My, holky z beremese červenec 2008

evulebobule
18. lis 2009

Tak se stěhujeme z beremese na koníka, všechny vás tu hezky vítám, ať se vám tu líbí. 😉

evulebobule
autor
30. pro 2010

simi: tak to si holky užily co? A vy taky. 😉

u nás byl ježíšek taky bohatý, Davídek toho dostal hromadu 😀

všem vám přeji krásný nový rok a hlavně zdraví, štěstí, lásku a hodně spokojenosti

hrozinka
1. led 2011

@simicak prasátko pepa není to taková čudná rodinka s tátou atd? od kamarádky dcerka (2r) na tom pekelně ujíždí, horší je, že i napodobuje, takže venku hodně skáče do kaluží 😀
simi tak to u vás byl ježíšek taky krásně bohatý a je to moc hezký nápad rozbalit dárky ráno a pak máš klid a děti večír i hezky jedí, když už maj vše rozbalené, že 😉

hrozinka
16. únor 2011

dneska přesně 14:46 se nám narodil ten náš čertík. to snad ani není možné, že už má 2 roky. taky vám přijde, že to šíííííleně rychle utíká?? ☹ a jaxe všechny máte? už dlouho tu nikdo nic nepsal. my bojujem s cumlem. v lednu jsme ho sebrali s tím, že si ho vzalo jiné mimi co ho potřebuje. to je vše v poho, ale jakmile začne malej nervačit, když není po jeho tak hned říká dudu dudu. a to jsem si říkala, že po měsíci by už na něj mohl zapomenout ☹ ☹

hrozinka
16. únor 2011

@terjar pane jo Tery to snad ani není možné že táda už má 8 měsíců, to utíká to je hrůza. ještě nedávno si tu dávala fotečky mimiška.. 🙂

evulebobule
autor
21. únor 2011

hrozi: ahoj

my se máme marůdkově. Davídek měl minulý týden střevní chřipku a teď jí mám já. No hnus. 😝
Cumel taky pořád máme. Závisláček jeden 😀

evulebobule
autor
24. únor 2011

jo budete

evulebobule
autor
24. únor 2011

omyl pardon 😀

hrozinka
2. bře 2011

ahoj holky, tam u nás hrůza, zrovna jsme došli ke stádiu kdy je ondrášek šílenej lakomec ☹ do ted nic, vše co mohl půjčil nebo dal a ze dne na den se to změnilo a jakmile někdo veme něco jeho tak hrůza, záchvat, fleky na čele ☹ já nechci, takovej byl hodnej a rozdavačnej, do toho nám roste další zub tak je i protiva. dudel nemá už přes 2 měsíce, ale není li po jeho furt ho vzpomíná no hrůza ☹ ☹

evulebobule
autor
2. bře 2011

hrozi: tak třeba je to jen období. My máme zase období máma, táta. Ostatní nechce vidět. 😀

hrozinka
2. bře 2011

@evulebobule jj v to doufám, že je to jen období, do ted by se rozdal, ☹

evulebobule
autor
2. bře 2011

@hrozinka určitě jo, jako Davídek má teď svoje období, předtím byl taky víc hrrr. Teď stojí mámě pod sukní. Nic si z toho nedělej, však to ty naše prcky přejde 😉

hrozinka
27. bře 2011

ahoj holky, potřebovala bych poradit, jsem na mateřské na 3 roky tj do února příštího roku, s manželem uvažujem o druhém, ale chceme první zařídit dětský pokoj, takže tvorbu druhého dítka plánujeme někdy na léto.

Chci se zeptat, když mi 16.2.2012 skončí mateřská a já od 17.2.2012 nastoupím na rizikové těhu ( v těhu musím být na heparinu takže rizikové můžu mít hned od 2-3 měsíce) z čeho se mi počítají peníze. Vůbec netuším z čeho se ty penízky na rizikové počítají z peněz před 3 lety v práci asi ne,že. Z mateřské? nevítě prosím kolik to asi dělá? a u druhého si taky mohu určit, že chci být doma 3 roky? a může mi to první dítko jít do státní školky na 4 nebo 8 hodin, když budu s druhým na mateřské?

za každou odpověď díky 😉

evulebobule
autor
27. bře 2011

hrozi, podle mýho budeš brát normálně rodičák na Ondru, na žádné rizikové nastupovat nemusíš, když jsi stejně doma ne? Mateřská dovolená (nástup v 34 tt) se počítá podle výplat před těhu. U druhého si také můžeš zvolit tři roky, pokud jsi zaměstaná i nadále. Ondra může chodit na určitý počet hodin do školky, ale nevím, na kolik za měsíc, moc to není.

hrozinka
28. bře 2011

@evulebobule rodičák už určo brát nebudu mě totiž 16.2.2012 končí a druhé se narodí až 3 měsíce po tom. právě proto to řeším, že mi tam lítaj 3 měsíce, kdy nevím co bude než se narodí druhé. první 3letou mateřskou budu mít ukončenou a na druhou budu moct nastoupit až později. do práce mě v 6 měsíci určo nevemou a na pracák nepudu, tak to chcu přes rizikové. a jak je to s prací, vím, že mi to drží na 3 roky a co pak? můžou mi dát v těhu výpověd? smlouvu mám na dobu neurčitou. nebo mi to místo budou držet.

podle výplat před těhu? i u druhého? takže toho prvního půl roku budu doma zase za ty peníze co u toho prvního? a rizikové se počítá taky z pěněz před prvním těhu?

moc děkuji evi, nějak v tom lítám

hrozinka
28. bře 2011

jéé Evi až teď jsem si všimla, že jsi v očekávání. tak moc gratuluji 🙂

evulebobule
autor
28. bře 2011

@hrozinka a ty jsi tedy už těhu? Jinak díky za gratulaci 😉
tak to ti nevím, to asi budeš muset zajít do práce a informovat se, jak to je, hlavně, jestli s tebou budou počítat nebo ne. Od toho se to bude odvíjet. Výpověď během mateřské dostat asi nemůžeš, pokud jsi na dobu neurčitou, známá jí dostala, ale ta byla na dobu určitou. No záleží fakt na tom, jak se k tomu postaví zaměstnavatel. Nemusí na tebe déle čekat. Radši si tam zajdi

hrozinka
28. bře 2011

@evulebobule nene zatím nejsem, uvažujem že by jsme na konci léta teprv začli. ted v létě chceme překopat trošku byt at má malý svůj dětský pokoj a my zvlášť ložnici. v práci se mi to právě moc říkat nechce než budu těhu, at mě předem nevyhodí, ale vím o 3 holkách z práce co brzy budou mít 2.tak se jich zkusím zeptat. i tak děkuji

evulebobule
autor
28. bře 2011

@hrozinka není zač a ať se brzy zadaří 😉

hrozinka
28. bře 2011

@evulebobule my chceme začít až v létě, do té doby se tu snad ještě potkáme 😉

evulebobule
autor
29. bře 2011

@hrozinka to je jedno, přeju ti to už dopředu 😉 no určitě se tu musíme potkat. Je tu poslední dobou nějak pusto 😕

hrozinka
30. bře 2011

@evulebobule jj jsem ted prohlížela alba a snad ani není možné jak nám ty děti rostou. Terka byla ještě nedávno těhu a vykládala nám tu jaké to je a ted už má takého krasavca doma. Zachvilku se ani nenaděje a už budou slavit roček. Ty se ani nenaděješ a budete slavit 2 ročky a další přírůstek a my už máme 2 roky za sebou.Nikdy mi nepřišlo, že ten čas tak strašně moc letí. Dřív jsme byla ráda, když jsem vztala v pondělí a už jsem se těšila na pátek, ted se ani neotočím a je sobota a říkám si zase tyden utekl. Vždyť zachvilku už je duben. Nějak jsem nepostřehla že je to taková rychlost.

jinak Ondrášek už je hrozně šikovnej, lakomství nás už snad přešlo a nechá si vysvětlit, že hračky se musí půjčovat, když on chce taky nějakou. už jsem s plenou jen venku a na noc, a venek chci přes léto taky zrušit, když se počůrá tak ho v létě utřu, že. už ať jsme bez těch plen. Jinak cumel nemáme od ledna, ale jakmile není po jeho tak hned chce dudu, nevím kdy na něj zapomene. ☹

hrozinka
30. bře 2011

když se se*e tak se se*e. první jsem si strašně přála druhé, ale chlap ne. dostala jsem nabídku jít do práce u stejné firmy jen na lepší post a ukončit mateřskou dřív. tak to byl můj cíl chlapovi se to moc nelíbilo vůči ondráškovi, ale finanční nabídka ho přesvědčila. práce se nakonec nekonala do 14 dnů se mi nikdo na pohovor neozval, manža svolil na druhé - já šťastná jak blecha už řeším jak s mateřskou a jak na potvoru mi dneska zavolá kámoška, že práce není ztracená, že si mě asi na pohovor pozvou.

no co mám ted dělat?? mám jít do super placené práce a dítě odložit o roku nebo se na práci vykašlat a radši mít ted dítko? ☹ ☹

evulebobule
autor
30. bře 2011

@hrozinka no letí to hrozně moc. Nedávno jsem čekala Davídka a už čekám druhého prcíka. Strašně to utíká, v tom máš pravdu. A za chvíli se ani nenadějeme a budeme mít školáky 😀
to je šikula, že už si to nechá vysvětlit. Však ono se to všechno časem poddá, jsou to naši kluci šikovní.

s tou prací nevím jak poradit. A hlavně těžko radit. To musíš asi fakt sama. Nechci ti radit ani to ani to. Udělej, jak to cítíš, i když si asi na vážkách co? 😕

hrozinka
30. bře 2011

@evulebobule jj přesně tak Evi, já bych nejraději obojí, dítě i tu práci protože ta práce je v kanclu zadávat data do pc a ne blbé call centrum kde jsem byla do ted. to už dělat nechci. no takže asi vemu práci a po roce dítě ☹

evulebobule
autor
30. bře 2011

takže jsi se skoro rozhodla koukám. Fakt to záleží na tobě a jak to cítíš. Jestli se ti do druhého nutně nechce, tak jdi na rok do práce a máš to. 😉

hrozinka
5. dub 2011

tak mi napsali z firmy a ve čtvrtek 14.4 idu na pohovor, tak jsem zvědavá kolik si toho po 2letech doma pamatuju 😅

evulebobule
autor
7. dub 2011

neboj, určo si pamatuješ. Tak držím palce, ať to dobře dopadne 😉

simicak
8. dub 2011

Ahoj holky,no tady jsou teda novinky 🙂 @evulebobule moc gratuluji k dalsimu miminku a preju hlavne pohodove tehotenstvi a zdrave miminko 😉
@hrozinka rozhodntui je na tobe,ale moc nezavidim,nevim,co bych delala ja 😖 Tak hlavne at se rozhodnes tak,at toho pak nelitujes a jsi spokojena 😉

My taky rostem jako z vody,Verunka jde v zari do skoly,Vikous bude mit 2roky,uteklo to desne rychle!!!!!!!!!!!!!! Hold na tech detech clovek vidi,jak ten cas leti 😢 My ted byli na dva tydny v Cesku,tak jsme si to krasne uzili. Holky me moc mile prekvapili,kdyz po jednom dnu se preply na cestinu a mluvili jen cesky 😵 😵 Jinak nase Vicki mluvi ve vetach anglicky,cesky a zpiva nekolik pisnicek a napocita do desiti,takze to je velika sikula a hlavne maly Hitlet. Jsem se bala,ze kdyz je tak malicka,ze ji budou tyrat ve skolce,ale na prazdninach jsem se presvedcila,ze se neztrati 😀 😀 Bratrank o je oo hlavu vetsi a o pet kg tezsi vyhodila hned z klouzacky a 4letou sestrenku z piskoviste 😀 No proste je hubata a neda se a s kazdym si hned udela poradek. Prevazne mluvi v rozkazech - mura mala,ta nam jeste ukaze asi 😎

hrozinka
12. dub 2011

jj vím, že rozhodnutí je na mě. ale je to čím dál těžší ☹ . zrovna dneska přišel manža z práce, sedli jsme u kafe a on mi říká mámo nechoď do práce já chci mimčo. já na něj hledím. tuto větu jsem si přála slyšet snad rok a ted ji konečně slyším, ale v době kdy se mi to vůbec nehodí. já nejsem žádná kariéristka a do práce pokud bych nemusela bych určo nešla. chci tam jít hlavně kvůli penězům a pevné pracovní době. no takže jsem na tom ještě hůř než jsem byla. ve čtvrtek mám pohovor a vůbec netuším cp mám dělat. mít velkou rodinu byl pro mě vždycky sen, ale dobrá práce, která nám finančně pomůže taky.

@simicak tý jo Verunka jde do školy? no tak u vás to letí ještě více jak u nás. a celkem dost mě přeqapuje, že Viki už je tak moc šikovná a mluví vě větách a počítá. To Ondrášk umí počítat tak max 1,2,3 a věty sice složí, ale ne nic extra. Tak to máš holky opravdu šikovné. je dobře, že je tak rázná, aspon se v životě neztratí 😀 Ondrášek je taky něco podobného 😉

evulebobule
autor
12. dub 2011

@simicak děkuju, snad to bude všechno probíhat v pořádku, nic jiného si nepřeju.
Tédy holky jsou šikulky. Je dobře, že umí dva jazyky přirozeně, to je moc fajn.
To fakt utíká, Verunka už do školy ? No děs, jak to utíká ☹

@hrozinka tedy ty to fakt nemáš jednoduché,tak počkej na ten pohovor a uvidíš, třeba se to nějak rozsekne. Ono je fakt těžké v tomhle radit. 😒

Podobné diskuze

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru