My, holky z beremese červenec 2008

evulebobule
18. lis 2009

Tak se stěhujeme z beremese na koníka, všechny vás tu hezky vítám, ať se vám tu líbí. 😉

terjar
22. čer 2010

no a porod. bolesti mi začaly asi v půl jedenácté 14. 6., manža se vzbudil kolem jedné a ptá se mě, jestli už, tak říkám, že nevím. sledovali jsme intervaly, ale byly tak různé, že jsem si říkala posly, ale pořád se to ztupňovalo. kolem 4 mi rupla voda, tak jsme jeli. v porodce na 2 prsty a hodinu chodit, pak sprcha a pořád na 2 prsty. prohlíželo mě snad miliarda doktorů a pořád se jim něco nelíbilo. požádala jsem o epi, protože to fakt nešlo. tak napoprvé zabral asi na 2 hoďky, tak se to dalo. ale přišel zas jiný dr a prohlídl mě a říká mi, vy cvičíte a já že trošku aerobik a balony a on, že jsem hodně zpevněná a neví, zda to normoš půjde. no tak to jsem začala bulit, že císaře nechci. tak že počkáme, zda epi tomu trochu pomůže, tak mě pak zas prohlédli a na 5 prstů, to mě prohlížela nějaká dr, pak přišel ten dr a zas že prý nic moc a že se vůbec nepovoluju, to už byly bolesti šílený, bez přestávky a začínala jsem mít tlak na konečník. tak že zkusíme tlačit, no to byl fakt porod. já tlačila jak o život a Tádík se hnul a hned zalezl. dr mě rvali snad ze všech stran a prostě to nešlo. takhle to trvalo snad 2 hodiny a pak přišel další dr a radili se a nakonec, že asi císař a já už fakt škemrala. jak jsem ho nechtěla, tak teď už mi to bylo jedno. takže honem na sál, epi - to jsem se pořád ptala, kdy už zabere, protože jsem nesměla tlačit a to prostě nešlo a navíc se malej začal dusit. no a ve 13:51 byl Tádík na světě, ale ukázali mi ho asi jen na 5 vteřin a pak mě ještě na sále mordovali. manža si ho asi půl hoiďky choval. táta byl úžasnej, fakt bych to bez něj nezvládla. bylo to hrozný, ten konec. a vůbec nejhorší bylo, že na všech boxech okolo porodily za tu dobu, co jsem tam byla já asi 5 maminek. takže psychika pracovala a ten konec, kdy jsem talčila ve stoje, tak šlo ze mě všechno - krev, moč. no prostě humus a manža to se mnou všechno zvládl. ale na sál už nešel. ale i tak mu moc děkujeme. stará se výtečně. šestinedělí je kapitola sama o sobě. nejlepší byla JIPKA . ta byla nová a všechno elektrický a super. a hlavně se tam krásně spalo. na šestinedělí s miminkama se to nedalo. jestli jsem spala 8 hodin za těch 5 dní, co jsem tam ležela. Tádík přes den krásně spinká, ale v noci trpí na prdíky, tak si užíváme. ale hlavně, že jsme doma.

terjar
22. čer 2010

malej dost zhubl, tak jsem se bála, že nás nepustí, skoro půl kila a nechtěl papat, ale nakonec jsme dokrmovali a tak nějak kojili, tak nás v neděli pustili. ale už v neděli mi začalo být blbě a strašně bolely prsa a bolela mě hlava, tak se manža naštval a že kojit přes kloboučky a ejhle, malej se nádherně přisává a dneska na KO u dr přibral od neděle 180 g. takže radost veliká, ale i tak je maličkatý a i 50 je nám obří. a v porodce jsem si teda užila, ta psychika, já pořád brečela manžovi buď do telefonu nebo na rameno. sestřičky byly celkem v pohodě, ale to nevyspání a že nešlo kojení, no prostě všechno se vším.

hrozinka
22. čer 2010

tery tak tě mezi námi vítám a koukám, že sis porod taky pěkně užila ☹ a tobě nedělali klistýr? mě když ho udělali tak na sále ze mě nešlo vůbec nic, a to jsem 40 minut rodila ještě po porodu placentu. jinak ještě jednou blahopřeji k maminkovství, je to nádherný pocit, že. se zkušenostmi v porodce mě to celkem mrzí bo já na ní nemohu říct špatného slova. dokonce tak jak tam jsem se ani doma nevyspala 😀

a jak doma válčíte? prdíky jsou potvory taky jsme na ně moooc trpěly a zabraly až probiotické kapky, kloboučky super věc, že myslím, že jsem ti o nich psala at si je koupíš, že se můžou hodit.

jo a ještě k porodu já vám tak holky závidím, že vám praskla voda, kéž bych to zažila u druhého. u Ondráška mi ji museli prasknout až v nemocnici hákem a nic příjemnýho 😒

simicak
23. čer 2010

Ahoj Terzko,,vitam te zpatky maminko!!!!! Koukam,ze porod masakr,ale ber to z te druhe stranky,jak budes mit druhe,u
pujdes stopro na cisare a budes to mi bezbolestne 😉 Je to masakr rodit,co?? 😀 😀 Ale ted si uz budes jen uzivat synacka a za par dni si ani nezvpomenes 🙂

hrozi,hakem????? To je nechutne,me u Veru taky nepraskla,ale praskla mi ji pak sestricka pri prohlidce nakolik jsem otevrena prstem a bylo to uplne v pohode,nebolelo to ba naopak to bylo moc prijemne!!!!!!! Hekem-blee,fuj,taky hruza

simicak
23. čer 2010

Jo a Tery,miminka hubnou nektera na zacatku,prdy je horor,my to meli taky u Viki. TEd budes mit par tydn peklo,nevyspani ale za par tydnu se zabehnes a bude to jen paradicka a uzivani. Tak preju moc sil a vyspanych par noci. A jeste jednou gratuluji

hrozinka
23. čer 2010

@simicak jj hákem, já to před tím neviděla, přišla sestra řekla mi, že mi jde prasknout vodu, lehla jsem si a ona že ucítím teplo říkám nic necítím a pak to tak píchlo tam dole a začla valit voda a začly další silnější bolesti, asi tak za hodku jsem si na stole všimla háku a já na Ondru, neříkej mi, že tímto mi to praskla a on jj vidět to před tím tak stáhnu nohy a nepustím ji tam ani náhodou

jj simi má pravdu, teď pro tebe Tery budou začátky peklo a budeš si říkat, že to nedáš, kor pokud máte prdy ty jsou totiž věětšinou večer, ale neboj za měsíc dva to přejde a budeš zkušená mamča a budeš si jen užívat toho krásného dárečku 🙂 😉

simicak
23. čer 2010

jojo,tak jsem to mela i ja,jen teda ne hakem!!! A taky pak kontrakce hororove,ale v tu chvili jak mi to ruplo,tak desna uleva.

HOlky,normalne ted jedna maminka z nedonosenych,jeji chlapecek neni uplne zdravy,ma proste plno nervu s nim a se vsim a normalne jeji chlap hovado po roce ji ted opousti a ted zjistila,ze ma milenku z neonatalogie sestricku!!!!!! Chlapy jsou takove kurv....srab proste. Takze je ted sama s nemocnym ditetem,bez penez a uplne na dne. Chudak.

evulebobule
autor
23. čer 2010

jé teri vítám tě zpátky, je to mazec viď? ale zvládla jsi to, máš to za sebou a doma krásného kulíška. Kojení taky jde,tak jsi moc velká šikulka. 🙂

hrozinka
23. čer 2010

teda simi té paní vůbec nezávidím naopak, chuderka, je to hrozné jak toto může chlap udělt ☹

terjar
24. čer 2010

ahoj holky, tak prdíky nás trápily první noc. další noci v poho, malej se budí po 4 hodinách na kojo. začala jsem pít fenyklový čaj, tak jestli zabral. dr nám dala sab simplex, ale zatím jsem mu ho nedávala. uvidíme. jen nám kojo trvá cca půl hodiny, protože je vzteklej, když se hned nepřisaje. 😀 . nervní chlap 😀 .

za porod jsem dostala nádherné kolo a manžovi ho hned durhý den ukradli, to jeho. tak si dnes jel koupit nové. to už je třetí ☹ . vrazil do toho už tolik peněz. normálně vylezli do třetího patra a shodili ho dolu. co si ty lidi už nedovolí. říkal, že kdyby viděl zloděje, tak ho snad na místě zabije. policajt mu říkal, že klidně, že mu pak dosvědčí, že upadl 😖 . takže prašulky, co dostal Tádík na autosedajdu padnou na kolo. tak budeme šetřit znova. ale rodina je úžasná, pořád něco kupujou. 😀 . fakt jsou všichni báječní. vůbec jsem to nečekala.

hodila jsem fotečky do laba, tak se když tak jukněte. já se zase stavím, až budu mít chvilku 😀 . ještě se sžíváme a malej přes den chce častěji pít a do toho domácnost. no však to znáte. 😀

hrozinka
24. čer 2010

@terjar sab simplex jsme dostali taky, jsou sladké a husté takže dítku celkem chutnaj, ale nám vůbec nezabraly ☹ Tádík je moc ššikovný, když pije co 4 hodky, připomíná mi Ondru ten taky byl šílenej nerv než se přisál

za porod dostat kolo? 😀 a to jsi ráda? pro mě by to byl trest bo ted se na kolo asi stejně dlouho nepodíváš, je fakt, že já za porod nedostala nic ani kytku, ale kolo 😀 to jsem ještě neslyšela

zloději jsou ku*** vůbec se nedivím tatkova ségra žije v praze v 8.patře a z tama přes balkony jim ukradli 4 kola

idu kouknout na fotečky 😉

hrozinka
24. čer 2010

Tery Tádík je nádherný, každá fotečka je povedená, nádhera 😉 😉 velká závist, hned bych ho doma brala

terjar
24. čer 2010

@hrozinka , já ho moc chtěla, ale nechtěla si ho koupit, protože peníze potřebujeme na něco jiného. ale ségra prodala moje staré za neuvěřitelný peníze a pak se s mamkou a Járou složili a každej dal už jen pár korun.
no v porodce říkali, že kolo a vůbec sport až za 3 měsíce. od příštího týdne musím začít masírovat jizvu, abych neměla srůsty. doma to flákám.

jen škoda, že ty mimískové tak rychle vyrostou. taky ho pořád muchluju. prostě mi to nedá. a vůbec celá rodinka ho pořád muchluje. 😀 . všichni |(krom mého otce - ten mi ani nenapsal a vůbec se o něj nezajímá) jsou z něj doslova posraní 😀

hrozinka
24. čer 2010

@terjar tak to bud ráda, máš super, že máš všechny tak okolo. my máme všechny moc daleko a ze začátku tady byli jen na víkend přivítat malého na svět a pak už ho vidí jen, když dojedem my k nim bo oni k nám,ale jelikož je to 1,5hodiny tak to taky není extra často 😒

evulebobule
autor
24. čer 2010

teri, bobíšek je kouzelnej, kolo je náhodou krásnej dárek, já bych z něho měla obrovskou radost
fotky jsou úžasný, je to drobeček, to už ani není pravda, že Davídek byl taky takovej. 😵

simicak
24. čer 2010

tery,maly je kouzelny. jen si uzivej,ubehne to jako voda a bude ti po byte behat.

S kolem to je mazec,to by me nenapadlo,ze lezou az tak vysoko ty svinne,hnus.
Ja za porod kazde holky dostala retizek z bileho zlata a na nem srdicko,kazde je jine. Veru ma zirgon a viki ruzove kaminky a maji jiy tvar. Verunka miluje o nich vyklaat,ci je ci srdicko a jak ji pan doktor vytahl z briska a jak papala z prsicka...

terjar
24. čer 2010

taky už se moc těším až na něm poprvé vyjedu. snad bude hezký podzim, abych ho mohla zajet. babičky milerády pohlídají 😀 .

@evulebobule plánujeme Mužetice v červenci, jak je to volno, tak bych ti pak když tak písla a zajeli bychom se vám ukázat 😉

@simicak manža už by rád, aby běhal 😀 . když jsem byla těhu, tak pořád otravoval, ať už malého vyndám. teď, když je tu, tak zas aby už chodil a byla s ním zábava a žvatlal. ale je super táta, to jsem ani nečekala. malému se věnuje hodně, ale on pořád spí a na tátu úplně prdí 😀

simicak
24. čer 2010

tery nenech se splest jak vetsina maminek,ty miminka spi ze zacatku,ono to teprve vsechno zacne,kriceni,dorvavani se pozornosti,noseni na rukach,vztakani....Tadeasek na vsechno prijde behem 3 tydnu
Jojo,v tom jsou chlapi stejni,manzel se taky u kazde z holek tesil,az jak zacnou lozit a zvatlat. TEd je ve svem zivlu,Verunka uz rozumna a Vicki je zas v tom desne srandovnim veku. Tak ma od kazdeho neco

evulebobule
autor
24. čer 2010

@terjar to pondělí,jak je svátek mít asi volno nebudu, ale pak to už půjde, na jak dlouho sem chcete jet?

terjar
25. čer 2010

@evulebobule budeme tam asi celý týden. dr sice říkala, že bychom měli jít ten týden na kyčle, ale je to od 3. do 6. týdne, tak půjdeme ten další. to už se nezblázní. a hlásí krásně, tak proč tvrdnout v Praze. jedeme tam už v pátek nebo v sobotu před těmi svátky.

@simicak no doufám, že mu to takto zůstane, to kojo v noci po 4 hodinách mi fakt vyhovuje 😀 .

maicky
28. čer 2010

Ahojky všem 🙂 Teprve teď mě osvítil duch svatej a vzpoměla jsem si na terinku.

Teri: Takže velkkkkááááá gratulace k tomu krásnýmu uzlíčku 🙂 Fotečky jsem zkoukla, Tádík je nádhernej a moc Vám to jako rodince sluší. Super, že jste všechno zvládli a oba jste v pořádku. Ať Vám dělá jen samou radost 😵 😵 😵

A nevíte jak je na tom Brňanda?

maicky
29. čer 2010

Bré ránko, tak jsem něco málo dočetla...A už v tom mam teda guláš 😀

Simi: Ty jo, to to letí, malý už je rok... Už běhá? Ten náš lumpík už začíná, za ručičky mu to sviští o sto šest a už udělá i sám pár krůčků, takže bych řekla, že ještě tak měsíc a bude pomalu ťapat sám.
A co se týče dárků za dítka... Tak já jsem nedostala nic. Ani jsem to nečekala... Už to dítko samo o sobě pro mě bylo největší štěstíčko 🙂
Teda a ten chlap, co vyved tý paní... To se nedá ani slovy popsat, to je prostě hajz..ík největšího kalibru.. 😠

Hrozi: To je ten hák na prasknutí tý plodovky tak hroznej? Já to teda nezažila ani u jednoho, vždycky mi praskla voda sama.

Tak tu Brňandu jsem dohledala a koukala jsem, že má o týden dřív malýho než Terka 🙂 Jen mě zarazilo, že nemá fotečky 🙂 Jsem se těšila, že kulíška zkouknu a ono prd... 😕

Evi: Páni, vy už taky za chvíli oslavíte rok, to bude sláva, co 😀

Tak já zase pádim. Jdu se dát taky do pucu, až se malej zbudí, tak ty drobečky pobalim a razíme na zahradu 🙂 Mějte se hezky a já se zase ukážu 🙂

simicak
29. čer 2010

ahoj maicky,teda ze se taky ozves!!!
Nase mala uz chodi kolem nabytku od 9 mesice ( korigovane ) a za ruce taky lita,ale moc tak s ni nechodim. Mame 8 zubu venku od 7 mesicu a je to maly cert. Taky mava,dela kuk,ty ty ty, pak si umi s nama placnout,.ukazat jak je velika.......je to sikula
A jak se mate a co dovolena? Ozvi se casteji a ne jednou za pul roku 😉

maicky
29. čer 2010

Simi: Tak to je taky čertisko 🙂 Náš malej je taky šikula 🙂 Poprvý si sám stoupnul, když mu bylo 6 měsíců a 3 týdny a teď když mu bylo 8 měsíců a 2 týdny, tak udělal první krůčky sám 🙂 Jinak říká, táta, máma, Dáda, bába, pa, umí zamávat, dělat bác atd...
A dovolená? Blázníš????? Co to je 😀 😀 S manžou sme spolu skoro pět let a nikdy sme na žádný dovolený nebyli. A i když už bylo něco zamluveno, tak to nakonec nevyšlo, kvůli manžovo práci, takže bych to viděla spíš jen na nějakej jednodenní výlet a jelikož mi oznámil, že má celý léto zapláclý prací, tak asi s děckama vyrazim sama. Ale abych ti řekla pravdu, tak jsem si už zvykla a nějak to neřešim. On bude ten, kdo spláče nad výdělkem, až s nima bude chtít bejt a oni už o to nebudou stát.
Jinak teď s dětma trávim většinu času na zahradě. V těhle hicech je to pro ně ideální. Oba se rochají v bazíku, lítají ze stanu do stanu, tim tunelem, nahání psy, takže se aspoň unavý 😀

Tak já letim koupat 🙂

maicky
29. čer 2010

Jo a co se týče zubů 😀 Tak sme zatim kolozubý 😀

simicak
29. čer 2010

teda tak to je Tomasek sikula,ze uz lita. My nato cekame kdy to zacne. Ale predevcirem vylezla na veru zidli a z na stul a dneska zase splahala do vysek. Taky umi na gauc,ten je vysoky nad moje kolena a mam 170cm a od te doby,co z nej spadla na hlavu na drevenou kostku,tak se naucila lozit po nozkach pekne dolu.
No jo,s chlapama tezky a zahradu zavidim. Ja si to myslela,ze tam lebedite. My nastesti bydlime vedle velikeho parku a pak tu mame hodne detskych center atd.,takze porad taky nekde litame.
A uz teda mame po dovolenych,ted uz max.vylety. Byli jsme 5 tydnu v cesku a pak necele 2 tydny ve spanelsku a jeste chcem pod stan do zabavniho parku,ale podle penez. Ted mi sebrali materskou-novvy zakon nejaky.
No a uz se ti ti dva perou?? U nas sranda,teda hraji si spolu taky pekne,ale uz se bijou a krici po sobe. Docela vtipne,hlavne Viki,je velka jak 5ti mesicni dite- 65cm a 6.6kg,ale slyset a videt ji je vsude a neda se. Takze se bije s veru na zpatek 😀 No jo,typicke baby 😝

simicak
29. čer 2010

jo a s temi zuby,my zas nemame porad vlasy 😀 🙄

maicky
29. čer 2010

Simi: My vlásky máme, ale jelikož je máme světlý, tak nejsou moc vidět 😀 A musim to zaklepat, ale zatim se neperou 🙂 Tomík je pohodář, když má Dáda něco veme, tak se otočí a veme si něco jinýho 🙂 Ale většinou ho spíš Dáda obskakuje a hrajou si společně 🙂 A Viki má pěkný míry, to nemá o moc míň než Tomík 🙂 Tomáš má 69cm a 7890g.. Takže na klučíka je to žoužvelka 😀 Dáda v tuhle dobu byla sice kratší, ale za to měla kilča vyšší 😀
Ty jo, tak vy jste takhle dovolenkovali, tak to je paráda 🙂 Snad se taky někam vykýblujem 😀 Ale tak zatim to nějak neřešim. Každou chvíli máme návštěvy a nebo sme na tý zahradě, takže se opravdu nenudim 🙂

simicak
30. čer 2010

Jeee,tak to jsou oba spunti. Ja to porad rikam,ze Viki neni tak mala,kdyz po porodu mela 1kg a byla jak morce 😀
Vlasku teda asi mate jak my,my mame ale hnede. No ale kamaradka,jeji holcicka,stejne stara uz je upne vlasatec co muze nosit sponecku a nase Veru v tom veku uz mela kudrliny a pekne haro!!
To jsou hodni,u nas je bitka. Kdyz Veru Viki neco veme,tak ta se hned rozzuri a zacne po ni jece a priton vstyci hlavu a kdyz je Veru pobliz,tak ji Vikous i placne a Veru stejne,Viki je chodi borit co si stavi a hlavne ke stolu ji krade jidlo. Mame dve cholericky,ae je s nema sranda.

maicky
30. čer 2010

Dobré ránko 🙂

simi: Ale malýmu je necelých devět měsíců, takže si myslim, že v tom roce bude mít kolem těch deseti kilo 😉 Ale je pravda, že o proti naší Dádě je to žoužvelka. On je dlouhán, takže kilča na něm nějsou znát. Dáda byla a je pumprlík 😀 Kolik váží Veru? Naše Dáda má teď 19,5kg 😀 😀

Podobné diskuze

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru