My, holky z beremese červenec 2008

evulebobule
18. lis 2009

Tak se stěhujeme z beremese na koníka, všechny vás tu hezky vítám, ať se vám tu líbí. 😉

simicak
13. dub 2011

@hrozinka treba te nevemou a nebudes mit pak co resit 😝 Je to tezke,na jednu stranu,prace bude vzdycky nejaka a nebo prilezitos a dite byt uz nemusi a nebo uz budes mit tak velky vek.rozdil,ze to bude druhy jedinacek. Na druhou stranu,pokud se ti do toho nechce a nebo mate fakt financni potize,tak neni co resit a dite bude muset pockat

Holky utika to jako voda,hruza ☹ ☹ ☹ Me to za chvili cele konci a uz budou mury ve skolach a ja jen pracovat a pracovat a pracovat a pracovat 😢
Holky mam fakt moc sikovne,rika mi to kazdy a kazdy obdivuje,jak krasne obe mluvi a to se jim teda nejak nevenuji extra. Ale asi maji tu pusinu po me. Viki teda jak jsem uz psala,vsechno chyta od Verunky. S pocitanim jsem cumela,ona ma totiz inhalator a dava se ji rano a vecer uz rok a musim pokazde pocitat do 10ti a jednou ona pocitala se mnou a ja zjistila,ze umi pocitat 😀 Takze i ty nemoce jsou k necemu dobre 😝 JInak je chuligan cim dal vetsi,k tomu to mam doma dvakrat,takze mi fakt z nich huci v hlave.

@evulebobule a jake mate jmena vybrana?

evulebobule
autor
13. dub 2011

simi: pro holčičku Anežka a pro chlapečka zatím nevíme 😉

hrozinka
14. dub 2011

tak mám pohovor za sebou, první jsme měli pc testy v excelu to jsem celkem hleděla co všechno se dá s excelem dělat, trvalo to hodinu a pak už jsem jela domů bo jsme věděla, že mě teda určo volat nebudou, že jsem celkem propadla a ejhle oni mi volali at dojdu na pohovor, ale odmítla jsem bo je to na dobu určitou zástup za mateřskou takže jsem se rozhodla pro dítě 😀 a už se s manžou nemůžem dočkat, at už je tady srpen 🙂

evulebobule
autor
14. dub 2011

hrozi: tak vidíš, říkala jsem, že to ten pohovor rozsekne, až se dozvíš co a jak. Tak to je super, že bude miminko 😉

hrozinka
14. dub 2011

@evulebobule jj Evi, ale musím říct, že noc byla strašná, jsem vůbec nespala, spát jsem šla snad v 1ráno a co chvilku jsem se budila, chvilku mi bylo vedro, pak zima, špatně no hrůza. takové nervy jsem nečekala. ted už se jen budu těšit na červenec jak to tu začnem spravovat a pak na srpen 🙂

mám i radost, protože měla jsem v plánu jet po velikonocích zase na 14 dní na valachy tak už se těším a obě babičky a dědové taky 🙂 snad nám vyjde počasí

evulebobule
autor
15. dub 2011

@hrozinka jj nervy dělají hodně, měla jsem podobnou noc co ty. Byla jsem dneska na velkém utz,tak jsem se bála, aby bylo vše ok, takže co chvíli jsem byla vzhůru, nemohla jsem zase zabrat, no hrůza. Naštěstí je vše ok.
Neboj zítra to bude zase lepší a ono se to překlene a za chvíli bude čas na snažení. 😉

hrozinka
15. dub 2011

@evulebobule tak to je hlavní, že jste oba/ obě v pořádku, obdivuji tě Evi, že nechceš vědět co budeš mít, já bych to v žádném případě nevydržela. u Ondráška jsem otravovala doktora už ve 3.měsíci, že chi a chci a chci vědět co budem mít 😀 a co by sis přála? nebo je ti to fakt úplně jedno? a jaké je druhé těhu, je jiné než s Davídkem nebo žádnej rozdíl 🙂

evulebobule
autor
15. dub 2011

@hrozinka no prostě má pro mě to překvapení také své kouzlo, ale to asi každá maminka cítí jinak 😉
je mi to fakt jedno. Pro mě je hlavní, že je to zdravé. Ať je to holka nebo kluk.
Rozdíl vidím akorát v tom, že mi bylo víc blbě. Jinak nic. Bříško roste stejně jako před tím. Možná je trochu větší, jak jsem povolená. 😀

simicak
22. kvě 2011

@hrozinka tak to je supr,aspon se to rozhodlo za tebe samo a navic podle tveho nadseni,jsi rada,ze ta prace nevysla 🙂 Tak drzzim palecky at se brzo zadari s miminkem a hlavne at je vse v poradku!! Ja u Viki taky nechtela vedet co to bude,ale tatinek si to vydupal,u Verunky jsme nevedeli a bylo to supr,ona se nam neukazala,vedet jsme to chteli a prd. Bylo bomba jak vsichni hadali co to bude a jak se narodila tak prvni hned,co mame atd. 🙂 Uplne uzasneeeee. U Vikouska jsme to vedeeli a od te doby co jsme to vedeli,tak to je takova nuda,vis jmeno a vsechno dopredu,uz se jen ceka az to vyleze ven 😀 A asi abych nebyla tak znudena,tak vylezla o tri mesice driv 😀 😀

@evulebobule to je pekne jmeno,koukam,ze tydny krasne naskakuji. Gratuuji k utr.😉

U nas nic noveho,holky byli na dovci ve Spanelsku s tatkou,me v tu noc chytli zuby,takze jsem s nema neodletela,fakt smula,musela jsem jit tahat nervy a na antibiotika 😖 Ale byla jsem po sesti letech sama doma,tak to taky melo nejake kouzlo. Viki zacala neco jako predbaltni gymnastiku,tak je uplne slakaaaa 😵 😵 😵 😵 😵 Vsicihni tam z ni zdechame smichy,ale snazi se.

evulebobule
autor
22. kvě 2011

@simicak děkuju, Jj týdny letí jako voda.

jejda zuby, to je hnus. A nervy, to sis asi užila co? Mně tahali jednou a měla jsem toho nějak až až. ☹

simicak
22. kvě 2011

@evulebobule ani ne to tahani,to ona me umrtvila pul hlavy,ale spis ten tyden predtim a pak jeste den potom,nez zabrali antibiotika,dostala jsem i infekci totiz,takze hruza. Jsem brutalne zhubla,ale uz to mam zas zpatky 😀 😀
A to Terka a maly? Vidate se nekdy nebo pise? Jak se maji? On uz bude mit rok,ne?

evulebobule
autor
22. kvě 2011

@simicak no tak zánět je hnus,taky jsem si 2x prožila. To by člověk bolestí skákal z okna co? No hlavně, že je to za tebou.
S Terkou jsme si jednou psaly na FB a od té doby nic,takže taky pořádně nevím, ale mají se dobře 🙂

simicak
22. kvě 2011

@evulebobulle tak to je supr,ze se jim dari. Koukam,ze sis se zuby uzila,u me to by prvni zanet a tahani nervu a snad posledni. No a zrovna tak na chuja,ze to vyslo na dovcu,ale dkybych nesla na obyc.plombu tyden predtiim,tak je to ok.jenze ta byla moc hluboka a z toho me chytly nervy a pak infekce do dasni.....A to mam jit v utery na rovnatka a zub nemam dokonceny,ale doufam,ze mi je nandaji,jinak se mit o zas posune a porad se to kvui necemu posouva a odklada a uz me to nebavi
A jak se mas ty? Mas uz radny pupik? A co Davidek?

hrozinka
23. kvě 2011

@simicak jj simi máš pravdu, jsem ráda, že práce nevyšla a už teď se těším na miminko, Jen se trošku bojím, aby to šlo tak hladce jako u Ondráška. 😒 to já to chtěla vědět určo, ondra nevěděl, tak jsem mu nabídla, že mu to neřeknu napíšu to do obálky a až bude chtít se tam podívá, říkal, že by to nevydržel ani den takže jsme to nakonec věděli oba 🙂 já bych to celých 9m nedala to nevědět, zuby nezávidím, su ráda, že jsem s nima zatím zadobře 🙂 mamča byla ted operačně řezat 2 zuby moudrosti, fuj není co závidět.

jinak u nás nic nového, ted jsme byli celá velká rodina tety, strejdové, babi, děda, sestřenky, bratranci a jejich děti na 4 denní výletě tady za brnem krásně jsme si to tam užili, Ondrášek už si sebou bral kolo ( jak říkáme odrážedlu tootoo) a už na něm jezdí jak široň, dneska jsem mu dokoupila rukavice a už je plně vybaven 😉

hrozinka
29. čer 2011

Ahoj holky, chci se vás zeptat, když jsem začla baštit kyselinu listovou na podporu k otěhotnění,myslíte, že vadí, že piju kafe? Jsem na něm celkem závislák a ty 2 kafča denně si dát musím. Zatím se o mimčo nesnažíme, dali jsme si tichý slib, že až v srpnu začnem ( budem rekonstruovat byt v červenci a chci dát ruku k dílu).

evulebobule
autor
29. čer 2011

hrozi: no doporučuje se 3 měsíce před otěhotněním, ale já to nebrala ani jednou, až když jsem zjistila, že jsem těhu. A kafe si dát můžeš, proč by ne. Já si ho občas dám i teď i když třeba jednou týdně, ale dám si slabý. 🙂

hrozinka
29. čer 2011

@evulebobule díky Evi, já to beru spíš preventivně, nechtěla jsem brát nic než to začnem zkoušet, abych věděla jak na tom mé tělo je. Přece jen jsem po pitomém výškrabu.... ale po dlouhém uvážení jsem zjistila, že teď to stejně bude poslední dítko. Tak proč čekat zda je vše ok.. a začla jsem brát tu listovku.

Evi a tobě navazuje rodičovská na další, že. Já pokud se zadaří tak tam budu mít 3 měsíce prodlevu, kdy bych chtěla být na rizikovém - zase budu na heparinu bléé. Nevíš z čeho se to počítá ty penízky potom? A je i u druhého dítka mateřská nebo je už jen rodičovská. By mě zajímalo zda je tak z čeho ten půl rok počítaj, z peněz před prvním dítkem?

A jak je to s porodným, je nebo není? Vím, že to zrušili a že ho dostaneš jen na 1.dítko nebo sociální rodina, ale pak jim to ústavní soud zrušil a ted vůbec netuším zda teda současné rodičky něco dostávají nebo ne?

evulebobule
autor
29. čer 2011

hrozi, to je jasný, je třeba se dát do kupy. 😉
normálně teď budu rušit rodičák na Davču a v 34 tt nastupuju na mateřskou, vypočítává se to z platů než jsem šla na první MD, jelikož jsem mezitím nepracovala.S tím rizikovým ti neporadím,radši se zeptej na úřadě.
s porodným nevím, myslím, že nedostanu nic.

simicak
29. srp 2011

ahoj holky,jsem zapomnela nazev diskuze 😀

@hrozinky kys.listova se nebere na podporu tehotenstvi,ale jej dulezita pro vyvoj miminka ato hlavne jeho mozku a mozkove cinnosti,proto se to bere v tehu. Taky je dulezita na zenske organy atd. a vetsina zen ji ma malo,jelikoz moc salatu atd.nejime,tak jak by jsme meli. Kafe si dat muzes,jsou primo doporucene max.davky stejne jako coly,to miminku neuskodi. 🙂
A kdyz nejdes z prace na materskoku,tak dostanes jen rodicak od sameho zacatku,tech 7,5tis.nebo kolik to je a porodne na druhe uz neni,takze ho nedostanes (pokud to nezmenili,ale tusim ze to veslo v platnos nejak letosni zimu,ne? )

HOlky,nam Verunka nastupuje do skoly v zari 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 To taaaaaaaaaaaaaaak rychle uteklo,ze sila

@evulebobule teda,ty uz to mas za par,co? Drzim palecky at enprenasis,musi to byt sila v tech horkach,chudaku. A co TErka,vidate se?

simicak
29. srp 2011

@hrozinka leda ze by ti jeste ppred skocneim rodicaku dok.napsal nemocenskou,to se musis domluvit s nim,kdyz ti to napise,tak pak jak psala Evca

kacenka_brno
29. srp 2011

@simicak já určo budu na nemocecnké, zase si budu muset píchat heparin a už jsem se dr ptala jak jsem tam byla v červenci na kontrole. říkal, že mi určo rizikové zase napíše takže v tom by nebyl problém, kys. listovou prý klidně mám baštit jen 1ks obden, prý je to dobrý a doporučujou to i snažilky na různých diskuzích, dneska jsem si objednala i čaj z nějakých bylinek. Snažíme se teprve od srpna, ale jelikož neberu už 7let HA ani jiné srágory, papám poctivě kyselinu a ovoce a zeleninu, čekala jsem a možná si i přála, aby se zadařilo na poprvé, ale bohužel zatím jsou všechny testy negativní 😠 vím, že se zatím snažíme teprve chvilenku jsou lidi co to už počítaj na roky, ale připadá mi, že 26 let je ještě mladé tělo, jeden porod už mám za sebou, k tomu ještě výškrab a to mi, ženské v nemocnici říkaly, ted si dávej pozor po porodu a výškrabu je to jak pohnojené. Tak jsem trošku zklamaná, že zatím nic.
Co jsem si zjištovala o penězích od holek z práce. Tak mi právě říkaly, že když přecházíš s jedné RD na MD tak že to bude právě úplně stejné jak u prvního, zase půl roku lepší penízky a pak 2,5 roku MD + se prej ještě proplácí i dovča. Říkala mi to kamoška, co už byl to měla mít za sebou a mezi koncem RD s prvním dítkem a začátkem MD s druhým dítkem měla rozdíl měsíc, tak že ji u nás v práci řekli, at si veme měsíc dovolenou, že má nani nárok ale že tím přijde o penízky, bo jí to díky tomu, že si to vybere nemusí proplatit. Tak nevím. zatím to nechci v práci oficiálně zjištovat, kdyby se do února nezadařilo, tak aby mi pak v práci nedělali problémy.
jj Simi letí to vy už máte školáčka ty jo.to ted začne jinej život co. a to jste pořád v té Anglii? malá ti tam chodí i do školy?? to je borka.

simicak
29. srp 2011

@kacenka_brno ta kys.listova se bere podle toho,jak je silna,takze muzes 2x denne nebo jednou denne,to si musis precist na letacku u svoji,jinak to nema cenu,vitaminy se musi brat presne jako kazde jine leky,nebo meli byt a v Uk je to hodne doporucene a mas to i v papirech,jeslti si ji brala. JJ.mame skolacku,borka neni,ona se tu narodila,takze pro ni je anglictina rodna rec stejne jkao pro Viki,cestinu ovladaji,ale musis mit bujnou fantazii neky at vis,co rikaji,maji hroznou gramatiku a vyslovnost.
Neboj,vsak se zadaria takove veci,ze jsi jak pohnojena - to jsou babske bachorky 😉 Urcite do vanoc uz bude tehulice. S tou mat.ti tak moc neporadim,to ja spis pisu,co vim do seger nebo kamaradek,takze nevim,jak to presne chodi. V praci bych nic nehlasila a i kdybys otehu,tak bych pockala do konce 12tt. 😉 A co ten tvuj klucina? Hadam,ze by jste si asi prali paraceck :🙂

kacenka_brno
29. srp 2011

nj jenže já nevím, zda náhodou nemám nějakou povinost to nahlásit dřív v práci 😒 . Já bych holku nechtěla v žádným případě. Pokud by to šlo tak zas kluk. Ondrášek by měl parťáka na hraní. Holka by mu vadila, že je to slečinka. A těch hader co bych musela nakoupit a dvoje hračky bléé. Jen pěkně kluka na toho už máme všechno 😀 vitamíny zatím nebaštím, to až zjistím, že su těhu. ted baštím zatím tu kys. dle návodu se baští jedna denně, dr říkal, že mám ob den, stejně ji baštím denně 😅
a ty nechceš, aby holky mluvily česky? vy už se sem vůbec nevrátíte? a co ty jsi vlastně před mateřskou dělala? a jak se s holkama domluví vaši? a ty s nima mluvíš jen anglicky j?

evulebobule
autor
29. srp 2011

@simicak no ty horka naštěstí pominuly, ale byl to teror. Už to mám za pár, mám sedm dní do termínu. Uvidíme,jak to bude, s Davídkem jsem chvilku přenášela.
Tedy Verunka jde do školy? to už je velká slečna 😲

simicak
29. srp 2011

@evulebobule ja koukala,ze uz to mas za par,jak se maly tesi? Asi z toho moc jeste nema rozum,co? Jojo,uz to je slecna velika,pak vam tu hodim fotku v uniforme jeji.

@kacenka_brno no vsak vitaminama myslim kys.list.to je vitamin 😉 Delas dobre,ze to jis kazdy den. To vis,ze chci aby holky mluvili cesky,ale ono to neni tak jednoduche,maji anglickou tv,chodi do anglicke skolky,maji anglicke kamarady,ctou se anglicke knizky,chodi do krouzku s anglicanama,to se ta cestina blbe uci. S babickama mluvi cesky to co zvladnou,to se zas tak domluvi,ale treba nevi cesky destnik a takove jine slovicka. Do ceska navrat neplanujem,ale buh vi co bude,nemame se do ceho vracet,praci by jsme tam nemeli atd. Pred mater.jsem delala rok ve skolce,ted sit tady zrovna delam skolu abych mohla i tady pracovat ve skolce a do toho chodim jeste na matiku a anglinu,takze to je mazec docela se vsim.

simicak
29. srp 2011

jo a doma na ne mluvime cesko anglicky,takovy mix 😀

evulebobule
autor
29. srp 2011

@simicak jj mám to za pár. Uvidíme, jestli vyleze sprňátko nebo až záříjátko. Je to děsně napínavý 😀
Daví sice ukazuje na bříško mimi i chodí ke kočárku a mimi, ale rozum podle mě z toho nemá.. To je fakt slečna, to to obrečíš co? Určitě hoď fotku.

hrozinka
5. zář 2011

Ahoj holky, já su tak šťastná. Dneska ráno jsem si udělala těhu test digitální clearblue a je to tam, Ukázalo mi to, že jsem těhu a jsem cca 4-5týden :o) tak snad se mimísek udrží. Ondrášek už chodí k bříšku a říká mí že tam mám mimi, že jsem ho spapala 😀 ( včera mě totiž malilnko kopl do břicha, táta ho seřval, že to nesmí, vysvětlil mu, že tam mám bráchu nebo ségru :o) tak proto chodí a říká že papám mimi 😀

Simi co škola? jaké to bylo? kde máme fotky 🙂

evulebobule
autor
5. zář 2011

hrozi: jé to je super zpráva. To gratuluju moc. 😉

hrozinka
17. zář 2011

@evulebobule Evi ještě jednou velká gratulace k malé, hodně štěstíčka do začátku, klidné noci a ať to velkej bratr Davídek dobře zlvádne 😉 🙂

Podobné diskuze

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru