My, holky z beremese červenec 2008

evulebobule
18. lis 2009

Tak se stěhujeme z beremese na koníka, všechny vás tu hezky vítám, ať se vám tu líbí. 😉

evulebobule
autor
1. únor 2010

hrozi: téééda to je chlapák, moc hezkej chlapeček, povedl se vám 😉

hrozinka
1. únor 2010

děkujem, njn ondráš už je velkej čert za 14 dní už budem slavit rok, nějak rychle to uteklo. na pálení žáhy mohu doporučit loupané mandle, já je jedla po sáčcích a fakt mi zabíraly, a to mě pálela žáha snad denně, taky jsem je od těhu ještě neměla 😀

my by jsme taky potřebovali vyhrát ve sportce nějakej ten melounek, sice byteček už máme krásně všecko, ale vždycky se najde kam by se penízky hodily a hlavně malej roste jako z vody takže na jaro létu budu muset udělat nálet na obchody bo nemá vůbec nic.

tery s tím klidem má Evča pravdu, dokud můžeš si odpočiň a hlavně se vůbec nestresuj nebo nenervuj bo se to hoodně podepíše na dítku, nemusí to být přímo že by byl nervák nebo tak, ale třeba že ti bude špatně spát nebo si obrátí den s nocí. já byla celé těhu v klidu až na dobu, kdy jsme se stěhovali a malej je naprosto super až na spaní, jsou týdny, kdy je to super a vztáváme jen v noci na krmení a ráno v půl 7 a ted jsme v týdnech kdy vztáváme i 3x za noc z toho 1x krmím ( nutroš, nekojím od 3 týdne) a 2x se malej vzbudí, že se mu něco nelíbí a mezi 5-6 už jsme na nohách, dneska jsem vůbec neměla sílu v 4:45 vztát z postele tak jsem malemu podala dudel a tulící deku a lehla si a on chvilku natahoval, chvilku si povídal řval, ale nakonec vztával až v 7:22, manžel říkal, že to řvaní přežije, důležité je, aby si malej zase zvyknul na to, že se vztává max 1x ne při každém zaplakání. 😉 ale jinak moc závidím, já bych si mimi moc prála, ale ty penízky. a hlavně když byl maluškej tak to bylo prostě boží ( teda až na koliky ty pro nás byly peklo - v tom mohu poradit probiotické kapky a kupovat slovenkso/ polsko tam sou mezi 250-300,- u nás v čr je to okolo 650,-) 😉

evulebobule
autor
1. únor 2010

hrozi: taky nekojíš? já taky ne, ješ¨tě jsem se s tím pořádně nesrovnala, jestli k tomu tedy někdy dojde 😔

hrozinka
2. únor 2010

nene, mrzí mě to do dneška, měla jsem mléka pro půlku porodnice, celej 9.měsíc jsem pila meltu a to snad po litrech bo ji mam moc rada a pry pomaha na tvorbu mléka. v porodce jsem mleko musela rozdavat, malej ho tolik nevypil a jinak by mi prsa zatvrdly, jenze doma to bylo horsi, malej mel koliky takze jsem skoro celou noc nespala a kdyz uz jsem usla byla jsem líná vztát a odstříkat takže se mi vytvořil zánět v jednom prsu, dostala jsem atb a druhý týden v druhém zase atb a bylo po mléku, do toho jsem měla poporodní problémy a musela jsem pod kudlu takže po celkové narkoze z byla z mléka jen voda ☹ takže jsem kojila 3 týdny, obrečela jsem to, ale mužu si za to z poloviny sama ☹

terjar
2. únor 2010

My už taky byteček máme, ale ta hypo 😖 . S tou kdyby nám někdo píchl 😀 My máme velký štěstí, že nám všechno dala teta, vlastně skoro komplet výbavu a i oblečení, bratránkovi teď budou 3, tak má oblečeního hory, tak mi to postupně bude půjčovat.

Jejda holky, nestrašte mě s tím kojením. Z toho mám hrozný strach, moc bych chtěla kojit a doufám, že malý bude pěkně papat. A ty koliky, já dost trpím na prdy v těhu, tak snad to nebude mít i on. O těch kapkách jsem slyšela.

Meltu, respektive Caro, piju každý den. Ale prsa se mi zatím nezvětšily, no ještě mají čas.

Já si pořád všechno strašně beru, jsem hrozná. Hned mám nervy. A pořád taková rozlítaná. V práci mě to taky občas pěkně štve, moc tu na mě ohled neberou. Maximálně šéfová, když mám tahat něco těžkýho, ale chlapi vůbec. Šéf mě spíš pěkěn prohání. Je línej se zvednout ze židle a dojít ke mně, tak na mě pořád huláká. Stejně to nechápu, minulej týden zas tvořil další firemní směrnici, jak nakládat s odpadky 😀 a všude uvádí, že jsem za to odpovědná já, nejen ve směrnicích. Přitom už tu budu jen 3 měsíce, tak by se taky měli starat oni. Takhle mi v neděli odpo volal, kde jsou zarchivovaný starý směrnice. Prostě nic neví. Tak to mě dokáže rozčílit.

hrozinka
2. únor 2010

nevím jaké je Caro já pila pravou meltu co se prodává s sáčcích za pár korun 😉 , ty kapky se stejně mohou dávat až od ukončeného prvního měsíce ( u nás to tak píšou na krabičce, pokud bys je sháněla sr bo polsko tak tam uvádí 3 měsíce, ale to neva) případně ze své zkušenosti bych doporučila koupit si jedno balení nutrlinonu 1 nejlépo comfort ( je vynikající na koliky) bo my počítali s kojení a když večer malej začal řvát a mě mléko teklo že jsem jednu dávku odstříkávala skoro hodinu, ☹ v té době jsem fakt brečela zoufalstvím, že mu v noci nebudu mít co dát. pro příště už bych si jen jedno balení koupila do zásoby, když ho neotevřeš vydrží rok a pokud ho nebudeš potřebovat dá se obratem na netu prodat 😉
http://www.docsimon.cz/zbozi/nutrilon-1-comfort...
zkoušeli jsme i obyč 1, ale tím, že malej na prdy trpěl šíleně tak jsme ho vyhodili ( celou velkou krabici a koupili tento malej) doufám, že tebe to nepotká a hlavně, když se budeš nervačit můžeš si to jen přivolat, bud v klidu nenervuj se tím a pokud uznáš za vhodné jen si ho kup do zásoby. jo a taky bych si koupila kloboučky na prsa, v tom jsem udělala taky chybu, furt sem měla dost času a nakonec jsem si je nestihla koupit do porodky, a jelikož se mi pradavka nechtěla sam pořádně postavit měl to malej složité a do 2 dnů mi udělal na každém prsku ragády ☹ klobouček by byl v tu dobu záchrana ☹ škoda, že když já byla těhu neměla jsem takto někoho, kdo by mě varoval na chyby ☹ ted vím, že bych spoustu věcí udělala jinak.

evulebobule
autor
2. únor 2010

hrozi: tedy ty máš stejný průběh jako já. Já tedy záněty neměla, ale měla jsem ty ragády a už mi i tekla krev, kloboučky už to bohužel nezachránily ☹
Takže příště už budu vědět co a jak, tak se snad rozkojíme. Mám i kamarádku, která dělá v porodnici a radí maminkám jak kojit, tak že mi už během těhu pomůže 😉

hrozinka
2. únor 2010

mě už to taky nezachránily, doma jsem kojila stylem, nasadit klobouček, zaujmout polohu, přidělat dítě a zakousnout se do ruky, měla jsem na jednom prsu 2 na druhém 3 takže peklo, tekly mi slzy jak hrachy, maso z ruky skoro ukouslé a dítě bumbalo, jenže pak jsem se podívala dolů a zjistila jsem, že mi ty ragády praskly a místo mléka byl celej klobouček plnej krve a možná s trochou mléka, takže dítě odstavit a hodit k druhému prsu to bylo peklo, po 3 takovýchto dnech jsme se s manželem dohodli, že kojit nebudu jen odstříkávat, bo jak se mi to zahojilo po 1 kojení bylo vše při starém ☹, ale sranda byla jít do sprchy, milujju teplou sprchu a když jsem si prsa nahřála mléko triskalo samo 😀 to jsem i volala manžela at mi donese skleničky, že budu chytat a tak 100ml jsem fakt nachytala 😀

hrozinka
2. únor 2010

já měla o kojení přečteno mrtě článků na netu, videa jsem skoukla, i v porodce nás to přímo učili, pro blbečky i vícekrát 😀 , ale pokud je prso na pytel nebo dítě se to ne a ne naučit je to těžké, všude píšou a říkaj nedávat dítě k prsu když řve hlady, ale kdy jindy ho chceš dát, že, přece mu neudělám režim co 2 hodiny budeš u prsa

terjar
2. únor 2010

no teda holky, to je mi líto, že jste to měly takové. já myslela, že je to tak přirozená věc, že to musí jít samo.
hroz: díky za tip, ty kloboučky pořídím. dnes jsem si koupila mast na bradavky v DM, tak to by tam mohli mít i ty kloboučky. A jsou nějaké velikosti?
Mně se teda prsa zatím nezvětšily, ale bradavky a to okolo docela hodně. Bradavky se mi staví pořád samy.

terjar
2. únor 2010

holky, třeba toto. Budu odsud objednávat. mají drahé od Aventu nebo ještě levné, tohle je tak zlatý střed, ale není u toho ta velikost, tak jsou asi uni, že se přizpůsobí.
http://www.lekarna.cz/mam-care-prsni-kloboucky-...

evulebobule
autor
2. únor 2010

teri: ty vapadají dobře, víš co, budeš to mít doma pro jistotu, tobě se kojení určitě povede, nenech se nahlodat naší špatnou zkušeností. Neboj půjde ti to 🙂
A to mlíčko si radši taky kup, doma ho mít můžeš. Já si ho taky kupovala, když jsem šla z porodnice domů

terjar
2. únor 2010

taky si říkám. není to zas taková pálka. doma se neztratí.
to doufám, moc bych chtěla kojit. Holky, a které jídla jsou třeba špatné při kojení, aby prcka nenadýmaly? Česnek, cibule, luštěniny?

evulebobule
autor
2. únor 2010

určitě tyhle co píšeš, asi taky ne čerstvé pečivo, buchty a tak. to je jasný.
A jinak ti moc neporadím, já tohle řešit moc nemusela, když jsme tak brzy přestali a to jsem taky moc chtěla ach jo ☹

terjar
2. únor 2010

no jo,i pečivo. a to tak miluju, když je ještě teplé 🙂

příště už ti to taky půjde, když už víš, kde se vyvarovat chyb. Oni v těch porodnicích asi moc neporadí, to pak nějaké ty laktační poradkyně.

tak dneksa budu zkoušet nový recept. Je to z brambor a jsou nakrájený (ale nedokrajujou se) na plátky a do těch dírek strkáš na střídačku cibuli, česnek, salám, párek, anglickou, pak to dáš do trouby a před koncem posypeš strouhaným eidamem a ještě dopečeš. Jára škemral, tak to udělám, ale on bude hezky škrábat brambory 😀 . ať se taky hoch snaží. teď celé dny sedí na facebooku a hraje nějakou hru - sází furt nějaký rostlinky, sklízí, bučí mu tam krávy. On u toho vydrží celé hodiny.

hrozinka
2. únor 2010

tery a určo nepij nic kde je kofein nebo ti dítě nebude spát, člověk by se divil, ale má kámoška, baly zničená, že jí dítko vůbec nechtělo spát a pak zjistila, že když přestala pít kávu malej spal jak dudek 😉 s kloboučkama si myslím, že je to unoverzální velikost 😉 jo a k těm bradavkám, já jsem tip co v nich normálně nemá cit, můžeš mě píchnout špendílkem a skoro to necítím, ale malého u prsa jsem fakt cítila 😀
ale neboj ty máš ted tipy takže u tebe to bude ok

kdyby si chtěla cokoliv pisni rádi ti poradíme 😉

evulebobule
autor
2. únor 2010

jééé teri tu hru hraju taky, zeptej se ho, jsetli mě nechce za sousedku 😉 😀

jasně, jsme tu od toho, abychom poradily a hlavně, aby jsi se vyvarovala chyb,co jsme s hrozi udělaly že? ☹ 😠

hrozinka
2. únor 2010

jj přesně, škoda jen, že nám takto někdo neradil třeba by jsme ještě kojili, to vždycky obdivuju ty lidi co hrajou takové hry, mě furt chodí at jim tam kliknu, že za to maj jakési body, na to nějak nemám čas, abych sadilo rostliny 😀

evulebobule
autor
2. únor 2010

hrozi: tak já většinou sázím po večerech když se u nás spí. Jinak nemám šanci 😀

jj máš pravdu. A taky je to moje chyba, mohla jsem si ty informace najít. Nebo si sjednat tu laktační poradkyní. Holt mi to nedošlo. Škoda no

hrozinka
2. únor 2010

ty to nic moc neřeší, já rodila tady v brně a laktační sestra je tam normálka, chodila za náma denně jestli je vše ok jestli se nám vše daří i nás s kámoškou učila odstříkávat, ale když dítě nechce tak je to potom těžký, já měla přečtenou spoustu knih a článků na netu, ale i když sem dělal krok po kroku tak to prostě nešlo, malej neuměl chytit celej dvorec, vzal si jen bradavku a pak to taky dopadlo. a za odstříkávání si můžu sama , chlap mě hnal do odstříkání hnal mě co 4 hodiny, ale když dítě nespí a já nespala taky tak jsem byla ráda, že sedím nebo spím snad příště 😉

evulebobule
autor
2. únor 2010

hrozi: náš Davča to taky neuměl. Měl žloutenku a byl línej a já pak taky dopadla jak dopadla 😖

terjar
3. únor 2010

Holky, díky, tak já si je objednám taky. Snad to prckovi půjde a nebudeme oba na nervy.
Kafe teď nepiju vůbec, právě jsem ho nahradila tím Carem, to můžou pít i děti, tak by to na mimčo nemělo mít vliv, je to z nějakých obilovin.
Holky, my jsme včera objednali samolepku na auto, dám vám sem odkaz
http://www.ditevaute.cz/nahled-objednavky/qFij0...
A příště si dáme vedle čertíka andílka 😀 . Mají tam mraky různých obrázků. A ještě budeme objednávat SPZ na kočárek 😀 , ale to až po narození, protože se tam píše i datum.

Evul: to víš že by tě bral za sousedku 🙂 Jen nevím, jak se najdete, já tomu vůbec nerozumím. Dneska mu zas musím něco sklidit. V práci nemá net, ale už to sází tak, aby si to dělal sám doma, ale ještě nějakej hrách nebo co. Koukám, že je ta hra celkem rozšířená, našel tam mraky mých starých spolužáků a kamrádek.

Tak jsem dělala ty brambory, jako vypadají úžasně, tak snad tak budou i chutnat. Ale ta příprava, nesmí se dokrajovat a já samozřejmě několikrát dokrojila, pak tam rvala ten párek, slaninu, cibuli, česnek, mi to nešlo, párkrát jsem to rozlomila 😀 . No síla. Ale výsledek vypadá dobře. Ale na oběd pro více lidí bych to fakt dělat nechtěla. Já dělala asi 12 brambor a strávila jsem u toho hodinu, bez krájení a škrábání.

Až mě zase něco napadne, tak se určitě ozvu 😀 . Si přijdu jak úplný debil. Zatím jsem toho moc nepřečetla a když už jsem se snažila, tak jsem na netu narazila na něco, z čeho jsem pak byla vyjukaná a vynervovaná, že mi to manža zatrhl. Jako s tou krevní skupinou atd. Tak už raději nepátrám, protože bych se asi zbláznila.

Včera mě zas celý večer bolel podbřišek, takové píchání. Tak mu to na KO řeknu, snad je malej v pořádku.

evulebobule
autor
3. únor 2010

jééé teri krásná samolepka, to se mi líbí.
já ho zkusím na FB najít

evulebobule
autor
3. únor 2010

tak jsem si ho našla a zažádala o přátelství 😀

terjar
3. únor 2010

evul: díky, jsme se do ní zamilovali oba. Už aby mohla být na autíčko, ale prý až si pro nás pojede do porodnice.

zkus, jméno znáš. já jsem tam jak Alenka v říši divů 😀

hrozinka
3. únor 2010

fcb hýbe světem 😀

terjar
3. únor 2010

evul 😀

evulebobule
autor
3. únor 2010

jj fb vládne světem 😀
pak pozdravuje teri manžu a ať si mě přidá, budeme pařit spolu 😀 😀 😀

terjar
3. únor 2010

vyřídím mu to. On už se mnou ani nechodí spát. Vždycky jdu sama a on že za chvíli přijde, no to určitě. Když se ho ráno ptám, tak prý šel 10 minut po mně 😀

hrozinka
3. únor 2010

na to si tery zvykneš, můj chlap standartně usíná v obýváku a do postele přijde i ve 2 ve 3 ráno 😀

Podobné diskuze

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru