My, holky z beremese červenec 2008

evulebobule
18. lis 2009

Tak se stěhujeme z beremese na koníka, všechny vás tu hezky vítám, ať se vám tu líbí. 😉

hrozinka
8. čer 2010

přihodila jsem do alba pár fotek jak mi to mé kvítko rychle roste 😉

terjar
8. čer 2010

@hrozinka je už z něj kus chlapa, ale je krásňoučkej. 🙂 , to jste byli někde na výletě?

tak brnanda nám rodí, dneska ráno nastupovala na vyvolávačku. teď dostala epi, protože prý hodně zvracela a nechápe, jak někdo může bez epi porodit 😒 .

hrozinka
8. čer 2010

tož ji pak moc pozdravuj, já kvůli heparinu musela rodit bez epi a ani já sama jsem ho nechtěla a rodí přirozeně, nebo po oleji?

prosím prosím co znamená ten zavináč a mé jméno, to je tu nějaká novinka ( vidím, že se mi to ukazuje nahože jako zmínka o mě, ale co to má být a jak to sem Teri dáváš? )

evulebobule
autor
8. čer 2010

hrozi:dává se to tam tak že vedle fotky tady (podle toho komu chceš odpovědět) je vpravo fotoblog, pošli IP, příspěveek není OK a Odpověz,ta to Odpověz dáš a ono se ti to dole objeví v tom okně,jak píšeš příspěvek

@terjar a co ty maminko,je vše OK. Jen neboj, každý má ten porod jiný, třeba porodíš lehce 😉

evulebobule
autor
8. čer 2010

někde jsem slyšela, že u porodu dělá hodně psychika, tak mysli na to, že to bude rychlé a v pohodě a třeba fakt bude 😵

evulebobule
autor
8. čer 2010

@hrozinka krásný fotečky, malej je fešák a toho kohouta jak má. No bude to lamač dívčích srdcí.
Máte kočárek Zopa že jo?

hrozinka
8. čer 2010

aha já si toho nějak nevšimla, že tu jde takto odpovídat, byli jsme na rodinném srazu v čechách, tak jsme se v sobotu vydali ještě se ségrou a švárou do Telče na prochajdu a vyšlo nám krásné počasí

malej je krasavec a hlavně rošťák, celá maminka, když byla malá (i moje mamča říká, že má chochmy přesně po mě =o)

jj máme ted novej kočárek zopa fusion 2010, ten starý se mi skoro celej rozpadl tak jsme kupili novej a ted mě mrzí, že jsme ho nevzali hned je naprosto suprovní a věřím, že i menší dítě tak půl roku by se v něm mělo jak král, je snad všude polstrované a krásně se s ním jezdí, vy ho máte taky Evi?

evulebobule
autor
8. čer 2010

hrozi: nene, má ho kamarádka. My máme cam cortinu X3 tris a jsme spokojení taky moc

http://www.detskesny.cz/CAM/329-Cam-Cortina-Tri...
máme tu oranžovo černou kombinaci

hrozinka
8. čer 2010

jj ten vidívám hrozně často, má ho moooc lidí, je moc pěknej, jen vždycky když někoho vidím tak se musím smát tomu přednímu kolu, mě to přijde jako by výrobce na něj nějak zapomněl nebo co 😀

hrozinka
8. čer 2010

jako sporták vypadá ten tvůj kočárek Evi úplně sqele, a máš i hezkou barvu, ale neletí na něj moc mouchy? já ulítávám na červenou, takže bych brala asi tu

evulebobule
autor
8. čer 2010

@hrozinka já ho tu moc nevídám. U nás ho moc lidí nemá. Ale maximální spokojenost, výborně se ovládá. Nechávám si ho i pro druhé miminko jestli bude 😵

evulebobule
autor
8. čer 2010

nene mouchy na něj nelítají vůbec. 😀

terjar
8. čer 2010

@evulebobule no až na ty otoky to jde. ale přibrala jsem od čtvrtka 3 kg, takže to připisuji otokům. no co se dá dělat, že? ale už je to teda otravný, doufám, že ten příští týden se Tádík rozhodne vylézt. u nás na červnu totiž strašně moc holek přenáší a jdou na vyvolávačku, brni šla taky.
do toho to horko. ale dneska jsem umyla aspoň část oken a v sobotu domyju ten zbytek, manža mi musí pomoct, protože mi u okna buď překáží stůl nebo postel. a taky se včera na schůzi doma odsouhlasil ten můj úklid. tak je to za 2500 hrubého a je to jen jednou týdně vytřít a dvakrát za rok umýt okna. tak jsem ráda. začínám od července, tak bude hodně pomáhat Jára, ale věřím, že to pak budu zvládat v poho. všichni už se těší na kočárkování, tak si vezmou prcka a já si v klidu vytřu.

simicak
9. čer 2010

ahoj holky,

tety,ja rodila obe deti bez epiduralu. Presne jak pise Evi,je to o psychice. Kamaradka na druhy porod se pripravovala - deala nejake relaxace a rikala,ze uplne uzasne,ze se naucila mezi kontrakcemi uvolnit tak,ze to bylo supr a malem prosvihli jet do porodnice a porodila doma. Ja si rekla,ze to dam bez epi,jak kdsi vsichni a dala a bylo to v pohode. Jasne ze to boli,ale prezit se to da.
S tim uklidem to mas uplne super. A plati ti docela dost,nato ze jednou tydne vytres,to urcite budes zvladat. Pokude nebydlite ve 20patrovem paneleku 😝

hrozi jdu mrknout na fotky prcka,uz bude mit dva roky ted,ze?

My ted mame taky novy kocar,zase Graco. Je desne lehky,ovladas jednou rukou a kdyz jdu domu,tak ho jednou rukoku i slozim,takze viki nemusim odkladat nikde.

terjar
9. čer 2010

@simicak , já teda podepsala papír na epi a i byla na testech na krevní obraz, ale v porodce říkali, že se stejně uvidí až při porodu. taky už může být pozdě ap.
nene, máme jen 6 pater a prý manžovi paní z výboru říkala, ať to nepřeháním, hlavně ty okna. že všechno bude lepší než je to teď. x let tady totiž nikdo neuklízel.

já myslím, že Ondrášek měl rok nějak v únoru.

tak to na ten váš kočárek juknu, my už teda golfky máme koupený, ale podívat se můžu 😀

holky, já dnenšní noc hůrza, spala jsem asi 3 hodiny a jinak pořád čumákovala a nemohla zabrat a to Tádík spinkal. snažila jsem se ho vzbudit, abych nebyla vzhůru sama 😀 , ale vždy do mě jen strčil a spal dál. ani mu nevadilo, že ležím na boku. ale teda, venku je tak hnusně. včera jsme s manžou lítali po obchodech a sháněli sandále a domu dorazili až v devět a já teda padala. nohy těžký jak kámen. už se na ten porod normálně těším 😀

hrozinka
9. čer 2010

@simicak Ondrášek měl 16.února rok, ale i tak to stráášně letí, jsou to tak 3 dny co se začal rozkecávat, někdy z něj lezou slova co sise nevím co jsou, ale použije v nich g, h,b, dávám tomu 14 dní a budem mluvit 😀 takže se mám na co těšit, bo zda bude ukecaný po mamce, tak ani jeden nezavřem hubu 😀

@terjar s tím bděnám to znám, já si během 3 dnů obrátila den s nocí, v noci jsem nemohla spát a jelikož máme kabelovku pořád bylo na co koukat a chodila jsem spávat až tak ve 4 ráno, jelikož přes den nebylo co dělat tak jsem se mohla prospat a vztávala ve 2 a ve 4 odpo šla klído na hodku spát zase znovu takže hrůza, říkám si proč to nešlo do zásoby 😀

s tím úklidem to máš opravdu super, já měla teď nabídku jít do práce na brigádu, ale peníze nejsou zas až tak velké, takže idu jen na měsíc kdy mi bude hlídat tchýně a pak už nepůjdu, spočítala jsem si šalinkartu, chůvu a výdělek a zjistila, že kvůli nějakým necelým 2000,- co by mi zbylo se mi nevyplatí nechávat maloška cizím, takže nic, ale zase manža má teď přivýdělky (je stavař) tak já se raději budu věnovat malýmu,
je teď v naprosto suprovním období, už mi rozumí co mu říkám, řekne si ano ne, ukáže si na to co chce, je s ním sranda a hlavně chodí a můžem chodit na prochajdy 😉 doufám, že období vzdoru už je zanáma ☹

terjar
9. čer 2010

@hrozinka to spaní je děs. já už se tak těším až se vyspím, i když s miminkem se asi moc nevyspím 😀 .
tak to věřím, že máte veselo. na procházky se už taky strašně moc těším. a hlavně až nebudu oteklá a budu moct normálně chodit a ne jako kachna 😀

terjar
9. čer 2010

jo a brnandě se včera narodil Tomášek. vzala to hopem, ráno měla tu tabletu a malej vylezl asi kolem třetí odpoledne.

evulebobule
autor
9. čer 2010

teri: tak to měla brnanda fakt rychlý, aspoň, že tak 😉

terjar
10. čer 2010

tak jsem z kontroly, Tádík monitor na jedničku s hvězdičkou a já kontra ke 100 a prý, jestli je cítím, tak já že ne 😀 . včera mně bylo večer tak blbě, strašně mě píchalo na pipce, já myslela, že už malej naléhá na čípek, ale dr dneska říkal, že je ještě dost vysoko. a ráno mi taky bylo nějak divně, zas mě píchalo pod prsama, ale jak jsem začala chodit, tak to přestalo. no asi střeva. tlak zas trošku vyšší, ale nikdo nic neříkal, tak snad OK. jen jsem říkala, že mám ty otoky a přibrala jsem 3 kg za týden a dr se mě ptal, jestli to ten týden ještě vydržím, tak to vyznělo jako by mě vzal i na vyvolávačku. tak já že vydržím.

ona se porodu strašně bála, jako já, ale mě to teď nějak přešlo. 😀

evulebobule
autor
10. čer 2010

teri: super, že je vše v pohodě. 🙂 jasně neboj, vydržely jsme to tu všechny, zmákneš to i ty.
Jsi hrdinka, zvládneš to levou zadní. Bolet to bolí, ale to k tomu patří a hlavně nakonec uvidíš poprvé svého uzlíčka milovaného 😉 😵

terjar
10. čer 2010

@evulebobule prcek nějak ven musí a vím, že strach by to jen zhoršoval. je fakt, že psychika dělá hodně. No Evi, ale hrdinka fakt nejsem, jsem posera 😀

simicak
10. čer 2010

Tery,uvidis,ze za ten tyden se uz bat vubec nebudes a budes se jen testi ho vytlacit ven a splasknout 😀 Ja si myslim,ze kazda mamina je pri tom prvnim diteti nervozni,prootze nevi,co se vlastne bude dit,jak moc to bude bolet.........
Ale zas musim teda priznat ze ja a kamoska moje jsme se vic bali druheho porodu ( jsme vedeli do ceho lezem 😀 )
Delam srandu Tery,bolet to boli jak psala Evca,ale stoji to fakt zato a bolest se da prezit,rozdychat,je to par hodinek..............ja si myslim,ze je mnohem horsi pak ty neprospane noci,prvni zoubky,nemoc........
Segra taky mela cipek ok. a druhy den rodila 😉

evulebobule
autor
10. čer 2010

jj asi tak jak píše simča, taky jsem byla posera, ale já se spíš bála toho, aby vše dopadlo jak má než samotného porodu. To jsem opravdu nevěděla do čeho jdu, ale je pravda, že jak to začne,tak na strach není čas...takže určo to bude dobrý

terjar
11. čer 2010

holky, díky. já už se tak těším až splasknu 😀 . tyhle vedra mě asi zabijou a pohyb už je značně omezený 😀 . včera odpo a večer mě zas braly takový bolesti v boku a měla jsem ho úplně tvrdý, že doufám, že ten příští týden hezky vyleze. raději jsem včera připravila obě postýlky a oblečky z porodky a autosedajdu 😀 . tohle se mi za celé těhu absolutně vyhýbalo, tak si říkám, že by to třeba mohlo přijít. teď je zas naprdelkovaný vpravo, mám to břicho pořád jak šišku 😀

hrozinka
11. čer 2010

tery jak tě tak poslouchám si tos tím termínem druhého dítka snad rozmyslím 🙂 zatím pokud příroda dovolí bych chtěla, aby se druhé narodilo mezi červencem a srpnem ať je co nejblíže k tátovi, když Ondra je narozen u mě v únoru, ale jak tě tak poslouchám, že ty vedra ti nedělaj dobře tak nevím nevím 😀

já byla těhu v blbém období, strašně jsem se těšila, jak mi půjde vidět bříško a budu nosit krásné halenky, ale ani jsem si jednu nekoupila nebyl důvod, otěhotněla jsem v květnu, než to na mě šlo vidět bylo září a to už byla strašná kosa a nosila se bunda a celou zimu jsem nosila zimní bundu dokonce jsem ji i v klídku zapla a v únoru byl malej na světě, takže o mě skoro nikdo těhotenství ani nevěděl ☹ proto bych si druhé chtěla užít, ale ty otoky

jinak s tím porodem tery říkej si zvládly to jiné já to taky dám a hlavně teď už bude čím dál hůř otoky budou horší, bolesti budou častější, malej už má málo místa, takže neboj dávám ti pár dnů a dospěješ do stádia kdy si budeš říkat, já už chci rodit, já už ho chci mít venku a porod zvládnu jen ať je venku 😉 a počkej na dobu jak ti splaskne břicho já ten pocit nedávala tak hodinu po porodu, furt mi tam něco chybělo 😒

terjar
11. čer 2010

@hrozinka to už si říkám teď, ale na víkend máme ještě plány 😀

ty otoky jsou fakt nepříjemný, mám i takové brnění v nohách. a bohužel vůbec nic nepomáhá. ale mají to skoro všechny červnovky - ty těhule. ale ještě že je to vedro jen tento týden. kdyby to trvalo dýl, jako dřív myslím, tak bych se asi zbláznila.

já dneska už vyprala jednu pračku a peru další, vydrhla koupelnu a záchod, růčo tam vytřela, včera jsem si umyla kuchyň a obývák a zítra umyju zbytek oken a manža sundá záclony a mamka mi je odpo pověsí. a teda řekla bych, že mám nějak víc špekatý bok 😖 . no ještě že mi pak začne ten úklid a běhání kolem mimča, tak to snad půjde dolu samo.

čekám, kdy dorazí ségra, slíbila to. a asi pojedeme za mamkou do Černošic, dneska tam chudák uklízí u strejdy na baráku, už tak nějak finišujou. on fakt zaměstná celou rodinu, buď tam makal můj Jára celé víkendy, teď uklízí mamka a včera volal babičce, jestli by dneska nepohlídala kluky - bratránky. no to by mě zajímalo, co dělá Danka - jeho žena. 😠

evulebobule
autor
14. čer 2010

@terjar tak co teri, jak jsi na tom? Tadík pořád na svém místě? 😉 myslím na tebe

terjar
14. čer 2010

@evulebobule no jo, pořád. nějak se mu ven nechce. přitom už mě minulý týden dost bolelo břicho a tvrdlo. ale ty moje nohy, kdybyste je viděly. je to hnus. už mám další kilo nahoře. nevlezu se ani do kroks a když jo, tak je mám zařízlý do kůže 😢 . nepomáhá vůbec nic - nohy hore, studené obklady a lázeň. tak jsem taková otrávená.
včera jsme si přivezli kočárek, tak jsem ho celý svlíkla a v týdnu vyperu. jen tu boudičku musím vydrhnout růčo, protože se nedá sundat z těch "drátů", či co to je.

evulebobule
autor
14. čer 2010

teri: vydrž po porodu se už uleví a to nebude dlouho trvat. Hlavně, aby všechno dopadlo v pořádku. Otoky pak zmizí 😉

Podobné diskuze

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru