My, holky z beremese červenec 2008

evulebobule
18. lis 2009

Tak se stěhujeme z beremese na koníka, všechny vás tu hezky vítám, ať se vám tu líbí. 😉

terjar
20. dub 2010

od 1.3. nic, to měl narozeniny 😀 . příští týden má svátek, tak mám asi dárek 😀 a ještě mu upeču krtkův dort 😀

hrozinka
20. dub 2010

😀 jj a u nás se čekalo nejmín do konce března bo jsem po porodu měla problémy a než to hlava překousala tak se mi z chlapa málem stal mnich 😀

terjar
20. dub 2010

to jsem ráda, že nejsem exot. 😀

evulebobule
autor
20. dub 2010

teri: nejsi, to určitě ne. Takhle podobně je asi skoro všude 😀

terjar
26. dub 2010

to jsme měli ale krásný víkend, co? už by takto mohlo zůstat. já už si dobalila do tašky i ručníky, müsli tyčinky, tak už mi zbývá jen zubní kartáček, ksichtový krémy a pasta a je to komplet. 😀

v pátek nám přišlo vyúčtování za byt a máme doplatek za topení 1500 Kč, tak jsem dost nas..., protože nám topení skoro celou zimu netopilo. teda topilo, jen v noci a to právě naskákalo. pak musím zaplatit pojištění bytu a nechat zkontrolovat auto po zimě, takže z hypo nic nezbyde 😠 . si vždycky říkám, že tento měsíc něco ušetřím a skutek utek 😒

včera jsem manžovi upekla domácí krtkův dort. ne z té krabice. strašně jsem se bála, protože jsem pečící antitalent, ale dopadl výborně. teda dle vizáže, ochutnáme až dneska. ale ani nebyl vůbec těžký, to jsem čekala horší. 😀 tak vám pak hodím fotku, abyste mě mohly pochválit 😀 😀 😀

hrozinka
26. dub 2010

víkend byl naprosto jedinečný, oba dny jsme byli s malým na písku, tomu se tam šíleně líbí, v nedělu jsme z tama dokonce šli až skoro o půl 9 večer hrůza, ( ono součástí pískoviště je i hospůdka tak jsme si dali pivečko 😀 , v sobotu mi manžel trošku zkrášloval kuchyn tak jsem z ní nadšená, měli jsme mikrovlnku na stole a zabírala hrozně moc místa, tak jsme ji šupli na místo digestoře, která už u nás byla zbytečná, prostor se šíleně zvětšil, hlavně jsem si tam přehodila kávovar, který byl původně hned na procovní desce a nebylo tam k hnutí, do toho mi ještě vymaloval krásnou žlutou tak mám z toho hrozně velkou radost, ještě mi pověsil tyčku na kterou si ted můžu zavěsit kuchyn náčiní jako škrabku, naběračku atd a nakonec mi namontoval 2 police do ložnice ty ikea, co maj schované držáky horší to bylo umístit, dávali jsme to na nosnou stěnu a věřte nevěřte jedna police ta delší je na 8 děr my jich vrtali 6 a 4x jsme se strefili do ocelové výstuže nebo do šutru nakonec se zadařilo, druhá kratší měla být hned pod tím a byla na 5 šroubků z toho 3x jsme se zase strefili do vystuže tady už to ale nešlo jinak než 2 díry které klaply jsme využili, polici posunuli o ty díry do leva a pak se teprv zadařilo no hrůza.

tery šikulka, že už máš tašku zbalenou 😉 s poplatkama to chápu, nám ted přišlo vyúčtování za sipo co platíme a naštěstí nám 11ku vrací, ale není v tom el faktura nám přijde až ted v květnu tak jsem zvědavá jak dopadnem =o//

terjar
27. dub 2010

hroz: tyto police máme taky a taky jsme je přidělávali do nosných stěn a úplně stejný problém. drží nám na míň šroubů, prostě kde se zadařilo, ale drží.
mně manža taky ještě vylepšoval kuchyň, tak hodím aktuální fotečky, udělal mi barový pultík a pak takovou tu vyvýšeninu do rohu - na mikrovlnku, pak jsme přidělali Tádíkovi poličku na knížku a pelikána na hračky, věšák na kabáty a ještě chci, aby mi přidělal háčky do skříně na lopatku a smetáček, pořád se mi to válí po zemi a to nesnáším 😀

no jo, už mám snad fakt všechno.

našestěší to není pálka, za elektriku a plyn nám vraceli, ale štve mě, že jsme mrzli fakt v 15 °C. tak to Jára včera říkal té paní, co je s ním ve výboru SVJ a prý se nechá přes léto zkontrolovat všechny topení, trubky a asi i kolektory pod barákem. ale stejně to asi byla vina havárie parovodu, kterou máme asi kilometr od domu a pořád z toho stoupá pára a můžou to opravit až skončí sezona. jak asi byla tuhá zima a lidi pustili topení na plno, tak to přestalo topit a na noc, když to stáhli, tak to zas fajrovalo a nedalo se s tím nic udělat. topenáři pořád svalovali vinu na teplárnu a prý je to takto každý rok a máme si zvyknout. to mě teda ani nehne. příště přijedou a podívají se na to, kdybych je měla přivézt z těch Budějovic. 😠

hrozinka
28. dub 2010

kdo máte fcb a nevadí vám ohodnotit foto prosím pomožte mi nasbírat co nejvíce líbí se mi, zatím mám asi 24 a současné první místo má 60 hlasů za každý hlas moc díky

http://www.facebook.com/photo.php?pid=30669522&...

terjar
28. dub 2010

hroz: já nemám, ale manža jo, tak ho poprosím 😉

hrozinka
28. dub 2010

tery děkuji

evulebobule
autor
28. dub 2010

hrozi: mně tam to líbí se mi nejde dát...nechápu 😖

hrozinka
29. dub 2010

to je divný, řekla bych jestli si fanouškem, ale vím že jim být nemusíš, zkoušela jsem to u muže on fanda není a šlo to, nevadí nedá se nic dělat, včera jsem koukla, že první místo má už 100 hlasů a končí to až v květnu to už nedoženu ☹ ale zkusila jsem to

a jak se vám holky daří? počasí nám přeje, že. my jsme denně na pískovišti. jen maloch má ted pořád průjem a nevíme z čeho a divné spaní od pondělí vztává každý den vždy o 15 minut dřív začínali jsme na půl 7 dnes už o půl 6 bléé 😠

Tery užívej dokud můžeš spát 😀

terjar
29. dub 2010

hroz: no daří se už tak nějak hůř, to znáte. špatně se mi dýchá, k tomu nějaké to píchá, bolest zad - už jsem si myslela, že mám posly, ale asi to bylo od stání u plotny. taky jsem si domu přinesla knížku a četla si popis porodu. to, čeho se nejvíc bojím - nástřih, šití, vnitřní vyšetření a když jsem viděla tu porozenou placentu, tak na mě šly mrákoty 😀 . manža říká, že mi ji zabaví a vrátí až po porodu. a navíc v červnu bude rodit snad půlka republiky, nás je normálně na červnu 70 😖 . to bude mazec v porodnicích, tak se jen modlím, aby dr, sestry, PA byli trpěliví a hlavně ne nervní.

to počasí je super, chystali jsme se v sobotu na Petřín, ale hlásí déšť 😠 .

evulebobule
autor
29. dub 2010

teri: tak to nečti, ono je lepší ty obrázky nevidět. Já placentu chtěla vidět, když mi jí vytáhli. A ten pohled mi tedy nijak nevadil. Ale každá jsme jiná. To píchání a špatné dýchání patří ke konci těhu to víš, je to boj, ale brzy se bobík narodí a hned se bude dýchat líp. Davídek mi kopal do žeber,měla jsem je celý otlačený.
Co se týče šití,tak to opíchli, ale nic moc příjemnýho to není, to je jasný. Asi byl pro mě lepší samotný tlačení než šití...

hrozinka
30. dub 2010

tery s dýcháním bude ještě hůř, ale jen chvilinku, mě se taky na konci dýchalo strašně, člověk má velkej břuch a váhu nahoře, plíce dostávaj zabrat, ale musím říct, jak jsem porodila na 2h si schrupla a pak vztala prožívala sem peklo. strašně mi to břicho chybělo, zvykla jsem si dýchat s tím břuchem a bez něj mi to nešlo, furt mi připadalo, že mi něco chybí a já nevěděla jak dáchat, ale zachvilku to přešlo 😉
co se týče nástřihu, pokud masýruješ hráz třeba tě ani nebudou muset nastřihnout, kdybych blbě nedýchala tak by mě taky nemuseli, ale porodní as. potřebovala dítěti pomoct a oba se mi tam nevešli, ale jelikož jsem se dívala do stropu, na zdi a nebo měla zavřené oči tak vůbec nevím kdy mě nastřihla, neviděla jsem čím ani kdy vůbec jsem to necítila, nejkrásnější pocit je jak vylezou nohy, bo zjistíš, že už to máš za sebou to nejhorší, pak už jen placenta, já se na ni teda nedívala a ani mě to nenapadlo, co mě mrzí tak jsem chtěla darovat pupečníkovou krev a v tom stresu sem to zapomněla říct, řekla sem to těsně po tom 😠 taky se mě mohli zeptat 😠 šití bylo horší injekci ani nevím, kdy mi dali, ale dr šila celkem bezcitně takže jsem to fakt celé cítila a říkala, jí že mě to bolí, ale furt jsem se uklidnovala, ještě jeden a bude konec a mám to za sebou. všechnou jednou skončí ondra mezi tím měl malého na rukách a psal všem smsky, jo a ještě k vnitřnímu vyšetření tak to nesnáším ani u gyndy natož v nemocnici ale záleží na sestře, ráno v 6 mě vyštřila jedna a bolelo to jak kráva, řekla mi, že se mám uvolnit a od výměny směny mě pak kontrolovala jen porod. as. a ty byla super od té jsem to vůbec necítila.
TERY NEČTI V KNIŽKÁCH JE TO POPSANÉ ÚPLNĚ NA PRD A JEN SE STRESUJEŠ!!! i když se díváš na americký film a rodí tam ženská říkají jí jak má dýchat at dýchá jak pes a přesně za toto mě sestra seřvala bo mi řekla, že je to kravina. takže NEČTI!!! užívej si klidu a odpočívej dokat můžeš, zachvilku ti to končí a jak ráda budeš vzpomínat, že si se nervačila zbytečně místo toho aby si odpočívala s nohama nahoře, chodila na prochajdy. Na nervačení máš času dost to tě čeká prvních 20 let života s malým.

my ted máme super období, jakmile ondrovi řekneš ne, tak se začne vztekat, klekne si na zem lehne si a mlátí sebou o zem, nejlepší je když jsme venku tak si zaboha nechce stoupnout na nohy, tak ho pustím a začne sebou válet venku 😠 a to je na denní m pořádku, bo je v období kdy musí být pořád po jeho, ale to má smůlu chlapec
ond

hrozinka
30. dub 2010

hups jsem se trošku rozepsala co 😅 😅

evulebobule
autor
30. dub 2010

jj já se tímhle taky nestresovala, říkala jsem si, že každá má porod jiný a na obrázky a videa jsem neměla žaludek,takže sladká nevědomost. 😀 Asi to bylo i lepší, nevěděla jsem, do čeho jdu. Věděla jsem, že to bude náročný, ale jak jsem psala každá tu bolest vnímá jinak a jinak si s ní poradí..

terjar
30. dub 2010

n já právě taky nesnáším vyšetření na gyndě zrcadlama a představa, že mě v porodce takto budou kontrolovat pořád 😒 . stejně by teda mohli být ohleduplnější. a když budu mít epi, tak bych to ani cítit nemusela.

hroz: no to si užíváte 😀 , taková první dětská puberta. manža se ráno mazlil s bříškem a zas mu povídal ty sladké řečičky a já mu říkám, počkej za 18 let, až s ním bude mlátit puberta. Synovec (16) je teď v tom věku a je to teda šílený. 😀

evulebobule
autor
30. dub 2010

teri: to vyšetření taky nesnáším, ale v porodnici mě tedy takhle nekontrolovali. Jen promačkali břicho a koukli na stehy. Klasika se zrcadlama byla až po šestinedělí. Před porodem vždycky kontrolovali jen ručo fučo 😀

hrozinka
30. dub 2010

jj zrcadlem určo nekontrolují, jen ti tam vždycky daj ruku, aby věděli na kolik si cm a to je vše otázka 2 minut a nedělaj to často, třeba budeš hned na 8cm tak tě zkontrolují 2x a půjdeš na to, já byla na 3cm a kontrolovali mě max 5x víc určo ne, po porodu byla ko každé ráno a to spíš prohmatali břicho aby věděli, že je vše ok za týden co jsem tam byla se jen 1 nebo 2x mrkli na ni jak jsou dobré stehy a to bylo vše, sranda je že tak kontrolovali břicho a stejně jsem tam za měsíc byla zpátky 😀

terjar
30. dub 2010

a po porodu vás zrcadlem nekontrolovali? jsem četla, že aby prý zkontrolovali i vnitřek, tak používají zrcadla 😒

hroz: tak jsem si to přečetla a uklidnil mě ten závěr, že vždy na šití umrtvují a je tam i anesteziolog, kdyby bylo potřeba. ale po cca hodině nám mimíska odnesou do inkubátoru na zahřátí a teprve až pak ho umývají 😲 . doufám, že to půjde dobře, aby se mnou mohl manža být, od 4 - 5 cm berou na box a tam už být může, ale na tom předpokoji nás bude 3 - 4 a záleží na domluvě. no taky bych asi nechtěla, aby mě tam očumovali cizí chlapi. trošku to totiž nechápu, to je tam jako jen jedna koupelna k tomu předpokoji. to by asi nešlo, museli by udělat pořadník 😀

co budete vařit o víkendu? já budu dělat holandský řízky a pak kuřecí roládu, je sice kupovaná, ale výborná. dala bych si nějaký salát, ale ta zelenina je pořád tak drahá a hnusná. okurky za 30 Kč a jsou měkké 😠

evulebobule
autor
30. dub 2010

teri: asi kontrolovali, matně si vzpomínám, ale byla jsem tak vyfluslá, že mi to asi bylo jedno 😀 😀

hrozinka
30. dub 2010

tery mě určo zrcadlem nekontrolovali v porodce určo ne a doktor na gyndě si už nepamatuju, ale taky mi tam kousek nechali, že takže kdyby zkontrolovali nedopadla bych tak jak jsem dopadla. já tam teda určo anesteziologa neměla. v brně je to tak, že jsem ráno příšla a řekli mi že su na 3cm, že už si mě tam nechaj voda mi nepraskla, dali mě na porodní sál i s manželem mají jich tu myslím 8, na sále jsem měla, postel, vanu, křeslo, tv, čaj, balon, jelikož jsem potřebovala dosáhnout 10cm tak jsem se musela co chvilku válet ve vaně, balon mi hodně pomoh, po porodu byl na sále já, manža, malej, porod. asis. a lékařka co mě šila, jak jsem malocha vyflustla tak ho ihned zvážili, změřili, ukázali trošku otřeli a dali tátovi pak ho vzali odnesli ho umýt ale do 5 minut byly zase zpět a dali mi malého na ruky - kojení jsme hned nedělali, možná i proto, že jsem už byla strašně slabá a sama sem poprosila at mi maleho vemou a daj ho tatovi, ze ho nemuzu udrzet a to mel 3kg pak sem se musela umýt od krve mohla jsem i na tom boxu kde jsem byla, maleho mezi tim odnesli spinkat do voziku, ondra mi pomohl se umyt, najist a dostala jsem ještě kapačku a kondom s ledem - ředili mi krev tak jsme museli srážet a pak jsem šla na pokoj, dali mě do postele a zeptali se mě zda už chci maleho a já že jsem skoro 30h nespala že si jen na 2h schrupnu v 7 mi donesli malocha a už jsem ho z ruk nedala. myslím, že v inkubátoru jsou jen když se narodí předem ne vždycky, ale třeba je to v praze jinak 😉
ježiš to bude zas dloué 😅

hrozinka
30. dub 2010

v albu hned na začátku mám malocha hned po porodu, drží ho ještě porodní asistentka, natož že jsem měla ředěnou krev tak ani není moc od krve co, ale určo je už trochu utřeny, ještě to má na boku hlavy a ve vlasech 😝

evulebobule
autor
30. dub 2010

mě tedy kontrolovali právě po porodu zrcadly kvůli tomu,aby prohlídli, jestli nejsem potrhaná zevnitř, to jsem naštěstí nebyla. Jen nástřih venku.

terjar
1. kvě 2010

no uvidíme, jak to nakonec dopadne. je fakt, že při té bolesti, co člověk zažije už to šití a vyšetření zrcadly nějak zvládne. ale nesnáším to. vůbec nechápu, jak to některé ženské nemůže nevadit.

tak jsem poklidila, vyprala a za chvíli jdu vařit. dneska budou holandské řízky. včera jsem si odpo koupila skoro 2 kg melouna a sežrala ho na posezení 😀 . a večer ještě jahody s mlékem a babi poslala buchty s mákem, tak ty a pak chleba se salámem 😀 . jsem prostě prase

chjo, tady je tak ošklivo a vítr a to jsme chtěli jít na Petřín, tak snad nebude pršet.

evulebobule
autor
1. kvě 2010

teri: jen papej, když ti chutná. 🙂
já meloun taky jedla ve velkým 😀

já to taky nechápu, jak to některým ženským nevadí nebo se to dokonce líbí. Já to taky nesnáším, vždycky zatnu zuby a držím a říkám si ať je konec... 😀

terjar
1. kvě 2010

Evul: mně chutná, až moc. Už jsem sežrala oběd, pak jsem si dala Milku a teď mám Caro s buchtičkama s mákem od babi 😀 . Musím rychle, než se Jára vrátí, ten už se mi jen směje. No naštěstí to na mně není vidět, tak doufám, že ten poslední měsíc se to nevyhoupne 😀 . A odpo se jdeme políbit na Petřín a pak možná nějaká cukrárna 😀

jen kdyby ty ceny za ovoce a zeleninu už šly trochu dolu, já dala za kilo melouna 34 Kč 😲 . ale prostě nešlo odolat 😀

simicak
2. kvě 2010

ahoj holky,ani nedocitam. My se ve stredu vratili z ceska,byli tam pet tydnu a dneska odlitame po obede dos panelska na 11dnu.

Jak vidim Tery porad tehotna a dari se dobre,je to supr,uz se tesim na fota. Jinak s stim inkubatorem to je divny,v ostrave se taky davaji do inkubatoru jen nedonosene deti a v Uk tak samo. Se sitim nevim,me nikdy nesili a ani nekontrolovali zrcatkem. Ale kamosku sili a sestra ji to necim umrtvovala,protoze vykladala jak ji to zhulilo a desne se u toho sisti smala a kricela na ni at ji to poradne utahne tu pipinu 😀 Dali ji nejake oblbovaky 😀

Tak ja se pak ozvu po dovci a poradne si vas doctu. Snad jste vsechny zdrave a i ty vase ditka. A teri neboj,ten porod prezijes a i to siti snad nebude tak hrozne.

terjar
2. kvě 2010

ahoj sim, já si říkala, co se děje, že vůbec nepíšeš. to je super, že jste všichni zdraví a pořádně si užijte dovču.

my jsme OK, malej je pěkně čilej, pořád se boulí 😀 . já vím, že ho přežiju, vždyš jsme ženské a my zvládneme všechno 🙂 .

Podobné diskuze

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru