malej už má 500 g. dělal nám velký uzv, tak jsme tam byli snad 45 min. přeměřil mu všechny orgány a zkoušel ho přetočit, ale opět byl zády. to už je asi třetí kontrola 🙂. dělal námi 4D, mám fotku, ale je na ní vidět jen půlka obličejíčku a ručička. prostě nechce spolupracovat. ležel si tam zády, nohy za hlavou 🙂. dostala jsem magzénko na ty křeče a jinak vše ok, příští týden jdu k oboďákovi na ekg a už budu mít v průkazce všechny razítka - zubařka, registrace malýho a obvoďáka. a dle uz jsme o trošku mladší, každý ten orgán byl teda jinak "starej" 😀, ale celkově jsme asi o cca týden mladší než podle MS, ale prý je to způsobeno tím měřením, že tam jsou odchylky. tak jen doufám, že nebudeme přenášet. bych se valila jak vorvaň 😀

hroz: no letí to strašně, tak za chvíli druhé, co???

to je škoda, přitom je tam taky mraky věcí. My budeme muset koupit peřinku a polštářek (ten asi až klidně později). švagrová mi sice půjčila, ale za prvé mám menší povlečení asi o 5 cm, ona má nějaký atypický rozměr a za druhé je to už i po synovci, kterému je 16 a je to takové celé zažloutlé a ne moc teplé. my v zimě v ložnici netopíme a spíme pod peřina jarní + letní = zimní, tak si neumím představit, že malého přikryju jen tímto. to by umrzl. v jysku mají dětskou peřinku asi za 300 Kč 130x95, což mám to dvoje povlečení. včera jsem ho vyžehlila a je nádherný - žlutý a modrý i s mantinelama. a včera jsem prala snad 50 plen, tak dnes budu žehli a taky takové ty osušky pro miminka a dnes vyperu zavinovačku, deky do kočárku a ještě jeden manťák. pak už zbývá jen zimní fusak, ale ten až s něčím červeným, protože je červený a oblečky až na mateřské. toho taky bude... 😀 . aspoň teď prozkoumávám, co vlastně všechno mám a uklidím si Tádíkovu skříň, i když jsem jí gruntovala v říjnu, když jsme se tam stěhovali.

ježišmarjá, omlouvám se za román 😀 . už jdu rpyč 😀

evulebobule
autor
17. únor 2010

😉 jééé teri, jen tu zůstaň ráda si přečtu tvé zážitky s výbavičkou. Jen si to užívej
jsem ráda, že KO v pořádku. Malej se umoudří a taky až tam bude mít míň místa,tak mu nezbyde nic jinýho než se ukázat 😀

terjar
17. únor 2010

to je fakt, pak mu nic jiného nezbyde než se ukázat. Asi je to stydlín 😀
to si užívám, pořád čučím do té Tádovo skříně 😀 😀 . Taky mi má přijít tento týden věcičky, které jsem si objednávala z lékárny, tak se moc těším, i když to jsou věci jako odsávačka na hleny, teploměry, hřebínky, Rybilka, kloboučky na prsa... 😀 . Ale i tak se těším. Jsem asi prdloch 😀 . Příště jdeme na KO 17.3., tak už by mi měl pomalinku vypsat mateřskou, aby se to všechno stihlo. Nevím, jak dlouho to bude trvat sociálce, než to zpracuje. A chci ho poprosit od 1.5., tj. 7 týdnů před porodem. Se přiznám, že toho mám z práce už celkem dost.

Dneska čekáme návštěvu, tchyně, švagrová a jejich kamarádka. Tak u toho budu žehlit ty plíny 😀 . ale ony to překousnou.

evulebobule
autor
17. únor 2010

teri, koukala jsem ti do alba, ty tam máš nových fotek, hezky se vám to hromadí 😉
máme stejnej pytel na spaní s tím méďou a taky plínku s žirafama. 😀
já měla z každé nové věci taky strašnou radost 😉

to víš, že to návštěva přežije 😉

hrozinka
17. únor 2010

nestihám dočíst dočtu večír až dítě ulehne, já byla taky na 4D a ondráš byl taky zády dr mi poradil, že mě ted vyhodí na chodbu a tam budu chodit a stát dokud nevyštří další pacošku, prý se velmi často stává, že když jdou maminy na 4D tak přijdou přede a čekaj a sednou si a dítě je naučené si v sedě najít nějakou dobrou polohu a většinou je to ta zády k UTZ, tak pro příště než tam vejdeš tak stůj třeba to zabere. u mě to teda zabralo až moc, shodou okolností tam ta pacoška nebyla jako všichni 10 minut ale 40 minut a mě už fakt šíííleně bolely nohy, takže sem mu dávala minutu a jdu si sednout, stihl to 😀

terjar
18. únor 2010

hroz: zkusím, snad nám to zkusí i příště. Zatím máme 4D z nějakého 12 tt a teď z 23 tt, ale tam je teda vidět půlka obličejíčku a ještě přes něj má ruku 😀

ev: no jo, Jára vkládal. Dneska přijdou věcičky z lékárny.

evulebobule
autor
18. únor 2010

teri: hezký, ráda na to vzpomínám, jak jsem se mazlila s věcičkama pro Davídka a tak. No to je dávno 😅

evulebobule
autor
18. únor 2010

jinak se nám dneska Davídek poprvé posadil v lehátku, koukala jsem jak blázen 😀

Podobné diskuze

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru